Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Май 2014, 13:07

Тук може да зададете въпроси как да подобрите външния вид на кожата на лицето и тялото. Може да получите повече информация какъв вид естетични корекции са подходящи за Вас и какъв резултат да очаквате! Нека заедно намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лека

Мнениеот Natalia Nikolova » 29 Юни 2014, 21:30

Здравейте! Поздравления за отделеното от Вас време за отговори на посетителите, на форума. Мисля, че тук е мястото да споделя за проблема си. Имам повърхностни спукани капиляри по бедрата си, което ми създава дискомфорт. Ходих на антицелулитен масаж, който беше само ръчен, без вендузи и капилярите се увеличиха, някои вени станаха и по-изразителни. Забелязвам, че изобщо от употребата на антицелулитни кремове капилярите ми се увеличават.Противопоказни ли са масажите в моя случай и може ли да ми препоръчате някакъв продукт за мазане на капилярчетата?
Предварително Благодаря!
Наталия
Natalia Nikolova
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:35

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лека

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Юни 2014, 11:06

Natalia Nikolova написа:Здравейте! Поздравления за отделеното от Вас време за отговори на посетителите, на форума. Мисля, че тук е мястото да споделя за проблема си. Имам повърхностни спукани капиляри по бедрата си, което ми създава дискомфорт. Ходих на антицелулитен масаж, който беше само ръчен, без вендузи и капилярите се увеличиха, някои вени станаха и по-изразителни. Забелязвам, че изобщо от употребата на антицелулитни кремове капилярите ми се увеличават.Противопоказни ли са масажите в моя случай и може ли да ми препоръчате някакъв продукт за мазане на капилярчетата?
Предварително Благодаря!
Наталия

Здравейте, Natalia Nikolova!

За съжаление за разширените видими съдчета по долните крайници мазилата нямат лечебен ефект или заличаващ ефект. Има продукти по-скоро срещу отока и болката в краката.
Много често причина за появата на тези съдчета са разширените вени и добър ефект има приема на препарати като Детралекс, Диокет, Флебодия.
Добър козметичен ефект може да се постигне с лазерна терапия или склеротерапия.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ана » 25 Юли 2014, 23:04

Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. Моят проблем е че се изчервявам супер много и не знам каква е причината. Например от притеснение от най-различини неща или когато съм в супер задушно и топло място и сякаш кожата на лицето ми пламва. И понеже съм с по-светла кожа и си личи супер много. Използвам кремове и фон дьо тен, но те не помагат напълно. Кажете ми някакъв продукт, който мога да използвам поне малко да облекча това зачервяване или на какво всъщност се дължи то и какво да направя, за да спре.
Благодаря предварително!
ана
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2014, 22:59

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Юли 2014, 14:16

ана написа:Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. Моят проблем е че се изчервявам супер много и не знам каква е причината. Например от притеснение от най-различини неща или когато съм в супер задушно и топло място и сякаш кожата на лицето ми пламва. И понеже съм с по-светла кожа и си личи супер много. Използвам кремове и фон дьо тен, но те не помагат напълно. Кажете ми някакъв продукт, който мога да използвам поне малко да облекча това зачервяване или на какво всъщност се дължи то и какво да направя, за да спре.
Благодаря предварително!

Здравейте, ана!

При Вас най-вероятно се касае за емоционална реакция в съчетание с бяла и по-лесно ранима кожа. За да не се увреждат капилярчетата Ви и с времето да се засилва това зачервяване използвайте слънцезащитен крем с фактор на защита 50.
Бихте могла да направите и лазерна или IPL процедура, за да се премахнат видими капилярчета, ако вече имате такива.
Няма проблем да използвате фон дьо тен. Бихте могла да си вземете и Авен антружор емулсия.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот rose_92 » 04 Авг 2014, 12:12

Здравейте!
По принцип съм с мазна кожа с разширени пори и постоянно лъщи, понякога ми излиза понякоя и друга пъпка, но вече доста по-рядко в сравнение с преди. Сега съм на 22 години. Зимата ми се появиха малки дупчици, най-вече по дясната буза и порите в тази област станаха доста по-широки от преди, кожата ми е заприличала на портокалова кора..Но най-вече ме притесняват дупчиците. Те са около десетина и приличат на няколко слети разширени пори и се виждат и това много ме притеснява..Въпросът ми е по какъв начин тези дупчици биха могли да се премахнат или поне позагладят? От май месец използва крем Триакнеал на Авен, но не виждам почти никакъв ефект..Ако има други подобни, но по-ефикасни продукти, бихте ли ме посъветвали кой да си купя?
Химичният пилинг би ли помогнал и какви са възможните нежелани станични ефекти от една такава процедура? Бях при една дерматоложка във ВМА, София, но тя изобщо нищо не ми обясни. Каза ми, че есента и зимата може да ми се направи пилинг за тези белези и порите, но никакви други разяснения не ми даде..Знам,че там уж имало добри лекари, там е прочутата д-р Кадурина,но тези, на които аз попаднах за консултации не ми изглеждаха добри лекари или поне не им се занимаваше много много с мен..Наистина се притеснявам от такива процедури да не би ако се подложа на тях да не се обезобразя, да стана на петна, да се появят нови белези или да изгоря някъде и положението да стане неспасяемо, но кожата ми наистина много ми подбива самочувствието и се срамувам от нея...Моля, дайте ми съвет, защото никакви скъпи кремове не ми помагат.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот tsodar » 04 Авг 2014, 12:15

Здравейте! Благодаря за отделеното време!

Проблемът ми е следният - от дете, 4-5 годишна, имам екземи по скалпа и вече и по тялото си. Ходила съм на много лекари, дерматолози, кожни лекари и тн. Първоначално ми казаха, че е псориазис. Лекувах псориазис може би около 10 години - кремове с кортокостероиди, Биодерма, домашни мехлеми, някакво мазило, което беше за екземи по домашните любимци (моето куче също имаше подобни екземи на моите), солариум, катранени сапуни, домашни сапуни... какво ли не. Когато бях на 14-15 отидох на дерматолог за химичен пилинг, защото имах и акне, което в последствие разбрах, че може би се е дължало на "псориазиса". Дерматоложката ми каза, че това определено не е псориазис, а си е себореен дерматит и ми изписа разни шампоани, балсами и мехлем за дерматита, общо над 250лв. Всичко, което съм ползвала има известен ефект в началото, но след това просто спира да действа. "Екземите" са на периоди - обострят се и се успокояват. Ходих и при една жена, която ми каза, че ще трябва да ми бие някакви инжекции, за да ми излекува псориазиса, но нещо ме накара да не и повярвам.
Миналата година зимата отидох на хомеопат, който ми каза,че е възможно тези т. нар. екземи да се дължат на някаква гъбичка или бактерия, развиваща се в организма ми. Оказа се, че имам стрептококи. Пих някакъв разтвор и хапчета, хомеопатични, имаше ефект, но лечението беше 1 месец. Сега трябва пак да ходя, но не знам дали просто няма пак да дам парите си на вятъра. Използвала съм и Низорал, имаше ефект. Също така и Селсън оражев, но от него нямаше. В момента се мажа с крем Витасин, все още не знам как ще е положението. Ползвам и серен сапун.
Разбира се съм била и на разни диети, режими - Мадал Бал, ограничения, но явно просто никой не знае какво ми има.
Не знам до колко, но предполагам има връзка, че и трудно ходя до тоалетна.
Храня се редовно, но не винаги, опитвам се да е три пъти дневно, но не винаги успявам. Въпреки малкото количество храна, което поемам имам за сваляне около 3 4 кг. Казвам го, просто, ако би могло да повлияе по някакъв начин.
Прилагам и снимка с екземите по тялото.

Благодаря Ви предварително!
tsodar
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юли 2014, 15:50

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Авг 2014, 12:12

rose_92 написа:Здравейте!
По принцип съм с мазна кожа с разширени пори и постоянно лъщи, понякога ми излиза понякоя и друга пъпка, но вече доста по-рядко в сравнение с преди. Сега съм на 22 години. Зимата ми се появиха малки дупчици, най-вече по дясната буза и порите в тази област станаха доста по-широки от преди, кожата ми е заприличала на портокалова кора..Но най-вече ме притесняват дупчиците. Те са около десетина и приличат на няколко слети разширени пори и се виждат и това много ме притеснява..Въпросът ми е по какъв начин тези дупчици биха могли да се премахнат или поне позагладят? От май месец използва крем Триакнеал на Авен, но не виждам почти никакъв ефект..Ако има други подобни, но по-ефикасни продукти, бихте ли ме посъветвали кой да си купя?
Химичният пилинг би ли помогнал и какви са възможните нежелани станични ефекти от една такава процедура? Бях при една дерматоложка във ВМА, София, но тя изобщо нищо не ми обясни. Каза ми, че есента и зимата може да ми се направи пилинг за тези белези и порите, но никакви други разяснения не ми даде..Знам,че там уж имало добри лекари, там е прочутата д-р Кадурина,но тези, на които аз попаднах за консултации не ми изглеждаха добри лекари или поне не им се занимаваше много много с мен..Наистина се притеснявам от такива процедури да не би ако се подложа на тях да не се обезобразя, да стана на петна, да се появят нови белези или да изгоря някъде и положението да стане неспасяемо, но кожата ми наистина много ми подбива самочувствието и се срамувам от нея...Моля, дайте ми съвет, защото никакви скъпи кремове не ми помагат.

Здравейте, rose_92!

Триакнеал е много добър продукт, но за да забележите ефект върху белези и/или пори трябва да минат поне 6 месеца. Моят съвет е да го използвате поне няколко години за оптимално действие.
Химичният пилинг има добър ефект, но все пак трябва да се подходи индивидуално, защото ако кожата Ви е тъмна има риск.
Съветвам Ви да намерите дерматолог, на който може да се доверите и за 1-2 години с подходящите средства ще се постигне много добър ефект.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Авг 2014, 12:24

tsodar написа:Здравейте! Благодаря за отделеното време!

Проблемът ми е следният - от дете, 4-5 годишна, имам екземи по скалпа и вече и по тялото си. Ходила съм на много лекари, дерматолози, кожни лекари и тн. Първоначално ми казаха, че е псориазис. Лекувах псориазис може би около 10 години - кремове с кортокостероиди, Биодерма, домашни мехлеми, някакво мазило, което беше за екземи по домашните любимци (моето куче също имаше подобни екземи на моите), солариум, катранени сапуни, домашни сапуни... какво ли не. Когато бях на 14-15 отидох на дерматолог за химичен пилинг, защото имах и акне, което в последствие разбрах, че може би се е дължало на "псориазиса". Дерматоложката ми каза, че това определено не е псориазис, а си е себореен дерматит и ми изписа разни шампоани, балсами и мехлем за дерматита, общо над 250лв. Всичко, което съм ползвала има известен ефект в началото, но след това просто спира да действа. "Екземите" са на периоди - обострят се и се успокояват. Ходих и при една жена, която ми каза, че ще трябва да ми бие някакви инжекции, за да ми излекува псориазиса, но нещо ме накара да не и повярвам.
Миналата година зимата отидох на хомеопат, който ми каза,че е възможно тези т. нар. екземи да се дължат на някаква гъбичка или бактерия, развиваща се в организма ми. Оказа се, че имам стрептококи. Пих някакъв разтвор и хапчета, хомеопатични, имаше ефект, но лечението беше 1 месец. Сега трябва пак да ходя, но не знам дали просто няма пак да дам парите си на вятъра. Използвала съм и Низорал, имаше ефект. Също така и Селсън оражев, но от него нямаше. В момента се мажа с крем Витасин, все още не знам как ще е положението. Ползвам и серен сапун.
Разбира се съм била и на разни диети, режими - Мадал Бал, ограничения, но явно просто никой не знае какво ми има.
Не знам до колко, но предполагам има връзка, че и трудно ходя до тоалетна.
Храня се редовно, но не винаги, опитвам се да е три пъти дневно, но не винаги успявам. Въпреки малкото количество храна, което поемам имам за сваляне около 3 4 кг. Казвам го, просто, ако би могло да повлияе по някакъв начин.
Прилагам и снимка с екземите по тялото.

Благодаря Ви предварително!

Здравейте, tsodar!

За съжаление не мога да се ориентирам и да Ви кажа каква е Вашата диагноза само по описание и снимката, която сте приложила.
Ако наистина имате себореен дерматит трябва да знаете, че това е хронично състояние и изисква непрекъснати грижи за кожата. Същото касае и псориазиса. Аз не съм привърженик на прилагането на инжекциите, които са Ви предложили, защото те крият много рискове.
Във Вашето семейство има ли кожни заболявания и какви са те?
Премахнала съм снимката Ви, за да не се разглежда от всички потребители!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Естетична дерматология - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ана » 06 Авг 2014, 18:35

Dr Violina Todeva написа:
ана написа:Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. Моят проблем е че се изчервявам супер много и не знам каква е причината. Например от притеснение от най-различини неща или когато съм в супер задушно и топло място и сякаш кожата на лицето ми пламва. И понеже съм с по-светла кожа и си личи супер много. Използвам кремове и фон дьо тен, но те не помагат напълно. Кажете ми някакъв продукт, който мога да използвам поне малко да облекча това зачервяване или на какво всъщност се дължи то и какво да направя, за да спре.
Благодаря предварително!

Здравейте, ана!

При Вас най-вероятно се касае за емоционална реакция в съчетание с бяла и по-лесно ранима кожа. За да не се увреждат капилярчетата Ви и с времето да се засилва това зачервяване използвайте слънцезащитен крем с фактор на защита 50.
Бихте могла да направите и лазерна или IPL процедура, за да се премахнат видими капилярчета, ако вече имате такива.
Няма проблем да използвате фон дьо тен. Бихте могла да си вземете и Авен антружор емулсия.

С уважение,
д-р Тодева


Благодаря за отговора Ви, д-р Тодева! Искам също да попитам на какво се дължи и изпотяването по лицето. Когато стане така със зачервяването и лицето ми също се изпотява в областта на носа и над горната устна. И само емоционална реакция ли е или може да е свързано с нещо друго? И какво мога да използвам през зимата, когато е по-студено и кожата ми става суха, и да намаля зачервяването от студа?
ана
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2014, 22:59

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта