Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Мар 2014, 16:38

Тук може да зададете въпроси какво да правите при алергична реакция на кожата и заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.

Прочетете още от д-р Виолина Тодева:
1. Почти няма сфера, в която да няма риск от възникване на контактен дерматит
2. Контактни дерматити при медицински персонал
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот veronikaval » 16 Мар 2014, 01:23

Здравейте, д-р Тодева,

моля ви за съвет за следния проблем:

вчера лежейки в тревата видях на китката си безобидно малко количество кръв, като от убито насекомо. Следата отдолу беше малка червена точица с диаметър <1мм, но категорично не е комар.

След около 2 часа започна да се появява подуване около 2-3 см до точката. През нощта се появи сърбеж, а ден по-късно подуване продължи по цялата предмишница.

Намерих снимка с подобно оплакване на сайта framar.bg http://problem.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8_%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BF%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8.html, но нямаше обяснение какво е насекомото. Прикачам снимки от подуването, макар и не много добри.

Благодаря за отделеното време!

Поздрави,
Вероника
veronikaval
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2014, 01:11

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2014, 16:34

veronikaval написа:Здравейте, д-р Тодева,

моля ви за съвет за следния проблем:

вчера лежейки в тревата видях на китката си безобидно малко количество кръв, като от убито насекомо. Следата отдолу беше малка червена точица с диаметър <1мм, но категорично не е комар.

След около 2 часа започна да се появява подуване около 2-3 см до точката. През нощта се появи сърбеж, а ден по-късно подуване продължи по цялата предмишница.

Намерих снимка с подобно оплакване на сайта framar.bg http://problem.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8_%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BF%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8.html, но нямаше обяснение какво е насекомото. Прикачам снимки от подуването, макар и не много добри.

Благодаря за отделеното време!

Поздрави,
Вероника

Здравейте, Veronikaval!

Появата на тази зачервена ивица обикновено е белег за инфекция. Трудно може да се каже какво е насекомото, но при самото ухапване може да е станало инфектиране. Ако забележите, че не отшумява това зачервяване или се появят и други симптоми (като температура или отпадналост) потърсете специалист, за да се включи и лечение с антибиотик.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот desislava87 » 28 Мар 2014, 20:51

здравейте,

Синът ми на 1 г и 5 месеца. След раждането може би към 3-4 седмитца започна да се появява нещо като екзема съсредоточена по лицето предимно, ходихме на лекар и ни казаха че има екзема, преписаха ни увлажняващи кремове от типа на Diprobase, стероидни кремове и още много други. които в начлото помгаха, но след това екзема се връщаше обратно. След което екземата се разпространи по върешната част на сгъвката на ръцете, и краката, не го сърбеше, просто суха кожа. Тази година предимно зимата се появява се появи по гърба, корема раменете и външните връзки на ръцете и краката, като също доста го сърби и като се чеше се разранява доста. Най много го сърби вечерта като си легне. Използвам Лоноид Липокрем и Финистил когато много го сърби, което почти не помага. ПОнеже сме в Англия ,лекарите ни приписват постоянно различни кремове, като Double base, Cetraben, Hidrocorisone, Oilatum bath, и още доста други, които не помагат.Има моменти, когато тези червени и сухи петна се появяват драстично, и много рядко избледняват, Въпросът ми е дали това наистина изглежда като екзема или може да е някакав вид алергия към определна храна, която консумира всекидневно? Благодаря ви предварително
desislava87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2014, 20:37

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Мар 2014, 13:27

desislava87 написа:здравейте,

Синът ми на 1 г и 5 месеца. След раждането може би към 3-4 седмитца започна да се появява нещо като екзема съсредоточена по лицето предимно, ходихме на лекар и ни казаха че има екзема, преписаха ни увлажняващи кремове от типа на Diprobase, стероидни кремове и още много други. които в начлото помгаха, но след това екзема се връщаше обратно. След което екземата се разпространи по върешната част на сгъвката на ръцете, и краката, не го сърбеше, просто суха кожа. Тази година предимно зимата се появява се появи по гърба, корема раменете и външните връзки на ръцете и краката, като също доста го сърби и като се чеше се разранява доста. Най много го сърби вечерта като си легне. Използвам Лоноид Липокрем и Финистил когато много го сърби, което почти не помага. ПОнеже сме в Англия ,лекарите ни приписват постоянно различни кремове, като Double base, Cetraben, Hidrocorisone, Oilatum bath, и още доста други, които не помагат.Има моменти, когато тези червени и сухи петна се появяват драстично, и много рядко избледняват, Въпросът ми е дали това наистина изглежда като екзема или може да е някакав вид алергия към определна храна, която консумира всекидневно? Благодаря ви предварително

Здравейте, Desislava87!

Кремовете съдържащи кортикостероиди нямат за цел да овлажнят кожата, а да лекуват възпалението. Можете ли да ми изпратите снимки на някой от е-мейлите на различните засегнати области?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот unnikatche » 04 Апр 2014, 15:43

здравейте искам да попитам следното : преди около 10 дена ми се появи една пъпчица ,която в последствие стана на рана и до нея се образува втора такава в момента вижда че се появи и трета такава ,така в рамките на тези 10 дена цялото това пространство стана една обща рана която образува срупче но не минава а сякаш се разраства ,намира се от вътрешната страна на бедрото ми.искам да попитам дали това е някакъв вид пърша по тялото ,кото се има предвид ,че кото по малка съм имала такава.според вас фуцидин крема подходящ ли е в този случей?имам ли основание да мисля че това е алергия от дом.любимци или е нещо друго . благодаря предварително
unnikatche
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Апр 2014, 14:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Апр 2014, 16:08

unnikatche написа:здравейте искам да попитам следното : преди около 10 дена ми се появи една пъпчица ,която в последствие стана на рана и до нея се образува втора такава в момента вижда че се появи и трета такава ,така в рамките на тези 10 дена цялото това пространство стана една обща рана която образува срупче но не минава а сякаш се разраства ,намира се от вътрешната страна на бедрото ми.искам да попитам дали това е някакъв вид пърша по тялото ,кото се има предвид ,че кото по малка съм имала такава.според вас фуцидин крема подходящ ли е в този случей?имам ли основание да мисля че това е алергия от дом.любимци или е нещо друго . благодаря предварително

Здравейте, Unnikatche!

Можете ли да ми изпратите снимка на това, което описвате?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот unnikatche » 04 Апр 2014, 17:54

НЕ можах да намеря снимка в интернет ,която да описва моите симптоми,намерих тук едно изображение което в части наподобява моето с оглед на това ,че при мен има коричка ,която пада и се появява.,няма сърбеж
atlderm_004.jpg
atlderm_004.jpg (35.99 KiB) Прегледано 11080 пъти
unnikatche
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Апр 2014, 14:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот unnikatche » 05 Апр 2014, 13:08

SAM_5578.JPG
ето тази снимка описва моите симптоми...искам да попитам какви мерки да зема по този проблем консултирала съм се с кожен лекар,препоръча ми фусидин крем ,вие какво мислите по този въпрос, и от какво евентуално се е получило тази екзема.благодаря за мнението предварително
unnikatche
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Апр 2014, 14:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Апр 2014, 14:05

unnikatche написа:
SAM_5578.JPG
ето тази снимка описва моите симптоми...искам да попитам какви мерки да зема по този проблем консултирала съм се с кожен лекар,препоръча ми фусидин крем ,вие какво мислите по този въпрос, и от какво евентуално се е получило тази екзема.благодаря за мнението предварително

Здравейте, Unnikatche!

Няма как без преглед или Ваша снимка да изкажа мнение относно оплакванията Ви. Обикновено описанието и представите на пациентите са коренно различни от реалния кожен проблем. Използването на "подобна снимка от Интернет" също създава грешно впечатление.
След като вече сте се консултирала с кожен лекар следвайте препоръките му и би трябвало да решите проблемът си!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта