Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот zlati1459 » 29 Фев 2020, 13:55

Здравейте, д-р Тодева!
През изминалата една година след претърпяна неуспешна бременност често имам оплаквания от вагинална кандидоза и понякога от стафилококи във влагалището. Редовно посещавам АГ специалист и инфекцията отшумява, но искам нещо, което ще ми помогне дългосрочно, за да не се налага след месец-два отново да лекувам горепосочените инфекции.
Препоръчаха ми Каливита Ацидофилус табл. х 100 бр. за превенция. Забелязах, че са нещо от рода на пробиотик, може ли по ншкакъв повод да не са подходящи за мен ??? Или да ги взимам спокойно ?
Имам проблеми със щитовидната жлеза (тиреоидит на Хашимото) и късогледство.
Предварително благодаря за отговора ви!
Спокоен ден !
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Мар 2020, 14:15

zrock90 написа:Здравейте уважаеми лекари.
Мъж на 29 години съм и проблемът ми е червени петна по пениса от няколко месеца.
Направих си всички изледвания от есента и посетих няколко специалисти.
1. Пълно изледване на еякулат за хламидия, уреоплазма и микоплазма както и за трихомони
2.Кръвни изледвания за хламидии, силифилис и хив
3.Урина и уретрален секрет
Всички бяха отрицателни. Имам приятелка през последните няколко години и съм само с нея. Тя си направи всички изледвания и тя и е напълно здрава. Да КАЖА ЧЕ СЕКС ПРАВИМ САМО С ПРЕЗЕРВАТИВ и подържам добра хигиена , а петънцата се появяват и изчезват за няколко дни. За щипане и сърбеж нямам. Прочетох доста коментари и виждам че и други хора страдат от това нещо. И аз незнам какво да правя вече. Единсвено не съм си правил натривка на пениса. Въпросът ми е възможно ли е да си взема аз с тампонче със среда ( да отъркам в пениса и да го поставя в средата) и да го занеса в лаборатория веднага или трябва да ида до (уролог или дерматолог кой може да ми помогне? ) и той да ми вземе.
Извинявам се предварително за може би странния ми въпрос но след толкова изледвания ,време и пари вече нз какво да правя, отново ли да минавам през всичко тези изледвания.
Бих искал да Ви благодаря предварително .

С уважение : А.З

Здравейте!

Възможно е да си вземете и сам натривка, но е по-добре да посетите дерматолог, възможно е наличието на червени петна в тази зона да не е обвързано с инфекция.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Мар 2020, 14:23

zlati1459 написа:Здравейте, д-р Тодева!
През изминалата една година след претърпяна неуспешна бременност често имам оплаквания от вагинална кандидоза и понякога от стафилококи във влагалището. Редовно посещавам АГ специалист и инфекцията отшумява, но искам нещо, което ще ми помогне дългосрочно, за да не се налага след месец-два отново да лекувам горепосочените инфекции.
Препоръчаха ми Каливита Ацидофилус табл. х 100 бр. за превенция. Забелязах, че са нещо от рода на пробиотик, може ли по ншкакъв повод да не са подходящи за мен ??? Или да ги взимам спокойно ?
Имам проблеми със щитовидната жлеза (тиреоидит на Хашимото) и късогледство.
Предварително благодаря за отговора ви!
Спокоен ден !

Здравейте!

Няма категорични данни дали приемът на добавки ще е достатъчен, за да не рецидивират често вагинални инфекции.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Илияна.Миленова » 30 Мар 2020, 21:48

Здравейте!Казвам се Илияна на 23 години. От 3 години имам един проблем. Ходила съм по лекари, купувам си спрейове, кремчета, пудри каквото ми кажат, и без ефект накрая. Проблема ми е следният: когато си обуя обувки, започва да мирише на лошо, на прах, на мръсна стирка, на годно... не е от обувките, за тези 3 години съм сменила доста чифтове, не е от чорапите, купувам памучни...ако може да ми дадете някакъв съвет ще бъда благодарна!
Илияна.Миленова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2020, 12:10

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dilyana87 » 31 Мар 2020, 13:09

Добър ден!Синът ми е на 8 месеца и е захранен постепенно, не е имал никакви реакции досега от храни.Появи се кръгово зачервяване само около ануса вместо типичното обилно зачервяване в тази област!Детето се сменя често с най-добрите памперси и мокри кърпички е, с козметика на bioderma, подходящ прах за пране и т.н.Мазан е ежедневно с кремове против подсичане бочка, себамед и дори пробвах канестен по препоръка на лекар, ако има гъбична инфекция.До момента зачервяването е същото и няма резулт!Изследван е за всички видове паразити и острици-резултата е отрицателен!Възможно ли е да е хранителна алергия и как да установя това?Моля за Вашето професионално мнение!Предвид настоящото извънредно положение не бих желала детето да напуска дома за преглед.Прилагам снимки на зачервяването.
Dilyana87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2020, 13:03

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 10:47

Илияна.Миленова написа:Здравейте!Казвам се Илияна на 23 години. От 3 години имам един проблем. Ходила съм по лекари, купувам си спрейове, кремчета, пудри каквото ми кажат, и без ефект накрая. Проблема ми е следният: когато си обуя обувки, започва да мирише на лошо, на прах, на мръсна стирка, на годно... не е от обувките, за тези 3 години съм сменила доста чифтове, не е от чорапите, купувам памучни...ако може да ми дадете някакъв съвет ще бъда благодарна!

Здравейте!

Изпозлвала ли сте серията Хидрозис контрол на Дюкре?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 10:50

Dilyana87 написа:Добър ден!Синът ми е на 8 месеца и е захранен постепенно, не е имал никакви реакции досега от храни.Появи се кръгово зачервяване само около ануса вместо типичното обилно зачервяване в тази област!Детето се сменя често с най-добрите памперси и мокри кърпички е, с козметика на bioderma, подходящ прах за пране и т.н.Мазан е ежедневно с кремове против подсичане бочка, себамед и дори пробвах канестен по препоръка на лекар, ако има гъбична инфекция.До момента зачервяването е същото и няма резулт!Изследван е за всички видове паразити и острици-резултата е отрицателен!Възможно ли е да е хранителна алергия и как да установя това?Моля за Вашето професионално мнение!Предвид настоящото извънредно положение не бих желала детето да напуска дома за преглед.Прилагам снимки на зачервяването.

Здравейте!

Съветвам Ви напълно да спрете да изпозлвате мокри кърпи, без значение кои и какви. Когато се наака измийте, а ако е пишкал само сменете памперс. Подменяйте със судокрем. Ако това не е достатъчно може да се обадите.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот sstoqn94 » 07 Май 2020, 22:38

Здравейте, мъж на 26 години.
От няколко месеца забелязвам зачервяване в областта на главичката на пениса.
То се получава след секс, вагинален, орален, мастурбация, а и по време на баня.
Тогава, когато се упражнява някакво натискане върху пениса. Нямам течения, парене или прочие.
Като поотшуми половия акт или 15-20 минтуи след баня, следа от това зачервяване няма. Не знам как да определя самия обрив. Прилича сякаш ужилено от коприва може би (вижда се на няколко от снимките). По самия ръб на главичката също си личат едни червени като пъпчици, а и на други места по главата, но не са изпъкнали, сякаш са кръвоносни съдове. Това се вижда, когато има малко повече кръв в тази област.

Притеснява ме това, че преди време не беше така. Не мога да определя откога се появиха може би след орален секс без презерватив. Правя вагинален с презерватив, но орален без. Почти не съм сменял пратньора последните 2 години.
Възможно ли е това да са гъбички. А ако не са, на какво ви прилича.

Това е линк към снимките -> https://imgur.com/a/IX792Sg
sstoqn94
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Май 2020, 22:31

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот sstoqn94 » 07 Май 2020, 22:53

И да добавя още нещо. На момети самата кожа на главичката е доста суха.
Добавям и още едни снимки, които са непосредствено след секс.

Линк към снимки -> https://imgur.com/a/gnnftCF
sstoqn94
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Май 2020, 22:31

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот StaikaIaneva » 27 Яну 2021, 16:33

Имам гъбички по ноктите и дори на единия стърчи нагоре и ми пречи как да ползвам утропин или сух спирт за горене
StaikaIaneva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Дек 2020, 16:19

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта