Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Петя » 20 Окт 2012, 20:45

Здравейте д-р Тодева,
Реших и аз да се включа във Вашия форум с надежда , ако можете да ми помогнете.Аз съм на 14 години.
През м.април реших да отслабвам и се подложих на диета - нисковъглехидратна.Консумирах до около 50г въглехидрати на ден, предимно от зеленчуци и плодове.Точно през този период се появиха и семейни проблеми.В края на месец май имах и изпити. Може би това всичко ми се отрази.До началото на м. август отслабнах с 10 кг./157 см на 41 кг./през м.юни ми беше последния цикъл.Август месец с
майка ми ходихме на генеколог и на ендрокренолог.Пуснаха ми всички изследвания.Всички кръвни изследнавия бяха в нормата.Пуснаха ми за изследване и 3 хормона - 2 от тях бяха в нормата и само пролактина ми беше 55.
И двамата лекари бяха на едно мнение, че трябва да започна да се храня по нормално и да кача няколко килограми.Сега вече съм 43 кг.Към края на този месец трябва да ходя на контролен преглед и при двамата доктори ,за да видим какво ще правим.
Разказвам всичко това ,за да добиете представа, защото ми се появи и един значителен косопад. От преди 2-3 седмици започнах да си слагам ампули.Моля, дайте ми съвет, какво да правя.
Петя
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2012, 07:08

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Окт 2012, 17:06

Петя написа:Здравейте д-р Тодева,
Реших и аз да се включа във Вашия форум с надежда , ако можете да ми помогнете.Аз съм на 14 години.
През м.април реших да отслабвам и се подложих на диета - нисковъглехидратна.Консумирах до около 50г въглехидрати на ден, предимно от зеленчуци и плодове.Точно през този период се появиха и семейни проблеми.В края на месец май имах и изпити. Може би това всичко ми се отрази.До началото на м. август отслабнах с 10 кг./157 см на 41 кг./през м.юни ми беше последния цикъл.Август месец с
майка ми ходихме на генеколог и на ендрокренолог.Пуснаха ми всички изследвания.Всички кръвни изследнавия бяха в нормата.Пуснаха ми за изследване и 3 хормона - 2 от тях бяха в нормата и само пролактина ми беше 55.
И двамата лекари бяха на едно мнение, че трябва да започна да се храня по нормално и да кача няколко килограми.Сега вече съм 43 кг.Към края на този месец трябва да ходя на контролен преглед и при двамата доктори ,за да видим какво ще правим.
Разказвам всичко това ,за да добиете представа, защото ми се появи и един значителен косопад. От преди 2-3 седмици започнах да си слагам ампули.Моля, дайте ми съвет, какво да правя.

Здравейте!

Какви са ампулите, които слагате? Има ли области, които да са по-силно засегнати от косопад?

Очаквам Вашия отговор!
С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Петя » 21 Окт 2012, 17:44

Здравейте д-р Тодева,
ампулите, които използвам са за косопад на "Сери". По-голям ми е косопада отгоре на главата и над
ушите.
Петя
Петя
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2012, 07:08

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Окт 2012, 17:49

Петя написа:Здравейте д-р Тодева,
ампулите, които използвам са за косопад на "Сери". По-голям ми е косопада отгоре на главата и над
ушите.
Петя

Здравейте!

Може да използвате тези ампули. Най-вероятно косопада при вас е предизвикан от другия проблем, който споделихте. В допълнение към локалното лечение бихте могла да приемате и капсули Ревалид.

Желая Ви бързо възстановяване!

Поздрави,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Venito » 22 Фев 2013, 13:22

Косопада не е само козметичен проблем. Симптом на какви болести може да е? Липсата на какви минерали и витамини може да показва? Ако се въздейства само отвън- т.е. с шампоани, балсами и маски - ще има ли ефект, ако причината е липса на витамини,минерали или болест? Косата, зъбите и ноктите - могат ли да бъдат повлияни едновременно и какви добавки или лекарства биха им повлияли?
Аватар
Venito
 
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:25

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Фев 2013, 23:26

Venito написа:Косопада не е само козметичен проблем. Симптом на какви болести може да е? Липсата на какви минерали и витамини може да показва? Ако се въздейства само отвън- т.е. с шампоани, балсами и маски - ще има ли ефект, ако причината е липса на витамини,минерали или болест? Косата, зъбите и ноктите - могат ли да бъдат повлияни едновременно и какви добавки или лекарства биха им повлияли?


Напълно възможно е косопадът да бъде външен израз на проблем вътре в организма на човек. Ето защо всеки, който забележи че има проблем е добре да се консултира с кожен лекар, който ще назначи необходимите изследвания и лечение.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот white_chocolate » 15 Окт 2013, 17:40

Добър ден,
моят проблем е малко по-особен. Имам Системен лупус. Преди няколко месеца след преживян стрес отслабнах и ми се появи и косопад. В началото беше слаб. Постепенно ту се засилваше, ту отслабваше. Сега е по-силен и много ме притеснява. Използвах ампули на Ревалид. Наистина има някакъв ефект, но когато ги спра косопада отново се появява, а и ми сплескват косата. Моля Ви, кажете си мнението. Мислите ли, че бих стопирала косопада? :cry:
*За сведения, не пия никакви лекарства за лупуса. Единствено си направих вливане с биологично лекарство.
white_chocolate
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Окт 2013, 17:30

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Окт 2013, 17:21

white_chocolate написа:Добър ден,
моят проблем е малко по-особен. Имам Системен лупус. Преди няколко месеца след преживян стрес отслабнах и ми се появи и косопад. В началото беше слаб. Постепенно ту се засилваше, ту отслабваше. Сега е по-силен и много ме притеснява. Използвах ампули на Ревалид. Наистина има някакъв ефект, но когато ги спра косопада отново се появява, а и ми сплескват косата. Моля Ви, кажете си мнението. Мислите ли, че бих стопирала косопада? :cry:
*За сведения, не пия никакви лекарства за лупуса. Единствено си направих вливане с биологично лекарство.

Здравейте, White_chocolate!

Може ли да дадете малко повече информация за заболяването, каква е причината да не го лекувате - имате нисък титър на антитела или друга причина? Кога беше лечението с биологичен препарат и кой беше медикамента? В повечето случаи при тази генерализирана форма на косопад с лечението на лупуса се овладява и тя!
Във връзка с появата на настоящите оплаквания считам, че е уместно да си направите изследвания на кръв включително с желязо и щитовидна функция.
След като сте забелязала ефект от ампулите на Ревалид продължете да ги използвате, поне докато се изясни причината и се подбере друго средство!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот white_chocolate » 18 Окт 2013, 17:42

Здравейте отново! Причината да не го лекувам е, че ме е страх от страничните ефекти. Просто така съм решила за себе си... Вливането беше миналия месец с Имуновенин. Правила съм си изследвания на щитовидната жлеза още когато се появи проблема, но там всичко е наред. Доколкото до лечението...то може, както да спре косопада, така и да го увеличи..така че е нож с две остриета.
white_chocolate
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Окт 2013, 17:30

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Окт 2013, 13:27

white_chocolate написа:Здравейте отново! Причината да не го лекувам е, че ме е страх от страничните ефекти. Просто така съм решила за себе си... Вливането беше миналия месец с Имуновенин. Правила съм си изследвания на щитовидната жлеза още когато се появи проблема, но там всичко е наред. Доколкото до лечението...то може, както да спре косопада, така и да го увеличи..така че е нож с две остриета.

Здравейте!

Не се отказвайте от лечението на лупус. Имайте предвид, че това е заболяване, което може да подтиснете и да сте добре! Възможно е причината за сегашните оплаквания да е повишаване на антителата!
Ако е минало една година от изследванията Ви е добре да ги повторите!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron