Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Юни 2014, 15:45

v77ko написа:
Dr Violina Todeva написа:
v77ko написа:Здравейте, Д-р Тодева
Боря се от доста години със зачервяване на главичката от Варна съм и обиколих доста кожни лекари за съжаление нямаше особен резултат, при последното ми посещение при кожен лекар изрично поисках натривка на гланц пенис но ми беше отказано под пред текст че това се прави когато имало течение, беше ми изписан Дактакорт и едно хапче Кандизол след което имах контакт с партньорката си и в резултат се появи отново това зачервяване което в последствие намалява от само себе си но не изчезва напълно за сърбеж е трудно да се говори но има дразнене в главичката, което трудно го определям да ли е сърбеж или не, използвал съм също Канестен, Клотримазол но резултатът е бил и клонял към 0, това зачервяване си го има. Дайте ми съвет ако може дали сам мога да си взема натривка от засегнатите участъци и да отида отново на кожен лекар, защото се въртя в омагьосан кръг и не стигам до никъде.

Здравейте, v77ko!

Съветвам Ви да не провеждате самолечение. По-добре потърсете специалист. Може да се вземе микробиологично изследване от главичката на пениса, но е важно поне три дни да не сте прилагал активно лечение. Имайте предвид, че най-вероятно и Вашата партньорка трябва да се изследва.

С уважение,
д-р Тодева


Преди време си направих сам изследването след което изследването показа (Escherichia coli) не си бях правил баня 3 дни и тогава вземах пробата но кожната лекарка при която ходих ми каза че не може да е това, което е показало изследването,
въпросът ми е как трябва да процедирам за да си взема микробилогична проба. освен прекъсване на лечението, което в момента е Калиев перманганат към днешна дата си правя баня за 4 ден, колко дни или часове не трябва да се измива за да може пробата да е вярна и когато отида на кожен да неми се каже че не може да е това.

Здравейте, v77ko!

Измиването на половия орган няма нищо общо с третирането. Не е правилно да се интерпретира резултат от микробиологично изследване, ако 3 дни не е имало интимна хигиена. Бактерият, който Ви е открит е чревен и би могъл да се разпространи при анален секс.
Имайте предвид, че е трудно сам да се ориентирате и е най-добре да следвате препоръките на специалист.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот rumi_na » 23 Юни 2014, 18:04

При гъбички по ноктите на краката-на два пръста ноктите падат всяка година, на други два- ноктите са удебелени. Ноктите на другите пръсти са здрави. Проведено е 6-месечно лечение, без ефект. За малко да си докарам друг здравословен проблем от лечението. Ще съм ви благодарна,ако помогнете.
rumi_na
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Юни 2014, 17:51

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 15:06

rumi_na написа:При гъбички по ноктите на краката-на два пръста ноктите падат всяка година, на други два- ноктите са удебелени. Ноктите на другите пръсти са здрави. Проведено е 6-месечно лечение, без ефект. За малко да си докарам друг здравословен проблем от лечението. Ще съм ви благодарна,ако помогнете.

Здравейте, rumi_na!

Гъбичките на ноктите почти винаги изискват лечение със системни препарати. Възможно е да не сте била чувствителна на това лечение и да е необходимо друго лекарство!
При някои хора се налага компромис с локален препарат, но трябва добре да се подбере, за да има максимален ефект. След като не сте доволна от Вашия дерматолог посетете друг, за да проведете алтернативно лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот desidi » 26 Юни 2014, 21:14

Здравейте,искам да попитам нещо на 23 години съм не съм водила полов живот все още но от няколко месеца имам малки пъпчици около влагалището и отвърешната страна на срамните устни не ме болят или сърбят.Въпроса ми е това гъбички ли са и възможно ли е да са станали хронични ?
desidi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2014, 10:19

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот yes134 » 28 Юни 2014, 15:44

Здравейте , моят проблем е следният:

След прием на антибиотик Клиндамицн получих гъбички по главичката на пениса.Около месец прилагах Канестен върху засегнатия участък.В крайна сметка имаше подобрение ,но не изцяло.Предписаха ми Флуконазол (150 мг.) всяка седмица по 1 табл. в продължание на 4 седмици тоест общо 4 таб.След приема всички други симптоми изчезнаха,но остана зачервяването.След като мина известно време (повече от месец) направих микробиологично изследване на урина , което бе отрицателно.Малко след това пак направих микробиология и отново отрицателно.Правил съм и пълна кръвна картина всичко е наред.Какви са причините зачервяването да остане?Може ли да се говори за все още неизлекувани гъбички въпреки ,че симптома е само зачервяване , а изследването на урина е отрицателно?Какво мога да предприема?

Благодаря за вниманието!
yes134
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:28

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Юни 2014, 17:21

desidi написа:Здравейте,искам да попитам нещо на 23 години съм не съм водила полов живот все още но от няколко месеца имам малки пъпчици около влагалището и отвърешната страна на срамните устни не ме болят или сърбят.Въпроса ми е това гъбички ли са и възможно ли е да са станали хронични ?

Здравейте, desidi!

Въпреки, че не сте имала полови контакти не е изключено да имате инфекция най-вероятно с кандида. Съветвам Ви да посетите лично специалист, да се направи микробиологично изследване и да се предприеме правилно лечение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Юни 2014, 17:30

yes134 написа:Здравейте , моят проблем е следният:

След прием на антибиотик Клиндамицн получих гъбички по главичката на пениса.Около месец прилагах Канестен върху засегнатия участък.В крайна сметка имаше подобрение ,но не изцяло.Предписаха ми Флуконазол (150 мг.) всяка седмица по 1 табл. в продължание на 4 седмици тоест общо 4 таб.След приема всички други симптоми изчезнаха,но остана зачервяването.След като мина известно време (повече от месец) направих микробиологично изследване на урина , което бе отрицателно.Малко след това пак направих микробиология и отново отрицателно.Правил съм и пълна кръвна картина всичко е наред.Какви са причините зачервяването да остане?Може ли да се говори за все още неизлекувани гъбички въпреки ,че симптома е само зачервяване , а изследването на урина е отрицателно?Какво мога да предприема?

Благодаря за вниманието!

Здравейте, yes134!

Възможно е причината за Вашите оплаквания да е по-скоро прехвърляне на инфекцията на кандида с партньора или ако препуциума (кожичката) е по-прилепнала към главичката. След като имате още зачервяване след такъв курс на лечение посетете специалист да се направи изследване и да се подбере терапия според резултата!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот desidi » 28 Юни 2014, 20:47

А как се взема микробиология и болезнено ли е ? Възможно ли е да ви пратя снимки на емайл адрес да си кажете мнението на пръв поглед ?
desidi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2014, 10:19

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Юни 2014, 10:53

desidi написа:А как се взема микробиология и болезнено ли е ? Възможно ли е да ви пратя снимки на емайл адрес да си кажете мнението на пръв поглед ?

Здравейте, desidi!

Вземането на микробиологичен секрет не е болезнено! Няма проблем да приложите снимка, но само по снимка и без изследване не мога да кажа каква точно е причината!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Natalia Nikolova » 06 Юли 2014, 01:40

Здравейте! Много ще съм Ви благодарна за съвета. Имам сърбежи, зачервяване и цепнатини между пръстите на краката и отдолу на ходилата. Ползвала съм различни кремове, които рекламират, но без резултат. Почти всеки месец преди или след цикъл имам болезнено парене и смъдене. Ползвам лактацид, но и това не ме облекчава, понякога външно промиване със смрадлика, когато положението е нетърпимо. Преди години съм лекувала гъбична инфекция, но явно е доста упорита. Чудя се дали имат общо двете инфекции? Бихте ли ми препоръчали някакво лечение. Евентуално някакви изследвания, които бих могла да направя? Благодаря Ви, предварително!
Natalia Nikolova
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта