Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Яну 2019, 13:02

ralica1996 написа:
Dr Violina Todeva написа:
ralica1996 написа:Здравейте,

Преди около година нокътя на единия ми пръст на ръката започна да расте напукан. След, като израстне се чупи и не мога да поддържам маникюр. Другото, което забелязах е че на палците ноктите ми са, като на вълнички. На какво може да се дължи това според Вас и какво бихте ми препоръчали,като лечение? Ако желаете мога да изпратя снимки за по-нагледна информация.

Поздрави!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева


Да. Изпратих Ви ги по имейла. :)
Благодаря :)

Здравейте!

Най-вероятно причината е, че е увредена кожичката, която покрива нокътната плочка и от се уврежда и нокътния матрикс. Посетете кожен лекар, за да ви прегледа и да прецени дали има нужда от допълнително лечение. До тогава може да използвате балсам за нокти макси.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ros » 10 Яну 2019, 13:09

Здравейте.
Преди около три месеца забелязах гъбички на двата палеца на краката. Започнах да ги мажа с екзодерил и малко по-малко черното изчезна и те изсветляха, но ноктите продължават да са пожълтели.
Тази сутрин обаче се отлепи нокътя на десния ми палец, едва едва се държи.
Изрязох го много дълбоко, за да не падне и се старая да не го предизвикам да падне.
Какво бихте ме посъветвали да направя? Ако трябва да изпратя снимка, за да видите.
Благодаря Ви предварително.
ros
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Яну 2019, 13:04

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Selma » 19 Яну 2019, 15:56

Здравейте, от 10 месеца имам проблеми в устната кухина, едни казват афти, други лихен планус . Направихме микробиологично изследване резултатът е гъбички от вида candida, изпращам ви снимки. Разни мехлем, спрейове ползвах, без резултат. Последно пих 12 дена флуконазол, намалиха но ги имам пак. Симптомите са парене нямам болки .Пиша ви всичко което съм ползвала :
Индекстол , Анафтин , елудрил , смрадлика , лайка,витамин- А, В,С, цинк , малтофер , детавакс, имунобор, и един мехлем който е закупен от Турция съдържа кортикостероиди.
Прикачени файлове
IMG-fabbee0a447d5d2637f65b812db01014-V.jpg
IMG-fabbee0a447d5d2637f65b812db01014-V.jpg (68.59 KiB) Прегледано 474 пъти
Selma
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2019, 15:38

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Selma » 19 Яну 2019, 15:58

Резултатът от изследването
Прикачени файлове
Screenshot_20181106-164947_Drive.jpg
Screenshot_20181106-164947_Drive.jpg (706.55 KiB) Прегледано 471 пъти
Screenshot_20181106-164947_Drive.jpg
Screenshot_20181106-164947_Drive.jpg (706.55 KiB) Прегледано 471 пъти
Selma
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2019, 15:38

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот MirelaArmenska » 30 Яну 2019, 13:22

Здравейте, доктор Тодева! Моят проблем започна още преди 1 година, когато започнах да водя полов живот с приятеля ми. По време на полов акт и досега винаги съм имала повърхностна болка при проникването, болка при дълбоко проникване, а от близо 5месеца имам и силна болка в яйчниците. Тогава реших да отида на гинеколог и след направен контролен преглед на магарето, той ми каза, че най-вероятно имам гъбична инфекция, защото имах и леко влагалищно течение. Изписа ми Микомакс, Клотримазол крем и глобули. Каза, че приятеля ми също трябва да се лекува с Микомакс и Клотримазол крею. Направихме курса на лечение, но след това проблема пак се върна с пълна сила. Вече имах и парене по време на полов акт и много болезнено подуване на малките срамни устни. Свързах се със същия лекар, каза ми да повторя лечението. Този път нямаше никакви изгледи на подобряване, при което преди месец записах час при друг гинеколог. Помолих да ми бъде направено микробиологично изследване на влагалищен секрет, при което резултатът беше наличие на стафилококова бактерия! От антибиограмата лекарят ми изписа Лефлокс за 1седмица. В началото имах някакво подобрение, но всеки път след полов акт с приятеля ми изпитвам същото парене, подуване и болка в яйчниците. Той няма никакви симптоми, но тази седмица е на преглед за всеки случай. Направо не знам какво да направя вече, лутам се от лекари на лекари и без никакъв ефект... :roll: Моля дайте ми съвет! :)
MirelaArmenska
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Яну 2019, 12:57

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот annag » 01 Фев 2019, 21:13

Здравейте,от средата на декември лекувам вагинални гъбички,първо ми беше назначено лечение с Флуомизин 6бр.таблетки и Уробаланс след седмица ми беше назначено лечение с монурал и ломексин еднократно,полза никаква.След това ми назначиха кандизол с прием 1;4;7 ден и клотримазол за мазане и розалгин за промивки .До момента съм изпила втората таблетка от кандизола но резултата от цялото лечение до тук е нулев.Моля помогнете ми.Имам парене,леко зачервяване и бели полипчета.Препоръчайте ми наистина нещо ефикасно което наистина лекува.Благодаря!
annag
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Фев 2019, 20:48

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 12:47

ros написа:Здравейте.
Преди около три месеца забелязах гъбички на двата палеца на краката. Започнах да ги мажа с екзодерил и малко по-малко черното изчезна и те изсветляха, но ноктите продължават да са пожълтели.
Тази сутрин обаче се отлепи нокътя на десния ми палец, едва едва се държи.
Изрязох го много дълбоко, за да не падне и се старая да не го предизвикам да падне.
Какво бихте ме посъветвали да направя? Ако трябва да изпратя снимка, за да видите.
Благодаря Ви предварително.

Здравейте!

Да, може да изпратите снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 12:52

Selma написа:Здравейте, от 10 месеца имам проблеми в устната кухина, едни казват афти, други лихен планус . Направихме микробиологично изследване резултатът е гъбички от вида candida, изпращам ви снимки. Разни мехлем, спрейове ползвах, без резултат. Последно пих 12 дена флуконазол, намалиха но ги имам пак. Симптомите са парене нямам болки .Пиша ви всичко което съм ползвала :
Индекстол , Анафтин , елудрил , смрадлика , лайка,витамин- А, В,С, цинк , малтофер , детавакс, имунобор, и един мехлем който е закупен от Турция съдържа кортикостероиди.

Здравейте!

От къде сте? Имате ли проблеми другате по кожата или лигавиците?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 12:54

MirelaArmenska написа:Здравейте, доктор Тодева! Моят проблем започна още преди 1 година, когато започнах да водя полов живот с приятеля ми. По време на полов акт и досега винаги съм имала повърхностна болка при проникването, болка при дълбоко проникване, а от близо 5месеца имам и силна болка в яйчниците. Тогава реших да отида на гинеколог и след направен контролен преглед на магарето, той ми каза, че най-вероятно имам гъбична инфекция, защото имах и леко влагалищно течение. Изписа ми Микомакс, Клотримазол крем и глобули. Каза, че приятеля ми също трябва да се лекува с Микомакс и Клотримазол крею. Направихме курса на лечение, но след това проблема пак се върна с пълна сила. Вече имах и парене по време на полов акт и много болезнено подуване на малките срамни устни. Свързах се със същия лекар, каза ми да повторя лечението. Този път нямаше никакви изгледи на подобряване, при което преди месец записах час при друг гинеколог. Помолих да ми бъде направено микробиологично изследване на влагалищен секрет, при което резултатът беше наличие на стафилококова бактерия! От антибиограмата лекарят ми изписа Лефлокс за 1седмица. В началото имах някакво подобрение, но всеки път след полов акт с приятеля ми изпитвам същото парене, подуване и болка в яйчниците. Той няма никакви симптоми, но тази седмица е на преглед за всеки случай. Направо не знам какво да направя вече, лутам се от лекари на лекари и без никакъв ефект... :roll: Моля дайте ми съвет! :)

Здравейте!

Имате ли направена контролна микробиология след лечението?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 13:01

annag написа:Здравейте,от средата на декември лекувам вагинални гъбички,първо ми беше назначено лечение с Флуомизин 6бр.таблетки и Уробаланс след седмица ми беше назначено лечение с монурал и ломексин еднократно,полза никаква.След това ми назначиха кандизол с прием 1;4;7 ден и клотримазол за мазане и розалгин за промивки .До момента съм изпила втората таблетка от кандизола но резултата от цялото лечение до тук е нулев.Моля помогнете ми.Имам парене,леко зачервяване и бели полипчета.Препоръчайте ми наистина нещо ефикасно което наистина лекува.Благодаря!

Здравейте!

Препоръката ми е да се направи микробиологично изследване и тогава да се приложи лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта