Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Stoqn » 29 Авг 2014, 02:47

Здравейте.Имам следния проблем,преди около 3 седмици ми излезе обрив на лявата ръка в областта на лакътя и отшумя ,след като го маза 2 дни с кортикостероиден крем.Към днешна дата имам обрив ,който ме сърби ,но е търпимо и се мести на различни области по тялото - гърди ,корем ,врат ,ръце , бедра.Пия Алергозан ,обрива леко взе да отшумява , но интересен факт е ,че ако се докосна или потрия където и да било по кожата ми излиза този обрив .Моля да изразите вашето компетентно мнение .Благодаря.
Stoqn
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Авг 2014, 02:30

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Сеп 2014, 12:31

creeds написа:
Dr Violina Todeva написа:
creeds написа:Съветвам Ви да посетите кожен лекар. За да се постави точна диагноза е необходимо да се вземе биопсия и да се направят кръвни изследвания.
Докато посетите специалист се измивайте основно с вода и не използвайте триклозан. Освен това си вземете емолиент за овлажняване на кожата и го нанасяйте навсякъде където са плаките. Мога да Ви предложа да си вземете Екзомега емолиентен крем. Той не лепне, попива бързо и е приятен като усещане.

С уважение,
д-р Тодева

Биопсията предствалява нещо като вземане на проба от кожата ?
Според Вас какво може да е това ? възможно ли да е някаква екзема.
Този крем, който сте ми препоръчали може ли да се използва между другото смисъл ако ми предпишат някакво лекарство също за мазане или друг вид лекарство?
Благодаря Ви отново за отговорите
Поздрави

Здравейте, creeds!

Да, биопсията е вземане на кожна проба.
Аз имам няколко предположения какъв е проблема, но няма как да Ви поставя диагноза по интернет, без необходимите преглед и изследвания.
Крема, който Ви препоръчвам е безвреден и би могъл само да Ви помогне. Естествено при посещение на специалист ще споделите, че го използвате. Всеки лекар има различен подход за диагноза и лечение.

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте

Биопсията болезнена ли е ?
Какви са вашите предположения относно проблема ми ?
Благодаря

Здравейте, creeds!

След като се постави местна упойка биопсията не е болезнено изследване.
Няма как да Ви поставя диагноза по интернет, защото не разполагам с необходимата информация от личен преглед и биопсия.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Сеп 2014, 12:38

Stoqn написа:Здравейте.Имам следния проблем,преди около 3 седмици ми излезе обрив на лявата ръка в областта на лакътя и отшумя ,след като го маза 2 дни с кортикостероиден крем.Към днешна дата имам обрив ,който ме сърби ,но е търпимо и се мести на различни области по тялото - гърди ,корем ,врат ,ръце , бедра.Пия Алергозан ,обрива леко взе да отшумява , но интересен факт е ,че ако се докосна или потрия където и да било по кожата ми излиза този обрив .Моля да изразите вашето компетентно мнение .Благодаря.

Здравейте, Stoqn!

Разгледах снимките, които сте приложил.
Вие имате уртикария и е добре да потърсите кожен лекар или алерголог. Трябва да се открие причината за появата на този обрив и да Ви се назначи по-подходящо лечение.
Вие приемате ли лекарства по някакъв повод? Смятате ли, че има нещо, което да провокира появата на обрива, освен разчесването?
Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглежда от всички потребители!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Stoqn » 01 Сеп 2014, 23:59

Не никакви лекарства не приемам.Пих Алергозан 2 дни ,но го спрях защото не ми помогна кой знае колко.Не мога да разбера причината от какво се получава.Както си стоя например може да почувствам лек сърбеж някъде или леко като парене и пипна ли се веднага излиза този обрив ,разбира се не е всеки път толкова голям ,колкото е на снимките .Затова гледам дори и да ме сърби да не го пипам изобщо.Доста е досадно ,защото не се маха от самосебеси и май ще трябва да се вземат мерки.Вие какво мислите по въпроса ,от какво може да се причини ? Благодаря за отговора.
Stoqn
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Авг 2014, 02:30

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Сеп 2014, 13:21

Stoqn написа:Не никакви лекарства не приемам.Пих Алергозан 2 дни ,но го спрях защото не ми помогна кой знае колко.Не мога да разбера причината от какво се получава.Както си стоя например може да почувствам лек сърбеж някъде или леко като парене и пипна ли се веднага излиза този обрив ,разбира се не е всеки път толкова голям ,колкото е на снимките .Затова гледам дори и да ме сърби да не го пипам изобщо.Доста е досадно ,защото не се маха от самосебеси и май ще трябва да се вземат мерки.Вие какво мислите по въпроса ,от какво може да се причини ? Благодаря за отговора.

Здравейте, Stoqn!

В такъв случай след като не приемате лекарства и не се съмнявате в храна трябва да се направят изследвания, за да се потърси на друго място причина. Възможно е причината да е и в професионалната среда.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Tina stojanova » 06 Окт 2014, 08:58

Здравейте, Доктор Тодева.Преди 2 месеца ми хванах гъбички след морето по половите органи.изписаха ми клотримазол за мазане и свещички.след 10 дена нямаше от микробиогията и следи от гъбички.остана трайно зачервяване по гениталиите.при уриниране има и парене.казаха ми ,че е алергична реакция от крема и е станал контактен дерматит.изписано ми е кловейт мазило и aesius таблетки.след 2 седмично приложение на крема и таблетките няма подобрение.
Tina stojanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Окт 2014, 08:27

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Natalia Nikolova » 06 Окт 2014, 22:24

Здравейте, д-р Тодева! Имам големи обриви по ръцете, / едната е осезаемо пареща и подута/, вътрешната страна на бедрата и долни крайници. На периоди сърбежите са нетърпими. От първоначален преглед / без изследвания/ ми е поставена диагноза Еритема мултиформе, неуточнена. Назначено ми е лечение с дипрофос-еднократно, 4 капсули алергозан-мускулно, ериус от 5 мг и крем- кловейт. Информацията от дерматолога ми беше оскъдна и не можах да разбера това вид алергия ли е и каква е причината за появата на ужасните обриви? Единствено ми назначи изследвания: гликиран хемоглобин и кандида албиканс от фекалий, като второто изследване е провокирано от факта, че личната ми лекарка ми беше назначила изследване за чревни паразити, което го поисках, поради стомашни проблеми. Останах учудена, че не ми бяха назначени някакви кръвни изследвания или тестуване? Интересува ме какви изследвания бих могла да направя, за да се открие вероятната причина за еритема мултиформе.
Предварително Благодаря!
Natalia Nikolova
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Окт 2014, 14:47

Tina stojanova написа:Здравейте, Доктор Тодева.Преди 2 месеца ми хванах гъбички след морето по половите органи.изписаха ми клотримазол за мазане и свещички.след 10 дена нямаше от микробиогията и следи от гъбички.остана трайно зачервяване по гениталиите.при уриниране има и парене.казаха ми ,че е алергична реакция от крема и е станал контактен дерматит.изписано ми е кловейт мазило и aesius таблетки.след 2 седмично приложение на крема и таблетките няма подобрение.

Здравейте, Tina stojanova!

Възможно ли е да приложите снимки? Може да използвате и е-мейла ми, за да не се разглеждат от всички потребители!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Окт 2014, 14:56

Natalia Nikolova написа:Здравейте, д-р Тодева! Имам големи обриви по ръцете, / едната е осезаемо пареща и подута/, вътрешната страна на бедрата и долни крайници. На периоди сърбежите са нетърпими. От първоначален преглед / без изследвания/ ми е поставена диагноза Еритема мултиформе, неуточнена. Назначено ми е лечение с дипрофос-еднократно, 4 капсули алергозан-мускулно, ериус от 5 мг и крем- кловейт. Информацията от дерматолога ми беше оскъдна и не можах да разбера това вид алергия ли е и каква е причината за появата на ужасните обриви? Единствено ми назначи изследвания: гликиран хемоглобин и кандида албиканс от фекалий, като второто изследване е провокирано от факта, че личната ми лекарка ми беше назначила изследване за чревни паразити, което го поисках, поради стомашни проблеми. Останах учудена, че не ми бяха назначени някакви кръвни изследвания или тестуване? Интересува ме какви изследвания бих могла да направя, за да се открие вероятната причина за еритема мултиформе.
Предварително Благодаря!

Здравейте, Natalia Nikolova!

Еритема мултиформе може да се съчетава с вирусни инфекции и най-често това е херпес! За съжаление доказването е трудно и за това е много важен подробния разпит, за да се установи дали преди появата и е имало друга инфекция. Може да са отговорни и други инфекциозни причинители като бактерии и гъбички, както и много лекарства. По-рядко причината може да е в храни, консерванти или други заболявания.
Ако не сте доволна от Вашия дематолог посетете друг, за да получите повече информация!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Natalia Nikolova » 07 Окт 2014, 21:19

Много Благодаря за информацията! Само да попитам-тъй като почти постоянно приемам билкови чайове/ за сърцебиене,невроза, стомашни проблеми/ и добавки / пак на билкова основа/, пробиотици, възможно ли е еритема да е провокирана от приема им?

Сърдечно Благодаря!
Natalia Nikolova
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron