Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот white_chocolate » 21 Окт 2013, 22:25

Благодаря Ви за мнението. Антителата са ми изследвани последно април месец и тогава бяха 1:1260. Доста са високи. Мисля да си направя още едно вливане с Имуновенин, за да видя дали има ефект. Все още нямам намерение да приемам разни имуносупресори и кортикостероиди. На 24г. и искам един ден да имам дете, а някои от лекарствата биха се оказали сериозна пречка за това. Знам много случаи на поражения от лекарствата, сред които -диабет, катаракта, остеопороза, изтъняване на костите, ранно навлизане в менопауза, един случай на необратимо оплешивяване(поне знам само за един) и много други. Съжалявам, но все още не е дошъл момента да се тровя..
п.с. Все пак наистина Ви благодаря за мнението! Мисля да си продължа с ампулите Ревалид. Надявам се да не се налага да ги ползвам години наред, както вече се случва със заздравителя за нокти( ползвам го непрекъснато от 2г)..когато спра да си го слагам и пак почват да се чупят. Явно ми предстои една постоянна борба със симптомите..
white_chocolate
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Окт 2013, 17:30

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Окт 2013, 15:15

white_chocolate написа:Благодаря Ви за мнението. Антителата са ми изследвани последно април месец и тогава бяха 1:1260. Доста са високи. Мисля да си направя още едно вливане с Имуновенин, за да видя дали има ефект. Все още нямам намерение да приемам разни имуносупресори и кортикостероиди. На 24г. и искам един ден да имам дете, а някои от лекарствата биха се оказали сериозна пречка за това. Знам много случаи на поражения от лекарствата, сред които -диабет, катаракта, остеопороза, изтъняване на костите, ранно навлизане в менопауза, един случай на необратимо оплешивяване(поне знам само за един) и много други. Съжалявам, но все още не е дошъл момента да се тровя..
п.с. Все пак наистина Ви благодаря за мнението! Мисля да си продължа с ампулите Ревалид. Надявам се да не се налага да ги ползвам години наред, както вече се случва със заздравителя за нокти( ползвам го непрекъснато от 2г)..когато спра да си го слагам и пак почват да се чупят. Явно ми предстои една постоянна борба със симптомите..

Здравейте, White_chocolate!

Лупус, който не се лекува може да нанесе много повече поражения на Вашия организъм, отколкото медикаментите, с които се лекува. Съветвам Ви да намерите специалист, на който може да се доверите и да поговорите за всичките си притеснения, за да не се лишавате от лечение!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Agi » 25 Ное 2013, 17:53

Здравейте, д-р Тодева,
Преди от около година започна да ми оредява и накъсва косата. След като започнах да приемам комбинирани витамини, окапването намаля, но забелязах, че се касае главно и за изтъняване на косъма и накъсване от средата му или малко след корена. Обема на косата хваната горе е два-три пъти по-голям от този в краищата му, където буквално висят няколко кичура по-тънки от кутрето ми и като ми е пусната отвсякъде стърчат къси косми, дори като вдигна някой кичур се виждат накъсаните коси отдолу. Отделно още на следващия ден след измиването на косата скалпа ми се омазнява и за да не я мия всеки ден се налага да я връзвам на опашка. Преди година и нещо изследвах щитовидна жлеза и всичко беше в норма. Наскоро отидох пак на ендокринолог и изследвах отново хормони, но този път докторката ми включи повече. TSH - 1.85 - при стойности 0,27-4,2, LH - 5.6 - при стойности 2,4-12,6, FSH - 4.6 - при стойности 3,5-12,5, Тестостерон - 0,31 - при стойности 0,06-0,82, 17 алфа ОН прогестерон - 1,9 - при стойности 0.1-0.8. Изследването правих на 5-тия ден от цикъла. При 17 алфа ОН прогестерона се установи увеличение и ми изписаха дехидрокортизон по половин таблетка вечер. Не започнах лечението, тъй като лекарката не ми даде никакъв конкретен отговор дали от повишението на този хормон ми е състоянието на косата, какви са причините за това и както и не включи допълнителни изследвания. Моля кажете си мнението какъв е проблема и дайте ми съвет какво да предприема, какви допълнителни изследвания и тестове да направя и какви специалисти да посетя. Благодаря за вниманието и отделеното време. Хубава седмица!
Agi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Ное 2013, 17:48

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2013, 16:48

Agi написа:Здравейте, д-р Тодева,
Преди от около година започна да ми оредява и накъсва косата. След като започнах да приемам комбинирани витамини, окапването намаля, но забелязах, че се касае главно и за изтъняване на косъма и накъсване от средата му или малко след корена. Обема на косата хваната горе е два-три пъти по-голям от този в краищата му, където буквално висят няколко кичура по-тънки от кутрето ми и като ми е пусната отвсякъде стърчат къси косми, дори като вдигна някой кичур се виждат накъсаните коси отдолу. Отделно още на следващия ден след измиването на косата скалпа ми се омазнява и за да не я мия всеки ден се налага да я връзвам на опашка. Преди година и нещо изследвах щитовидна жлеза и всичко беше в норма. Наскоро отидох пак на ендокринолог и изследвах отново хормони, но този път докторката ми включи повече. TSH - 1.85 - при стойности 0,27-4,2, LH - 5.6 - при стойности 2,4-12,6, FSH - 4.6 - при стойности 3,5-12,5, Тестостерон - 0,31 - при стойности 0,06-0,82, 17 алфа ОН прогестерон - 1,9 - при стойности 0.1-0.8. Изследването правих на 5-тия ден от цикъла. При 17 алфа ОН прогестерона се установи увеличение и ми изписаха дехидрокортизон по половин таблетка вечер. Не започнах лечението, тъй като лекарката не ми даде никакъв конкретен отговор дали от повишението на този хормон ми е състоянието на косата, какви са причините за това и както и не включи допълнителни изследвания. Моля кажете си мнението какъв е проблема и дайте ми съвет какво да предприема, какви допълнителни изследвания и тестове да направя и какви специалисти да посетя. Благодаря за вниманието и отделеното време. Хубава седмица!

Здравейте, Аги!

Посетете гинеколог, за да се оцени най-добре на какво се дължат повишените нива на 17 алфа ОН прогестерон. Освен това е уместно да се пуснат още няколко изследвания.
Вие имате ли проблем с окосмяването по тялото или някакви други оплаквания?
Възможно е това да има някакво отношение към проблемът с косата, макар че Вашите оплаквания най-често се дължат на употребата на бои, сешоар, преса и стилизиращи продукти.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Agi » 02 Дек 2013, 14:05

Здравейте, д-р Тодева!
Благодаря Ви за отговора. Нямам други оплаквания и окосмяване също. Не съм си боядисвала косата никога, а от една година насам не ползвам преса и лакове за коса. Възможно ли е от тогава да е увреждането и толкова време вече да не се възстановява?
Поздрави!
Agi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Ное 2013, 17:48

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Дек 2013, 14:19

Agi написа:Здравейте, д-р Тодева!
Благодаря Ви за отговора. Нямам други оплаквания и окосмяване също. Не съм си боядисвала косата никога, а от една година насам не ползвам преса и лакове за коса. Възможно ли е от тогава да е увреждането и толкова време вече да не се възстановява?
Поздрави!

Здравейте, Аги!

Би следвало за година да се е възстановила дължината на косата Ви, ако проблемът е само в това. Някой във Вашето семейство има ли подобен проблем с косата?
Уточнете повишените нива на 17 алфа ОН прогестерон!
Причината да потърсите ендокринолог е проблемът с косата или имате и други оплаквания? На колко години сте?
Добре е да посетите кожен лекар, за да се оцени добре състоянието, а и да се включи терапия за повишеното омазняване!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Agi » 02 Дек 2013, 16:54

Dr Violina Todeva написа:
Agi написа:Здравейте, д-р Тодева!
Благодаря Ви за отговора. Нямам други оплаквания и окосмяване също. Не съм си боядисвала косата никога, а от една година насам не ползвам преса и лакове за коса. Възможно ли е от тогава да е увреждането и толкова време вече да не се възстановява?
Поздрави!

Здравейте, Аги!

Би следвало за година да се е възстановила дължината на косата Ви, ако проблемът е само в това. Някой във Вашето семейство има ли подобен проблем с косата?
Уточнете повишените нива на 17 алфа ОН прогестерон!
Причината да потърсите ендокринолог е проблемът с косата или имате и други оплаквания? На колко години сте?
Добре е да посетите кожен лекар, за да се оцени добре състоянието, а и да се включи терапия за повишеното омазняване!

С уважение,

Здравейте отново и благодаря за бързия отговор! Причината да потърся ендокринолог е точно тази-косата. В семейството ми не блестим с прекрасни коси, моята винаги е била тънка и слаба. Но в това състояние я виждам за първи път. По-късите косми хвърчат наелектризирани и краищата им са толкова изтънели, че едвам се виждат. Имам чувството, че не растат. На 40 години съм. А и относно хормоните, 17 хидро прогестерон и прогестерон едно и също ли е? На мен ми изследваха първия. Благодаря отново за отделеното време.

С уважение,
Аги
Agi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Ное 2013, 17:48

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Дек 2013, 16:19

Agi написа:
Dr Violina Todeva написа:
Agi написа:Здравейте, д-р Тодева!
Благодаря Ви за отговора. Нямам други оплаквания и окосмяване също. Не съм си боядисвала косата никога, а от една година насам не ползвам преса и лакове за коса. Възможно ли е от тогава да е увреждането и толкова време вече да не се възстановява?
Поздрави!

Здравейте, Аги!

Би следвало за година да се е възстановила дължината на косата Ви, ако проблемът е само в това. Някой във Вашето семейство има ли подобен проблем с косата?
Уточнете повишените нива на 17 алфа ОН прогестерон!
Причината да потърсите ендокринолог е проблемът с косата или имате и други оплаквания? На колко години сте?
Добре е да посетите кожен лекар, за да се оцени добре състоянието, а и да се включи терапия за повишеното омазняване!

С уважение,

Здравейте отново и благодаря за бързия отговор! Причината да потърся ендокринолог е точно тази-косата. В семейството ми не блестим с прекрасни коси, моята винаги е била тънка и слаба. Но в това състояние я виждам за първи път. По-късите косми хвърчат наелектризирани и краищата им са толкова изтънели, че едвам се виждат. Имам чувството, че не растат. На 40 години съм. А и относно хормоните, 17 хидро прогестерон и прогестерон едно и също ли е? На мен ми изследваха първия. Благодаря отново за отделеното време.

С уважение,
Аги

Здравейте, Аги!

Двата хормона са различни. Обикновено повишената секреция на 17 алфа ОН прогестерон води до съвсем различни оплаквания от Вашите - най-вече изразено разреждане на косата. Все пак не е изключено да има отношение, още повече че Вие споделяте че в точно такова състояние е от скоро.
Моят съвет е наистина да потърсите мненията на гинеколог и ендокринолог, да се направи подробен преглед. Според мен е необходимо да се разширят тестовете, за да е по-ясно каква е причината за отклонението в изследването. Поставянето на правилна диагноза и правилното лечение биха могли да подобрят състоянието и на косата. Ако желаете може да изпратите снимка, за да се ориентирам по-добре какво е състоянието и в момента!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот simpet » 16 Дек 2013, 04:16

Здравейте. Имам андрогенна алопеция от 4-5 години. На 22 години съм и съм мъж. Искам да попитам какви шампоани или ампули ще ми препоръчате, за намаляване, ограничаване и спиране на процеса на оплешивяване. Косата ми е много малко в централната област на главата и в областта на короната. Ще се радвам да получа съвети.
simpet
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2013, 11:45

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Дек 2013, 16:04

simpet написа:Здравейте. Имам андрогенна алопеция от 4-5 години. На 22 години съм и съм мъж. Искам да попитам какви шампоани или ампули ще ми препоръчате, за намаляване, ограничаване и спиране на процеса на оплешивяване. Косата ми е много малко в централната област на главата и в областта на короната. Ще се радвам да получа съвети.

Здравейте, Simpet!

Съветвам Ви локално да използвате продукт с Миноксидил 5%. Това е активната съставка, която може да осигури най-добър ефект. Естествено добре е да съчетаете и с подходящ шампоан!

Ето тук може да разгледате подходящи продукти:
1. Спектрал DNC
2. Хроностим
3. Ревита
4. Анафаз

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта