Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Ное 2019, 14:07

Мелиса Карас написа:Здравейте,
през 2013 година забелязах бял налеп по лабиите и съответно посетих моята гинеколожка. Тогава разбрах, че има заболяване Левкоплакия. Не ми е правена биопсия. Да кажа, че тогава бях на 49 години и при мен НЯМА СЪРБЕЖ, който е характерен за това заболяване. Докторката е с много опит и е гинеколог онколог. Ходя години наред при нея.Тогава ми изписа Тридерм за мазане, Линоладиол за мазане и Дифлукан 3 таблетки на 12 часа по една таблетка. След проведеното лечение всичко се изчисти. През следващите шест години съм ходила всяка година на профилактика. През 2014 е записала няма налепи . През 2018 година дори не е споменала проблема. Здрава си отивай си. В началото на септември при епилация забелязах бял налеп по перинеума към ануса. Отново без сърбеж. Отново на лекар. Констатации: През 2013 година лекувана за левкоплакия начална. При проследяване в добро състояние. Сега от две седмици/13.09.2019/ бял налеп от задната кумисура към ануса. Обективно състояние: ВПО зачервени, белезникав налеп отзад, влагалище- б.о., порцио-б.о., матка и яйчници- атрофични,маме-б.о.
Лечение: Дифлукан на 12 часа по една таблетка- 3 броя, Лоринден Н за мазане десет дни сутрин, Линоладиол за мазане десет дни вечер.След тези 10 дни за два месеца на десет дена един път мазане с Линоладиол.
Изпълних лечението но този път ефекта е минимален.
Възможно ли е да няма сърбеж при това заболяване ? Може ли да има затишие шест години и да се прояви отново? Моля Ви, дайте ми съвет. Благодаря предварително.Може ли да са гъбички ?

Мелиса Карас

Мнения: 3
Регистриран на: 10 Окт 2019, 13:08

Върнете се в началото

Здравейте!

За съжаление не мога да Ви отговоря, без да съм запозната с клиничната картина! Не е изключено да е имало период без лезии!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Иван Тодоров » 21 Ное 2019, 20:28

Здравейте!
Имам гъбички по ноктите на ръцете.
Има ли противопоказания за едновременното използване на таблетки Миконафин и екзодерил разтвор?И ако няма,ползването им заедно дава ли по добър резултат?
Иван Тодоров
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Ное 2019, 20:22

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Иван Тодоров » 21 Ное 2019, 22:58

Тербинафина наистина ли е толкова вреден за черния дроб?Трябва ли да пия някакви протектори или да спазвам някакъв определен хранителен режим?
Иван Тодоров
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Ное 2019, 20:22

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Ное 2019, 13:04

Иван Тодоров написа:Здравейте!
Имам гъбички по ноктите на ръцете.
Има ли противопоказания за едновременното използване на таблетки Миконафин и екзодерил разтвор?И ако няма,ползването им заедно дава ли по добър резултат?

Здравейте!

Едва ли подобна комбинация ще доведе до по-добър резултат. По добре ги използвайте по един и ако няма резултат потърсете лично специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Ное 2019, 13:07

Иван Тодоров написа:Тербинафина наистина ли е толкова вреден за черния дроб?Трябва ли да пия някакви протектори или да спазвам някакъв определен хранителен режим?

По време на лечение с антимикотици може да се наложи да намалите или спрете консумацията на алкохол. Правят се изследвания преди стартиране на лечението и по време на курса.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот RositsaNikolova » 20 Дек 2019, 16:37

Здравейте!

Имам гъбички по ноктите на краката от около 8-9 месеца. Прилагах Екзодерил - лак и спирт Анти мико-бета без резултат. Вече целият нокът е побелял и кожата около него е мацерирана и леко еритемна.
Днес се консултирах с Ваш колега, който ми изписа Фусикорт крем за 10 дни, след което Канеспор и йод.
Въпросът ми е дали е редно да използвам Фусикорт, при положение, че в листовката изрично е написано да не се прилага при гъбични инфекции: "Поради съдържанието на кортикостероид, Fucicort крем не трябва да се използва при първични кожни инфекции, причинени от бактерии, гъбички или вируси" - цитат от листовката.

Благодаря предварително!
RositsaNikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Дек 2019, 16:29

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Дек 2019, 13:10

RositsaNikolova написа:Здравейте!

Имам гъбички по ноктите на краката от около 8-9 месеца. Прилагах Екзодерил - лак и спирт Анти мико-бета без резултат. Вече целият нокът е побелял и кожата около него е мацерирана и леко еритемна.
Днес се консултирах с Ваш колега, който ми изписа Фусикорт крем за 10 дни, след което Канеспор и йод.
Въпросът ми е дали е редно да използвам Фусикорт, при положение, че в листовката изрично е написано да не се прилага при гъбични инфекции: "Поради съдържанието на кортикостероид, Fucicort крем не трябва да се използва при първични кожни инфекции, причинени от бактерии, гъбички или вируси" - цитат от листовката.

Благодаря предварително!

Здравейте!

Възможно е причината да се добави Фуцикорт към лечението да е в резултат от нещо което лекуващият лекар е видял. По-добре обсъдете с него притесненията си!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Mariana2007 » 13 Яну 2020, 16:24

Здравейте , уважаеми лекари.

Пише ви една отчаяна жена на 42 години съм казвам се Мариана от Ямбол.Имам гинекологичен проблем който не мога да разреша от година и половина вече и затова реших да ви помоля за помощ понеже вече незнам какво да предприема. Страдам от Вагинални гъбички - Кандида Албикантс от година и половина и не мога да се излекувам. От две години съм на втори брак и преди това години наред не съм водила никакъв полов живот.Никога не съм имала преди това гъбички . Със започването на половия ми живот се появиха и гъбичките. Всеки месец съм с гъбички след като ми приключи цикалът и започнем да водим полов живот след 10 дена имам гъбички , щипане ,парене ,сърбеж и дискомфорт. Помислих си , че причината е в мен и започнах да ходя на Акушер гинеколог за да се лекувам. За тази една година съм обиколола лекари в Ямбол, Сливен , Стара Загора и Бургас . Взимат ми секрет и винаги се изолорат Гъбички Кандина Албикантс., нямам кисти миоми ранички нищо друго така казваха всички лекари и ми изписваха свещички и хапчета за гъбички за мен и за моя мъж също. Искам да отбележа че съм си поставяла всички видове свещички които ги има на българския пазар и хапчетата също - Ломексин, Клотримазол, Положинскс , Гиназол ,Гино певарил , Миковак , Флажил , и т.н. - за пиене - Мико Макс , Кандизол , Дифлукан , Низорал 10 дена през 6 часа по едно и т.н. Решихме да ползваме презерватив гъбичките малко намаляха ,но изфекцията я има пак всеки месец . Реших да отида до София при един известен професор Гинеколог. Професорът много любезно ме върна и ми обясни че не може да ме поеме и да пътувам непрекъснато Ямбол- София понеже има много изследвания които трябва да се направят и ме посъветва да си намеря лекар в моя регион който да ми обърне внимание и да поеме моя случай . Реших да потърся и ме насочиха в Стара Загора пак известен Гинеколог - Направиха ми ДНК тест които бил най доброто в момента изолираха ми Гъбички отново Кандида Главрата и бактерии.Колпоскопия също ми правиха и там беше чисто всичко нормално .
Обикновенно на всички секрети ми излизат Кандида Албикантс но лекарят ми обясни ,че те се видоизменят. Всичко друго на теста беше отрицателно - Вирусни и др. Заболявания. Отново свещички Клотримазол и Флуомизин и след 20 дена секрет и отново съм с гъбички Кандида Албикантс бактериите съм ги излекувала Предположих че моя мъж може да отиде и той на кожен лекар и да се изследва. Изолираха муКандида Албикант в устната кухина явно е от там ...заразата
след взет секрет и уретрален секрет в уретера има бактерия която лекуваме в момента . Изследване не еякулат също направихме и там беше чисто. Кожният лекар ми обясни че е напълно възможно при орален секс той да ми предава гъбичките на мен от неговата устна кухина. И това спряхме да правим но гъбичките не минават и не минават .........отчаяна съм вече .Миналата година си правих кръвна картина за да проверя кръвната ми захар - 4.5 хемоглобин 140 хормони ТСХ и ФТ4 и те в норма . Друго не съм правила за сега . Личната ми лекарка ми препоръча да си взема всички изследвания и да отивам в София или Пловдив където да ме поемат и да ме изследват подробно и да ми обърнат внимание. Незнам къде да отида и при кой след като всеки ми изписва свешички и ме преща в къщи а аз изскам да се излекувам и незнам каква е причината за тези гъбички .....Всички ми казват нищо няма ,но за да има гъбички има проблем някъде в организмът ....дори и моят мъж да ме е заразил трябваше до сега да съм се излекувала след толкова хапчета против гъбички . Искам да отбележа ,че съм сравнително здрав човек не пия лекарства (с изключение за гъбичките ) пия витамини и имуностимулант - Котешки нокът водя здравословен начин на живот. Женски полови хормони никои не ми е изследвал все още ...незнам какво да правя искам да се излекувам моля да помогнете. Да ми кажете къде да отида при кой лекар за да ми обърне внимание и да направи всичко необходимо.Аз съм готова да направя всичко което е необходимо. Излишно е да казвам че хигиената е на високо ниво -дезинфекция на всички кърпи и бельо , ползвам интимен гел - Уриаж от аптеката. Искам живея просто един нормален живот без гъбички .....
Очаквам вашата помощ . Благодаря предварително много.
Mariana2007
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Яну 2020, 15:42

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Фев 2020, 13:52

Mariana2007 написа:Здравейте , уважаеми лекари.

Пише ви една отчаяна жена на 42 години съм казвам се Мариана от Ямбол.Имам гинекологичен проблем който не мога да разреша от година и половина вече и затова реших да ви помоля за помощ понеже вече незнам какво да предприема. Страдам от Вагинални гъбички - Кандида Албикантс от година и половина и не мога да се излекувам. От две години съм на втори брак и преди това години наред не съм водила никакъв полов живот.Никога не съм имала преди това гъбички . Със започването на половия ми живот се появиха и гъбичките. Всеки месец съм с гъбички след като ми приключи цикалът и започнем да водим полов живот след 10 дена имам гъбички , щипане ,парене ,сърбеж и дискомфорт. Помислих си , че причината е в мен и започнах да ходя на Акушер гинеколог за да се лекувам. За тази една година съм обиколола лекари в Ямбол, Сливен , Стара Загора и Бургас . Взимат ми секрет и винаги се изолорат Гъбички Кандина Албикантс., нямам кисти миоми ранички нищо друго така казваха всички лекари и ми изписваха свещички и хапчета за гъбички за мен и за моя мъж също. Искам да отбележа че съм си поставяла всички видове свещички които ги има на българския пазар и хапчетата също - Ломексин, Клотримазол, Положинскс , Гиназол ,Гино певарил , Миковак , Флажил , и т.н. - за пиене - Мико Макс , Кандизол , Дифлукан , Низорал 10 дена през 6 часа по едно и т.н. Решихме да ползваме презерватив гъбичките малко намаляха ,но изфекцията я има пак всеки месец . Реших да отида до София при един известен професор Гинеколог. Професорът много любезно ме върна и ми обясни че не може да ме поеме и да пътувам непрекъснато Ямбол- София понеже има много изследвания които трябва да се направят и ме посъветва да си намеря лекар в моя регион който да ми обърне внимание и да поеме моя случай . Реших да потърся и ме насочиха в Стара Загора пак известен Гинеколог - Направиха ми ДНК тест които бил най доброто в момента изолираха ми Гъбички отново Кандида Главрата и бактерии.Колпоскопия също ми правиха и там беше чисто всичко нормално .
Обикновенно на всички секрети ми излизат Кандида Албикантс но лекарят ми обясни ,че те се видоизменят. Всичко друго на теста беше отрицателно - Вирусни и др. Заболявания. Отново свещички Клотримазол и Флуомизин и след 20 дена секрет и отново съм с гъбички Кандида Албикантс бактериите съм ги излекувала Предположих че моя мъж може да отиде и той на кожен лекар и да се изследва. Изолираха муКандида Албикант в устната кухина явно е от там ...заразата
след взет секрет и уретрален секрет в уретера има бактерия която лекуваме в момента . Изследване не еякулат също направихме и там беше чисто. Кожният лекар ми обясни че е напълно възможно при орален секс той да ми предава гъбичките на мен от неговата устна кухина. И това спряхме да правим но гъбичките не минават и не минават .........отчаяна съм вече .Миналата година си правих кръвна картина за да проверя кръвната ми захар - 4.5 хемоглобин 140 хормони ТСХ и ФТ4 и те в норма . Друго не съм правила за сега . Личната ми лекарка ми препоръча да си взема всички изследвания и да отивам в София или Пловдив където да ме поемат и да ме изследват подробно и да ми обърнат внимание. Незнам къде да отида и при кой след като всеки ми изписва свешички и ме преща в къщи а аз изскам да се излекувам и незнам каква е причината за тези гъбички .....Всички ми казват нищо няма ,но за да има гъбички има проблем някъде в организмът ....дори и моят мъж да ме е заразил трябваше до сега да съм се излекувала след толкова хапчета против гъбички . Искам да отбележа ,че съм сравнително здрав човек не пия лекарства (с изключение за гъбичките ) пия витамини и имуностимулант - Котешки нокът водя здравословен начин на живот. Женски полови хормони никои не ми е изследвал все още ...незнам какво да правя искам да се излекувам моля да помогнете. Да ми кажете къде да отида при кой лекар за да ми обърне внимание и да направи всичко необходимо.Аз съм готова да направя всичко което е необходимо. Излишно е да казвам че хигиената е на високо ниво -дезинфекция на всички кърпи и бельо , ползвам интимен гел - Уриаж от аптеката. Искам живея просто един нормален живот без гъбички .....
Очаквам вашата помощ . Благодаря предварително много.

Здравейте!

Разбирам притесненията ви. Понякога наистина е трудно да се получи необходимото облекчение. Проблемът идва в това, че този микроорганизъм живее навсякъде и освен това в минимални количества е част от нормалната флора. Поради тази причина е и невъзможно да се елиминира напълно. Вариантът е само да се контролира, но явно при вас не е постигнато. Предвид и без това трудният случай ми е трудно да помогна повече с онлайн консултация и смятам че колегата от София е абсолютно прав, трябва ви специалист, който да е по-близо.
Ако желаете се обадете да запазите час, но е най-уместно да присъствате и двамата.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот zrock90 » 07 Фев 2020, 12:51

Здравейте уважаеми лекари.
Мъж на 29 години съм и проблемът ми е червени петна по пениса от няколко месеца.
Направих си всички изледвания от есента и посетих няколко специалисти.
1. Пълно изледване на еякулат за хламидия, уреоплазма и микоплазма както и за трихомони
2.Кръвни изледвания за хламидии, силифилис и хив
3.Урина и уретрален секрет
Всички бяха отрицателни. Имам приятелка през последните няколко години и съм само с нея. Тя си направи всички изледвания и тя и е напълно здрава. Да КАЖА ЧЕ СЕКС ПРАВИМ САМО С ПРЕЗЕРВАТИВ и подържам добра хигиена , а петънцата се появяват и изчезват за няколко дни. За щипане и сърбеж нямам. Прочетох доста коментари и виждам че и други хора страдат от това нещо. И аз незнам какво да правя вече. Единсвено не съм си правил натривка на пениса. Въпросът ми е възможно ли е да си взема аз с тампонче със среда ( да отъркам в пениса и да го поставя в средата) и да го занеса в лаборатория веднага или трябва да ида до (уролог или дерматолог кой може да ми помогне? ) и той да ми вземе.
Извинявам се предварително за може би странния ми въпрос но след толкова изледвания ,време и пари вече нз какво да правя, отново ли да минавам през всичко тези изледвания.
Бих искал да Ви благодаря предварително .

С уважение : А.З
zrock90
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Фев 2020, 12:14

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта