Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот djes889 » 11 Юли 2012, 19:59

Dr Violina Todeva написа:
djes889 написа:Д-р Тодева от два месеца ми пада повечко коса сърбрежи парене , бях ви пратила снимка казахте че няма нищо обезспокотиелно , но нещата на дневен ред не седят по този начин за съжаление , окосмяването в средата на пътя е като буквата (Y) какво бихте ме посъветвали, Всичко най-добро и много топлина в сърцата на всички бъдете Здрави.

Здравейте!

След като не са се подобрили нещата от лечението, което Ви предложих с Неовал е добре да посетите кожен лекар. Явно трябва да включи лечение, но за да се направи това е необходимо да се определи вида на косопада, а след като не мога да преценя проблема само по снимка не мога да Ви помогна достатъчно.

Пожелавам Ви скорошно решение на проблемът Ви!

Успех!


Благодаря,каква е таксата която се заплаща за прегледа а, ако правите в София
djes889
 
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Юни 2012, 16:38

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Юли 2012, 15:06

djes889 написа:
Dr Violina Todeva написа:
djes889 написа:Д-р Тодева от два месеца ми пада повечко коса сърбрежи парене , бях ви пратила снимка казахте че няма нищо обезспокотиелно , но нещата на дневен ред не седят по този начин за съжаление , окосмяването в средата на пътя е като буквата (Y) какво бихте ме посъветвали, Всичко най-добро и много топлина в сърцата на всички бъдете Здрави.

Здравейте!

След като не са се подобрили нещата от лечението, което Ви предложих с Неовал е добре да посетите кожен лекар. Явно трябва да включи лечение, но за да се направи това е необходимо да се определи вида на косопада, а след като не мога да преценя проблема само по снимка не мога да Ви помогна достатъчно.

Пожелавам Ви скорошно решение на проблемът Ви!

Успех!


Благодаря,каква е таксата която се заплаща за прегледа а, ако правите в София

Здравейте!

Аз съм в Стара Загора и за съжаление няма как да Ви предложа да Ви прегледам. В София има много дерматолози, така че спокойно може да посетите кожен лекар във Вашия град. Бихте могла да използвате и направление и да бъдете прегледана и по здравна каса. По този начин прегледа е безплатен!

Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот krassi_79 » 07 Авг 2012, 12:15

каква е разликата между СПЕКТРАЛ DNC СПРЕЙ и ЛОСИОН? И двата стават ли за андрогенен косопад? А за жени бива ли ги?
Аватар
krassi_79
 
Мнения: 15
Регистриран на: 09 Май 2011, 13:01

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Авг 2012, 16:23

krassi_79 написа:каква е разликата между СПЕКТРАЛ DNC СПРЕЙ и ЛОСИОН? И двата стават ли за андрогенен косопад? А за жени бива ли ги?

Здравейте!

Има разлика в състава между Spectral DNC (под формата на спрей) и Spectral DNC-L (под формата на лосион). Spectral DNC-L е предназначен за мъже, а Spectral DNC се използва успешно и при мъже, и при жени. И двата продукта са предназначени за борба с андрогенния косопад.

Желая Ви хубав ден и хубаво лято!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот krassi_79 » 22 Авг 2012, 17:15

A имам и раширени капиляри на лицето, лекар ми препоръча да ползвам на Изиз фарма едно кремче, ама видях че имате 2 подобни - МЕТРОРУБОРИЛ и РУБОРИЛ. Каква е разликата?
Аватар
krassi_79
 
Мнения: 15
Регистриран на: 09 Май 2011, 13:01

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Авг 2012, 17:48

krassi_79 написа:A имам и раширени капиляри на лицето, лекар ми препоръча да ползвам на Изиз фарма едно кремче, ама видях че имате 2 подобни - МЕТРОРУБОРИЛ и РУБОРИЛ. Каква е разликата?

Здравейте, Краси!

Разликата в двата продукта е в състава, Метроруборил съдържа Метронидазол (антибактериално средство), а Руборил не съдържа това вещество.
Избора на конкретното кремче зависи от оплакванията и от състоянието на кожата.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот freeart » 10 Окт 2012, 20:18

Здравейте ,
Забелязала съм, че при стрес и напрежение главата ми започва да се бели на люспички , понякога падат сами, друг път се откъртват трудно поради което се случва да стане раничка . Това състояние не е постоянно . Опитала съм доста неща като шампоани за мазна себорея, лосиони и т.н , но мога ли да лекувам или поне контролирам това състояние и вътрешно т.е с прием на витамини или нещо друго ?
freeart
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Окт 2012, 20:04

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот ilen_78 » 16 Окт 2012, 12:43

Здравейте,
искам да попитам дали знаете някъде в България да се прилага PRP терапия против косопад.
Благодаря
ilen_78
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Окт 2012, 21:02

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2012, 14:04

freeart написа:Здравейте ,
Забелязала съм, че при стрес и напрежение главата ми започва да се бели на люспички , понякога падат сами, друг път се откъртват трудно поради което се случва да стане раничка . Това състояние не е постоянно . Опитала съм доста неща като шампоани за мазна себорея, лосиони и т.н , но мога ли да лекувам или поне контролирам това състояние и вътрешно т.е с прием на витамини или нещо друго ?

Здравейте Freeart!

Обикновено това състояние се контролира с използване на шампоани. През устата бихте могла да приемате капсули, с които да подобрите вида на косата си. За да се контролира състоянието е необходимо да използвате през определен период от време антисеборейни шампоани?
Ако желаете може да изпратите снимка на състоянието Ви към момента и да подберем лечение и профилактика.

Поздрави,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2012, 14:05

ilen_78 написа:Здравейте,
искам да попитам дали знаете някъде в България да се прилага PRP терапия против косопад.
Благодаря

Здравейте, Ilen!

Не ми е известно дали и ако да, къде в България се прилага PRP терапия против косопад.

Съжалявам, че не мога да Ви помогна.

С уважение,
д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта