Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот P.d.m » 07 Мар 2019, 11:01

Здравейте!
Получих силно бяло течение. След преглед без микробиология гинекологът ми каза, че имам гъбички и ми предписа 3 таблетки Кандизол и 2 глобули Ломексин през 3 дни. След приема течението стана гъсто и с парченца. 5 дни след последната таблетка Кандизол отидох при друг гинеколог, за да си направя микробиология, като той ми каза, че имам бял налеп и това най-вероятно са гъбички и бактерии. Направих микробиология на същия ден, която след 3 дни се оказа чиста , а все още имах симптоми (гъсто течение, сърбеж). Още преди резултатите да излезнат лекарят ми предписа 12 глобули Макмирор, като някъде на 3 ден след прегледа симтомите изчезнаха. Сега остана само лек сърбеж. Това, което ме притеснява, е отрицателният резултат от микробиологията. Възможно ли е тя да е повлияна от ранното изследване след Кандизола? Другото ми притеснение е, че в урината забелязвам нещо като 'мъгла', която е видима около 5-10 минути след изпишкване. Преди започването на лечението имаше и бели парченца заедно с това, за които ми обясниха, че са от бялото течение. Сега вече нямам течение, слагам още Макмирор, но тази 'мъгла' продължава да я има. Стандартните ми кръвни изследвания са в норма. Съжалявам, че не направих изследване на урина, но все още използвам глобули. По мое желание си направих изследване за хламидия (кръвно и с цервикален секрет), което още не е готово. Много съм притеснена. Възможно ли е това замъгляване на урината да е от течението и лекарствата, или е симптом на хламидия заради стандартната отрицателна микробиология?
Благодаря предварително!
P.d.m
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Мар 2019, 10:22

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Мар 2019, 12:15

P.d.m написа:Здравейте!
Получих силно бяло течение. След преглед без микробиология гинекологът ми каза, че имам гъбички и ми предписа 3 таблетки Кандизол и 2 глобули Ломексин през 3 дни. След приема течението стана гъсто и с парченца. 5 дни след последната таблетка Кандизол отидох при друг гинеколог, за да си направя микробиология, като той ми каза, че имам бял налеп и това най-вероятно са гъбички и бактерии. Направих микробиология на същия ден, която след 3 дни се оказа чиста , а все още имах симптоми (гъсто течение, сърбеж). Още преди резултатите да излезнат лекарят ми предписа 12 глобули Макмирор, като някъде на 3 ден след прегледа симтомите изчезнаха. Сега остана само лек сърбеж. Това, което ме притеснява, е отрицателният резултат от микробиологията. Възможно ли е тя да е повлияна от ранното изследване след Кандизола? Другото ми притеснение е, че в урината забелязвам нещо като 'мъгла', която е видима около 5-10 минути след изпишкване. Преди започването на лечението имаше и бели парченца заедно с това, за които ми обясниха, че са от бялото течение. Сега вече нямам течение, слагам още Макмирор, но тази 'мъгла' продължава да я има. Стандартните ми кръвни изследвания са в норма. Съжалявам, че не направих изследване на урина, но все още използвам глобули. По мое желание си направих изследване за хламидия (кръвно и с цервикален секрет), което още не е готово. Много съм притеснена. Възможно ли е това замъгляване на урината да е от течението и лекарствата, или е симптом на хламидия заради стандартната отрицателна микробиология?
Благодаря предварително!

Здравейте!

Моята препоръка е да довършите лечението и след следващата менструация да повторите теста, независимо дали имате оплаквания! Партньорът е добре да направи еякулат. Относно хламидии може да направите кръвен тест!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Диди М » 09 Мар 2019, 21:33

Здравейте, д-р Тодева!

Не съм съвсем сигурна, че запитването ми трябва да е в тази тема, но ако съм сгрешила, моля да бъда извинена!
Имаме малко куче/ 4 месеца/. Преди около месец забелязах нетипично петно /релефно/ по муцунката. Заведох го на ветеринарен лекар, който постави диагноза трихофития. Изписа съответните медикаменти и постави ваксина.
Тека....., това е въведението на проблемът ми. Преди няколко дни забелязах подобно сърбящо петно на ръката си. От вет. лекар разбрах, че това заболяване е силно заразно. Та въпросът ми към Вас е с какво да го лекувам за да не се разнесе на повече места , а и да го излекувам разбира се? Засега прилагам самолечение с антимикотичен спирт и "Фусидин" маз, но не съм убедена дали изобщо са подходящи!? Мога да изпратя и снимка на въпросното петно, ако желаете, но не знам къде? Тук не видях опция за прикачен файл!
Ще се радвам да обърнете внимание на запитването ми!

С Уважение: Диди М
Диди М
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2019, 21:12

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Мар 2019, 11:41

Диди М написа:Здравейте, д-р Тодева!

Не съм съвсем сигурна, че запитването ми трябва да е в тази тема, но ако съм сгрешила, моля да бъда извинена!
Имаме малко куче/ 4 месеца/. Преди около месец забелязах нетипично петно /релефно/ по муцунката. Заведох го на ветеринарен лекар, който постави диагноза трихофития. Изписа съответните медикаменти и постави ваксина.
Тека....., това е въведението на проблемът ми. Преди няколко дни забелязах подобно сърбящо петно на ръката си. От вет. лекар разбрах, че това заболяване е силно заразно. Та въпросът ми към Вас е с какво да го лекувам за да не се разнесе на повече места , а и да го излекувам разбира се? Засега прилагам самолечение с антимикотичен спирт и "Фусидин" маз, но не съм убедена дали изобщо са подходящи!? Мога да изпратя и снимка на въпросното петно, ако желаете, но не знам къде? Тук не видях опция за прикачен файл!
Ще се радвам да обърнете внимание на запитването ми!

С Уважение: Диди М

Здравейте!

Тук може да прикачите снимки! Може да използвате и е-мейла.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот victory774 » 29 Май 2019, 11:38

Здравейте, сина ми е на 14 години от няколко месеца се оплаква от сърбеж по пениса, имаше и зачервявания по други части на тялото. След преглед при лекар се установи, че има атопичен дерматит, от тогава ползва само предписаната медицинска козметика. Зачервяванията по тялото се повлияха, но сърбежа по половия орган не минава, отпред на главичката има едни точици, които си мисля дали не са гъбички. Когато бяхме на лекар тя каза, че не са, изписа му измиващо средство, но те не се махат. Срам го е пак да ходи на лекар, може ли да Ви изпратя една снимка за да дадете и вашето мнение.
victory774
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2019, 11:31

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот FULL_BASS » 31 Май 2019, 05:26

Здравейте,
Моля, ако проблемът ми не е за тази тема, то коментара ми да бъде преместен в подходящата. :)

От днес се появиха следните кръгли петна на няколко места под мишниците:
https://i.ibb.co/R45Zvq8/image1.jpg
Изключително са ми познати, тъй като по всяка вероятност съм ги имал същите и преди около 2-3 години.

Благодаря!
FULL_BASS
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2016, 06:08

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Юни 2019, 12:34

victory774 написа:Здравейте, сина ми е на 14 години от няколко месеца се оплаква от сърбеж по пениса, имаше и зачервявания по други части на тялото. След преглед при лекар се установи, че има атопичен дерматит, от тогава ползва само предписаната медицинска козметика. Зачервяванията по тялото се повлияха, но сърбежа по половия орган не минава, отпред на главичката има едни точици, които си мисля дали не са гъбички. Когато бяхме на лекар тя каза, че не са, изписа му измиващо средство, но те не се махат. Срам го е пак да ходи на лекар, може ли да Ви изпратя една снимка за да дадете и вашето мнение.

Здравейте!

Да, приложете снимка.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Юни 2019, 12:36

FULL_BASS написа:Здравейте,
Моля, ако проблемът ми не е за тази тема, то коментара ми да бъде преместен в подходящата. :)

От днес се появиха следните кръгли петна на няколко места под мишниците:
https://i.ibb.co/R45Zvq8/image1.jpg
Изключително са ми познати, тъй като по всяка вероятност съм ги имал същите и преди около 2-3 години.

Благодаря!

Здравейте!

Най-вероятно имате разноцветен лишей. Използвайте като душ гел шампоан кетозал ежедневно. Ако до две седмици няма ефект посетете лично специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vanina.nikolova » 14 Юни 2019, 00:11

Здравейте! От много време имам проблем с гъбички по ноктите на краката... какво ли не съм пробвала- анти-микотичен спирт, екзодерил капки, ламизил, клотримазол, вартнер, дори и народна медицина- сода, ябълков оцет и вода... И резултат няма.Единият ми нокът е в доста лошо състояние- с променен цвят, задебелен и при допир болезнен.Винаги пиля така че да стане равна повърхност и изрязвам колкото ми позволява засегнатото място, но продължава да расте увреден нокът...
vanina.nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2019, 00:01

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2019, 12:01

vanina.nikolova написа:Здравейте! От много време имам проблем с гъбички по ноктите на краката... какво ли не съм пробвала- анти-микотичен спирт, екзодерил капки, ламизил, клотримазол, вартнер, дори и народна медицина- сода, ябълков оцет и вода... И резултат няма.Единият ми нокът е в доста лошо състояние- с променен цвят, задебелен и при допир болезнен.Винаги пиля така че да стане равна повърхност и изрязвам колкото ми позволява засегнатото място, но продължава да расте увреден нокът...

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта