Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2016, 12:22

ivailo.hristov написа:Казвам се ивайло на 20год. и съм от варна. Проблема ми е че преди около седмица започнах да имам сърбеж по половия ми орган и има леки зачервявания по главичката и кожата около нея. Ако има някакъв начин да ми помогнете ще съм много благодарен.

Здравейте!

Информацията, която давате не е достатъчна, за да се каже дали имате гъбички на половя член или проблема е съвсем различен! Най-добре се консултирайте със специалист в града, в който живеете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот me123 » 17 Мар 2016, 13:54

Здравейте! Моля за консултация.

Преди няколко години след прекарано възпаление на кожата на тестисите и един простати по-късно и лечение с антибиотици получих гъбична инфекция на главичката на пениса и кожата около него. Бях на уролог, кожен лекар и т.н. Предписваха анти гъбични за пиене и кремове - низорал, нистатин и прочее за зачервяванията.

Това беше преди 4 години. Зачервяването утихва за известно време и после пак се появява, изчезва, появява. Имам и сърбежи по тестисите от време на време. Кожната лекарка при която бях ходил миналата година и по-миналта година казваше , че това са гъбички (като ги види зачервяванията) ОБАЧЕ когато и казвам, че зачервяването изчезва буквално след едно или две мазания с Низорал, казва че е невъзможно толкова бързо.

Междувременно съм правил натривка за гъби, правил съм микробиология на еякулат, бил съм на уролого с ехограф - няма проблем и нищо не излиза. Жена ми и тя ходи веднъж на няколко месеца на гинеколог с изследвания - нищо и няма, а и няма и оплаквания.

Та въпросът ми е следният - как аджеба да лекувам нещо, което е неопределимо, а се появява от време на време и явно се влияе от низорал? Освен това кожата ми е много чувствителна и след контакт свързан с търкане пак се зачервява. Абсолютна досада и крайно неудобство. Просто съм в абсолютно недоумение какво да направя вече за да нормализирам нещата. Явно е нещо хронично, но не мога да се оправя. Благодаря!
me123
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Авг 2011, 16:45

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Мар 2016, 16:55

me123 написа:Здравейте! Моля за консултация.

Преди няколко години след прекарано възпаление на кожата на тестисите и един простати по-късно и лечение с антибиотици получих гъбична инфекция на главичката на пениса и кожата около него. Бях на уролог, кожен лекар и т.н. Предписваха анти гъбични за пиене и кремове - низорал, нистатин и прочее за зачервяванията.

Това беше преди 4 години. Зачервяването утихва за известно време и после пак се появява, изчезва, появява. Имам и сърбежи по тестисите от време на време. Кожната лекарка при която бях ходил миналата година и по-миналта година казваше , че това са гъбички (като ги види зачервяванията) ОБАЧЕ когато и казвам, че зачервяването изчезва буквално след едно или две мазания с Низорал, казва че е невъзможно толкова бързо.

Междувременно съм правил натривка за гъби, правил съм микробиология на еякулат, бил съм на уролого с ехограф - няма проблем и нищо не излиза. Жена ми и тя ходи веднъж на няколко месеца на гинеколог с изследвания - нищо и няма, а и няма и оплаквания.

Та въпросът ми е следният - как аджеба да лекувам нещо, което е неопределимо, а се появява от време на време и явно се влияе от низорал? Освен това кожата ми е много чувствителна и след контакт свързан с търкане пак се зачервява. Абсолютна досада и крайно неудобство. Просто съм в абсолютно недоумение какво да направя вече за да нормализирам нещата. Явно е нещо хронично, но не мога да се оправя. Благодаря!

Здравейте!

Така, както описвате проблема съответства на генитални гъбички! Те могат да се предават и при генитално-орален и генитално-анален контакт. Още повече в женските гениталии е установено че винаги има някаква минимална колонизация с кандида. Освен това ако при вас препуциума е по-плътно прикрепен към главичката на половия член също се създават условия за задържане на кандида. Необходимо е още да се оцени и каква е професията ви и още няколко рискови фактора.
Ето удобен линк където може да прочетете повече по проблема генитална кандидоза:
http://problem.framar.bg/%D0%B3%D1%8A%D ... D0%B0.html

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот stefanovmartin » 29 Мар 2016, 19:19

Здравейте,
Предварително се извинявам, ако мнението ми не е в точния подфорум.
Проблемът ми е следния преди около 4-5 дни приключих приемането на антибиотици предписани ми за инфекция на пикочните пътища. От тогава забелязах, че на езика ми има някакви бели налепи. Приличат на "власинките", които са си по езика, но по-гъсти и по-дълги. При преглъщане усещам дискомфорт, все едно имам нещо по езика, което ми дразни. В предната част на езика успях да ги "изтъргам" със зъбите, но в задната част си седят.
Моля Ви, посъветвайте ме от какво може да е проблема и как да го реша.
Благодаря предварително.
stefanovmartin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2015, 11:57

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Мар 2016, 11:20

stefanovmartin написа:Здравейте,
Предварително се извинявам, ако мнението ми не е в точния подфорум.
Проблемът ми е следния преди около 4-5 дни приключих приемането на антибиотици предписани ми за инфекция на пикочните пътища. От тогава забелязах, че на езика ми има някакви бели налепи. Приличат на "власинките", които са си по езика, но по-гъсти и по-дълги. При преглъщане усещам дискомфорт, все едно имам нещо по езика, което ми дразни. В предната част на езика успях да ги "изтъргам" със зъбите, но в задната част си седят.
Моля Ви, посъветвайте ме от какво може да е проблема и как да го реша.
Благодаря предварително.

Здравейте!

Съветвам Ви да изчетквате езика с четката за зъби 2 пъти дневно и да използвате вода за уста, ако това не подобри състоянието се консултирайте с лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Teo_Teodora » 10 Апр 2016, 10:54

Здравейте,

Пиша Ви, заради едно тъмно петно пп главичката на члена. От лявата страна съм забелязал малко тъмно петно, не се вижда много лесно, съвсем леко по-тъмно от останалия цвят на кожата. Преди време писах, имам гъбички, лекувах ги и те изчезнаха. Възможно ли е това петно да е пак от гъбичките?
Teo_Teodora
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Фев 2016, 10:25

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот georgi.grigorov » 15 Апр 2016, 21:18

Здравейте. Имам обрив по езика, както и бял налеп от 3 месеца. Живея в Германия и там започнах с лечението. В началото имах болка в гърлото и отидох на доктор, след което той ми даде антибиотик и се оправих и след 1-2 седмици видях че се появява обрива. Отидох на доктор отново и той ми изписа гел нустатин който взимах по 4 пъти на ден в продължение на 20 дни. Нямаше ефект от него и отидох пак при доктора лекарство на име "Ampho-Moronal Lutschtabletten"10mg с активна съставка amphotericin B. Това са таблетки за смучене и доктора ми каза че това е най-силното което може да ми даде. След 10 дни без ефект отидох отново при него и той каза да пия от тях още 10 дни и каза че друго не може да направи и ще трябва да отида на дерматолог. Така се случи че заминах за България за 2 седмици. Още първият ден бях при лекар дерматолог като той ми изписа: Дакатрин гел 2 пъти дневно,Кандизол 2 капсули по 1 всяка седмица, герикапс витамини А+Е и вода за уста Билка(полска). Минаха вече 2 седмици и утре се връщам в Германия. Няма никакъв ефект от всичко това. Нямам болка имам леко дразнене в гърлото от време на време. Нямам никакви други здравословни проблеми. Какво бихте ме посъветвали?
georgi.grigorov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Апр 2016, 21:16

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2016, 10:18

Teo_Teodora написа:Здравейте,

Пиша Ви, заради едно тъмно петно пп главичката на члена. От лявата страна съм забелязал малко тъмно петно, не се вижда много лесно, съвсем леко по-тъмно от останалия цвят на кожата. Преди време писах, имам гъбички, лекувах ги и те изчезнаха. Възможно ли е това петно да е пак от гъбичките?

Здравейте!

От колко време имате това петно? Можете ли все пак да приложите снимка?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2016, 10:45

georgi.grigorov написа:Здравейте. Имам обрив по езика, както и бял налеп от 3 месеца. Живея в Германия и там започнах с лечението. В началото имах болка в гърлото и отидох на доктор, след което той ми даде антибиотик и се оправих и след 1-2 седмици видях че се появява обрива. Отидох на доктор отново и той ми изписа гел нустатин който взимах по 4 пъти на ден в продължение на 20 дни. Нямаше ефект от него и отидох пак при доктора лекарство на име "Ampho-Moronal Lutschtabletten"10mg с активна съставка amphotericin B. Това са таблетки за смучене и доктора ми каза че това е най-силното което може да ми даде. След 10 дни без ефект отидох отново при него и той каза да пия от тях още 10 дни и каза че друго не може да направи и ще трябва да отида на дерматолог. Така се случи че заминах за България за 2 седмици. Още първият ден бях при лекар дерматолог като той ми изписа: Дакатрин гел 2 пъти дневно,Кандизол 2 капсули по 1 всяка седмица, герикапс витамини А+Е и вода за уста Билка(полска). Минаха вече 2 седмици и утре се връщам в Германия. Няма никакъв ефект от всичко това. Нямам болка имам леко дразнене в гърлото от време на време. Нямам никакви други здравословни проблеми. Какво бихте ме посъветвали?

Здравейте!

А обсъждано ли е да имате друг проблем? За съжаление в случая ми е трудно да направя коментар без преглед, ако се вижда от снимка, бихте могъл да приложите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот me123 » 25 Апр 2016, 17:54

Dr Violina Todeva написа:
me123 написа:Здравейте! Моля за консултация.

Преди няколко години след прекарано възпаление на кожата на тестисите и един простати по-късно и лечение с антибиотици получих гъбична инфекция на главичката на пениса и кожата около него. Бях на уролог, кожен лекар и т.н. Предписваха анти гъбични за пиене и кремове - низорал, нистатин и прочее за зачервяванията.

Това беше преди 4 години. Зачервяването утихва за известно време и после пак се появява, изчезва, появява. Имам и сърбежи по тестисите от време на време. Кожната лекарка при която бях ходил миналата година и по-миналта година казваше , че това са гъбички (като ги види зачервяванията) ОБАЧЕ когато и казвам, че зачервяването изчезва буквално след едно или две мазания с Низорал, казва че е невъзможно толкова бързо.

Междувременно съм правил натривка за гъби, правил съм микробиология на еякулат, бил съм на уролого с ехограф - няма проблем и нищо не излиза. Жена ми и тя ходи веднъж на няколко месеца на гинеколог с изследвания - нищо и няма, а и няма и оплаквания.

Та въпросът ми е следният - как аджеба да лекувам нещо, което е неопределимо, а се появява от време на време и явно се влияе от низорал? Освен това кожата ми е много чувствителна и след контакт свързан с търкане пак се зачервява. Абсолютна досада и крайно неудобство. Просто съм в абсолютно недоумение какво да направя вече за да нормализирам нещата. Явно е нещо хронично, но не мога да се оправя. Благодаря!

Здравейте!

Така, както описвате проблема съответства на генитални гъбички! Те могат да се предават и при генитално-орален и генитално-анален контакт. Още повече в женските гениталии е установено че винаги има някаква минимална колонизация с кандида. Освен това ако при вас препуциума е по-плътно прикрепен към главичката на половия член също се създават условия за задържане на кандида. Необходимо е още да се оцени и каква е професията ви и още няколко рискови фактора.
Ето удобен линк където може да прочетете повече по проблема генитална кандидоза:
http://problem.framar.bg/%D0%B3%D1%8A%D ... D0%B0.html

С уважение,
д-р Тодева


Здраейте д-р Тодева,

Ето отговор на въпросите там, ако може за допълнителен съвет какво да правя:
Прием на антибиотици - дори и от партньора.
- Не сме пили скоро, нито аз нито жена ми

По-плътно прилепнал препуциум - това състояние се нарича фимоза.
- Нямам фимоза :) Явлението ми е познато по неприятен повод със сина ми.

Повишени нива на кръвна захар и наличие на заболяване захарен диабет.
- Не, всичко е ОК със захарта

Чести гъбични инфекции при партньора.
- Партньорката не е имала гъби никога за последните 6-7 години. Само аз имам проблеми. Тя ходи веднъж годишно на гинеколог профилактично.

Промени в имунитета.
- Това не знам как се оценява. Попринцип не боледувам често.

Често измиване и създаване на влажна среда на гениталиите.
- Потя се доста.

Приложение на локални измиващи продукти, лубриканти, антисептици, кондоми.
- Когато се мия ползвам само бебешки сапуни и неагресивни шампоани/сапуни

Механично дразнене от дрехи.
- Възможно е.

Работа или дълъг престой в среда с повишена температура и влажност.
- Работа на компютър в офис

Вида на инфекцията с Кандида.
- Не се знае, тъй като последните 5 години Кандида не е излизала. Имаше нормална кандида (нищо специално) преди 6 години.

Благодаря!
me123
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Авг 2011, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта