Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2018, 14:12

ivelina.savova написа:Надявам се да се вижда достатъчно ясно на снимката

Снимката не е с добро качество, приложете нова и разкажете подробно за проблема си!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот PolinaP » 13 Сеп 2018, 08:21

Здравейте,
Провеждам дълго антибиотично лечение заради рецидивиращ цистит и се появи външен сърбеж, течение на парцали. Започнах слагане на глобули Гини Певарил 150мг 3 броя, и 2 таблетки Микомакс през 3 дни и мазане с Клотримазол. Не мога да посетя лекарят ми понеже заминавам на екскурзия. Можете ли да ме посъветвате дали е достатъчно лечението или трябва да добавя още 3 глобули?
Благодаря предварително!
PolinaP
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2018, 08:14

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Сеп 2018, 14:56

PolinaP написа:Здравейте,
Провеждам дълго антибиотично лечение заради рецидивиращ цистит и се появи външен сърбеж, течение на парцали. Започнах слагане на глобули Гини Певарил 150мг 3 броя, и 2 таблетки Микомакс през 3 дни и мазане с Клотримазол. Не мога да посетя лекарят ми понеже заминавам на екскурзия. Можете ли да ме посъветвате дали е достатъчно лечението или трябва да добавя още 3 глобули?
Благодаря предварително!

Здравейте!

Не мога да дам необходимата препоръка, без преглед и изследване!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Анелия.Тасева » 18 Окт 2018, 00:00

Здравейте. Синът ми е на 1г и 11 месеца. Преди две седмици имаше червено гърло и му изписаха Зинат сироп. След три дни влезнахме в болница с повръщане. Вливаха му и други антибиотици. Но като го изкъпах( два дни не го бях къпала, защото беше денонощно на системи) и му забелих пилето, той започна да пищи. Забелязах, че главата на пениса му е лилаво-бяла и имаше нещо като лющеща се кожа по нея. Също и зачервяване на кожата отгоре на пениса. Показах го на докторите и те ни изписаха Фусикорт. Слагам го от неделя само вечер, защото не ни казаха как да го слагаме. Вече 4 дни продължава лечението, но той продължава да пищи и да не дава да го забелваме. Въпросът ми е дали не е подходящ крема и дали да го сменя с друг? Ако да, с какъв? Благодаря.
Анелия.Тасева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2018, 23:51

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:29

Анелия.Тасева написа:Здравейте. Синът ми е на 1г и 11 месеца. Преди две седмици имаше червено гърло и му изписаха Зинат сироп. След три дни влезнахме в болница с повръщане. Вливаха му и други антибиотици. Но като го изкъпах( два дни не го бях къпала, защото беше денонощно на системи) и му забелих пилето, той започна да пищи. Забелязах, че главата на пениса му е лилаво-бяла и имаше нещо като лющеща се кожа по нея. Също и зачервяване на кожата отгоре на пениса. Показах го на докторите и те ни изписаха Фусикорт. Слагам го от неделя само вечер, защото не ни казаха как да го слагаме. Вече 4 дни продължава лечението, но той продължава да пищи и да не дава да го забелваме. Въпросът ми е дали не е подходящ крема и дали да го сменя с друг? Ако да, с какъв? Благодаря.

Здравейте!

Надявам се, че проблемът е преминал! Ако все още не е решен най-добре е лично да посетите лекар, за да прецени какво е състоянието и с какво да лекувате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Mtazzz » 06 Ное 2018, 00:03

Звравейте преди време имах сърбеж под тестесите който мислих чи излекувах с един крем но пак се появи сега е доста по силен от около два три дена и също имам и силно подуване и дискомфорт от левия край на тестиса какво бихте ми припоръчали тъйкато тези дни нямам време да отида на конкултация
Mtazzz
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2018, 23:59

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2018, 13:40

Mtazzz написа:Звравейте преди време имах сърбеж под тестесите който мислих чи излекувах с един крем но пак се появи сега е доста по силен от около два три дена и също имам и силно подуване и дискомфорт от левия край на тестиса какво бихте ми припоръчали тъйкато тези дни нямам време да отида на конкултация

Здравейте!

Моята препоръка е да направите лична консултация с лекар, ако вече не сте я направил!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ralica1996 » 25 Дек 2018, 01:25

Здравейте,

Преди около година нокътя на единия ми пръст на ръката започна да расте напукан. След, като израстне се чупи и не мога да поддържам маникюр. Другото, което забелязах е че на палците ноктите ми са, като на вълнички. На какво може да се дължи това според Вас и какво бихте ми препоръчали,като лечение? Ако желаете мога да изпратя снимки за по-нагледна информация.

Поздрави!
ralica1996
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Дек 2018, 01:17

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Дек 2018, 15:41

ralica1996 написа:Здравейте,

Преди около година нокътя на единия ми пръст на ръката започна да расте напукан. След, като израстне се чупи и не мога да поддържам маникюр. Другото, което забелязах е че на палците ноктите ми са, като на вълнички. На какво може да се дължи това според Вас и какво бихте ми препоръчали,като лечение? Ако желаете мога да изпратя снимки за по-нагледна информация.

Поздрави!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ralica1996 » 28 Дек 2018, 09:27

Dr Violina Todeva написа:
ralica1996 написа:Здравейте,

Преди около година нокътя на единия ми пръст на ръката започна да расте напукан. След, като израстне се чупи и не мога да поддържам маникюр. Другото, което забелязах е че на палците ноктите ми са, като на вълнички. На какво може да се дължи това според Вас и какво бихте ми препоръчали,като лечение? Ако желаете мога да изпратя снимки за по-нагледна информация.

Поздрави!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева


Да. Изпратих Ви ги по имейла. :)
Благодаря :)
ralica1996
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Дек 2018, 01:17

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта