Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Сеп 2019, 12:47

Звезда написа:Д-р Тодева, моля за Вашия съвет. Беше ми поставена диагноза рагада на устната, но след като нямаше никакво подобрение от лечението цял месец, направих на своя глава лабораторно изследване с натривка на устната и се оказа кандида албиканс. През цялото време не съм подозирала, че може да е гъбично заболяване, освен цепнатини и малки лезии в двата ъгъла на устната нямаше никакви други симптоми в устата и съм се хранила неправилно с плодове, мед, сладки сокове. Как да се справя, изписан ми е Дактарин 4 пъти дневно, но няма ефект, зачервените петна на ъглите се увеличават,да включа ли и нещо друго и локален антигъбичен крем за ъглите? Благодаря Ви, пиша за първи път тук и не знам дали на правилното място, но много съм притеснена, моля да ме извините.

Здравейте!

Съветвам Ви да посетите кожен лекар. Може да е необходимо да се направят и още изследвания.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Лора Димитрова » 18 Сеп 2019, 08:31

Здравейте, имам гъбички по ноктите на краката. Прилагам лечение с Кандизол 150mg, по една таблетка на седмица, и външно Фунгофин крем и спрей. Знам че лечението ще продължи до израстване на здрав нокът.
Имам въпрос, трябва ли да има пауза в приема на Кандизол?
Лора Димитрова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2019, 08:10

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Сеп 2019, 11:28

Лора Димитрова написа:Здравейте, имам гъбички по ноктите на краката. Прилагам лечение с Кандизол 150mg, по една таблетка на седмица, и външно Фунгофин крем и спрей. Знам че лечението ще продължи до израстване на здрав нокът.
Имам въпрос, трябва ли да има пауза в приема на Кандизол?

Здравейте!

Следвайте препоръката за схема на лечение от лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот вивиан » 19 Сеп 2019, 11:12

Здравейте, пролетта мъжът ми пи силен антибиотик и му се появиха гъбички по пениса.Тогава му изписаха Микомакс 3бр таблетки + вит.Ц 1000млг. и Биозин(аз също пих, след това правих изследване при мен няма такива). Уж всичко се излекува но се появяват петна, пак ходи на кожен лекар, назначиха изследване за сифилис- там излезе отрицателно. Сега на ново ходи на лекар и му дадоха някакво мазило силно оцветяващо което било за бебета и отговорът е: ми или е херпес или от стрес! Мисля, че това е несериозно, насочете ме моля къде да отиде за лечение! Благодаря ви!
вивиан
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Сеп 2019, 10:57

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Сеп 2019, 11:44

вивиан написа:Здравейте, пролетта мъжът ми пи силен антибиотик и му се появиха гъбички по пениса.Тогава му изписаха Микомакс 3бр таблетки + вит.Ц 1000млг. и Биозин(аз също пих, след това правих изследване при мен няма такива). Уж всичко се излекува но се появяват петна, пак ходи на кожен лекар, назначиха изследване за сифилис- там излезе отрицателно. Сега на ново ходи на лекар и му дадоха някакво мазило силно оцветяващо което било за бебета и отговорът е: ми или е херпес или от стрес! Мисля, че това е несериозно, насочете ме моля къде да отиде за лечение! Благодаря ви!

Здравейте!

Можете да посетите друг кожен лекар в града, където живеете.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот вивиан » 19 Сеп 2019, 12:42

В София сме и ходи на преглед в Александровска. Не знам къде да го препратя!
вивиан
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Сеп 2019, 10:57

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Сеп 2019, 12:06

вивиан написа:В София сме и ходи на преглед в Александровска. Не знам къде да го препратя!

Можете да посетите друг специалист в същата болница или в някой от центровете.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Annie10 » 11 Окт 2019, 15:17

Здравейте,

От около две години ходя по лекари и се влача с един проблем или може би симптом? - гъбички. Моите оплаквания са, че ми пари при уриниране и имам силна болка при допир около влагалищете, при проникване дори и на тампон, самото място около влагалището се усеща много възпалено и е леко зачервено. Преди година отидох на поредния гинеколог, който ми взе микробиология и се изолира кандида глабрата (candida glabrata), към нея имаше антибиограма според която гъбичката в чувствителна към интраконазол. Пих 1 месец интраконазол и слагах глоболи микомакс. И така, 1 година по-късно съм все още със същия проблем (потвърди се чрез микробиология) въпреки че съм използвала почти всички средства против гъбички на пазара (предписани от лекари - Макмирор, Нистанин крем, Клотримазол крем, борна киселина глобули от аптека ..). Партньора ми няма оплаквания, но се лекува заедно с мен също. Вземали са ми и уретриален секрет и там се изолира същата гъбичка. Стерилната ми урина винаги излиза чиста. Не мога да си обясня, защо е толкова трудно да се излекувам от тези гъбички и лекарите само вдигат рамене. Периодично ми се изолира и кандида албиканс. Нямам диабет, кръвната ми захар идва в нормата. Знам, че явно съм сложен случай, но ако можете да ми даде съвет какви други изследвания да си направя или какво би могло да помогне ще съм благодарна.
Annie10
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Окт 2019, 11:17

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Мелиса Карас » 30 Окт 2019, 12:46

Здравейте,
през 2013 година забелязах бял налеп по лабиите и съответно посетих моята гинеколожка. Тогава разбрах, че има заболяване Левкоплакия. Не ми е правена биопсия. Да кажа, че тогава бях на 49 години и при мен НЯМА СЪРБЕЖ, който е характерен за това заболяване. Докторката е с много опит и е гинеколог онколог. Ходя години наред при нея.Тогава ми изписа Тридерм за мазане, Линоладиол за мазане и Дифлукан 3 таблетки на 12 часа по една таблетка. След проведеното лечение всичко се изчисти. През следващите шест години съм ходила всяка година на профилактика. През 2014 е записала няма налепи . През 2018 година дори не е споменала проблема. Здрава си отивай си. В началото на септември при епилация забелязах бял налеп по перинеума към ануса. Отново без сърбеж. Отново на лекар. Констатации: През 2013 година лекувана за левкоплакия начална. При проследяване в добро състояние. Сега от две седмици/13.09.2019/ бял налеп от задната кумисура към ануса. Обективно състояние: ВПО зачервени, белезникав налеп отзад, влагалище- б.о., порцио-б.о., матка и яйчници- атрофични,маме-б.о.
Лечение: Дифлукан на 12 часа по една таблетка- 3 броя, Лоринден Н за мазане десет дни сутрин, Линоладиол за мазане десет дни вечер.След тези 10 дни за два месеца на десет дена един път мазане с Линоладиол.
Изпълних лечението но този път ефекта е минимален.
Възможно ли е да няма сърбеж при това заболяване ? Може ли да има затишие шест години и да се прояви отново? Моля Ви, дайте ми съвет. Благодаря предварително.Може ли да са гъбички ?

Мелиса Карас

Мнения: 3
Регистриран на: 10 Окт 2019, 13:08

Върнете се в началото
Мелиса Карас
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2019, 13:08

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Ное 2019, 13:57

Annie10 написа:Здравейте,

От около две години ходя по лекари и се влача с един проблем или може би симптом? - гъбички. Моите оплаквания са, че ми пари при уриниране и имам силна болка при допир около влагалищете, при проникване дори и на тампон, самото място около влагалището се усеща много възпалено и е леко зачервено. Преди година отидох на поредния гинеколог, който ми взе микробиология и се изолира кандида глабрата (candida glabrata), към нея имаше антибиограма според която гъбичката в чувствителна към интраконазол. Пих 1 месец интраконазол и слагах глоболи микомакс. И така, 1 година по-късно съм все още със същия проблем (потвърди се чрез микробиология) въпреки че съм използвала почти всички средства против гъбички на пазара (предписани от лекари - Макмирор, Нистанин крем, Клотримазол крем, борна киселина глобули от аптека ..). Партньора ми няма оплаквания, но се лекува заедно с мен също. Вземали са ми и уретриален секрет и там се изолира същата гъбичка. Стерилната ми урина винаги излиза чиста. Не мога да си обясня, защо е толкова трудно да се излекувам от тези гъбички и лекарите само вдигат рамене. Периодично ми се изолира и кандида албиканс. Нямам диабет, кръвната ми захар идва в нормата. Знам, че явно съм сложен случай, но ако можете да ми даде съвет какви други изследвания да си направя или какво би могло да помогне ще съм благодарна.

Здравейте!

За съжаление в случая ми е трудно да дам препоръки, без да Ви подведа. Трябва да направите лична визита при лекар, с всички изследвания, да се направи и преглед!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron