Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот StaikaIaneva » 27 Яну 2021, 16:39

Имам гъбички по ноктите и дори на единия стърчи нагоре и ми пречи как да ползвам утропин или сух спирт за горене
StaikaIaneva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Дек 2020, 16:19

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:43

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот boyanak » 02 Сеп 2021, 23:58

Dr Violina Todeva написа:Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева

Моля,как се ползва уротропин против гъбички???Благодаря!
boyanak
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Сеп 2021, 23:47

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Сеп 2021, 15:52

boyanak написа:
Dr Violina Todeva написа:Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева

Моля,как се ползва уротропин против гъбички???Благодаря!


Здравейте! Не бихме могли да ви препоръчаме уротропин, поради липса на медицински доказателства за лечение с него. Ако желаете съвет, може да споделите къде се намира гъбичната инфекция, от кога и какви са симптомите и да ви препоръчаме нещо базирано на медицински доказателства.

Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Potrebitel83 » 22 Сеп 2021, 19:24

Здравейте!
Проблемът с ноктите на ръцете ми е от близо година. Не съм посетила лекар от притеснение и поради факта, че в моя град не откривам кожен лекар, на който да се доверя.
Започна се първо с палеца - нокътят израства вдлъбнат от основата на нокътя, след което вече три от пръстите са така - сърбеж в основата на нокътя и парене, което спира за кратки моменти. Т.к. много съм се информирала и чела, приложих орално лечение с Итраконазол фунгизол (1 седмица, после 3 седмици почивка, след което още една седмица) и мазане с Канестен - без ефект. От над два месеца лакирам с Екзодерил макси лак. За известно време нокътят расте нормално, след което отново набразден, но проблемът явно е в нокътния матрикс.
Осъзнавам, че се налага преглед, но въпросът ми е според вас дали това са гъбички или някакъв друг проблем и как бих могла да го облекча?
Приложих снимки. Благодаря предварително!
Прикачени файлове
IMG_20210919_205414.jpg
IMG_20210919_205414.jpg (316.22 KiB) Прегледано 591 пъти
IMG_20210919_205348.jpg
IMG_20210919_205348.jpg (552.17 KiB) Прегледано 591 пъти
Potrebitel83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Сеп 2021, 18:32

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Окт 2021, 15:01

Potrebitel83 написа:Здравейте!
Проблемът с ноктите на ръцете ми е от близо година. Не съм посетила лекар от притеснение и поради факта, че в моя град не откривам кожен лекар, на който да се доверя.
Започна се първо с палеца - нокътят израства вдлъбнат от основата на нокътя, след което вече три от пръстите са така - сърбеж в основата на нокътя и парене, което спира за кратки моменти. Т.к. много съм се информирала и чела, приложих орално лечение с Итраконазол фунгизол (1 седмица, после 3 седмици почивка, след което още една седмица) и мазане с Канестен - без ефект. От над два месеца лакирам с Екзодерил макси лак. За известно време нокътят расте нормално, след което отново набразден, но проблемът явно е в нокътния матрикс.
Осъзнавам, че се налага преглед, но въпросът ми е според вас дали това са гъбички или някакъв друг проблем и как бих могла да го облекча?
Приложих снимки. Благодаря предварително!

Здравейте! Наблюдавате ли подобни промени и на ноктите на краката? Имате ли някакви други заболявания? Използвате ли гел лак и с какво е свързана професията ви? За перорален курс на лечение е добре първо състоянието да е оценено от лекар и да бъде предписана терапия. Моят съвет е да намерите лекар, на когото да се доверите дори и да не е във вашия град.


С уважение:
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Potrebitel83 » 12 Окт 2021, 19:32

Dr Violina Todeva написа:
Potrebitel83 написа:Здравейте!
Проблемът с ноктите на ръцете ми е от близо година. Не съм посетила лекар от притеснение и поради факта, че в моя град не откривам кожен лекар, на който да се доверя.
Започна се първо с палеца - нокътят израства вдлъбнат от основата на нокътя, след което вече три от пръстите са така - сърбеж в основата на нокътя и парене, което спира за кратки моменти. Т.к. много съм се информирала и чела, приложих орално лечение с Итраконазол фунгизол (1 седмица, после 3 седмици почивка, след което още една седмица) и мазане с Канестен - без ефект. От над два месеца лакирам с Екзодерил макси лак. За известно време нокътят расте нормално, след което отново набразден, но проблемът явно е в нокътния матрикс.
Осъзнавам, че се налага преглед, но въпросът ми е според вас дали това са гъбички или някакъв друг проблем и как бих могла да го облекча?
Приложих снимки. Благодаря предварително!

Здравейте! Наблюдавате ли подобни промени и на ноктите на краката? Имате ли някакви други заболявания? Използвате ли гел лак и с какво е свързана професията ви? За перорален курс на лечение е добре първо състоянието да е оценено от лекар и да бъде предписана терапия. Моят съвет е да намерите лекар, на когото да се доверите дори и да не е във вашия град.


С уважение:
Д-р В. Тодева[/quote

Здравейте!
Работя на компютър и нямам други заболявания; не използвам гел лак (но обикновен да) и на краката ноктите са ок...
Благодаря за отговора!
Potrebitel83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Сеп 2021, 18:32

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот elena8404 » 04 Мар 2022, 18:57

здрявейте
от извесно време има парене и бели налепи в устата.Преди години са ми првили изследване за гъбички и се оказа гъбички.Правя си постоянно зъбите и оттам се получават тези проблеми .По принцип съм и пушач.Вече незнам какво да пия и какво да правя.Изписват ми лечение с противогъбно средство за 10 дни и до там.Пила съм Нистатин от които няма никакво подобрение.Единствено от Интерконозола и Кандизола имам някакво подобрение,но незнам колко време трябва да го пия.Бихте ли ме посъветвала какво да правя .Благодаря
elena8404
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2022, 18:49

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта