Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bmp13 » 04 Дек 2016, 15:06

Здравейте, от постоянното чоплене на кожички на устната ми остана белег, който стои по сух от околната тъкан и особено при по-слаба хидратация направо става бял, кожата варху него не е набраздена като нормалната тъкан около него.
И не се маха пробвал с доста балсами, бихте ли ми препоръчали някакъв крем или друг метод с които да го премахна?
bmp13
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2016, 14:54

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Дек 2016, 12:39

bmp13 написа:Здравейте, от постоянното чоплене на кожички на устната ми остана белег, който стои по сух от околната тъкан и особено при по-слаба хидратация направо става бял, кожата варху него не е набраздена като нормалната тъкан около него.
И не се маха пробвал с доста балсами, бихте ли ми препоръчали някакъв крем или друг метод с които да го премахна?

Здравейте!

За съжаление качеството на снимката, която сте приложила не ми позволява да оставя коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот svilen_demirov » 18 Дек 2016, 20:31

Д-р Тодева ,като ученик се наложи да ми бъде премахнат препуциума ,поради чести възпаления в тази област.До колкото съм запознат препуциума е просто една напълно излишна кожа ,която има само козметичен ефект,без да се отразява на удоволствените усещания на мъжа при полов акт.Вярно ли е това или не? Втория ми въпрос е ,каква функция има френолума? Моята лична лекарка ми обясни,че функцията на френолума е да прикрепя и координира препуциума и на практика е напълно излишен при положение ,че препуциума е премахнат.Това така ли е?Естетически също било по-добре да се премахне и той ? Питам ,защото при мен при операцията освен лигавицата ,напълно е премахнат и френолума.Интересува ме дали той е ерогенна зона и доставя удоволствие или няма връзка с това и функцията му е посочената от личната ми лекарка?Изпращам и снимка все пак да добиете по-реална представа и кажете ,дали всичко е наред.За по-сигурно Ви изпращам снимката на имейла .Очаквам отговора Ви ,когато имате възможност!
svilen_demirov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2016, 19:50

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2016, 12:31

svilen_demirov написа:Д-р Тодева ,като ученик се наложи да ми бъде премахнат препуциума ,поради чести възпаления в тази област.До колкото съм запознат препуциума е просто една напълно излишна кожа ,която има само козметичен ефект,без да се отразява на удоволствените усещания на мъжа при полов акт.Вярно ли е това или не? Втория ми въпрос е ,каква функция има френолума? Моята лична лекарка ми обясни,че функцията на френолума е да прикрепя и координира препуциума и на практика е напълно излишен при положение ,че препуциума е премахнат.Това така ли е?Естетически също било по-добре да се премахне и той ? Питам ,защото при мен при операцията освен лигавицата ,напълно е премахнат и френолума.Интересува ме дали той е ерогенна зона и доставя удоволствие или няма връзка с това и функцията му е посочената от личната ми лекарка?Изпращам и снимка все пак да добиете по-реална представа и кажете ,дали всичко е наред.За по-сигурно Ви изпращам снимката на имейла .Очаквам отговора Ви ,когато имате възможност!

Здравейте!

Смятам, че нямате повод за притеснения!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот svilen_demirov » 02 Яну 2017, 19:31

Много интересно,как два пъти изпращам писма с въпрос и те изчезват ?Явно на теб изобщо не са ти угодни "доктор " Тодева!!! И се чудя как е възможен изобщо този абсурд да давате компететнтните си мнения по този начин ?Ние пациенти ли сме или какво ?То бива наглост ,но това....След като печелите е редно да работите за това!!! Засрамете се просто!!!Но как да се засрамите ,като Вие не сте лекар ,а измамник все пак???Успешна Нова година в бизнеса Ви и нека всичко Ви се върне подобаващо един ден!!
svilen_demirov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2016, 19:50

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Яну 2017, 12:25

svilen_demirov написа:Много интересно,как два пъти изпращам писма с въпрос и те изчезват ?Явно на теб изобщо не са ти угодни "доктор " Тодева!!! И се чудя как е възможен изобщо този абсурд да давате компететнтните си мнения по този начин ?Ние пациенти ли сме или какво ?То бива наглост ,но това....След като печелите е редно да работите за това!!! Засрамете се просто!!!Но как да се засрамите ,като Вие не сте лекар ,а измамник все пак???Успешна Нова година в бизнеса Ви и нека всичко Ви се върне подобаващо един ден!!

Уважаеми господине,

Първо искам да Ви кажа , че е крайно неуместно да заплашвате, обиждате и присъждате клетви!
Второ нямам намерение да коментирам с Вас това, което правя, защото не съм Ви длъжна по абсолютно никакъв начин!
Трето и най-важно не мога да отговарям на н-тия ви поред е-мейл или писане във форум от различни имена!
Аз Ви изказах мнение, че не виждам да имате проблем здравословен. От там нататък как ще мастурбирате си е лично Ваш избор! За по-специфични съвети обяснения за проблемите Ви е необходима лична консултация най-вече със сексолог и психолог!
Да ви е честита новата година и ви желая да ви донесе мира със себе си, от който имате нужда!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот siika.jivondova » 28 Яну 2017, 14:48

Здравейте,на 44 год.съм.Искам да подобря и освежа кожата на лицето си.Имам нормална към смесена кожа.Каква козметика бихте ми препоръчали? Благодаря Ви предварително!
siika.jivondova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2017, 14:37

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Viksi89 » 29 Яну 2017, 15:31

Здравейте, д-р Тодева!

На 27 год съм и от известно време по тялото ми се появяват малки червени точици, като спукани капилярчета. По тялото си нямам много, само на ръцете но едвам се забелязват. На лицето ми, около носа са повечко и се увеличават с времето, малко ме притеснява защото започнаха да си личат вече.

Бихте ли ми казали на какво се дължи появата им и дали мога да взема някакви мерки? И има ли място за притеснение? :)


Благодаря Ви предварително!
Поздрави
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот polia_xr » 22 Фев 2017, 14:03

Здравейте Д-р Тодева, искам да ви попитам за кожата на лицето ми. Много е суха, зачервява се, получава се от време на време акне и съм с лунички. На 34г. съм, пробвала съм кремове за изветляване на луничките, но много ми се лющи кожата от това. Ако може да ме посъветвате какви кремове са ми нужни за да си освежа кожата на лицето ще съм Ви много благодарна.
polia_xr
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:35

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот BettyBoop » 03 Апр 2017, 19:49

Здрвейте, искам да попитам. Обикновено кожата ми е нормална, нямам проблеми със суха или пък мазна. Но сега, когато започва смяна на сезона и по-скоро да се затипля, сутрин като стана ми е страшо мазна кожата! После като си измия лицето, почистя, намажа си дневния хидратиращ както винаги и всичко е наред. През деня, вечерта също. Само сутрин е проблема! От какво може да е? Не слагам нощни мазни кремове...
BettyBoop
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Апр 2017, 19:40

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта