Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Мар 2014, 17:06

Тук може да зададете въпроси какво да правите, ако имате гъбички. Нека заедно намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Прочетете още от д-р Виолина Тодева:
Гъбички - здравен проблем

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот s_ivelina » 21 Мар 2014, 14:08

Здравейте!
Майка ми има от доста години гъбички на краката,мажи ги с какво ли не ,не минават.променен е цвета и дебелината на нокътя.дайте съвет..благодаря!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот svetli4ka » 21 Мар 2014, 17:20

Здравейте и аз имам кожен проблем - на големите срамни устни имам силен сърбеж и пада кожа, но само външен, вътрешен нямам. Преди няколко дена ми излезе също и на главата какво да правя, как да спра този сърбеж, моля помогнете ми. Не го предавам на партньора ми има го от няколко години и опитвах с какви ли не кремове , но нищо не ми помогна. Ще се радвам ако можете да ми кажете как да се справя с проблема.
svetli4ka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Мар 2014, 16:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bvelikova72 » 21 Мар 2014, 17:26

От два месеца лекувам вагинална кандидоза, която се оказа причинена от CANDIDA PARAPSILOSIS. Клотримазолът не ми помага, последното ми лечение е с Орунгал и Флуомизин, тъй като се изолира и ешерихия коли. Симптомите намаляха, но все още не се чувствам както преди. Много ли са редки тези щамове и има ли надежда за излекуване? Проверих си кръвната захар, съвсем е ОК. Вече мисля да търся лечение в София в някаква специализирана клиника...
bvelikova72
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2014, 17:10

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Мар 2014, 19:12

s_ivelina написа:Здравейте!
Майка ми има от доста години гъбички на краката,мажи ги с какво ли не ,не минават.променен е цвета и дебелината на нокътя.дайте съвет..благодаря!

Здравейте, s_ivelina!

Обикновено гъбичките на ноктите изискват прием на таблетки за по-дълго време, особено, когато се касае за ноктите на краката. Би могло да се използва и лак за нокти, но само при някои повърхностни форми. Освен това трябва да се предприеме лечение и за кожата и обувките.
Ако майка Ви иска да си реши проблемът нека да поговори със специалист и да започне лечение, което да спазва стриктно.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Мар 2014, 19:24

svetli4ka написа:Zdravei te i az imam kojen problem . na golemite sramni usni imam silen sqrbej i pada koja no samo vqn6en vqtre6en niamam . Predi nikolko dena mi izleze sq6to i na glavata kakvo da pravia kak da sprq tozi sqrbej molia pomogne te mi. ne go predavam na partniora mi ima go ot nikolko godini o opitvax sqs kakvi li ne kremove non ni6to ne mi pomogna. 6te se radvam ako mojete da mi kajete kak da se spravia sqs problema .

Здравейте, Svetli4ka!

Възможно е оплакванията и на двете места да са с еднакъв произход и да се дължат на себорея. Какво сте използвала до момента? Правено ли е някакво изследване? Ако желаете може да изпратите снимки на е-мейла ми.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Мар 2014, 19:35

bvelikova72 написа:От два месеца лекувам вагинална кандидоза, която се оказа причинена от CANDIDA PARAPSILOSIS. Клотримазолът не ми помага, последното ми лечение е с Орунгал и Флуомизин, тъй като се изолира и ешерихия коли. Симптомите намаляха, но все още не се чувствам както преди. Много ли са редки тези щамове и има ли надежда за излекуване? Проверих си кръвната захар, съвсем е ОК. Вече мисля да търся лечение в София в някаква специализирана клиника...

Здравейте, bvelikova72!

Да, по-рядко се среща този вид инфекция на кандида. Правихте ли контролно изследване? В някои случаи оплакванията продължават известно време и след лечение. Говорила ли сте с лекуващия лекар за по-дълга терапия с цел профилактика?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bvelikova72 » 22 Мар 2014, 09:54

Dr Violina Todeva написа:
bvelikova72 написа:От два месеца лекувам вагинална кандидоза, която се оказа причинена от CANDIDA PARAPSILOSIS. Клотримазолът не ми помага, последното ми лечение е с Орунгал и Флуомизин, тъй като се изолира и ешерихия коли. Симптомите намаляха, но все още не се чувствам както преди. Много ли са редки тези щамове и има ли надежда за излекуване? Проверих си кръвната захар, съвсем е ОК. Вече мисля да търся лечение в София в някаква специализирана клиника...

Здравейте, bvelikova72!

Да, по-рядко се среща този вид инфекция на кандида. Правихте ли контролно изследване? В някои случаи оплакванията продължават известно време и след лечение. Говорила ли сте с лекуващия лекар за по-дълга терапия с цел профилактика?

С уважение,

Все още не съм направила контролно изследване, изчаквам още известно време. Благодаря Ви!
bvelikova72
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2014, 17:10

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bvelikova72 » 24 Мар 2014, 12:50

bvelikova72 написа:
Dr Violina Todeva написа:
bvelikova72 написа:От два месеца лекувам вагинална кандидоза, която се оказа причинена от CANDIDA PARAPSILOSIS. Клотримазолът не ми помага, последното ми лечение е с Орунгал и Флуомизин, тъй като се изолира и ешерихия коли. Симптомите намаляха, но все още не се чувствам както преди. Много ли са редки тези щамове и има ли надежда за излекуване? Проверих си кръвната захар, съвсем е ОК. Вече мисля да търся лечение в София в някаква специализирана клиника...

Здравейте, bvelikova72!

Да, по-рядко се среща този вид инфекция на кандида. Правихте ли контролно изследване? В някои случаи оплакванията продължават известно време и след лечение. Говорила ли сте с лекуващия лекар за по-дълга терапия с цел профилактика?

С уважение,

Все още не съм направила контролно изследване, изчаквам още известно време. Благодаря Ви!
bvelikova72
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2014, 17:10

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bvelikova72 » 24 Мар 2014, 12:53

Framar.bg написа:Тук може да зададете въпроси какво да правите, ако имате гъбички. Нека заедно намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Прочетете още от д-р Виолина Тодева:
Гъбички - здравен проблем

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.

Благодаря ви за отговора на моя въпрос за кандида. А какви изследвания ще препоръчате за партньора ми? Той ходи на уролог, не бяха открити гъбички в еякулата и уретралния секрет, но не е ходил на кожен лекар. Как точно се взема секрет при мъжете, за да сме сигурно че той няма гъбички?
bvelikova72
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2014, 17:10

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта