Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:36

siika.jivondova написа:Здравейте,на 44 год.съм.Искам да подобря и освежа кожата на лицето си.Имам нормална към смесена кожа.Каква козметика бихте ми препоръчали? Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:36

Viksi89 написа:Здравейте, д-р Тодева!

На 27 год съм и от известно време по тялото ми се появяват малки червени точици, като спукани капилярчета. По тялото си нямам много, само на ръцете но едвам се забелязват. На лицето ми, около носа са повечко и се увеличават с времето, малко ме притеснява защото започнаха да си личат вече.

Бихте ли ми казали на какво се дължи появата им и дали мога да взема някакви мерки? И има ли място за притеснение? :)


Благодаря Ви предварително!
Поздрави

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:37

polia_xr написа:Здравейте Д-р Тодева, искам да ви попитам за кожата на лицето ми. Много е суха, зачервява се, получава се от време на време акне и съм с лунички. На 34г. съм, пробвала съм кремове за изветляване на луничките, но много ми се лющи кожата от това. Ако може да ме посъветвате какви кремове са ми нужни за да си освежа кожата на лицето ще съм Ви много благодарна.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:38

BettyBoop написа:Здрвейте, искам да попитам. Обикновено кожата ми е нормална, нямам проблеми със суха или пък мазна. Но сега, когато започва смяна на сезона и по-скоро да се затипля, сутрин като стана ми е страшо мазна кожата! После като си измия лицето, почистя, намажа си дневния хидратиращ както винаги и всичко е наред. През деня, вечерта също. Само сутрин е проблема! От какво може да е? Не слагам нощни мазни кремове...

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Споделете и каква козметика използвате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот MitkoVT » 03 Май 2017, 16:43

Здравейте!
Имам проблем с кожата на лицето. Постоянно е зачервена, което е резултат от една процедура против белези от акне, на която се подложих преди около 2 години - дермабразио. Кожата просто не желае да се възстанови и седи като след слънчево изгаряне, сякаш съм се пекъл с очила и около очите е по-светла и нормална. В останалата част, където е "минато" е червена, суха и груба, а за капак по носа и челото става мазна няколко часа след измиване. Преди въпросната процедура бях с равномерен тен и дори с белезите от акне кожата изглеждаше по-добре от сега. Когато се измия дори с възможно най-мелкия и щадящ продукт, кожата изсъхва още повече, зачервява се, седи опъната, а след това става и напукана, което е ужасно неудобство. И всичко това само в тези участъци, където е правена процедурата. Въпросът ми е има ли нещо, което да редуцира това зачервяване и да върне нормалния вид на кожата? Мазал съм се с доста различни скъпи хидратиращи кремове, но те не решават проблема, а само временно го замаскират и то не достатъчно.
Благодаря.
MitkoVT
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2017, 16:28

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Май 2017, 15:53

MitkoVT написа:Здравейте!
Имам проблем с кожата на лицето. Постоянно е зачервена, което е резултат от една процедура против белези от акне, на която се подложих преди около 2 години - дермабразио. Кожата просто не желае да се възстанови и седи като след слънчево изгаряне, сякаш съм се пекъл с очила и около очите е по-светла и нормална. В останалата част, където е "минато" е червена, суха и груба, а за капак по носа и челото става мазна няколко часа след измиване. Преди въпросната процедура бях с равномерен тен и дори с белезите от акне кожата изглеждаше по-добре от сега. Когато се измия дори с възможно най-мелкия и щадящ продукт, кожата изсъхва още повече, зачервява се, седи опъната, а след това става и напукана, което е ужасно неудобство. И всичко това само в тези участъци, където е правена процедурата. Въпросът ми е има ли нещо, което да редуцира това зачервяване и да върне нормалния вид на кожата? Мазал съм се с доста различни скъпи хидратиращи кремове, но те не решават проблема, а само временно го замаскират и то не достатъчно.
Благодаря.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот maria-1978 » 28 Сеп 2017, 16:06

Здравейте Д-Р Тодева! Имам поликистозни яйчници 2008 год премахнаха киста от яйчника. цял живот съм на противозачатъчни и силно окосмяване по лицето и тялото - правих лазерна епилация. 2013 родих и две години по-късно получих зацапване 2-3 дни преди цикъл .Изписаха ми белара една година вземах не ми се отрази никак добре ,след като ги спрях получих отново окосмяване по лицето - видимо и стигнах до психиатър 6 месеца вземах аншидепресанти.След всичко това получих пигменшация на лицето напълнях с 12 килограма.Днес една година по-късно Белара замених с Иногинол -хр добавка ,а за пигментните петна избелвашт крем MELASCREEN DEPIGMENTANT . Прогестерона ми е в норма и щитовидната жлеза - съшто. Има ли крем или нешто за премахване на космите? чух за тала - масло. А относно пигм петна този ли крем да използвам и как а през деня какъв крем пр
епозъчайте ми със суха и чувстителна кожа съм .може ли дананасям крем върху крем и кога слънцезаштитния? бихте ли ми обяснили всичко относно избелваштата терапия .Може ли с Инолгинола да вземам неолексан? БЛАГОДАРЯ!
maria-1978
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 14:54

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Окт 2017, 16:27

maria-1978 написа:Здравейте Д-Р Тодева! Имам поликистозни яйчници 2008 год премахнаха киста от яйчника. цял живот съм на противозачатъчни и силно окосмяване по лицето и тялото - правих лазерна епилация. 2013 родих и две години по-късно получих зацапване 2-3 дни преди цикъл .Изписаха ми белара една година вземах не ми се отрази никак добре ,след като ги спрях получих отново окосмяване по лицето - видимо и стигнах до психиатър 6 месеца вземах аншидепресанти.След всичко това получих пигменшация на лицето напълнях с 12 килограма.Днес една година по-късно Белара замених с Иногинол -хр добавка ,а за пигментните петна избелвашт крем MELASCREEN DEPIGMENTANT . Прогестерона ми е в норма и щитовидната жлеза - съшто. Има ли крем или нешто за премахване на космите? чух за тала - масло. А относно пигм петна този ли крем да използвам и как а през деня какъв крем пр
епозъчайте ми със суха и чувстителна кожа съм .може ли дананасям крем върху крем и кога слънцезаштитния? бихте ли ми обяснили всичко относно избелваштата терапия .Може ли с Инолгинола да вземам неолексан? БЛАГОДАРЯ!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Ако желаете използвайте е-мейла, но приложете кореспонденцията до момента!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот stoino_mechanoto » 09 Окт 2017, 21:17

Здравейте!Моят проблем се състои в това,че по ръбчето на главичката имам едни доста нелицеприятни пъпчици.Имам си ги откакто се помня и като малък живях години в страх ,какво ли ще излезе от това…В интернет прочетох ,че не са опасни и не се нуждаят от лечение.Успокоих се ,но срамът остана и до днес.Те не ме сърбят или болят ,но ми създават огромни психични проблеми,защото се срамувам буквално да оголя члена си пред жена.Ще ви изпратя снимка на ел. поща за да видите за какво става въпрос.Първият ми въпрос е те могат ли да се махнат, ако вечер преди лягане се мажат с паста за зъби ?Вторият ми въпрос е според вас има ли нужда от това да се махнат или да карам с тях?Ако трябва да се махнат ,вие можете ли да го направите и колко ще струва ориентировъчно?Ако според вас не трябва да се пипат,какво да обясня на някоя жена ,когато ги види някога?
stoino_mechanoto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Окт 2017, 21:13

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2017, 14:46

stoino_mechanoto написа:Здравейте!Моят проблем се състои в това,че по ръбчето на главичката имам едни доста нелицеприятни пъпчици.Имам си ги откакто се помня и като малък живях години в страх ,какво ли ще излезе от това…В интернет прочетох ,че не са опасни и не се нуждаят от лечение.Успокоих се ,но срамът остана и до днес.Те не ме сърбят или болят ,но ми създават огромни психични проблеми,защото се срамувам буквално да оголя члена си пред жена.Ще ви изпратя снимка на ел. поща за да видите за какво става въпрос.Първият ми въпрос е те могат ли да се махнат, ако вечер преди лягане се мажат с паста за зъби ?Вторият ми въпрос е според вас има ли нужда от това да се махнат или да карам с тях?Ако трябва да се махнат ,вие можете ли да го направите и колко ще струва ориентировъчно?Ако според вас не трябва да се пипат,какво да обясня на някоя жена ,когато ги види някога?

Здравейте!

Най-добре направете лична консултация с дерматолог. Използването на паста за зъби няма да помогне и би могло само да предизвика други оплаквания! Относно цена няма как да коментирам, без да съм запозната с проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта