Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Юли 2014, 11:18

Framar-che написа:
Dr Violina Todeva написа:
Framar-che написа:Здравейте д-р Тодева,

Вероятно не пиша в правилната тема, но не успях да намеря раздел, в който да задам моя въпрос. Искам да ви попитам с какво може да се третира възпалената кожа около брадичката и ъгълчетата на устните при възрастен човек, в следствие на подсичане на кожата поради нощно лигавене?

Благодаря предварително!

Здравейте, Framar-che!

Проблемът сериозен ли е или не е толкова изразен?

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте,

Проблемт се изразява в зачервена кожа, която се лющи. Всяка вечер намазвам с Бочко, но предполагам, че ще е нужен по-сериозен медикамент. Проблемът е в следствие на слюнката, която се задържа нощем върху кожата на брадичката.

Здравейте, Framar-che!

Мога да Ви предложа да опитате с Дермалибор крем. За друго лечение е необходима рецепта и лична консултация!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот n123 » 11 Юли 2014, 14:50

Здравейте д-р Тодева,

Преди седмица ми излезе на ръката малка червена точица, която приличаше на ухапано от насекомо. Не му обърнах особено внимание, но не изчезна и след като явно съм го почесала несъзнателно на сън се разрасна и придоби ясни граници а кожата в центъра започна да се бели. Сега от края си отделя прозрачна течност като серум и хваща коричка, която пада и се образува наново. Диаметъра му е около 1 см Прилагам и снимка. Ще Ви бъда много благодарна ако ми кажете как да го третирам.
n123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2014, 14:31

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Юли 2014, 10:57

n123 написа:Здравейте д-р Тодева,

Преди седмица ми излезе на ръката малка червена точица, която приличаше на ухапано от насекомо. Не му обърнах особено внимание, но не изчезна и след като явно съм го почесала несъзнателно на сън се разрасна и придоби ясни граници а кожата в центъра започна да се бели. Сега от края си отделя прозрачна течност като серум и хваща коричка, която пада и се образува наново. Диаметъра му е около 1 см Прилагам и снимка. Ще Ви бъда много благодарна ако ми кажете как да го третирам.

Здравейте, n123!

Има данни за вторична инфекция и е добре да посетите лично специалист. Тези медикаменти се отпускат с рецепта!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот hrisi » 16 Юли 2014, 12:40

Здравейте д-р Тодева. Преди около месец от нищото ми се появиха малки червени точици, всяка обградена от побеляла кожа като от белег, по цялото дясно рамо и в областта на гръдния кош. Никога не съм имала проблемна кожа, нито акне. Притеснява ме и факта, че броя на бенките по тялото ми видимо са нарастнали значително. Ще ви бъда изключително признателна ако можете да ми датете някаква насока, какво може да е, трябва ли да се притеснявам и да настоявам за преглед или просто трябва да мажа с нещо, защото нямам идея какво може да бъде. Прилагам снимка на една от групичките такива точки които успях да снимам, така че да се видят добре :) Благодаря ви!
hrisi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Юли 2014, 12:23

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Юли 2014, 15:55

hrisi написа:Здравейте д-р Тодева. Преди около месец от нищото ми се появиха малки червени точици, всяка обградена от побеляла кожа като от белег, по цялото дясно рамо и в областта на гръдния кош. Никога не съм имала проблемна кожа, нито акне. Притеснява ме и факта, че броя на бенките по тялото ми видимо са нарастнали значително. Ще ви бъда изключително признателна ако можете да ми датете някаква насока, какво може да е, трябва ли да се притеснявам и да настоявам за преглед или просто трябва да мажа с нещо, защото нямам идея какво може да бъде. Прилагам снимка на една от групичките такива точки които успях да снимам, така че да се видят добре :) Благодаря ви!

Здравейте, hrisi!

За съжаление от качеството на снимката не мога да кажа какъв точно е проблема. Съветвам Ви да посетите дерматолог, добре е да се направи дерматоскопия на бенките, за да се оцени риска.
Това, което мога да Ви посъветвам е да използвате слънцезащитен крем с висок фактор на защита - поне 25-30!
Премахнала съм снимката Ви, за да не се разглежда от всички потребители!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот alesto » 30 Юли 2014, 14:48

Здравейте Д-р Тодева ,

искам да ви помоля за съвет относно това ,как да третирам червените петна по кракът ми . Петната се появиха преди
повече от половин година . Те сърбят и самата кожа е грапава. Живея в Англия , преди 2 месеца лекарка ми изписа Eumovate
cream with corticosteroid, да се мажа 2 пъти на ден +doublebase gel (който е овлажнител),но не ми помогнаха .
Вие бихте ли ми препоръчали някакъв крем и/или лекарства ?

Благодаря!
alesto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юли 2014, 14:43

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2014, 12:24

alesto написа:Здравейте Д-р Тодева ,

искам да ви помоля за съвет относно това ,как да третирам червените петна по кракът ми . Петната се появиха преди
повече от половин година . Те сърбят и самата кожа е грапава. Живея в Англия , преди 2 месеца лекарка ми изписа Eumovate
cream with corticosteroid, да се мажа 2 пъти на ден +doublebase gel (който е овлажнител),но не ми помогнаха .
Вие бихте ли ми препоръчали някакъв крем и/или лекарства ?

Благодаря!

Здравейте, alesto!

Разгледах снимката, която сте приложила!
Имате ли обрив на друго място или е засегнат единствено единия крак?
С какво се занимавате в момента?
Свързвате ли появата с нещо определено?
Колко време прилагахте лечението? Изобщо ли нямате ефект от приложеното лечение? В момента използвате ли нещо и какво като споделите за абсолютно всичко, което мажете или пиете?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот alesto » 31 Юли 2014, 15:29

Имам съвсем малък обрив (около 1-2см.) и в областта на корема от дясната страна , но там се появават пъпчици със сърбеж в порядъка на ден и изчезват,след което след няколко дни пак се появяват за кратко. В момента за завехнали и няма сърбеж.
Работя като камериерка в хотел и предполагам,че е възможно обрива да се дължи от досег с нещо мръсно . Също така като съм изнервена съм забелязала,че петната се появяват и започва сърбежът,но това може и да е съвпадение .
Лечението прилагам от 23/05/14 като лекарката ми го предписа за 2 седмици, след това има6е видимо подобрение,но не и напълно. След 2 седмици от тази дата спрях да го прилагам,но малки пъпчици започнаха да се появяват наново около самото петно ,което вече е завехнало . В момента продължавам да прилагам лечението(eumovate cream) ,но без особен резултат .
Иначе извън това лечение вземам витамини и фолиева киселина (тъй като ми предстои инвитро процедура) , както и Сенафорте за лениви черва.
alesto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юли 2014, 14:43

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Авг 2014, 14:00

alesto написа:Имам съвсем малък обрив (около 1-2см.) и в областта на корема от дясната страна , но там се появават пъпчици със сърбеж в порядъка на ден и изчезват,след което след няколко дни пак се появяват за кратко. В момента за завехнали и няма сърбеж.
Работя като камериерка в хотел и предполагам,че е възможно обрива да се дължи от досег с нещо мръсно . Също така като съм изнервена съм забелязала,че петната се появяват и започва сърбежът,но това може и да е съвпадение .
Лечението прилагам от 23/05/14 като лекарката ми го предписа за 2 седмици, след това има6е видимо подобрение,но не и напълно. След 2 седмици от тази дата спрях да го прилагам,но малки пъпчици започнаха да се появяват наново около самото петно ,което вече е завехнало . В момента продължавам да прилагам лечението(eumovate cream) ,но без особен резултат .
Иначе извън това лечение вземам витамини и фолиева киселина (тъй като ми предстои инвитро процедура) , както и Сенафорте за лениви черва.

Здравейте, alesto!

Изглежда адекватно лечението Ви. Най-вероятно наистина причината за оплакванията Ви е в професионалната среда. Това, което не правите правилно може би е липсата на схема в приложението на кортикостероида. В момента прилагате ли нещо хидратиращо и какво е то? Предвид, ин витрото, което Ви предстои Ви съветвам да посетите отново дерматолога си, за да може напълно да премине обрива!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот creeds » 21 Авг 2014, 01:50

Здравейте! др-Тодева

Първо предварително се извинявам не съм сигурен дали е правилният раздел.
Моля за съвет за следният проблем:
Имам от около 1мес. или повече по тялото си някакви червено-бледи или може би жълто-бледи петна.
Нямам болка или сърбеж, но ме притисняват, защото не изчезват и почвам да ги забелязвам и на другите места прикачвам снимки надявам се да се вижат ясно за Вас за да погледнете за какво става въпрос.

Благодаря за времето, което ще ми отделите!
creeds
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2014, 01:40

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта