Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот petrankana » 06 Юли 2014, 22:06

Извинете ме ако има такъв въпрос до сега, но на приятеля ми му са излезли червени пъпчици по главичката и надолу. Има и сърбеж понякога.
Притеснително ли е? А мен ме сърби клитора и във влагалището от време на време(мисчя, че е защото скоро ще ми дойде). За това реших да попитам Вас? :| :roll:
petrankana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юли 2014, 21:58

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Юли 2014, 11:16

Natalia Nikolova написа:Здравейте! Много ще съм Ви благодарна за съвета. Имам сърбежи, зачервяване и цепнатини между пръстите на краката и отдолу на ходилата. Ползвала съм различни кремове, които рекламират, но без резултат. Почти всеки месец преди или след цикъл имам болезнено парене и смъдене. Ползвам лактацид, но и това не ме облекчава, понякога външно промиване със смрадлика, когато положението е нетърпимо. Преди години съм лекувала гъбична инфекция, но явно е доста упорита. Чудя се дали имат общо двете инфекции? Бихте ли ми препоръчали някакво лечение. Евентуално някакви изследвания, които бих могла да направя? Благодаря Ви, предварително!

Здравейте, Natalia Nikolova!

За гениталните Ви оплаквания е най-добре да се назначи микробиологично изследване на вагинален и цервикален секрет!
Проблемът на краката може да не е само от гъбички!
Ето защо трябва да посетите лекар и да се направят необходимия преглед и изследвания! Малко вероятно е двете неща да са свързани!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Юли 2014, 11:27

petrankana написа:Извинете ме ако има такъв въпрос до сега, но на приятеля ми му са излезли червени пъпчици по главичката и надолу. Има и сърбеж понякога.
Притеснително ли е? А мен ме сърби клитора и във влагалището от време на време(мисчя, че е защото скоро ще ми дойде). За това реших да попитам Вас? :| :roll:

Здравейте, petrankana!

И двамата с партньора си трябва да проведете лечение! Най-вероятно имате инфекция с кандида, която си прехвърляте при полови контакти! Съветвам Ви да посетите лично специалист, защото лекарствата се отпускат с рецепта и е възможно да е необходимо да се направят изследвания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот viki.t » 09 Юли 2014, 13:44

Здравейте. Имам спешен въпрос към Вас. Преди време имах протъркване между устните на генеталите и го излекувах сама с Низорал. От известно време правя упражнения и наскоро си взех дълга вана, в която сложих много душ гел, не съм имала сексуален контакт с партньора ми скоро и използвам Лактацид за чувствителна кожа. Днес докато се къпах и усетих болка, а после видях, че е много протрито. Не знам дали е от някое от нещата, които казах, но боли, зачервено е и се лющи отстрани. Моля Ви, кажете ми какво да правя? Мога ли да се излекувам сама с Низорал или проблемът е по-сериозен. Моля помогнете!
viki.t
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Апр 2014, 17:34

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Юли 2014, 13:18

viki.t написа:Здравейте. Имам спешен въпрос към Вас. Преди време имах протъркване между устните на генеталите и го излекувах сама с Низорал. От известно време правя упражнения и наскоро си взех дълга вана, в която сложих много душ гел, не съм имала сексуален контакт с партньора ми скоро и използвам Лактацид за чувствителна кожа. Днес докато се къпах и усетих болка, а после видях, че е много протрито. Не знам дали е от някое от нещата, които казах, но боли, зачервено е и се лющи отстрани. Моля Ви, кажете ми какво да правя? Мога ли да се излекувам сама с Низорал или проблемът е по-сериозен. Моля помогнете!

Здравейте, viki.t!

Най-добре посетете лично лекар и не провеждайте самолечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот desidi » 13 Юли 2014, 13:07

Здравейте бях ви писала по нагоре за гъбичките пуснах ви маил с снимки на violina@framar.bg .
Моля ако вие възможно погледнете ги ! Благодаря
desidi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2014, 10:19

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Юли 2014, 11:26

desidi написа:Здравейте бях ви писала по нагоре за гъбичките пуснах ви маил с снимки на violina@framar.bg .
Моля ако вие възможно погледнете ги ! Благодаря

Здравейте, desidi!

Само на снимките не мога да преценя дали имате проблем. Микробиологичното изследване трябва да се вземе от специалист, за да е сигурно че няма да се замърси.
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот p.Ivanova » 18 Юли 2014, 23:00

Здравейте Др Тодева! Надявам се че съм на правилното място! Проблемът ми започна миналото лято,по време на бременност,при рутинни изследвания ми беше открита Candida albicans.Тогава гинеколожката която следеше бремеността,ми изписа Макмирор вагинални таблетки и Нистатин през устата.След това лечение симптомите отшумяха,при направено контролно изследване след раждането,всички резултати бяха отрицателни,и нямах никакви оплаквания.До момента в който се възобнови месечният ми цикъл орез април.От тогава започнах да усещам дискомфорт,парене,щипане,до степен когато вече не можех да търпя.Ползвах Мулти гин актив гел и Розалгин,които времрнно облекчаваха симптомите най-много за час-два.Посетих отново гинеколог,при микробиологичното изследване се изолира Candida glabrata,което много ме притесни че се е появила отново,и в различен щам...Гинеколожката ми изписа отново Макмирор,и този път нищо през устата,защото още кърмя,и антибиотик за съпруга ми.Освен вагините глобули,каза да продължа още 10 дни с Лактажин.След като приключих с Макмирор,може да се каже ме имаше подобрение,но още щом започнах с Лактажин,започна отново страшен дискомфорт и сърбеж,едва ли не се върнах от самото начало и в момента продължава това мъчение.Пробвах с гинофит,но не знам как да продължавам.Лекарката каза,че е логично да се пуснат изследвания поне след два цикъла,към септември месец.Междувременно не зная как да продължавам и какво може да облекчи дискомфирта.
Ще ви бъда много благодарна,ако може да ми дадете някакви съвети и насоки!
Благодаря предварително!
Поздрави,
Иванова
p.Ivanova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Юли 2014, 22:38

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ЙОВЧЕВА » 19 Юли 2014, 16:45

ЗДРАВЕЙТЕ! ИМАМ ГЪБИЧКИ В УСТАТА ОТ 3 МЕСЕЦА, КОИТО СЕ ПОЛУЧИХА ВСЛЕДСТВИЕ НА ЛЕЧЕНИЕ С КОРТИКОСТЕРОИДИ ЗА ОПРЕДЕЛЕНО ЗАБОЛЯВАНЕ. ПОЛЗВАХ НИСТАТИН, ИЗПИХ 2 ОПАКОВКИ ДАЛАЦИН Ц И ПРОБЛЕМИТЕ МИ ПРОДЪЛЖАВАТ.ИМАМ ПАРЕНЕ В ЕЗИКА И ЦЯЛАТА УСТНА КУХИНА И КАТО НАЛЕПИ ПО ГЪРЛОТО-ТРУДНО МИ Е ДА ПРЕГЛЪЩАМ.ОЧАКВАМ ПОМОЩ И СЪВЕТИ.
ЙОВЧЕВА
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юли 2014, 16:36

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Юли 2014, 13:17

p.Ivanova написа:Здравейте Др Тодева! Надявам се че съм на правилното място! Проблемът ми започна миналото лято,по време на бременност,при рутинни изследвания ми беше открита Candida albicans.Тогава гинеколожката която следеше бремеността,ми изписа Макмирор вагинални таблетки и Нистатин през устата.След това лечение симптомите отшумяха,при направено контролно изследване след раждането,всички резултати бяха отрицателни,и нямах никакви оплаквания.До момента в който се възобнови месечният ми цикъл орез април.От тогава започнах да усещам дискомфорт,парене,щипане,до степен когато вече не можех да търпя.Ползвах Мулти гин актив гел и Розалгин,които времрнно облекчаваха симптомите най-много за час-два.Посетих отново гинеколог,при микробиологичното изследване се изолира Candida glabrata,което много ме притесни че се е появила отново,и в различен щам...Гинеколожката ми изписа отново Макмирор,и този път нищо през устата,защото още кърмя,и антибиотик за съпруга ми.Освен вагините глобули,каза да продължа още 10 дни с Лактажин.След като приключих с Макмирор,може да се каже ме имаше подобрение,но още щом започнах с Лактажин,започна отново страшен дискомфорт и сърбеж,едва ли не се върнах от самото начало и в момента продължава това мъчение.Пробвах с гинофит,но не знам как да продължавам.Лекарката каза,че е логично да се пуснат изследвания поне след два цикъла,към септември месец.Междувременно не зная как да продължавам и какво може да облекчи дискомфирта.
Ще ви бъда много благодарна,ако може да ми дадете някакви съвети и насоки!
Благодаря предварително!
Поздрави,
Иванова

Здравейте, p.Ivanova!

При кърмене няма много възможности, а кандида глабрата е вид, който се лекува по-трудно от кандида албиканс. Моят съвет е след като имате оплаквания да се повтори микробиологичното изследване, като има период от три дни, в който да не използвате и лактажин. Трябва да се направи и натривка.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта