Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот FULL_BASS » 13 Юни 2016, 06:22

Здравейте,
Не съм абсолютно убеден, че питането ми принадлежи точно към тази тема и моля да се премести, ако има нужда.
Обрив (от вчера) по гърба и раменете, който не го отдавам на нищо. Няма сърбеж, нито нещо специално.
Снимка:
Изображение

На 23 г. съм, нямам здравословни проблеми, освен упорити гъбички (разноцветни лишеи) по същите места (гръб и рамене), които не изглеждат така, отшумяващи и появяващи се периодично.

Моля за съвет.

Благодаря.
FULL_BASS
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2016, 06:08

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Юни 2016, 12:39

rhcp написа:Здравейте, имам съмнения за гъбички на ноктите на ръцете. Преди известно време имах опасение за такива на краката, започнах превантивно лечение с лак, заради това се наложи да имам повече допир с ноктите на краката си, и съответно започнах да забелязвам промени и в ноктите на ръцете си, които преди този момент не съм имала (никога). Притеснява ме хоризонталната ивица в горния край на нокътя, по-тъмна е от останалата част и мисля, че има леко побеляване над нея и в ъглите. Казаха ми, че най-вероятно е просто белене на ноктите и притискане на нокътната плочка, но съвпадението ме кара да се съмнявам за ранен стадий на инфекция.
13414514_10206364844031245_844946593_n.jpg

13390865_10206364844351253_243356546_n.jpg

Здравейте!

Възможно е да имате начална гъбична инфекция, но ми е трудно да кажа категорично само от снимки! Посетете кожен лекар, за да Ви прегледат и ако е необходимо да се започне лечение още в начален етап!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Юни 2016, 12:42

FULL_BASS написа:Здравейте,
Не съм абсолютно убеден, че питането ми принадлежи точно към тази тема и моля да се премести, ако има нужда.
Обрив (от вчера) по гърба и раменете, който не го отдавам на нищо. Няма сърбеж, нито нещо специално.
Снимка:
Изображение

На 23 г. съм, нямам здравословни проблеми, освен упорити гъбички (разноцветни лишеи) по същите места (гръб и рамене), които не изглеждат така, отшумяващи и появяващи се периодично.

Моля за съвет.

Благодаря.

Здравейте!

Съветвам Ви да се измивате с шампоан Неовал с престой на пяната 5-10 минути и след това нанасяйте лосион акне аут актив.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ekatherineboo » 13 Авг 2016, 12:53

Добър ден!
Бих искала да споделя нещо, с цел да получа някакви напътствия.
От доста време имам проблем с гъбичките кандида, съпроводено е със сърбеж около ануса, активен особено вечер. Четох страшно много за кандида и реших да се заема сама в ръце, защото ходих на дерматолог, но нямаше особено адекватно решение, бяха ми предписали дактакорт, който не ми беше особено от полза, след като гъбичките ми са плъзнали в по-голямо количество по червата.. и на контролния преглед ми казаха да продължавам с дактакорта и да си слагам бебешка пудра. Като цяло не бяха заинтересовани да ми помогнат с нещо.
И така.. реших да огранича храните, които карат кандида да се разраства.. започнах "диета".
Решила съм да не ям сладко, храни пълни с глутен, бобови храни и в общи линии май живея на каквото остане :grin: :grin: Започнах да правя сок от грейпфрут вкъщи сама, без да добавам нищо, както ябълки и моркови. Също така сутрин пия лимон и една лъжичка сода бикарбонат. Гледам да се насочвам и към зелени храни. Успях да направя една клизма с чесън, като гледах да не прекалявам много с чесъна, за да не си направя нещо. Вечерта се активираха повече след клизмата и отново се получи този сърбеж. Вече втори ден съм тук, днес не мисля да правя клизма, но ще продължавам с режима, за да мога да се изчистя.. докато останат в минималното количество, което е полезно за червата. Също така консумирам кисело мляко, за да си набавям полезните бактерии, и тиквени семки. Нещо, друго което би ми помогнало ако можете да споделите, дори и да е някакво лекарство независимо дали е от народната медицина съм готова за идеи! Благодаря!
ekatherineboo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Авг 2016, 12:36

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Авг 2016, 09:53

ekatherineboo написа:Добър ден!
Бих искала да споделя нещо, с цел да получа някакви напътствия.
От доста време имам проблем с гъбичките кандида, съпроводено е със сърбеж около ануса, активен особено вечер. Четох страшно много за кандида и реших да се заема сама в ръце, защото ходих на дерматолог, но нямаше особено адекватно решение, бяха ми предписали дактакорт, който не ми беше особено от полза, след като гъбичките ми са плъзнали в по-голямо количество по червата.. и на контролния преглед ми казаха да продължавам с дактакорта и да си слагам бебешка пудра. Като цяло не бяха заинтересовани да ми помогнат с нещо.
И така.. реших да огранича храните, които карат кандида да се разраства.. започнах "диета".
Решила съм да не ям сладко, храни пълни с глутен, бобови храни и в общи линии май живея на каквото остане :grin: :grin: Започнах да правя сок от грейпфрут вкъщи сама, без да добавам нищо, както ябълки и моркови. Също така сутрин пия лимон и една лъжичка сода бикарбонат. Гледам да се насочвам и към зелени храни. Успях да направя една клизма с чесън, като гледах да не прекалявам много с чесъна, за да не си направя нещо. Вечерта се активираха повече след клизмата и отново се получи този сърбеж. Вече втори ден съм тук, днес не мисля да правя клизма, но ще продължавам с режима, за да мога да се изчистя.. докато останат в минималното количество, което е полезно за червата. Също така консумирам кисело мляко, за да си набавям полезните бактерии, и тиквени семки. Нещо, друго което би ми помогнало ако можете да споделите, дори и да е някакво лекарство независимо дали е от народната медицина съм готова за идеи! Благодаря!

Здравейте!

Съветвам Ви да не правите подобни клизми, защото може да си навредите. Освен това е уместно да се направи и преглед за хемороиди. Моите препоръки са след всяка дефекация измивайте добре аналната област, приемайте дълго пробиотик и имайте предвид, че ако отстранявате косъмчета от тази област това също може да предизвика сърбеж!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот man_united » 18 Авг 2016, 12:22

Здравейте, бих искал да се консултирам с Вас по следния въпрос. Преди време посещавах плувен басейн, от който получих генитална кандидоза. След установяването и ми изписаха Клотримазол, калиев перманганат и Микомакс. Лечението продължи около 3 седмици, налепът изчезна, но известно време след прекратяване на лечението отново се появи. Тогава реших да се подложа на самолечение със същите медикаменти в продължение на месец. Симптомите се намалиха, но налеп все още има, кожата ми е зачервена и напукана, макар и по-малко от преди. Бих бил благодарен ако ми кажете какво мога да предприема за да се излекувам и дали симптомите биха могли да изчезнат ако не предприемам нищо. Благодаря предварително!
man_united
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Авг 2016, 11:56

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот susa.ivanob » 23 Авг 2016, 17:46

здравейте докторе,имам сериозен проблем с ноктите на краката.Опитах какво ли Батрафен,полинейл но нищо не подейства.Ходих и при дерматолог който ме прати да ми вземат проба от нокътя и след 5 мин казаха не е гъбичка ама се мажи с батрафен така 1 год и сега всички нокти са такива.Кажете ми какво да праея,ще откача.Бладосаря предварително
Прикачени файлове
image.jpeg
image.jpeg (34.77 KiB) Прегледано 402 пъти
susa.ivanob
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Авг 2016, 17:07

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Сеп 2016, 11:05

man_united написа:Здравейте, бих искал да се консултирам с Вас по следния въпрос. Преди време посещавах плувен басейн, от който получих генитална кандидоза. След установяването и ми изписаха Клотримазол, калиев перманганат и Микомакс. Лечението продължи около 3 седмици, налепът изчезна, но известно време след прекратяване на лечението отново се появи. Тогава реших да се подложа на самолечение със същите медикаменти в продължение на месец. Симптомите се намалиха, но налеп все още има, кожата ми е зачервена и напукана, макар и по-малко от преди. Бих бил благодарен ако ми кажете какво мога да предприема за да се излекувам и дали симптомите биха могли да изчезнат ако не предприемам нищо. Благодаря предварително!

Здравейте!

Понякога проблемът с кандидозата на гениталиите може да е хроничен, ако не се подходи към всички партньори във връзката. Ето защо след като проблемът се е появил отново трябва да посетите пак лекуващия лекар, за да се предприемат мерки.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Сеп 2016, 11:08

susa.ivanob написа:здравейте докторе,имам сериозен проблем с ноктите на краката.Опитах какво ли Батрафен,полинейл но нищо не подейства.Ходих и при дерматолог който ме прати да ми вземат проба от нокътя и след 5 мин казаха не е гъбичка ама се мажи с батрафен така 1 год и сега всички нокти са такива.Кажете ми какво да праея,ще откача.Бладосаря предварително

Здравейте!

За съжаление качеството на снимката е лошо и не мога да се ориентирам добре.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот fifka » 26 Сеп 2016, 16:34

Здравейте!

Преди месец ми откриха гъбички по срамните устни. Казаха ми, че не са тръгнали на вътре и ми изписаха Flucoric и Ломексин. Казаха ми и приятелят ми да пие тези таблетки. Пихме хапчетата 4 пъти, т.е. 4 седмици и се мазахме и двамата. При мен нещата се нормализираха, но при него се появиха петна по главичката на пениса, а върха на кожичката е сух и му създава дискомфорт, дразнене, по някога болка и сърбеж. Не се оплаква от парене при уриниране и изтичане на течност от пениса му. Да започнем ли нов курс на тези таблетки и да продължи ли да се маже с този крем или да вземем някакъв друг и какъв, биха ли ни го дали без рецепта, тъй като той е малко анти да отиде на лекар. Отделно ни казаха, че можем да правим бани с разредена във вода, сода. От 2 дни той ги прави, но каза, че се чувствал неприятно. Кожата изсъхвала още повече и го боляло от търкането в бельото.
fifka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2016, 16:27

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта