Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Апр 2014, 12:54

иванм написа:Здравейте,
искам да задам няколко въпроса, за да се ориентирам правилно в ситуацията и да се обърна към правилния лекар.

Миналата седмица в четвъртък, докато шофирах колата, усетих леко "опъване" на свода на стъпалото на десния крак. Реших, че се схваща заради това, че натискам педалите цял ден. На следващия ден петъкък (04.04.2014), сутринта видях, че на свода на стъпалото имам съвсем малко червено (неподпухнало) петно, което ме болеше при допир.В продължение на деня започна да ме боли все повече и да ме "стяга", до момента, в който реших, че съм травмирал крака си от ходене по стълбите и спрях, вдигнах го нависоко и му сложих лед. Леда не помогна много - аз на практика си куцах. В събота(05.04) отидох в Пирогов в травматологията (реших че съм разтегнал сухожилие), но от там ме изгониха - казаха ми, че не съм за там и ми казаха да се мажа с Волтарен. И понеже си ме болеше и се притеснявах отидох в Токуда в ортопедията - там доктора назначи изследване и излезе (давам само отклоненията - левкоцити -14/ гранулоцити - 9 / моноцити - 1/ MCHC - 301 / CRP - 12) и той (ортопеда) заключи, че имам "червен вятър" и ми назначи Аугментин.Също ми каза да се консултирам с кожен лекар, но тъй като беше събота и в Токуда нямаше такъв аз не отидох.
След първото хапче, кракът ми почна да се оправя и към момента (след 3 дни) нямам никаква болка, петното избледнява постоянно.
Проверих в интернет и прочетох, че симптомите на "вятъра" са висока температура и световъртеж и др...е аз нямах нито един от тях само това, че ме болеше и петното беше очертано като с граница.Искам да кажа също, че имам нещо като себореен дерматит и гъбички на краката - доктора до пусна, че проблема идва от там
Въпросът ми е:1. да отида ли на кожен лекар след курса антибиотик при положение, че се оправям?
2. С какви изследвания се констатира каква е "гъбата" или вируса и колко приблизително струват?
Предварително Благодаря -Поздрави!

Здравейте, иванм!

Много е възможно причината за еризипел (червен вятър) да са гъбички на краката. Не пренебрегвайте проблемът си, защото еризипела има склонност да рецидивира, особено при входна врата гъбична инфекция. Понякога еризипела протича по-леко, както явно е станало при Вас. Често обаче дори и при леко протичане се налага по-дълго антибиотично лечение, а в някои случаи и противорецидивираща терапия.
Инфекцията от гъбички може да се установи по няколко различни метода, но това ще стане по преценка на лекар и не мога да Ви посоча цени. Ето Ви съветвам да посетите кожен специалист.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот иванм » 09 Апр 2014, 13:57

Здравейте,
Благодаря Ви за бързия отговор.Мисля като приключа антибиотика (това трябва да се случи този уикенд в събота) да отида до кожния в Токуда и да се прегледам.
Поздрави!
иванм
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2014, 16:57

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Апр 2014, 15:03

иванм написа:Здравейте,
Благодаря Ви за бързия отговор.Мисля като приключа антибиотика (това трябва да се случи този уикенд в събота) да отида до кожния в Токуда и да се прегледам.
Поздрави!

Здравейте!

Сигурна съм, че това е най-доброто решение за Вас!
Желая Ви бързо оздравяване.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот georgi » 10 Апр 2014, 21:42

Здравейте, д-р Тодева. Направих си микробиологични изследване на урината за венерически болести, всичко е ОК, но е урината ми намериха шигела салмонела ентеропатогенни E.colli патогени за човека гъби, така пише в антибиограмата, изписано ми е лечение с Доксициклин за 10 дни, тази бактерия може ли да бъде лечима с този антибиотик и колко дни е нужно за такова заболяване? Забравих да Ви кажа с антибиотика ми е изписано Ношпа и витамин Б комплекс. Това заболяване може ли да повлияе на половите ми органи и на тестисите, и простатата. Страшно ли е това заболяване и заразно ли е, никой доктор не би обяснява по-подробно, казват ми че не било и ще се оправиш след лечение на малко антибиотици. Много ще Ви бъда благодарен на отговора, принуден съм да питам из форумите. Мерси предварително.
georgi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Апр 2014, 21:12

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Апр 2014, 14:42

georgi написа:Здравейте, д-р Тодева. Направих си микробиологични изследване на урината за венерически болести, всичко е ОК, но е урината ми намериха шигела салмонела ентеропатогенни E.colli патогени за човека гъби, така пише в антибиограмата, изписано ми е лечение с Доксициклин за 10 дни, тази бактерия може ли да бъде лечима с този антибиотик и колко дни е нужно за такова заболяване? Забравих да Ви кажа с антибиотика ми е изписано Ношпа и витамин Б комплекс. Това заболяване може ли да повлияе на половите ми органи и на тестисите, и простатата. Страшно ли е това заболяване и заразно ли е, никой доктор не би обяснява по-подробно, казват ми че не било и ще се оправиш след лечение на малко антибиотици. Много ще Ви бъда благодарен на отговора, принуден съм да питам из форумите. Мерси предварително.

Здравейте, Georgi!

Може да се доверите на Вашия лекар. Той трябва да е подбрал антибиотик по антибиограмата.
По принцип за венерически болести е уместно да се изследват еякулат, уретрален секрет и кръв.
Трудно може да се отговори категорично на въпросите Ви без преглед. С лечението с Доксициклин ще се повлия инфекцията, но по отношение на пренасянето и голямо значение има и вида на сексуалните практики.
Ако не се чувствате сигурен и имате нужда от допълнителна информация потърсете консултация и с друг лекар!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bvelikova72 » 14 Апр 2014, 12:50

Dr Violina Todeva написа:Тук може да зададете въпроси какво да правите, ако имате гъбички. Нека заедно намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Прочетете още от д-р Виолина Тодева:
Гъбички - здравен проблем

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.

Колко време след края на лечението за микоплазми ще ми препоръчате контролни изследвания?
bvelikova72
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2014, 17:10

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Апр 2014, 13:19

bvelikova72 написа:
Dr Violina Todeva написа:Тук може да зададете въпроси какво да правите, ако имате гъбички. Нека заедно намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Прочетете още от д-р Виолина Тодева:
Гъбички - здравен проблем

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.

Колко време след края на лечението за микоплазми ще ми препоръчате контролни изследвания?

Здравейте!

Най-добре е да направите контролно изследване месец след проведеното лечение! Въпреки всичко тестването за този патогенен причинител в някои случаи може да не е точно!

Поздрави,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bvelikova72 » 14 Апр 2014, 13:40

Dr Violina Todeva написа:
bvelikova72 написа:
Dr Violina Todeva написа:Тук може да зададете въпроси какво да правите, ако имате гъбички. Нека заедно намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Прочетете още от д-р Виолина Тодева:
Гъбички - здравен проблем

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.

Колко време след края на лечението за микоплазми ще ми препоръчате контролни изследвания?

Здравейте!

Най-добре е да направите контролно изследване месец след проведеното лечение! Въпреки всичко тестването за този патогенен причинител в някои случаи може да не е точно!

Поздрави,

Как да разбирам това, правя си ДНК изследвания, нали уж са най-точни. Има ли въобще начин човек да се отърве от тази напаст?
bvelikova72
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2014, 17:10

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Апр 2014, 18:19

bvelikova72 написа:
Dr Violina Todeva написа:
Dr Violina Todeva написа:Колко време след края на лечението за микоплазми ще ми препоръчате контролни изследвания?

Здравейте!

Най-добре е да направите контролно изследване месец след проведеното лечение! Въпреки всичко тестването за този патогенен причинител в някои случаи може да не е точно!

Поздрави,

Как да разбирам това, правя си ДНК изследвания, нали уж са най-точни. Има ли въобще начин човек да се отърве от тази напаст?

Да, така е! Следвайте препоръките на лекуващия лекар и ако е необходимо след време може да отново да повторите изследванията!

Поздрави,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот massive » 15 Апр 2014, 20:53

Хора, аз съм на 22 г. Случи се така,че правих секс с момиче , което не познавам.. просто се случи
Сега по пениса имам някакви странни пъпки и ме сърби... Поддържам хигиена и се мия редовно, но съм много уплашен. Направих няколко снимки, можете ли да ми кажете какво е това нещо
Моля ви, кажете ми какво е това и как да се излекувам :/
massive
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2014, 20:52

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron