Галина Тодорова – психолог-консултант

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот eld88 » 27 Ное 2019, 00:37

Galina Todorova написа:Здравейте!
Препоръчвам ви да с срещнете със специалист, който да установи дали става въпрос за тревожност и евентуални съпътстващи емоционални проблеми. Този специалист може да бъде психиатър или психолог.След като имате оценка на случая можете да съставите заедно терапевтичен план и да преминете евентуално към медикаментозна или психологична терапия или и двете. Но този проблем се решава след среща с човек грижещ се за психичното здраве.
Пожелавам ви успех!


Здравейте, а дали бихте могли да ми препоръчате специалист. Или ако може да ми споделите дали се занимавате със лечение на ОКР и вашата такса?
eld88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Окт 2019, 13:06

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот Galina Todorova » 28 Ное 2019, 13:49

Работя със тревожни разстройства, включително и ОКР. Цената на консултативен час е 40лв.
Можете да прочетете и разберете повече за мен и начина ми на работа, като посетите моя сайт: psychea-bg.com
Пожелавам ви успешен ден!
Аватар
Galina Todorova
 
Мнения: 152
Регистриран на: 13 Юли 2012, 09:40

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот ss9 » 04 Яну 2020, 16:47

Здравейте! Аз съм мъж на 21 години. Постоянно имам негативни мисли и стоя под напрежение без да има причина. Често се напрягам дали ще се справя в университета, работата, също така и в секса. Опитвам се да премахна тези негативни мисли, но не знам как. Всеки път се стремя да мисля позитивно, но не се получава. Често това влияе върху сеска (притеснявам се дали ще задоволя жената до мен) и начина ми на живот. Искам да съм по-позитивен и да не се напрягам за секса като няма никакъв проблем.
ss9
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2020, 16:41

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот CvetelinaVelcheva » 05 Яну 2020, 01:48

Здравейте,дъщерята на моят приятел(19г) преди 4 месеца получи ПА(еднократно).Започнахме лечение,психотерапевт....уви не само че не се подобрява,но и непрестанно си търси болести,оглежда се ....записва си часове при все възможни лекари,стигнахме до Пирогов (макар и да сме на 400км).Постоянно е с нас,ако остане сама,звъни през пет минути,да не говорим ,че няма шанс да останем сами една нощ.В началото проявявах търпение и разбиране,но вече се уморих,все пак имаме нужда да поговорим на саме,но и това е невъзможно,да не отбелязвам факта че ако се обърне внимание на някой друг,то тя се нацупва,започва да я боли стомах,глава и подобни....(всички кръвни изследвания и тестове са в норма,лекарите не откриват проблем -физически).Въпроса ми е :Какво мога да направя,следва ли а се срещна с психотерапевта и за да ми обясни,аз не съм и майка и се въздържам от коментари негативни по разбираеми причини,но по този начин натоварвам себе си,чуствам се в безизходица?
CvetelinaVelcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2020, 01:38

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот Galina Todorova » 07 Яну 2020, 11:54

ss9 написа:Здравейте! Аз съм мъж на 21 години. Постоянно имам негативни мисли и стоя под напрежение без да има причина. Често се напрягам дали ще се справя в университета, работата, също така и в секса. Опитвам се да премахна тези негативни мисли, но не знам как. Всеки път се стремя да мисля позитивно, но не се получава. Често това влияе върху сеска (притеснявам се дали ще задоволя жената до мен) и начина ми на живот. Искам да съм по-позитивен и да не се напрягам за секса като няма никакъв проблем.


Здравейте!
За съжаление все повече млади хора изпитват тревога относно своето представяне в личния и професионален живот. Причината за това са все по-усложняващите се и влошаващи се природни и социални условия за живот, характеризиращи 21 век. Изискванията на новите технологии са толкова големи, че човешкия мозък не успява да усвои и приложи толкова бързо новите знания. Това предизвиква стрес, напрежение, неувереност.
Вероятно вие сте от хората, които потискате спонтанните чувства, импулси и избори или отдавате прекален акцент върху спазването на строги правила свързани с очаквания за постигане на високи стандарти. Може би сте и прекалено критичен и изискващ към себе си, а това ви пречи на самочувствието и добрите взаимоотношения.
Препоръчвам ви да се срещнете с психолог и с него да обсъдите тези проблеми, защото отговора, който получавате от мен по интернет няма да допринесе за разрешаване и преодоляване на вашите тревоги и съмнения. Липсата на жив диалог очи в очи често е причина за криворазбран прочит на думите. Заедно с психолога ще обсъдите чувствата, които изпитвате и свързаните с тях мисли. Психологът чрез подходящи въпроси ще ви помогне да намерите друг начин на възприемане и обяснение на ситуацията,в която се намирате.
Пожелавам ви успех!
Аватар
Galina Todorova
 
Мнения: 152
Регистриран на: 13 Юли 2012, 09:40

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот Радева42 » 28 Яну 2020, 19:02

Здравейте, не зная вече какво да направя. Става дума за майка ми. Преди около 4 години и паднаха зъбите. Тя не пожела да отиде на зъболекар и да си направи протези или друго. Цял живот е била слаба, най много 55 кг. Това нямаше да е проблем, ако поне малко се опитваше да яде нормално въпреки че няма зъби. Но започна да се храни само с пасирани неща, дори хляб не искаше да яде. Казва не искам и не мога и токова. Ден след ден започна да слабее. Умолявах я хиляди пъти да посети лекар, да опитаме да и помогнем. Отговаря, какво ще ми направят, какво ще ми помогнат, не искам, ще се оправя. А реално няма здравословни проблеми, и да има, то не желае да отиде на лекар за да разбере. Опитвала съм с добро, молила съм я, карала съм се с нея. Но насила нищо не мога да направя. С всеки ден отслабваше физически и сега вече е на легло. Кожа и кости е станала. И все така не желае нито да влезе в болница нито да и се помогне. И просто гледам всеки ден как си отива пред очите ми. А е адекватна, с разума си. Не зная какво да направя. Нито веднъж и за нищо не пожела да си помогне, и връзва и моите ръце. Кажете ми какво мога да направя в случай че тя отказва лечение. Просто да седя и да гледам как си отива ли. Моля ви дайте ми съвет.
Радева42
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2020, 18:45

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот Polya_Veleshka » 30 Яну 2020, 22:12

Здравейте д-р Тодорова!
Аз съм Поля на 29 години. Не знам къде точно трябва да се обърна за моя проблем, затова реших да пиша първо на вас. От няколко месеца насам ми се спи постоянно, дори и след като съм пила кафе. Не съм уморена, но ми се спи постоянно през деня. През нощта спя спокойно по около 8-9 часа. Не знам какъв е точно проблема, но вече се тревожа. Живея и работя в Германия вече от 4 години. Ходя редовно на работа. Понякога и там ми се случва да ми се доспи, докато работя на касата.
Благодаря Ви предварително за отделеното време!
Polya_Veleshka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2020, 22:03

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот Galina Todorova » 31 Яну 2020, 12:56

Радева42 написа:Здравейте, не зная вече какво да направя. Става дума за майка ми. Преди около 4 години и паднаха зъбите. Тя не пожела да отиде на зъболекар и да си направи протези или друго. Цял живот е била слаба, най много 55 кг. Това нямаше да е проблем, ако поне малко се опитваше да яде нормално въпреки че няма зъби. Но започна да се храни само с пасирани неща, дори хляб не искаше да яде. Казва не искам и не мога и токова. Ден след ден започна да слабее. Умолявах я хиляди пъти да посети лекар, да опитаме да и помогнем. Отговаря, какво ще ми направят, какво ще ми помогнат, не искам, ще се оправя. А реално няма здравословни проблеми, и да има, то не желае да отиде на лекар за да разбере. Опитвала съм с добро, молила съм я, карала съм се с нея. Но насила нищо не мога да направя. С всеки ден отслабваше физически и сега вече е на легло. Кожа и кости е станала. И все така не желае нито да влезе в болница нито да и се помогне. И просто гледам всеки ден как си отива пред очите ми. А е адекватна, с разума си. Не зная какво да направя. Нито веднъж и за нищо не пожела да си помогне, и връзва и моите ръце. Кажете ми какво мога да направя в случай че тя отказва лечение. Просто да седя и да гледам как си отива ли. Моля ви дайте ми съвет.

Здравейте!
Много е вероятно майка ви да е попаднала в състояние на по-тежка депресия. Препоръката ми е да се свържете с психиатър, който да ви посети у дома, да поговори с нея и да даде съответните насоки за лечение. Вие самата можете да направите консултация с психолог и да споделите тревогата си. Психолога също ще помогне с препоръка и професионална оценка. Мнението на специалист чрез форума няма да бъде достатъчно за да се справите с проблема.
Пожелавам успех!
Аватар
Galina Todorova
 
Мнения: 152
Регистриран на: 13 Юли 2012, 09:40

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот Galina Todorova » 01 Фев 2020, 19:00

Polya_Veleshka написа:Здравейте д-р Тодорова!
Аз съм Поля на 29 години. Не знам къде точно трябва да се обърна за моя проблем, затова реших да пиша първо на вас. От няколко месеца насам ми се спи постоянно, дори и след като съм пила кафе. Не съм уморена, но ми се спи постоянно през деня. През нощта спя спокойно по около 8-9 часа. Не знам какъв е точно проблема, но вече се тревожа. Живея и работя в Германия вече от 4 години. Ходя редовно на работа. Понякога и там ми се случва да ми се доспи, докато работя на касата.
Благодаря Ви предварително за отделеното време!

Здравейте, Поля!
За да се разбере какъв е проблема е добре първо да си направите изследвания за да се изключи евентуален физиологичен проблем. Ако стойностите са в норма потърсете психолог, с който да се консултирате и да споделите подробно какво чувствате и мислите и точно в кои интервали на деня усещате тази умора. Много е възможно да сте попаднала в депресивен епизод, но за да се разбере това, първо трябва да се консултирате с лекар и след това с психолог.
Пожелавам ви успех!
Аватар
Galina Todorova
 
Мнения: 152
Регистриран на: 13 Юли 2012, 09:40

Re: Галина Тодорова – психолог-консултант

Мнениеот nina.kanaan » 03 Апр 2020, 00:22

Здравейте вапросът ми е пия прозак от дълги години и сега ситоасията е такава че не могат да ми го доставят кое лекарство е близко до Прозак пише флуокситин но кой те са много бихте ли ми препоръчали
nina.kanaan
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2020, 00:13

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта