Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот slavo » 07 Сеп 2016, 12:32

Д-р Тодева,пише Ви Славо на 26 години.Според мен имам проблем с естетичния вид на половия ми орган.Интересува ме дали наистина е така и добре ли е да се направи промяна.Като съм преглеждан от лекари никой не ми е казвал да има нещо нередно,но според мен не е нормално на моята възраст органа ми да изглежда така.Срамувам се да се съблека пред жена с това нещо.Според мен той изглежда като детска пишка ,а не като пенис.Размерът му е нормален и кожичката се издърпва ръчно назад без никакъв проблем,притеснява ме единствено визията.Разбрах,че това лесно може да се коригира ,като се премахне кожичката .Изпращам снимка за да се запознаете с проблема. Според Вас изглежда ли нормално пениса ми или е по-добре кожичката да бъде премахната?Тъй като въпроса е деликатен ,може да ми отговорите и на личния имейл (slavo_totkov@abv.bg).За мен е важно просто Вашето лично мнение и съвет по въпроса!Предварително Ви Благодаря!
http://www.img-share.eu/f/images/271/tu ... blV8Sf.jpg
slavo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Авг 2016, 15:56

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Сеп 2016, 10:54

slavo написа:Д-р Тодева,пише Ви Славо на 26 години.Според мен имам проблем с естетичния вид на половия ми орган.Интересува ме дали наистина е така и добре ли е да се направи промяна.Като съм преглеждан от лекари никой не ми е казвал да има нещо нередно,но според мен не е нормално на моята възраст органа ми да изглежда така.Срамувам се да се съблека пред жена с това нещо.Според мен той изглежда като детска пишка ,а не като пенис.Размерът му е нормален и кожичката се издърпва ръчно назад без никакъв проблем,притеснява ме единствено визията.Разбрах,че това лесно може да се коригира ,като се премахне кожичката .Изпращам снимка за да се запознаете с проблема. Според Вас изглежда ли нормално пениса ми или е по-добре кожичката да бъде премахната?Тъй като въпроса е деликатен ,може да ми отговорите и на личния имейл (slavo_totkov@abv.bg).За мен е важно просто Вашето лично мнение и съвет по въпроса!Предварително Ви Благодаря!
http://www.img-share.eu/f/images/271/tu ... blV8Sf.jpg

Здравейте!

След като нямате проблем с препуциума и той преминава свободно зад главичката на половия член от медицинска гледна точка няма място за притеснение. Относно решението за премахване е личен избор, който сам трябва да вземете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Robbie » 08 Сеп 2016, 15:51

Здравейте д-р Тодева,
Интересува ме дали има козметичен препарат, който би помогнал за отстраняването на Pearly Penile Papules? Запознат съм с методите за премахването им с лазер и ток, но се интересувам от нещо не чак толкова инвазивно.
Също така знам, че баните с калиев перманганат също помагат, дали би се постигнало същият ефект и с отвара от смрадлика?

Благодаря предварително!:)
Robbie
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 15:43

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Сеп 2016, 09:55

Robbie написа:Здравейте д-р Тодева,
Интересува ме дали има козметичен препарат, който би помогнал за отстраняването на Pearly Penile Papules? Запознат съм с методите за премахването им с лазер и ток, но се интересувам от нещо не чак толкова инвазивно.
Също така знам, че баните с калиев перманганат също помагат, дали би се постигнало същият ефект и с отвара от смрадлика?

Благодаря предварително!:)

Здравейте!

За съжаление няма как да ги премахнете с крем или друго локално средство!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nushka.ivanova » 04 Окт 2016, 21:27

Здравейте д-р Тодева, на 54 години съм, от две години имам понижена функция на щитовидната жлеза - Хашимото. Пия еутирокс 25 мг, ТСХ-то ми е в нормата, чувствам се добре. .Искам да Ви попитам кои козметични процедури/като ултразвук, RF, йонофореза, безиглена мезотерапия, диамантено микродермобразио/ са противопоказни за мен. Питам Ви, защото някъде прочетох специално за радиочестотният лифтинг, че е противопоказен при автоимунни заболявания. Интересувам се за уредите за домашна употреба Филорга ЛУМИТЕРАПИСТ - апарат за фотоподмладяване и TriPollar STOP - Уред за лифтинг в домашни условия.
Предварително благодаря!
nushka.ivanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Сеп 2016, 01:18

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот christian.kirilov » 15 Окт 2016, 18:06

Здравейте! Имам котка от дълги години, от която за спомен имам няколко одрасквания по ръцете, които вече са си останали трайни белези. По принцип леко розавеят и не се забелязват, стига да не се загледаш много обстойно. От около две седмици обаче - същите тези белези, които са само на лявата ми ръка рязко се зачервиха, но не това е най-притеснителното - започнаха да ме сърбят сериозно. Сърбежът не е постоянен, а по-скоро пристъпен, и когато се почесам ги разранявам и те стават още по-червени и забележими. Наскоро смених душ-гела - преминах към Nivea. Някъде бях чел за козметиката от серията на Нивеа, че е силно хипоелергенна, което ме навежда на мисълта, че този сърбеж може да е провокиран и от новия душ-гел, който аз разбира се своевременно спрях. Използвах крем Тридерм, без особен видим резултат. Сега сякаш са позатихнали нещата, но не смея да се похваля. Ще Ви бъда благодарен, ако изкажете Вашето компетентно мнение по въпроса. Мерси предварително! Поздрави!
christian.kirilov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Окт 2016, 18:01

зачервена кожа на лицето

Мнениеот TheReaper95 » 20 Окт 2016, 02:16

Здравейте.Аз имам проблем с кожата на лицето бузите,носът и брадичката са постоянно зачервени.Така е от доста време.Някакви съвети!
TheReaper95
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2016, 02:00

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 10:45

nushka.ivanova написа:Здравейте д-р Тодева, на 54 години съм, от две години имам понижена функция на щитовидната жлеза - Хашимото. Пия еутирокс 25 мг, ТСХ-то ми е в нормата, чувствам се добре. .Искам да Ви попитам кои козметични процедури/като ултразвук, RF, йонофореза, безиглена мезотерапия, диамантено микродермобразио/ са противопоказни за мен. Питам Ви, защото някъде прочетох специално за радиочестотният лифтинг, че е противопоказен при автоимунни заболявания. Интересувам се за уредите за домашна употреба Филорга ЛУМИТЕРАПИСТ - апарат за фотоподмладяване и TriPollar STOP - Уред за лифтинг в домашни условия.
Предварително благодаря!

Здравейте!

По принцип във Вашия случай няма противопоказания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 10:51

christian.kirilov написа:Здравейте! Имам котка от дълги години, от която за спомен имам няколко одрасквания по ръцете, които вече са си останали трайни белези. По принцип леко розавеят и не се забелязват, стига да не се загледаш много обстойно. От около две седмици обаче - същите тези белези, които са само на лявата ми ръка рязко се зачервиха, но не това е най-притеснителното - започнаха да ме сърбят сериозно. Сърбежът не е постоянен, а по-скоро пристъпен, и когато се почесам ги разранявам и те стават още по-червени и забележими. Наскоро смених душ-гела - преминах към Nivea. Някъде бях чел за козметиката от серията на Нивеа, че е силно хипоелергенна, което ме навежда на мисълта, че този сърбеж може да е провокиран и от новия душ-гел, който аз разбира се своевременно спрях. Използвах крем Тридерм, без особен видим резултат. Сега сякаш са позатихнали нещата, но не смея да се похваля. Ще Ви бъда благодарен, ако изкажете Вашето компетентно мнение по въпроса. Мерси предварително! Поздрави!

Здравейте!

Може ли да приложите снимка, ако проблема е актуален!

С уажние,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: зачервена кожа на лицето

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 10:53

TheReaper95 написа:Здравейте.Аз имам проблем с кожата на лицето бузите,носът и брадичката са постоянно зачервени.Така е от доста време.Някакви съвети!

Здравейте!

Описанието не е достатъчно, за да се ориентирам! Приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта