Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 25 Апр 2014, 15:22

adelina77 написа:Здравейте!
Моля Ви, да обясните на достъпен език резултатите от пробно абразио, което ми беше направено преди 10 на дни. Повод за него е разкъсана и не добре възстановена шийка на матката след раждане преди 6 години.
Цервикален канал - фрагменти от аденоматозен полип н ацервикална лигавица без видими паталогични промени и фрагменти от ендометриална лигавица в различни фази.
Маточна кухина - ендометриална лигавица в различна фаза - от късна пролиферативна до изразена секреторна с подчертана жлезиста хиперплазия
Имам ли основание за притеснение?
Предварително Ви благодаря!

Здравейте,
няма повод за притеснение. Трябва да се лекува жлезистата хиперплазия. Добре е след пробното абразио пак да се замери лигавицата на матката.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 25 Апр 2014, 15:24

Eli4ka написа:Здравейте,
Имам поликистозни яйчници трябва ли да се консултирам и с ендокринолог ?

Здравейте,
консултацията с ендокринолог във Вашия случай е задължителна.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 25 Апр 2014, 15:26

gerityty написа:Здравейте, д-р Михнев! Преди няколко години ми откриха аденом на хипофизата, който дълго време лекувах с Dostinex. Преди около 5 месеца цикъла ми закъсня с повече от 2 седмици, изписаха ми да пия Orgametril - 5 дни по 2 таблетки дневно. След като го спрях на 2 - 3 ден ми дойде и започнах да пия Zoely за да се регулира и да се избегнат нови закъснения. Този месец се случи така, че не успях да започна да пия Zoely както трябваше по схема и пропуснах месеца. Ходих няколко пъти на преглед при гинеколог и ме гледаха на ехограф и ми казаха, че се е събрала лигавица и би трябвало да ми дойде на време. Но ми закъсня с повече от седмица и лекърката ми каза да пия пак Orgametril за да предизвикам кървене. Пих го пак 5 дни по 2 таблетки дневно. И докато го пиех всички ПМС изчезнаха, сега е вече 3 ден от както спрях да го пия и нито ми идва нито имам някакви болки в гърдите или яйчниците, всичко отшумя. Започвам силно да се притеснявам да няма някакъв проблем. Бихте ли ме посъветвали.
Благодаря!

Здравейте,
препоръчвам да изследвате хормона Prolactin. Ако е завишен, трябва да се консултирате с ендокринолог. Ако е в нормални граници, трябва да посетите гинеколог.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот kemi_to » 26 Апр 2014, 17:27

добър ден!искам да попитам за някакъв вагинален разтвор за гъбички!Кандидоза до колкото знам се лекува и с промивки с дамски душ!какъв да е разтвора в душа?! изписали са ми и кандизол за мен и съпруга ми,аксеф 500,невробекс актив,клотримазол 100мг-вагинални таблетки,и клотримазол 1%-крем!това ли трябва да е лечението ми,ще ми помогне ли според вас!? имам изследвания кръв и урина!моля ви помогнете ми!!!!!! :? :oops: :cry:
kemi_to
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2014, 17:04

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 27 Апр 2014, 19:34

kemi_to написа:добър ден!искам да попитам за някакъв вагинален разтвор за гъбички!Кандидоза до колкото знам се лекува и с промивки с дамски душ!какъв да е разтвора в душа?! изписали са ми и кандизол за мен и съпруга ми,аксеф 500,невробекс актив,клотримазол 100мг-вагинални таблетки,и клотримазол 1%-крем!това ли трябва да е лечението ми,ще ми помогне ли според вас!? имам изследвания кръв и урина!моля ви помогнете ми!!!!!! :? :oops: :cry:


Здравейте,
не се плашете толкова. Приложете предписаното лечение и инфекцията, която Ви е открита ще бъде излекувана.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Aimee » 28 Апр 2014, 01:02

Здравейе, д-р Михнев,
Разбира се, че ще отида на лекар, но искам да ви попитам, защото съм притеснена.
Преди седмица цикълът ми свърши, но не съвсем. Оттогава имам едно леко розово-кафяво течение (зацапване), а тази вечер се появи и малко по-силно и по-слузесто течение, което повече прилича на кръв. Цикълът ми е на 20-21 дни и винаги е бил така. Дори сега ми е трудно да преценя дали съм в овулация или малко преди нея.
На какво може да се дължи това течение? Четох в интернет не много добри неща и се притесних още повече.
Благодаря ви много!
Aimee
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2014, 00:54

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 28 Апр 2014, 17:01

Aimee написа:Здравейе, д-р Михнев,
Разбира се, че ще отида на лекар, но искам да ви попитам, защото съм притеснена.
Преди седмица цикълът ми свърши, но не съвсем. Оттогава имам едно леко розово-кафяво течение (зацапване), а тази вечер се появи и малко по-силно и по-слузесто течение, което повече прилича на кръв. Цикълът ми е на 20-21 дни и винаги е бил така. Дори сега ми е трудно да преценя дали съм в овулация или малко преди нея.
На какво може да се дължи това течение? Четох в интернет не много добри неща и се притесних още повече.
Благодаря ви много!


Здравйте,
съветвам Ви да не си поставяте сама диагнози. Запазете спокойствие, спрете да четете форумите (в тях не винаги пишат компетентни хора) и посетете гинеколог.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Гинекологични заболявания

Мнениеот viki.t » 28 Апр 2014, 17:59

Здравейте. Аз съм на 21 години и преди около месец по време на преглед ми откриха киста на десен яйчник и инфекция, чийто единствен симптом беше остра миризма. Лекарят ми предписа Фазиджин за мен и моя партньор, също така два вида болкоуспокоителни за всеки случай и антибиотик за инфекцията (за 10 дни). Беше ми свършил цикъла на 20 март и продължи по-кратко от обикновено(след това дойде неприятната миризма и отидох на гинеколог) и после дойде на втори април, но продължи колкото трябва (точно като привършвах антибиотика). След като ми свърши и отидох на вторичен преглед кистата се беше уголемила и беше останала лека миризма. Лекаря ми изписа талон за хоспитализация, за да се изследвам, но ние с майка ми решихме да отидем за второ мнение в Токуда. Там ми взеха проба и после потвърдиха за кистата. От изследванията установиха, че имам анаеробен колпит и лекарката ми предписа вагинални таблетки за колпита за 7 дена и Лактажин за 10 дни за възтановяване на флората. Същевременно ми предписа Оргаметрил за 10 дни, които приключиха на 27 април (за кистата). За съжаление няколко дена (около 3-4 таблетки), които остават за прием на Лактажина могат да съвпаднат с това да ми дойде и не знам какво точно да правя, но не мога да отида да попитам. Можете ли да ми кажете дали мога да си допродължа с таблетките дори й като ми дойде, и дали трябва моят партньор да пие нещо, при положение, че е пил преди това Фазиджил с мен?

Много ще съм Ви благодарна, ако ми отговорите възможно най-скоро! Благодаря предварително!
viki.t
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Апр 2014, 17:34

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 28 Апр 2014, 20:17

viki.t написа:Здравейте. Аз съм на 21 години и преди около месец по време на преглед ми откриха киста на десен яйчник и инфекция, чийто единствен симптом беше остра миризма. Лекарят ми предписа Фазиджин за мен и моя партньор, също така два вида болкоуспокоителни за всеки случай и антибиотик за инфекцията (за 10 дни). Беше ми свършил цикъла на 20 март и продължи по-кратко от обикновено(след това дойде неприятната миризма и отидох на гинеколог) и после дойде на втори април, но продължи колкото трябва (точно като привършвах антибиотика). След като ми свърши и отидох на вторичен преглед кистата се беше уголемила и беше останала лека миризма. Лекаря ми изписа талон за хоспитализация, за да се изследвам, но ние с майка ми решихме да отидем за второ мнение в Токуда. Там ми взеха проба и после потвърдиха за кистата. От изследванията установиха, че имам анаеробен колпит и лекарката ми предписа вагинални таблетки за колпита за 7 дена и Лактажин за 10 дни за възтановяване на флората. Същевременно ми предписа Оргаметрил за 10 дни, които приключиха на 27 април (за кистата). За съжаление няколко дена (около 3-4 таблетки), които остават за прием на Лактажина могат да съвпаднат с това да ми дойде и не знам какво точно да правя, но не мога да отида да попитам. Можете ли да ми кажете дали мога да си допродължа с таблетките дори й като ми дойде, и дали трябва моят партньор да пие нещо, при положение, че е пил преди това Фазиджил с мен?

Много ще съм Ви благодарна, ако ми отговорите възможно най-скоро! Благодаря предварително!

Здравейте,
Ако Ви дойде цикълът, преди да сте приключили с глобулите, изчакайте да Ви свърши и след това довършете лечението. Спазвайте препоръките на лекуващия лекар.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот viki.t » 28 Апр 2014, 21:05

Благодаря за отговора. Само не казахте дали партньорът ми трябва допълнително да пие нещо, след като е пил Фазиджил преди месец? (което също е важен въпрос)

Искам да отбележа, че това, което представлява сайта и това, че давате съвети онлайн е много полезно и важно за много хора. Благодаря! :)
viki.t
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Апр 2014, 17:34

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта