Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот simpet » 16 Дек 2013, 16:36

Благодаря за отговора. А като шампоан бих искал да попитам добър вариант ли е този: Алпецин шампоан против косопад 250 мл. ?
simpet
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2013, 11:45

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Дек 2013, 17:58

simpet написа:Благодаря за отговора. А като шампоан бих искал да попитам добър вариант ли е този: Алпецин шампоан против косопад 250 мл. ?

Здравейте, Simpet!

Да, би могло да използвате и шампоан Алпецин! Лосионите имат по-важна роля от шампоаните!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот simpet » 18 Дек 2013, 20:49

Dr Violina Todeva написа:
simpet написа:Благодаря за отговора. А като шампоан бих искал да попитам добър вариант ли е този: Алпецин шампоан против косопад 250 мл. ?

Здравейте, Simpet!

Да, би могло да използвате и шампоан Алпецин! Лосионите имат по-важна роля от шампоаните!

С уважение,

Здравейте. Като казвате лосионите, кои лосиони имате предвид?
simpet
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2013, 11:45

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2013, 16:13

simpet написа:
Dr Violina Todeva написа:
simpet написа:Благодаря за отговора. А като шампоан бих искал да попитам добър вариант ли е този: Алпецин шампоан против косопад 250 мл. ?

Здравейте, Simpet!

Да, би могло да използвате и шампоан Алпецин! Лосионите имат по-важна роля от шампоаните!

С уважение,

Здравейте. Като казвате лосионите, кои лосиони имате предвид?

Здравейте!

На първото Ви питане Ви посочих линкове с подходящи за Вас продукти! Може да ги разгледате!

Желая Ви Весели Празници!
С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот teo-2012 » 24 Яну 2014, 11:05

Здравейте д-р Тодева,
от юли-август се появи косопад-цялостен не на петна.Косата ми падна сериозно,без сърбеж,пърхот и други забележими признаци.Затова потърсих информация за възможни причини.От 2 година се наложи да я боядисвам,защото побелях чувствително.На 46 години съм.През 2010 отидох при личния лекар.Нищо не ме болеше,нямах температура,кашлица-нито бях боледувала преди това.Но тоталната умора-не можех да си вдигна ръката ме принуди да посетя лекар.Всички кръвни показатели като стойности един нагоре друг надолу.Тогава личния лекар изписа витамин В12 венозно.Още след първата инжекция станах от леглото без проблем.Направих три инжекции и изчакахме 3 месеца.Отидох отново,защото умората пак започна да ме мъчи. Гастроентеролога каза-стомаха не абсорбира този витамин от храната. Желязодефицитна сериозна анемия.Хомеопатът предписа витамин В12 на три месеца 1000м... мускулно.Стойностите не се променят.
Много четох и попаднах на литература за чревните паразити.На 26,27,28 ноември 2013 пих ВЕРМОКС по две таблетки на ден.Сега поне пет минути сутрин реша косата във всички посоки наведена над белия чаршаф.Не я щадя при тази процедура.Но сега не мога да събера и сто опаднали косъма.Цели са не се късат.Между другото спрях инжекциите ва В12.Болките в ставите изчезнаха-не можех да седя на стол повече от 10 мин.
От януари ползвам шампоан Schwarzkopf GLISS KUR с SCHEA & KASCHMIR.Купих в Германия.Появи се съвсем лек сърбеж от време навреме.Питането ми е ако причината за сърбежа не е шампоана,може ли да има сърбеж при процеса растеж на нова коса.Купих на head & schoulders за суха и чувствителна кожа на главата с екстрат от бадем.
Според вас трябва ли да предприема и друго и възможно ли е Вермокса да е оказал влияние за спиране на косопада.
Предварително Ви Благодаря!
teo-2012
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2014, 09:33

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Яну 2014, 17:19

teo-2012 написа:Здравейте д-р Тодева,
от юли-август се появи косопад-цялостен не на петна.Косата ми падна сериозно,без сърбеж,пърхот и други забележими признаци.Затова потърсих информация за възможни причини.От 2 година се наложи да я боядисвам,защото побелях чувствително.На 46 години съм.През 2010 отидох при личния лекар.Нищо не ме болеше,нямах температура,кашлица-нито бях боледувала преди това.Но тоталната умора-не можех да си вдигна ръката ме принуди да посетя лекар.Всички кръвни показатели като стойности един нагоре друг надолу.Тогава личния лекар изписа витамин В12 венозно.Още след първата инжекция станах от леглото без проблем.Направих три инжекции и изчакахме 3 месеца.Отидох отново,защото умората пак започна да ме мъчи. Гастроентеролога каза-стомаха не абсорбира този витамин от храната. Желязодефицитна сериозна анемия.Хомеопатът предписа витамин В12 на три месеца 1000м... мускулно.Стойностите не се променят.
Много четох и попаднах на литература за чревните паразити.На 26,27,28 ноември 2013 пих ВЕРМОКС по две таблетки на ден.Сега поне пет минути сутрин реша косата във всички посоки наведена над белия чаршаф.Не я щадя при тази процедура.Но сега не мога да събера и сто опаднали косъма.Цели са не се късат.Между другото спрях инжекциите ва В12.Болките в ставите изчезнаха-не можех да седя на стол повече от 10 мин.
От януари ползвам шампоан Schwarzkopf GLISS KUR с SCHEA & KASCHMIR.Купих в Германия.Появи се съвсем лек сърбеж от време навреме.Питането ми е ако причината за сърбежа не е шампоана,може ли да има сърбеж при процеса растеж на нова коса.Купих на head & schoulders за суха и чувствителна кожа на главата с екстрат от бадем.
Според вас трябва ли да предприема и друго и възможно ли е Вермокса да е оказал влияние за спиране на косопада.
Предварително Ви Благодаря!

Здравейте, Teo!

От това, което ми описвате е много възможно причината за косопада да е в нарушеното здравословно състояние. Съвсем нормално е като се възстанови здравето да спре и проблемът с косопада, т.е. точно това, което Вие в момента забелязвате. Съветвам Ви да наблюдавате какво се случва и ако забележите засилване на косопада да потърсите специалист кожен лекар.
Като грижа за косата към момента може да използвате лосион против косопад Анастим и шампоан Анафаз.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот alexbont » 26 Фев 2014, 18:02

Zdraveite ! Mnogo molq za kompetenten odgovor na vuprosa mi. Ima li nachin ili vuzmojnost folikulut (korenut) ot veche padnal kosum da vuzkresi i da daiznikne nov kosum ?
alexbont
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2014, 17:47

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2014, 19:31

alexbont написа:Zdraveite ! Mnogo molq za kompetenten odgovor na vuprosa mi. Ima li nachin ili vuzmojnost folikulut (korenut) ot veche padnal kosum da vuzkresi i da daiznikne nov kosum ?

Здравейте, Alexbont!

За съжаление няма как на място където се е образувала ръбцова тъкан да израсте нов косъм. Въпреки това в съседство на белега не се нарушава нормалния растеж и живот на косъма.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот s_ivelina » 28 Фев 2014, 21:55

Здравейте!
Преди 2 месеца родих и започна да ми падат доста косми..Моля Ви,кажете ми някоя маска и шампоан за косопад,имам много суха коса,трудно се разресва.Благодаря! :roll:
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Косопад - FAQ, мнения, коментари, въпроси

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Мар 2014, 15:03

s_ivelina написа:Здравейте!
Преди 2 месеца родих и започна да ми падат доста косми..Моля Ви,кажете ми някоя маска и шампоан за косопад,имам много суха коса,трудно се разресва.Благодаря! :roll:

Здравейте, s_ivelina!

Съвсем нормално е след раждането да се появи косопад.
Трудно е да Ви посоча какво точно да използвате, защото не съм видяла състоянието на косата - права или къдрава, боядисана или не, къса или дълга, дали използвате стилизиращи продукти.
Много е важно и дали има място, където косопада да е по-изразен.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта