Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Авг 2014, 11:49

ана написа:
Dr Violina Todeva написа:
ана написа:Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. Моят проблем е че се изчервявам супер много и не знам каква е причината. Например от притеснение от най-различини неща или когато съм в супер задушно и топло място и сякаш кожата на лицето ми пламва. И понеже съм с по-светла кожа и си личи супер много. Използвам кремове и фон дьо тен, но те не помагат напълно. Кажете ми някакъв продукт, който мога да използвам поне малко да облекча това зачервяване или на какво всъщност се дължи то и какво да направя, за да спре.
Благодаря предварително!

Здравейте, ана!

При Вас най-вероятно се касае за емоционална реакция в съчетание с бяла и по-лесно ранима кожа. За да не се увреждат капилярчетата Ви и с времето да се засилва това зачервяване използвайте слънцезащитен крем с фактор на защита 50.
Бихте могла да направите и лазерна или IPL процедура, за да се премахнат видими капилярчета, ако вече имате такива.
Няма проблем да използвате фон дьо тен. Бихте могла да си вземете и Авен антружор емулсия.

С уважение,
д-р Тодева


Благодаря за отговора Ви, д-р Тодева! Искам също да попитам на какво се дължи и изпотяването по лицето. Когато стане така със зачервяването и лицето ми също се изпотява в областта на носа и над горната устна. И само емоционална реакция ли е или може да е свързано с нещо друго? И какво мога да използвам през зимата, когато е по-студено и кожата ми става суха, и да намаля зачервяването от студа?

Здравейте, ана!

Изпотяването, което забелязвате е индивидуална вариация и при емоционални моменти се засилва. Съветвам Ви да използвате слънцезащитен крем целогодишно - по този начин кожата Ви ще е предпазена и няма да се зачервява и засушава!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот tsodar » 08 Авг 2014, 11:45

Здравейте!
Благодаря за отговора Ви, д-р Тодева!
В семейството ми няма никой с такива заболявания. Вссекидневно прилагам грижи - използвам кремове за тял, за лице, балсами и тн. Не знам към кого трябва да се обърна, но мисля, че трябва да си направя биопсия, за да знам поне какво имам. Последно време чета разни форуми и други и разбирам, че имам симптопи и за лишеи. Не нзам вече какво да си мисля и какво да направя.
Пиша Ви на лично съобщение, защото Ви изпращам още 1 снимка, ако евентуално по нея бихте могли да се ориентирате. Съжалявам, ако е неуместно.
Много, много съм Ви благодарна за отговора. И ако не е нахално да попитам дали офиса Ви е в София, и ако да дали бих могла и как да си запиша час.
Благодаря!
tsodar
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юли 2014, 15:50

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Авг 2014, 11:51

tsodar написа:Здравейте!
Благодаря за отговора Ви, д-р Тодева!
В семейството ми няма никой с такива заболявания. Вссекидневно прилагам грижи - използвам кремове за тял, за лице, балсами и тн. Не знам към кого трябва да се обърна, но мисля, че трябва да си направя биопсия, за да знам поне какво имам. Последно време чета разни форуми и други и разбирам, че имам симптопи и за лишеи. Не нзам вече какво да си мисля и какво да направя.
Пиша Ви на лично съобщение, защото Ви изпращам още 1 снимка, ако евентуално по нея бихте могли да се ориентирате. Съжалявам, ако е неуместно.
Много, много съм Ви благодарна за отговора. И ако не е нахално да попитам дали офиса Ви е в София, и ако да дали бих могла и как да си запиша час.
Благодаря!

Здравейте, tsodar!

Тази снимка на скалпа ми дава малко повече информация, въпреки лошото качество.
Най-вероятно Вашия проблем е хроничен и ще изисква непрекъснати грижи за кожата според състоянието и. Ето защо Ви съветвам да намерите дерматолог, на който може да се доверите и да го посещавате редовно, за да се постигне желания ефект и да преминете на поддържаща терапия.
Възможно е да се направи биопсия, ако диагнозата не е сигурна и ясна с цел по-добро лечение.
Аз преглеждам в Стара Загора. Ако Ви е удобно няма никакъв проблем да се видим в удобно за Вас време!
Премахнала съм снимката Ви, за да не се разглежда от всички потребители!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот presila86 » 06 Яну 2015, 13:37

Здравейте, д-р Тодева! От година и половина имам сърбеж по едната голяма срамна устна. Изявява се по- силно нощно време. Кожата ми там е по-суха и се лющи,няма зачервяване, няма петна нищо. Изследванията от гинеколога ми са ОК.Мазала съм се с Вита-Мерфен,но не помага,но като се намажа с него кожата ми изглежда нормално,но сърбежа си остава. Моля помогнете ми! Благодаря Ви предварително!
presila86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2015, 13:17

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Яну 2015, 21:35

presila86 написа:Здравейте, д-р Тодева! От година и половина имам сърбеж по едната голяма срамна устна. Изявява се по- силно нощно време. Кожата ми там е по-суха и се лющи,няма зачервяване, няма петна нищо. Изследванията от гинеколога ми са ОК.Мазала съм се с Вита-Мерфен,но не помага,но като се намажа с него кожата ми изглежда нормално,но сърбежа си остава. Моля помогнете ми! Благодаря Ви предварително!

Здравейте, presila86!

Моят съвет е да посетите кожен лекар, за да се открие причината за оплакванията. Най-вероятно имате форма на екзема. Ако желаете няма проблем да изпратите снимка, но тази област е трудна за снимане и обикновено само снимката няма да е достатъчна да се ориентирам!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот theshwarz » 31 Мар 2015, 04:03

Здравейте д-р Тодева,

Направих си CO2 дълбок аблативен рисърфисинг за белези от акне и искам да попитам дали е подходящо да си купя някаква хранителна добавка, с която да подсиля последващия ефект и образуването на колаген. Като например Пролин и Лизин.
theshwarz
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2015, 19:47

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Апр 2015, 21:49

theshwarz написа:Здравейте д-р Тодева,

Направих си CO2 дълбок аблативен рисърфисинг за белези от акне и искам да попитам дали е подходящо да си купя някаква хранителна добавка, с която да подсиля последващия ефект и образуването на колаген. Като например Пролин и Лизин.

Здравейте, theshwarz!

Бихте могли да приемате добавки. По отношение на ефекта ми е трудно да Ви кажа какво може да очаквате, защото приемът на тези добавки не е рутинно и няма проучвания.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Natalia Nikolova » 06 Май 2015, 19:22

Здравейте! Имам спукани капиляри по бедрата и когато ползвам антицелулитни кремове със загряващ ефект се увеличават още повече. Моля Ви, препоръчайте ми антицелулитен крем /гел/, който да е с щадящо действие по отношение на мрежестите капиляри по бедрата! Предварително Благодаря!
Natalia Nikolova
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:35

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Юни 2015, 17:56

Natalia Nikolova написа:Здравейте! Имам спукани капиляри по бедрата и когато ползвам антицелулитни кремове със загряващ ефект се увеличават още повече. Моля Ви, препоръчайте ми антицелулитен крем /гел/, който да е с щадящо действие по отношение на мрежестите капиляри по бедрата! Предварително Благодаря!

Здравейте, Natalia Nikolova!

Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди почти четири месеца се роди моят син!
По отношение на въпросът Ви, за да имат някакъв ефект антицелулитните кремове те имат загряващо действие, което няма как да не се отрази върху т.нар. "спукани капиляри"!
Това което може да правите е да приемате добавка като Детралекс или Диокет, за да поддържате по-добро състоянието на съдовете!
Бъдете здрава!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Мери_89 » 09 Фев 2016, 23:20

Здравейте!Имам проблем,направих си химичен пилинг у дома с 20% TCA,но май се забавих с неутрализирането.Нормално ли е да пари кожата след като са минали 2 часа?И ще навреди да мажа с Дефламол за всеки случай?
Мери_89
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Фев 2016, 23:16

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron