Гастрит и язва - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на храносмилателната система, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Гастрит и язва - мнения и въпроси

Мнениеот Петя.Георгиева » 29 Окт 2019, 08:49

Здравейте! От два дни изпитвам болка високо по средата на корема. Пих два антибиотика - първо клацид, след него вивекс. Едновременно с това от някъде един месец приемам магнерот 3 пъти на ден, стрезам 2 пъти на ден и нео три - 2 пъти на ден. Възможно ли е болката да е от лекарствата. Не е силна, но е почти постоянна и е неприятно. Ходя до тоалетна нормално, нямам загуба на апетит
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Гастрит и язва - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 29 Окт 2019, 18:05

Петя.Георгиева написа:Здравейте! От два дни изпитвам болка високо по средата на корема. Пих два антибиотика - първо клацид, след него вивекс. Едновременно с това от някъде един месец приемам магнерот 3 пъти на ден, стрезам 2 пъти на ден и нео три - 2 пъти на ден. Възможно ли е болката да е от лекарствата. Не е силна, но е почти постоянна и е неприятно. Ходя до тоалетна нормално, нямам загуба на апетит

Здравейте,
Вие сте приемали няколко медикаменти, всеки от които може да дразни стомаха и да доведе до стомашен дискомфорт. Бихте могли да спирате всеки от приеманите от вас препарати за няколко дни, за да изключите този, който причинява оплакванията. Също така ги приемайте след храна, за да се намали дразнещият им ефект. В случай че оплакванията продължават или се увеличи интензитетът им, е препоръчителна консултация с гастроентеролог.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гастрит и язва - мнения и въпроси

Мнениеот Sabri » 28 Дек 2020, 19:41

Здравейте, от 3 месеца имам дискомфорт отдолу на хранопровода, между ребрата и леко в ляво. Ходих при гастроентеролог, който ме прегледа с ехограф и ми предписа Контролок 40мг ( един път на ден преди закуска) и Рефалгин (вечер преди лягане). Имах и киселини, болки в гърдите, гърба, шията, даже по раменете и след приема на тези хапчета спряха болките, но дискомфорта си стои постоянно ( сякаш нещо ми е заседнало между хранопровода и стомаха) Гастроентеролога не ми каза какво ми има точно, а и аз не се сетих да попитам. Каза ми също, че трябва да откажа цигарите. Въпроса ми е, колко време отнема възстановяването, ако имам язва или гастрит. Ще има ли лечение, ако не откажа цигарите ( пуша окошо 10 цигари на ден). Мога ли да пия чайове от билки, за да подпомогна възстановяването. Имам налични мащерка, мента, лайка, жълт кантарион, джоджен и имам чай от копър. Мога ли също да ям мед и пчелен клей. След 10 януари съм на контролен преглед. ПП Този дискомфорт понякога се изразява като сърбеж.
Sabri
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Дек 2020, 17:15

Re: Гастрит и язва - мнения и въпроси

Мнениеот irenapetkova » 29 Яну 2021, 21:15

Аз имам същия проблем и ще ми е интересно да проследя отговора. При мен се получи след употреба на Милгамма Н и Мелбек - не зная кое е дразнещото, защото ги спрях.но ме дразнят миризми и от тях ми се гади - засилва се дискомфорта. Ям много малко. Започвам с апетит и след няколко хапки вече не мога.Личният ми лекар ми назначи Нолпаза. Пия го вече седмица и все ми се гади. Едновременно вземам Ремотив, заради стресм който изживях преди 2 месеца.
irenapetkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2021, 21:05

Предишна

Назад към Болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта