Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2014, 13:45

massive написа:Хора, аз съм на 22 г. Случи се така,че правих секс с момиче , което не познавам.. просто се случи
Сега по пениса имам някакви странни пъпки и ме сърби... Поддържам хигиена и се мия редовно, но съм много уплашен. Направих няколко снимки, можете ли да ми кажете какво е това нещо
Моля ви, кажете ми какво е това и как да се излекувам :/

Здравейте, Massive!

Най-вероятно имате кандидозен баланопостит (възпаление на главичката и кожичката на пениса). Причините за да се появи такава инфекция, освен половия контакт могат да са много.
Ако желаете може да прочетете повече за рисковите фактори в здравния проблем гъбички, защото най-вероятно някой от тези фактори се срещат и при Вас:
Провокиращи фактори и причини за генитални гъбички
Съветът ми е да се лекувате, както Вие, така и партньорката. Посетете кожен лекар, за да Ви предпишат подходящо лечение. Докато посетите лекар може да правите бани с много бледо розов разтвор на калиев перманганат.

П.С. Премахнала съм снимките, за да не се разглеждат от всички потребители на форума.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот massive » 16 Апр 2014, 18:00

До Dr Violina Todeva:

Много ви благодаря, Докторе! Искам само да споделя,че днеска нямам нито пъпки, нито сърбеж..... Това опасно ли е ? Възможно ли е да съм се излекувал от само себе си ?

Малко ме е срам да отида на кожен лекар... не знам какво да направя...
massive
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2014, 20:52

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2014, 18:08

massive написа:До Dr Violina Todeva:

Много ви благодаря, Докторе! Искам само да споделя,че днеска нямам нито пъпки, нито сърбеж..... Това опасно ли е ? Възможно ли е да съм се излекувал от само себе си ?

Малко ме е срам да отида на кожен лекар... не знам какво да направя...

Здравейте!

Да, не е изключено оплакванията да преминат спонтанно. Това е причината за лесното разпространение на кандидата, защото тя е "там", дори и без оплаквания. По-добре посетете специалист и правете 4-5 дни бани с бледо розов разтвор на калиев перманганат.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот massive » 16 Апр 2014, 18:29

Dr Violina Todeva написа:
massive написа:До Dr Violina Todeva:

Много ви благодаря, Докторе! Искам само да споделя,че днеска нямам нито пъпки, нито сърбеж..... Това опасно ли е ? Възможно ли е да съм се излекувал от само себе си ?

Малко ме е срам да отида на кожен лекар... не знам какво да направя...

Здравейте!

Да, не е изключено оплакванията да преминат спонтанно. Това е причината за лесното разпространение на кандидата, защото тя е "там", дори и без оплаквания. По-добре посетете специалист и правете 4-5 дни бани с бледо розов разтвор на калиев перманганат.

С уважение,


А иначе като се излекувам това няма да се повтори,след като взимам предпазни мерки, нали?

Още веднъж много благодаря за помощта
massive
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2014, 20:52

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Didko-banditko » 17 Апр 2014, 14:39

Здравейте,Д-р Тодева!

След антибиотично лечение на приятелката ми се появиха гъбички.Резултатът от микробиологичното изледване показа candida albicans.Назначеното лечение за приятелката ми включва10 вагинални таблетки Флуомизин,5 дни по 3 пъти нистатин по 500 000IU и профилактично микомакс 7-8 месеца по 1 на месец.Всичко ОК,но за мен има само нистатин 5дни по 3 таблетки,без никакво локално лечение.!?Достатъчно ли е това според вас?
Didko-banditko
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2014, 13:59

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Апр 2014, 16:18

massive написа:
Dr Violina Todeva написа:
massive написа:До Dr Violina Todeva:

Много ви благодаря, Докторе! Искам само да споделя,че днеска нямам нито пъпки, нито сърбеж..... Това опасно ли е ? Възможно ли е да съм се излекувал от само себе си ?

Малко ме е срам да отида на кожен лекар... не знам какво да направя...

Здравейте!

Да, не е изключено оплакванията да преминат спонтанно. Това е причината за лесното разпространение на кандидата, защото тя е "там", дори и без оплаквания. По-добре посетете специалист и правете 4-5 дни бани с бледо розов разтвор на калиев перманганат.

С уважение,


А иначе като се излекувам това няма да се повтори,след като взимам предпазни мерки, нали?

Още веднъж много благодаря за помощта

Здравейте!

Ако вземете мерки срещу рисковите фактори не би трябвало да имате проблеми!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Апр 2014, 16:24

Didko-banditko написа:Здравейте,Д-р Тодева!

След антибиотично лечение на приятелката ми се появиха гъбички.Резултатът от микробиологичното изледване показа candida albicans.Назначеното лечение за приятелката ми включва10 вагинални таблетки Флуомизин,5 дни по 3 пъти нистатин по 500 000IU и профилактично микомакс 7-8 месеца по 1 на месец.Всичко ОК,но за мен има само нистатин 5дни по 3 таблетки,без никакво локално лечение.!?Достатъчно ли е това според вас?

Здравейте, Didko-banditko!

По принцип е възможно да се приложи единствено системно лечение при инфекция с Кандида. Със схемата на лечение лекуващия лекар се е опитва да предотврати повторна поява на такъв епизод, както и разпространение на инфекцията към храноснмилателната система!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Didko-banditko » 24 Апр 2014, 13:35

Много ви благодаря,че триете въпроси...не беше ли това смисъла на онлайн консултацията?!?!СЛАБ (2)
Didko-banditko
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2014, 13:59

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Апр 2014, 14:01

Didko-banditko написа:Много ви благодаря,че триете въпроси...не беше ли това смисъла на онлайн консултацията?!?!СЛАБ (2)

Здравейте, уважаеми Didko-banditko!

Ще Ви помоля да се отнасяте с уважение към възможността за безплатна консултация!
Не може да изисквате с такъв тон, какъвто беше в предния Ви коментар да оспорвам или да потвърждавам мнението на колега чрез онлайн консултация!
Написах Ви моя коментар по Вашия проблем в рамките на добрия тон и без да противореча на добрата лекарска практика!
Най-малкото името, което използвате като "nickname" е доста несериозно!
Аз откликвам на проблемите на всеки, който се отнася сериозно и с уважение, а Вие не го правите!
Все пак съжалявам, че Вие не може да го оцените, но бъдете сигурен че има много хора, за които не е така!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот divuy » 19 Май 2014, 19:23

До :Д-р Виолина Тодева : след секс получих сърбеж в областа на члена и тестисите,имам и течение от канала, инфекцията е от 13 години, и немога да я преборя, ходил съм при кожни лекари и много уролози... казват ми че нямам гъбички - посявките на сперма , уретрален или простатен секрет излизат стафилококи - ауреус , епидермидис,фекалис .изпих много антибиотици за хиляди левове без резултат, десетки изследвания и антибиотични терапии нищо не помага, нито крамове , само бани с сода бикарбонат или калиев перманганат ми носят временно облекчение - но не е решение на проблема- какво да правя? вече имам и простатит от гореспоменатия проблем!
divuy
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Дек 2013, 13:54

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта