Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2018, 11:37

Doroty написа:Здравейте,от август миналата година партньорът ми на 2 пъти има оплаквания като горчив вкус в устата с леко кървене на венците, както и слепване кожата на главичката на пениса с леки зачервени мехурести обривчета и сърбеж. Твърди че по това време си е правил изследвания за кандида с положителен резултат. Аз нямам абсолютно никакви оплаквания и симптоми ,но т.като бях индиректно обвинена от него като заразоносител, по същото време август 2017 си направих следните изследвания: за кандида/вагинален секрет/,за хламидия/кръвен тест/,цитонамазка и гърлен секрет. Всичките ми резултати се оказаха отрицателни. Почти винаги правим орална любов. Той продължава да има от време на време подобни,но по-леки оплаквания и да се съмнява в мен, а аз много държа на него и искам да уточня проблема.Т.като води доста напрегнат живот от гл.точка на работата си, възможно ли е да си е носител на тези гъбички и при един по-силен стрес те да се активизират в подобна инфекция? И ако си е носител, просто да се разнасят след орална любов и целувки по устата? Какви още изследвания аз бих могла да си направя за да съм на 101% сигурна, че не съм носител/преносител ,тоест че проблемът не е у мен?
Моля, посъветвайте ме как да постъпя, не искам да го загубя заради това. Благодаря!

Здравейте!

Препоръката ми е двамата едновременно да посетите дерматолог за преглед! Така ще се вземат и необходимите секрети, а ако се налага ще се направят и кръвни тестове!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ivelina_lorinkova » 18 Юли 2018, 13:32

Искам да попитам имам гъбички на големия нокът на крака. Третирам го от година с Екзодерил - ефект няма, само спирам задълбочаването на проблема. Може ли да ползвам нещо по - силно, за да премахна гъбичките?
ivelina_lorinkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2018, 13:28

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Doroty » 18 Юли 2018, 15:12

Здравейте отново,
благодаря Ви за отговора,но при положение че аз имам вече изследвани секрети и кръвни тестове и всичко ми е ок,а и нямам абсолютно никакви признаци,симптоми и оплаквания,трябва ли отново да ги направя ? И какъв е точно методът да разбера дали аз не съм просто преносител при такива идеални резултати ?
Doroty
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2018, 19:29

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2018, 10:50

ivelina_lorinkova написа:Искам да попитам имам гъбички на големия нокът на крака. Третирам го от година с Екзодерил - ефект няма, само спирам задълбочаването на проблема. Може ли да ползвам нещо по - силно, за да премахна гъбичките?

Здравейте!

Приложете снимки, за да се ориентирам по-добре какво е засягането.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2018, 10:54

Doroty написа:Здравейте отново,
благодаря Ви за отговора,но при положение че аз имам вече изследвани секрети и кръвни тестове и всичко ми е ок,а и нямам абсолютно никакви признаци,симптоми и оплаквания,трябва ли отново да ги направя ? И какъв е точно методът да разбера дали аз не съм просто преносител при такива идеални резултати ?

Здравейте!

Според мен предвид повтарящите се оплаквания най-добре е двамата едновременно да посетите специалист! Само от описанието Ви не мога да дам категоричен отговор!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Vesika3 » 19 Авг 2018, 21:17

Здравейте!Преди време ми се зачерви безименния пръст на лявата ръка около нокътя, но отмина бързо и не му отдадох нужното внимание. Много скоро обаче се появи оцветяване и в единия край нокътната плочка започва май да се отлепва. Дали са гъбички и има ли някакво лечение? Не си спомням да съм наранявала пръста.Изпратих снимка, за да се ориентирате по добре. Благодаря Ви предварително!
Прикачени файлове
IMG_20180819_210426.jpg
IMG_20180819_210426.jpg (860.58 KiB) Прегледано 264 пъти
Vesika3
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Авг 2018, 20:40

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот МихаелаЛюбомирова » 21 Авг 2018, 10:08

Здравейте,на 21 години съм скоро бях на гинеколог ..доктора каза, че имам гъбична инфекция..Възможно ли е да се открие тази инфекция само със микроскопско изследване на място? И като цяло знам че има няколко вида кандида.. Доктора не ми каза от кой вид е.. Просто ми изписа Гиназол еднократно.. Естествено нямаше ефект.. Според вас какво е най~уместно да се направи? Впрочем инфекцията е от години а лечението винаги неуспелно.
МихаелаЛюбомирова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2018, 11:27

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 11:10

Vesika3 написа:Здравейте!Преди време ми се зачерви безименния пръст на лявата ръка около нокътя, но отмина бързо и не му отдадох нужното внимание. Много скоро обаче се появи оцветяване и в единия край нокътната плочка започва май да се отлепва. Дали са гъбички и има ли някакво лечение? Не си спомням да съм наранявала пръста.Изпратих снимка, за да се ориентирате по добре. Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Много е възможно да се касае за гъбична инфекция, но само от снимката не мога да отговоря категорично. Посетете дерматолог, за да назначи необходимото лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 11:18

МихаелаЛюбомирова написа:Здравейте,на 21 години съм скоро бях на гинеколог ..доктора каза, че имам гъбична инфекция..Възможно ли е да се открие тази инфекция само със микроскопско изследване на място? И като цяло знам че има няколко вида кандида.. Доктора не ми каза от кой вид е.. Просто ми изписа Гиназол еднократно.. Естествено нямаше ефект.. Според вас какво е най~уместно да се направи? Впрочем инфекцията е от години а лечението винаги неуспелно.

Здравейте!

Би следвало в този случай да се направи микробиологично изследване на вагинален и цервикален секрет!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ivelina.savova » 08 Сеп 2018, 11:23

Надявам се да се вижда достатъчно ясно на снимката
Прикачени файлове
20180908_111418.jpg
Ето този нокът лекувам от миналата година с екзодерил. Няма ефект
20180908_111418.jpg (579.55 KiB) Прегледано 222 пъти
ivelina.savova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2018, 11:15

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта