Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Окт 2014, 12:04

Natalia Nikolova написа:Много Благодаря за информацията! Само да попитам-тъй като почти постоянно приемам билкови чайове/ за сърцебиене,невроза, стомашни проблеми/ и добавки / пак на билкова основа/, пробиотици, възможно ли е еритема да е провокирана от приема им?

Сърдечно Благодаря!

Здравейте, Natalia Nikolova!

Възможно е, особено ако приемате някой по-екзотичен чай или хранителна добавка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Desssy » 25 Окт 2014, 18:33

Здравейте д-р Тодева,
съпругат ми от известно време има екземи по ръцете, кожата много му изсъхва и се втръдява и започва да се пука, не го сърбят но много го боли. Опитвахме с разни кремове(дипрогента, клобедерм) даже му биха флостерон 1 път месечно, но няма ефект.
Какво бихте ни посъветвали вие?
Desssy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2014, 16:25

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Окт 2014, 14:49

Desssy написа:Здравейте д-р Тодева,
съпругат ми от известно време има екземи по ръцете, кожата много му изсъхва и се втръдява и започва да се пука, не го сърбят но много го боли. Опитвахме с разни кремове(дипрогента, клобедерм) даже му биха флостерон 1 път месечно, но няма ефект.
Какво бихте ни посъветвали вие?

Здравейте, Desssy!

Каква е професията на Вашия съпруг? Има ли хоби с което използва ръцете си? Има ли промени на друго място по кожата?
Можете ли да изпратите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Desssy » 29 Окт 2014, 20:25

Ние вече ви изпратихме снимка на имейла, съпругът ми е професионален шиофьор.
Преди време ходи на кожен лекар, но няма ефект от лечението. Освен тези на рани на ръцете, има по горната част на краката. В амбулаторния лист пише: ДД-ПСОРИАЗИС, ДД - МИКОЗА НА РЪЦЕТЕ И КРАКАТА. Направиха му пълни кръвни изследвания, всичко е в норма, само пикочната киселина е малко завишена 412 ( 172 - 410 мmol/l ).
Desssy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2014, 16:25

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот New_Patient » 02 Ное 2014, 11:28

Здравейте!
Имам малък проблем, с който не съм се сблъсквал до сега, та ще се радвам на компетентно мнение по въпроса.

Случвало ми се е и преди някой косъм да ми врастне в кожата (основно на крака над коляното - където дънките често прилепят към кожата..), образувала ми се е пъпка, която след няколко дни си е изчезвала.

От около 2 седмици имам подобен проблем, но пъпката не е стандартна пъпка с връхче, ами по-скоро сравнително твърдо образувание, което ме сърби и е по-голямо от пъпките, които съм имал. Намира се между коляното и кръста. Точно мястото, което мога да пипна, ако си бръкна в джоба - отпред на крака. За сега не изглежда да става по-голяма, но и не усещам да ми минава. Не ме боли - само сърби..от време на време.
Прикачам една снимка и ще се радвам на съвет относно това дали е нещо сериозно и също така с какво мога да го третирам.

Изображение
New_Patient
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Ное 2014, 11:12

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Amaranth » 05 Ное 2014, 16:22

Здравейте, д-р Тодева!
Синът ми е на 3 г и от около 2 години получава екзема /според кожната лекарка/ на определени места от тялото. В началото беше само по шията. Започваше с изсъхване и зачервяване, преминаваше в нещо като обрив, след което се изчистваше. Изписаха ни някаква бяла тинктура, приличаща на вар и мазен крем, който приготвят в аптеката. Също така ни бе препоръчано да пие рибено масло. Имаше известно подобрение, но това лято започна отначало, а дори вече си имаме такива "екземи" на сгъвките на ръцете и краката, и отново на шията. Пак ходихме на кожен и отново ни се изписаха същите мазила + рибено масло. Казаха ни, че се получават от потта. Ефекта от кремовете този път беше почти никакъв.
Слагам снимки:
http://www.imageupload.co.uk/images/2014/11/05/DSC01817.jpg
http://www.imageupload.co.uk/images/2014/11/05/DSC01820.jpg
Какво бихте ни посъветвали?
Благодаря!
Amaranth
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2014, 16:06

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 15:02

Desssy написа:Ние вече ви изпратихме снимка на имейла, съпругът ми е професионален шиофьор.
Преди време ходи на кожен лекар, но няма ефект от лечението. Освен тези на рани на ръцете, има по горната част на краката. В амбулаторния лист пише: ДД-ПСОРИАЗИС, ДД - МИКОЗА НА РЪЦЕТЕ И КРАКАТА. Направиха му пълни кръвни изследвания, всичко е в норма, само пикочната киселина е малко завишена 412 ( 172 - 410 мmol/l ).

Здравейте, Desssy!

Да, разгледах снимките, които сте приложила! Не смятам че има микоза или псориазис, предвид това което виждам на снимките и Вашето описание в допълнение!
Определено съпруга Ви има нужда от лечение и последваща профилактика. Състоянието изисква по-продължително лечение и да Ви се обясни подробно как да измива ръцете и какъв омекотяващ крем да използва.
Този тип екземи на ръцете изискват да се въоръжите с търпение и за около един месец с лечение ще постигнете желания ефект!
Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 15:10

New_Patient написа:Здравейте!
Имам малък проблем, с който не съм се сблъсквал до сега, та ще се радвам на компетентно мнение по въпроса.

Случвало ми се е и преди някой косъм да ми врастне в кожата (основно на крака над коляното - където дънките често прилепят към кожата..), образувала ми се е пъпка, която след няколко дни си е изчезвала.

От около 2 седмици имам подобен проблем, но пъпката не е стандартна пъпка с връхче, ами по-скоро сравнително твърдо образувание, което ме сърби и е по-голямо от пъпките, които съм имал. Намира се между коляното и кръста. Точно мястото, което мога да пипна, ако си бръкна в джоба - отпред на крака. За сега не изглежда да става по-голяма, но и не усещам да ми минава. Не ме боли - само сърби..от време на време.
Прикачам една снимка и ще се радвам на съвет относно това дали е нещо сериозно и също така с какво мога да го третирам.

Изображение

Здравейте, New_Patient!

Да, разгледах снимката, която сте приложил!
Вие имате ли домашен любимец или контакт с животни? Също искам да попитам към настоящия момент нараства ли (питам защото поста Ви е с по-стара дата и е възможно да има динамика)? Каква е професията Ви? Имате ли като цяло по-суха кожа?
Считам че е уместно да се проведе лечение след като се установи причината!
Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 15:18

Amaranth написа:Здравейте, д-р Тодева!
Синът ми е на 3 г и от около 2 години получава екзема /според кожната лекарка/ на определени места от тялото. В началото беше само по шията. Започваше с изсъхване и зачервяване, преминаваше в нещо като обрив, след което се изчистваше. Изписаха ни някаква бяла тинктура, приличаща на вар и мазен крем, който приготвят в аптеката. Също така ни бе препоръчано да пие рибено масло. Имаше известно подобрение, но това лято започна отначало, а дори вече си имаме такива "екземи" на сгъвките на ръцете и краката, и отново на шията. Пак ходихме на кожен и отново ни се изписаха същите мазила + рибено масло. Казаха ни, че се получават от потта. Ефекта от кремовете този път беше почти никакъв.
Какво бихте ни посъветвали?
Благодаря!

Здравейте, Amaranth!

Да, разгледах снимките, които сте приложила!
Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!
Детенцето Ви най-вероятно има атопична екзема, която изисква различно от провежданото до момента лечение.
Лечението продължава по-дълго и последваща профилактика е много важна. Важно е също как и с какво измивате кожата и е уместно да се направи и микробиологично изследване за наличие на инфекция със стафилококи!
Вие имате ли омекотяващ крем, който използвате ежедневно?
Атопичният дерматит изисква да се въоръжите с търпение, защото състоянието на кожата се мени динамично и подхода е спрямо моментните оплаквания!


С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот alexbont » 09 Дек 2014, 00:17

Имам червени петна,със ситни пъпки по вратъ,мисля че е екзема.Но незнам защо ме сърби цялото тяло
alexbont
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2014, 17:47

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта