Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Май 2018, 15:18

user5223 написа:Здравейте.Искам да ви питам нещо.Преди 3-4 дена с приятелката ми правихме орален секс и всичко си беше наред.След като свърших и отидох да се измия,когато го мих забелязах много странно нещо,а именно червени пъпчици/петънца от вътрешната страна на главичката.Нито ме сърбят,нито болят,нито ми пари като пикая нито нищо.Поддържам отлична хигиена и не можем да си обясним от какво е това.Днес вече (4 ден) поизбледняха малко и реших да мастурбирам.Свърших и мисля че леко се появиха пак или просто се позасилиха.Мисля да прекача снимка,за да си кажете мнението.Бялото по снимката е крем здраве,просто не мога да го измия хубаво.
32235687_1904111539619345_3843831365816549376_n.jpg
32235606_1904111499619349_2827673083182055424_n.jpg

32337223_1904111472952685_2532708962814394368_n.jpg

Здравейте!

Най-вероятно се касае за гъбична инфекция! Необходимо е да се проведе лечение и ще трябва да посетите лично лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Кристиян.Димитров » 17 Юни 2018, 09:08

Здравейте. Появиха ми се малки зачервени точици по главата на пениса, както и леко кафеникав отенък на върха на пениса. Нямат релеф, сърбеж, отделяне на секрет, мирис или други симптоми. Не съм имал и полови контакти в близкия един месец преди появата им. Първоначално мислех, че е нещо алргично защото ми избиха и други пъпки по лицето, но те са скриха след 5-6 дни (попринцип имам кожа, склонна от най-малкото да ми създава проблеми) Точиците по пениса ми се появиха, след като бях хремав,което едва ли е от значение.
Кристиян.Димитров
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юни 2018, 08:54

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Jeni33 » 27 Юни 2018, 00:08

Здравейте! От няколко години периодично ми се появява сърбеж по външните полови органи. Тъй като беше придружен и с течение, се обръщах към гинеколози, които ми изписваха различни противогъбични кремове, глобули и таблетки. Няколко пъти ми е правена микробиология,която не показва абсолютно нищо,но сърбежът се появява. Казаха ми,че може да имам малко количество гъби,което не се отразява в микробиологията, но причинява сърбеж. И така след поредното лечение симптомите затихнаха за няколко месеца и сега отново са на лице, обаче този път вместо сърбеж имам парещо усещане по лигавицата на срамните устни. Пускаха ми пак микробиология, която е чиста. Понякога този сърбеж се появява и около ануса. На какво може да се дължат тези симптоми според вас? На 29 години съм,ако това е от значение. Благодаря!
Jeni33
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2018, 23:52

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Gaunt » 28 Юни 2018, 01:21

Здравейте!
Имам баланит на пениса, а след изслесвания лекаря потвърди, че са гъбички. Лекувам се с хапчета и кремове, но имам един въпрос, който ми беше неудобно да задам: може ли да предам инфекцията на партньор мъж чрез анален секс, ако аз бъда пасивния в акта и той няма допир с пениса ми, но го правим без презерватив?
Благодаря предварително, ако успеете да ми отговорите.
Gaunt
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2018, 01:12

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 13:43

Кристиян.Димитров написа:Здравейте. Появиха ми се малки зачервени точици по главата на пениса, както и леко кафеникав отенък на върха на пениса. Нямат релеф, сърбеж, отделяне на секрет, мирис или други симптоми. Не съм имал и полови контакти в близкия един месец преди появата им. Първоначално мислех, че е нещо алргично защото ми избиха и други пъпки по лицето, но те са скриха след 5-6 дни (попринцип имам кожа, склонна от най-малкото да ми създава проблеми) Точиците по пениса ми се появиха, след като бях хремав,което едва ли е от значение.

Здравейте!

Имате ли все още оплаквания?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 13:52

Jeni33 написа:Здравейте! От няколко години периодично ми се появява сърбеж по външните полови органи. Тъй като беше придружен и с течение, се обръщах към гинеколози, които ми изписваха различни противогъбични кремове, глобули и таблетки. Няколко пъти ми е правена микробиология,която не показва абсолютно нищо,но сърбежът се появява. Казаха ми,че може да имам малко количество гъби,което не се отразява в микробиологията, но причинява сърбеж. И така след поредното лечение симптомите затихнаха за няколко месеца и сега отново са на лице, обаче този път вместо сърбеж имам парещо усещане по лигавицата на срамните устни. Пускаха ми пак микробиология, която е чиста. Понякога този сърбеж се появява и около ануса. На какво може да се дължат тези симптоми според вас? На 29 години съм,ако това е от значение. Благодаря!

Здравейте!

Партньора постоянен ли е и има ли оплаквания? Как почиствате косъмчетата в гениталната област? Имате ли някакви изменения по срамните устни?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 13:56

Gaunt написа:Здравейте!
Имам баланит на пениса, а след изслесвания лекаря потвърди, че са гъбички. Лекувам се с хапчета и кремове, но имам един въпрос, който ми беше неудобно да задам: може ли да предам инфекцията на партньор мъж чрез анален секс, ако аз бъда пасивния в акта и той няма допир с пениса ми, но го правим без презерватив?
Благодаря предварително, ако успеете да ми отговорите.

Здравейте!

По принцип при анални и орални сексуални контакти най-лесно се прехвърля инфекция с кандида от храносмилателния тракт към гениталиите!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Jeni33 » 09 Юли 2018, 23:51

Dr Violina Todeva написа:
Jeni33 написа:Здравейте! От няколко години периодично ми се появява сърбеж по външните полови органи. Тъй като беше придружен и с течение, се обръщах към гинеколози, които ми изписваха различни противогъбични кремове, глобули и таблетки. Няколко пъти ми е правена микробиология,която не показва абсолютно нищо,но сърбежът се появява. Казаха ми,че може да имам малко количество гъби,което не се отразява в микробиологията, но причинява сърбеж. И така след поредното лечение симптомите затихнаха за няколко месеца и сега отново са на лице, обаче този път вместо сърбеж имам парещо усещане по лигавицата на срамните устни. Пускаха ми пак микробиология, която е чиста. Понякога този сърбеж се появява и около ануса. На какво може да се дължат тези симптоми според вас? На 29 години съм,ако това е от значение. Благодаря!

Здравейте!

Партньора постоянен ли е и има ли оплаквания? Как почиствате косъмчетата в гениталната област? Имате ли някакви изменения по срамните устни?

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте!
Партньорът ми е постоянен и той също се лекува заедно с мен. Имаше оплаквания миналата година, но от тогава не е имал. Нямам изменения,нито зачервяване, видимо сякаш няма проблем,но оплакванията са налице.
Jeni33
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2018, 23:52

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Юли 2018, 12:36

Jeni33 написа:
Dr Violina Todeva написа:
Jeni33 написа:Здравейте! От няколко години периодично ми се появява сърбеж по външните полови органи. Тъй като беше придружен и с течение, се обръщах към гинеколози, които ми изписваха различни противогъбични кремове, глобули и таблетки. Няколко пъти ми е правена микробиология,която не показва абсолютно нищо,но сърбежът се появява. Казаха ми,че може да имам малко количество гъби,което не се отразява в микробиологията, но причинява сърбеж. И така след поредното лечение симптомите затихнаха за няколко месеца и сега отново са на лице, обаче този път вместо сърбеж имам парещо усещане по лигавицата на срамните устни. Пускаха ми пак микробиология, която е чиста. Понякога този сърбеж се появява и около ануса. На какво може да се дължат тези симптоми според вас? На 29 години съм,ако това е от значение. Благодаря!

Здравейте!

Партньора постоянен ли е и има ли оплаквания? Как почиствате косъмчетата в гениталната област? Имате ли някакви изменения по срамните устни?

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте!
Партньорът ми е постоянен и той също се лекува заедно с мен. Имаше оплаквания миналата година, но от тогава не е имал. Нямам изменения,нито зачервяване, видимо сякаш няма проблем,но оплакванията са налице.

Здравейте!

Възможно е оплакванията да се дължат на повишаване на вагиналната секреция по време на овулация!
Хубаво е, че не открит здраволовен проблем!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Doroty » 11 Юли 2018, 19:52

Здравейте,от август миналата година партньорът ми на 2 пъти има оплаквания като горчив вкус в устата с леко кървене на венците, както и слепване кожата на главичката на пениса с леки зачервени мехурести обривчета и сърбеж. Твърди че по това време си е правил изследвания за кандида с положителен резултат. Аз нямам абсолютно никакви оплаквания и симптоми ,но т.като бях индиректно обвинена от него като заразоносител, по същото време август 2017 си направих следните изследвания: за кандида/вагинален секрет/,за хламидия/кръвен тест/,цитонамазка и гърлен секрет. Всичките ми резултати се оказаха отрицателни. Почти винаги правим орална любов. Той продължава да има от време на време подобни,но по-леки оплаквания и да се съмнява в мен, а аз много държа на него и искам да уточня проблема.Т.като води доста напрегнат живот от гл.точка на работата си, възможно ли е да си е носител на тези гъбички и при един по-силен стрес те да се активизират в подобна инфекция? И ако си е носител, просто да се разнасят след орална любов и целувки по устата? Какви още изследвания аз бих могла да си направя за да съм на 101% сигурна, че не съм носител/преносител ,тоест че проблемът не е у мен?
Моля, посъветвайте ме как да постъпя, не искам да го загубя заради това. Благодаря!
Doroty
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2018, 19:29

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта