Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Сеп 2016, 14:18

fifka написа:Здравейте!

Преди месец ми откриха гъбички по срамните устни. Казаха ми, че не са тръгнали на вътре и ми изписаха Flucoric и Ломексин. Казаха ми и приятелят ми да пие тези таблетки. Пихме хапчетата 4 пъти, т.е. 4 седмици и се мазахме и двамата. При мен нещата се нормализираха, но при него се появиха петна по главичката на пениса, а върха на кожичката е сух и му създава дискомфорт, дразнене, по някога болка и сърбеж. Не се оплаква от парене при уриниране и изтичане на течност от пениса му. Да започнем ли нов курс на тези таблетки и да продължи ли да се маже с този крем или да вземем някакъв друг и какъв, биха ли ни го дали без рецепта, тъй като той е малко анти да отиде на лекар. Отделно ни казаха, че можем да правим бани с разредена във вода, сода. От 2 дни той ги прави, но каза, че се чувствал неприятно. Кожата изсъхвала още повече и го боляло от търкането в бельото.

Здравейте!

Във Вашия случай е най-добре да посетите и двамата лично специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Орлин » 17 Ное 2016, 15:12

Току що се регистрирах във форума и не съм съвсем ориентиран. Но не искам да давам отговор, а ЗАДАВАМ ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРЯ -специалист:

Купих си Полинейл и внимателно изчетох упътването. То е доста подробно, но не разбрах 2 много важни неща:

1. КОЛКО ЧЕСТО ТРЯБВА ДА СЕ НАМАЗВАТ НОКТИТЕ? ИМА ЛИ НЯКАКВА РАЗЛИКА В ЧЕСТОТАТА НА ТРЕТИРАНЕТО В НАЧАЛОТО И ПО-КЪСНО, СЛЕД 1-2 МЕСЕЦА ЛЕЧЕНИЕ, ДА КАЖЕМ?

2. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е, МЕЖДУ ПОСЛЕДОВАТЕЛНИТЕ НАМАЗВАНИЯ, ПОЛОЖЕНИЯ ВЪРХУ ТЯХ ПРЕДИ ТОВА ЛАК ДА СЕ ОТСТРАНЯВА С ВОДА, ИЛИ Е ПО-ДОБРЕ ДА СЕ НАНАСЯ НОВИЯ ВЪРХУ СТАРИЯ?
Орлин
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Ное 2016, 14:52

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Санди » 27 Ное 2016, 17:33

Здравейте д-р Тодева!
Моля, за съвет!
От около 10 месеца имам диабет тип 2, на 35 години съм. Може би от него имам гъбички по ноктите на краката и врастване на ноктите и степен на изкривяване. Консултирах се с хирург и трябва да ми се премахнат. Но като ми израстат новите, пак ще има гъбички под тях, а и по другите сигурно има, както и по един нокът на пръста на ръката. Хирургът ми каза, след премахването, че е необходимо и лечение с лекарства! Ако чернодробните ми изследвания показват, че мога да пия тия лекарства ( знам, че доста удрят черния дроб) Въпросите ми са два: с цялото ми уважение 1 - хирургът наясно ли е с лекарствата против гъбички, може ли да даде оптимално решение, какви лекарства да се предпишат, или дали се консултирам и с дерматолог и 2 - може ли да се разбере, какъв е вида на гъбичките с изследвания и тогава да се предпишат лекарства? Предварително благодаря!
Санди
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:14

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Гергана симеонова » 06 Дек 2016, 14:51

Здравейте д-р Тодева, от половин година имам проблем с стъпалата на краката или по точно свивката, проблема се изразява в белене на люспи, сърбеж, зачервени участъци, пъпчици с бяла, лепкава течност.Пробвала съм доста мазила тридер, фунгуфил, калиев перманганат, дипросалик, флуцинар и др, но нямам подобрение.Дали е гъдички или вид екзема.Благодаря.
Гергана симеонова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2016, 14:39

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот SimonaPetkova » 08 Дек 2016, 17:13

Здравейте.
АГ ми изписа ломексин 600mg но забравих да попитам колко време трябва да ги слагам(бременна съм в 35г.с. но каза че е не е проблем)
SimonaPetkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2016, 17:10

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот sissbg » 17 Дек 2016, 02:46

Здравейте , от 3-4 месеца на мъжът ми му се появяват червени петънца или по ското точици по главичката на пениса съпроводени със лек сърбеж и по някога има лека болка при забелване ( като все едно кожата изсъхва и се нацепва ) . От началото , когато се появи проблема му дадох микомакс 2 таблетки и му предписаха паста Дактарот да се маже по 2 пъти на ден . Симптомите изчезнаха за изестно време , но когато спре да се маже те пак се появяват . Ходихме и при друг лекар ,който изписа паста Канестен и Бенаптен и пак по същия начин докато се маже няма проблем и когато спре симптомите пак се появяват след известно време . Избягва да се мие със сапун от последните 2 месеца , но в последно време ми прави впчеталение , че след баня не се подсушава добре , а съм чувала , че гъбичките виреят във влажна среда , както и след като симптомите изчезнат той спира да се маже или го прави много рядко докато те пак не се появят . Можете ли да ми дадете съвет от какво може да е и какво е редно да се прави за да не се появява проблема след , като симптомите отминат . Много се притеснявам , защото мислим да започнем опити за забременяване и мисля , че това ще ни попречи . В момента той е в чужбина и няма как да посети лекар . Ще съм много благодарна , ако ми дадете съвет .
sissbg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Дек 2016, 19:08

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2016, 12:23

Орлин написа:Току що се регистрирах във форума и не съм съвсем ориентиран. Но не искам да давам отговор, а ЗАДАВАМ ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРЯ -специалист:

Купих си Полинейл и внимателно изчетох упътването. То е доста подробно, но не разбрах 2 много важни неща:

1. КОЛКО ЧЕСТО ТРЯБВА ДА СЕ НАМАЗВАТ НОКТИТЕ? ИМА ЛИ НЯКАКВА РАЗЛИКА В ЧЕСТОТАТА НА ТРЕТИРАНЕТО В НАЧАЛОТО И ПО-КЪСНО, СЛЕД 1-2 МЕСЕЦА ЛЕЧЕНИЕ, ДА КАЖЕМ?

2. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е, МЕЖДУ ПОСЛЕДОВАТЕЛНИТЕ НАМАЗВАНИЯ, ПОЛОЖЕНИЯ ВЪРХУ ТЯХ ПРЕДИ ТОВА ЛАК ДА СЕ ОТСТРАНЯВА С ВОДА, ИЛИ Е ПО-ДОБРЕ ДА СЕ НАНАСЯ НОВИЯ ВЪРХУ СТАРИЯ?

Здравейте!

Ако не е назначено от специалист нещо различно няма разлика в апликациите. Не е необходима да правите допълнителни неща за премахване.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2016, 12:27

Санди написа:Здравейте д-р Тодева!
Моля, за съвет!
От около 10 месеца имам диабет тип 2, на 35 години съм. Може би от него имам гъбички по ноктите на краката и врастване на ноктите и степен на изкривяване. Консултирах се с хирург и трябва да ми се премахнат. Но като ми израстат новите, пак ще има гъбички под тях, а и по другите сигурно има, както и по един нокът на пръста на ръката. Хирургът ми каза, след премахването, че е необходимо и лечение с лекарства! Ако чернодробните ми изследвания показват, че мога да пия тия лекарства ( знам, че доста удрят черния дроб) Въпросите ми са два: с цялото ми уважение 1 - хирургът наясно ли е с лекарствата против гъбички, може ли да даде оптимално решение, какви лекарства да се предпишат, или дали се консултирам и с дерматолог и 2 - може ли да се разбере, какъв е вида на гъбичките с изследвания и тогава да се предпишат лекарства? Предварително благодаря!

Здравейте!

Според мен е най-добре дерматолог да назначи лечението. Добре е преди началото да се назначат контролни изследвания, които да се проследяват периодично по време на лечението.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2016, 12:28

Гергана симеонова написа:Здравейте д-р Тодева, от половин година имам проблем с стъпалата на краката или по точно свивката, проблема се изразява в белене на люспи, сърбеж, зачервени участъци, пъпчици с бяла, лепкава течност.Пробвала съм доста мазила тридер, фунгуфил, калиев перманганат, дипросалик, флуцинар и др, но нямам подобрение.Дали е гъдички или вид екзема.Благодаря.

Здравейте!

Ако все още имате проблем приложете снимка, за да се ориентирам по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2016, 12:32

SimonaPetkova написа:Здравейте.
АГ ми изписа ломексин 600mg но забравих да попитам колко време трябва да ги слагам(бременна съм в 35г.с. но каза че е не е проблем)

Здравейте!

В конкретния случай лекуващия лекар ще определи лечението!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron