Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Malina11 » 25 Апр 2016, 20:45

Някой ,който има мнение по моя проблем , тези фни съм на лекар, но искам да отида малко по-запозната . Извинявам се за снимката , но така ще стане най-ясно
Прикачени файлове
Screenshot_2016-04-25-20-44-14.png
Screenshot_2016-04-25-20-44-14.png (634.18 KiB) Прегледано 500 пъти
Malina11
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2016, 20:31

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Май 2016, 10:59

me123 написа:
Dr Violina Todeva написа:
me123 написа:Здравейте! Моля за консултация.

Преди няколко години след прекарано възпаление на кожата на тестисите и един простати по-късно и лечение с антибиотици получих гъбична инфекция на главичката на пениса и кожата около него. Бях на уролог, кожен лекар и т.н. Предписваха анти гъбични за пиене и кремове - низорал, нистатин и прочее за зачервяванията.

Това беше преди 4 години. Зачервяването утихва за известно време и после пак се появява, изчезва, появява. Имам и сърбежи по тестисите от време на време. Кожната лекарка при която бях ходил миналата година и по-миналта година казваше , че това са гъбички (като ги види зачервяванията) ОБАЧЕ когато и казвам, че зачервяването изчезва буквално след едно или две мазания с Низорал, казва че е невъзможно толкова бързо.

Междувременно съм правил натривка за гъби, правил съм микробиология на еякулат, бил съм на уролого с ехограф - няма проблем и нищо не излиза. Жена ми и тя ходи веднъж на няколко месеца на гинеколог с изследвания - нищо и няма, а и няма и оплаквания.

Та въпросът ми е следният - как аджеба да лекувам нещо, което е неопределимо, а се появява от време на време и явно се влияе от низорал? Освен това кожата ми е много чувствителна и след контакт свързан с търкане пак се зачервява. Абсолютна досада и крайно неудобство. Просто съм в абсолютно недоумение какво да направя вече за да нормализирам нещата. Явно е нещо хронично, но не мога да се оправя. Благодаря!

Здравейте!

Така, както описвате проблема съответства на генитални гъбички! Те могат да се предават и при генитално-орален и генитално-анален контакт. Още повече в женските гениталии е установено че винаги има някаква минимална колонизация с кандида. Освен това ако при вас препуциума е по-плътно прикрепен към главичката на половия член също се създават условия за задържане на кандида. Необходимо е още да се оцени и каква е професията ви и още няколко рискови фактора.
Ето удобен линк където може да прочетете повече по проблема генитална кандидоза:
http://problem.framar.bg/%D0%B3%D1%8A%D ... D0%B0.html

С уважение,
д-р Тодева


Здраейте д-р Тодева,

Ето отговор на въпросите там, ако може за допълнителен съвет какво да правя:
Прием на антибиотици - дори и от партньора.
- Не сме пили скоро, нито аз нито жена ми

По-плътно прилепнал препуциум - това състояние се нарича фимоза.
- Нямам фимоза :) Явлението ми е познато по неприятен повод със сина ми.

Повишени нива на кръвна захар и наличие на заболяване захарен диабет.
- Не, всичко е ОК със захарта

Чести гъбични инфекции при партньора.
- Партньорката не е имала гъби никога за последните 6-7 години. Само аз имам проблеми. Тя ходи веднъж годишно на гинеколог профилактично.

Промени в имунитета.
- Това не знам как се оценява. Попринцип не боледувам често.

Често измиване и създаване на влажна среда на гениталиите.
- Потя се доста.

Приложение на локални измиващи продукти, лубриканти, антисептици, кондоми.
- Когато се мия ползвам само бебешки сапуни и неагресивни шампоани/сапуни

Механично дразнене от дрехи.
- Възможно е.

Работа или дълъг престой в среда с повишена температура и влажност.
- Работа на компютър в офис

Вида на инфекцията с Кандида.
- Не се знае, тъй като последните 5 години Кандида не е излизала. Имаше нормална кандида (нищо специално) преди 6 години.

Благодаря!

Здравейте!

От написаното най-веротно потенето и работата седнал са причина са поддържане на проблема. Възможно е и съпругата също да е носителка, защото при жените често има минимална клонизация на кандида, която не винаги се отбелязва на микробиологично изследване, а потенето при вас да е причина да има проблем!
Съветвам Ви с цел профилактика непосредствено след полов контакт да се измивате и подсушавате добре. Също така и ежедневната хигиена да е с двукратно дневно измиване само с вода и добро подсушаване.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Май 2016, 11:01

Malina11 написа:Някой ,който има мнение по моя проблем , тези фни съм на лекар, но искам да отида малко по-запозната . Извинявам се за снимката , но така ще стане най-ясно

Здравейте!

Имате полови брадавици. Най-добре е да посетите лично лекар, защото те трябва да се лекуват!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Milen99 » 03 Май 2016, 11:32

Здравейте, не знам дали пиша в правилната тема, но искам да споделя един проблем, който имам ако може да ми помогнете, ще съм Ви много благодарен.
Имам малки бели точици в края на пикочния канал по главичката и по препуциума. Не са гнойни, не смадят и не щипят. Стоят като налепи по гърлото както когато си болен и са почти незабележими. Не съм имал полови контакти. Има ли някакъв мехлем, с който мога да ги третирам за да изчезнат?
Благодаря предварително!
Milen99
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2016, 11:20

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Май 2016, 11:39

Milen99 написа:Здравейте, не знам дали пиша в правилната тема, но искам да споделя един проблем, който имам ако може да ми помогнете, ще съм Ви много благодарен.
Имам малки бели точици в края на пикочния канал по главичката и по препуциума. Не са гнойни, не смадят и не щипят. Стоят като налепи по гърлото както когато си болен и са почти незабележими. Не съм имал полови контакти. Има ли някакъв мехлем, с който мога да ги третирам за да изчезнат?
Благодаря предварително!

Здравейте!

Не мога да преценя само от описанието Ви какъв е проблема! По-добре посетете лично специалист, за да се прецени с преглед дали има проблем!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Luchezar » 03 Май 2016, 14:19

Здравейте,
искам да попитам относно едно странно възпаление на кожичката на пениса покриваща главичката.
По време на секс ми се къса юздичката и прокървява
но не го отбелязвам веднага а чак на др. ден вследствие на подуване на въпросната кожичка, която изглежда като пръстен около члена отдръпната от главичката назад.
Въпроса ми е как да процедирам
оказва се, че мацката е имала някакво течение
това свързано ли е с гъбична инфекция ?
При консултация с лекар по телефона (човека не е тук заради празниците)
предложи да си взема Микомакс таблетки за вътрешно приложение и
Клотримазол за мазане.
Някакви предложения ?
Благодаря и хубав ден!
Luchezar
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2016, 13:55

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Покахонтас » 20 Май 2016, 09:45

Здравейте,
имам диагностицирана онихомикоза, лечение- всяка седмица в един ден два пъти по 100 мг Фунголон.Веднага започна подобряване, но след 3 месеца, без да съм изчистила проблема, поради прием на други лекарства, свързани с друго заболяваме, ми се наложи да спра лечението и проблемите отново се задълбочиха.Всички нокти на краката са ми обхванати, постоянно от 30 години, след лекарски предписания се мажа с какво ли не, стигнах и до вътрешен прием, сега наново и вече 6 месеца пия същото лекарство и по същата схема, но подобрението вече не е толкова скоростно.Питането ми е дали да продължа все пак с него или да го заменя с друго?Правя си редовно изследвания на кръвта и засега отклонения няма.Поне вече най-проблемният нокът не е черен и не ме боли, но ако спра лечението, се връщам назад с положението.Половината са удебелени и ги пиля отгоре.Имах и на кожата гъбички, с това се започна всъщност.
Покахонтас
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2016, 09:21

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2016, 11:01

Luchezar написа:Здравейте,
искам да попитам относно едно странно възпаление на кожичката на пениса покриваща главичката.
По време на секс ми се къса юздичката и прокървява
но не го отбелязвам веднага а чак на др. ден вследствие на подуване на въпросната кожичка, която изглежда като пръстен около члена отдръпната от главичката назад.
Въпроса ми е как да процедирам
оказва се, че мацката е имала някакво течение
това свързано ли е с гъбична инфекция ?
При консултация с лекар по телефона (човека не е тук заради празниците)
предложи да си взема Микомакс таблетки за вътрешно приложение и
Клотримазол за мазане.
Някакви предложения ?
Благодаря и хубав ден!

Здравейте!

Съветвам Ви лично да посетите уролог или кожен лекар! За съжаление не мога да кажа какъв е проблема без преглед!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2016, 11:16

Покахонтас написа:Здравейте,
имам диагностицирана онихомикоза, лечение- всяка седмица в един ден два пъти по 100 мг Фунголон.Веднага започна подобряване, но след 3 месеца, без да съм изчистила проблема, поради прием на други лекарства, свързани с друго заболяваме, ми се наложи да спра лечението и проблемите отново се задълбочиха.Всички нокти на краката са ми обхванати, постоянно от 30 години, след лекарски предписания се мажа с какво ли не, стигнах и до вътрешен прием, сега наново и вече 6 месеца пия същото лекарство и по същата схема, но подобрението вече не е толкова скоростно.Питането ми е дали да продължа все пак с него или да го заменя с друго?Правя си редовно изследвания на кръвта и засега отклонения няма.Поне вече най-проблемният нокът не е черен и не ме боли, но ако спра лечението, се връщам назад с положението.Половината са удебелени и ги пиля отгоре.Имах и на кожата гъбички, с това се започна всъщност.

Здравейте!

Най-добре е да се консултирате лично със специалист, защото без преглед ми е трудно да Ви отговоря дали това е подходящото за Вас лекарство и подходящата схема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот rhcp » 09 Юни 2016, 10:20

Здравейте, имам съмнения за гъбички на ноктите на ръцете. Преди известно време имах опасение за такива на краката, започнах превантивно лечение с лак, заради това се наложи да имам повече допир с ноктите на краката си, и съответно започнах да забелязвам промени и в ноктите на ръцете си, които преди този момент не съм имала (никога). Притеснява ме хоризонталната ивица в горния край на нокътя, по-тъмна е от останалата част и мисля, че има леко побеляване над нея и в ъглите. Казаха ми, че най-вероятно е просто белене на ноктите и притискане на нокътната плочка, но съвпадението ме кара да се съмнявам за ранен стадий на инфекция.
13414514_10206364844031245_844946593_n.jpg
13414514_10206364844031245_844946593_n.jpg (57.82 KiB) Прегледано 324 пъти

13390865_10206364844351253_243356546_n.jpg
13390865_10206364844351253_243356546_n.jpg (53.71 KiB) Прегледано 324 пъти
rhcp
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юни 2016, 09:57

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron