Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот kesten70 » 28 Ное 2015, 16:16

Здравейте!Аз съм на 45 години. Наскоро реших да си направя женските хормони защото нещо ми понамаля менстроацията. Това са повреме на 3 ден от менстроацията.Бих те ли ми казали нормални ли са и дали започвам пред менопалза както ми казва генеколожката.Започнах да имам едни вълни и когато трябва да идва ми се реве и съм много напрегната.Това са ми резолтатите. пролактин 18,39 ng/ml реф.стойности жени;2,8-29,2 ,бременни9,7- 208,5,постменопаоза;1,8-20,3 естрадиол 40,53 реф. жени-фол фаза19,5-144,2,овол.фаза 63,9-356,7,лот.фаза 55,8-214,2;постмено.-32,2 прогестерон 0,9 lh-5,2 fsh-19,12 надявам се така представени да ми ги разчетете и да ми пишете да ли наистина съм предмено.Благодаря предварително.
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Kovacheva » 30 Ное 2015, 23:21

sladur122 написа:Здравейте, д-р Ковачева, имам малко притеснения от 2 месеца насам.Преди да ми дойде цикълът, приятелят ми свърши в мен. На втория ден ми дойде, но за кратко, същото е и този месец, но ми се гади и имам кафеникаво зацапване, правих си тест, отрицателен е и често ходя по малка нужда, не зная какво да правя, възможно ли е да е цветна бременност? Благодаря Ви предварително!

Здравейте,
Има значително по-точни кръвни тестове,които се назначават от гинеколог.
Зацапването може да се дължи на хормонален проблем,а не на физиологичното състояние бременност.Различаването /диференциална диагноза/ се прави от гинеколога.
Единственото конкретно нещо,което мога да Ви напиша,е,че резултатите от сексуалния контакт,за който съобщавате,не биха могли да се проявят веднага.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 30 Ное 2015, 23:46

dani_st написа:
Dr Kovacheva написа:
dani_st написа:Здравейте, д-р Ковачева!
С риск да се повторя, но ще ви помоля може ли да ми изброите кои точно полови хормони да изследвам във връзка с нередовен цикъл и засилен косопад, тъй като ще си ги плащам аз и разбира се на кой ден се от МЦ се правят, ще ви бъда признателна. Аз така или иначе трябва да отида на гинеколог, защото този месец цикъла ми беше ден и половина и то доста оскъден.Но искам поне като направя изследванията, че да ги покажа и тях. Иначе личната лекарка ми даде направление за кожен/не е използвано още/ и затова едва ли ще ми даде и за гинеколог. Благодаря!

Здравейте,
Нека се изясним за това,което сте подчертали като най-важно - плащането. Вие си плащате винаги, само че понякога е кеш,а друг път - каса. Не е тук мястото да обяснявам защо по медиите или на други места нещата изглеждат и звучат неадекватно,нелогично и по още множество не особено лицеприятни начини. Най-важното е,че всеки лекар работи по начин, който импонира на него самия и така е по цял свят,а не само в нашата територия.Мога да кажа как е при мен.
Пациентката идва за отговори: има ли проблем; ако да - какъв; какво трябва,за да се дока- же,че именно този е проблемът и да се прецизират параметрите му;как се лекува/отстранява; колко и какви методи за това има - % на успеваемост в конкретния случай; мнението на лекаря, ако той има такъв,кой би избрал;ЧАК ТОГАВА идва въпросът колко би ни струвало,а след него и способите БЕЗ ДА СЕ ПРОМЕНЯ НИВОТО,как да се намали цената. В съображение на първо място "идват" квалификацията,но и манталитета /всички сме различни/ на лекаря,но и на па- циента,защото Вие не отивате на гинеколог,четейки табелките по улицата,по която се разхож-дате,а си търсите подходящ за вашите убеждения.
Стремежът Ви да знаете какво да искате,когато отидете при избрания от Вас,е разбираем по горе посочените причини. Но се надявам,че няма колека,който да не знае дните,в които стойностите на резултатите са подходящи за интерпретация. Колкото до видовете хормони,ко- ито да се изследват,само гинегологът,който ще прави изследванията,може да каже какво точно му е нужно за конкретната ситуация,при конкретния пациент и за конкретния проблем.


Д-р Ковачева, първо искам да се извиня ако съм ви обидила без причина от моя страна. С това което подчертах исках единствено да си спестя на мен един гинекологичен преглед.
Исках да ги съчетая на един път заедно с изследванията, пък и така щях да имам малко повече информация, и събеседването по проблема ми с доктора щеше да е по-лесно(по аз така си мисля).
Още един път Ви се извинявам ако съм ви обидила или засегнала.

Здравейте,
Изобщо не сте ме обидила. Желанието Ви да си помогнете по подходящ начин е не само разбираем,но и е най-важната цел на форума. Аз се опитах да представя най-общо начина,по който постъпвам. Това,че съм използвала едър шрифт на места,е единствено с цел да обърна внимание на тази последователност,която пести време и средства на пациентките по принцип. Във Вашия случай - също.
Ако правилно съм разбрала,не разчитате на един и същ гинеколог,а това създава допълнителна несигурност.Опитайте да се доверите на някой,на когото да позволите да реши проблема Ви. Има редица въпроси,които трябва да Ви се зададат,а прегледът няма как да се избегне. Как да "познае" гинекологът какво е състоянието Ви,ако не е направил преглед? От отговорите Ви пък зависят вида и броя на изследванията. Желая Ви успех!
Ако желаете,обадете ми се за час в моя кабинет.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 01 Дек 2015, 00:07

Lidiq_87 написа:Здравейте,
Можете ли да ми кажете, тези резултати от хистология, означават ли, че имам предпоставки за развиване на туморни кисти : 1321-Компактни късчета от ендометриум- жлезите са в ранна секреторна фаза, на места гъсто разположени с тенденция за кистична дилатация. Оток на стромата Възможно е да се касае за недостатъчност на секреторната фаза.
На 28 години съм, имам 2 нормални раждания.
До абразио се стигна, след като цикълът ми се зачести( на 18-20 дни) и имах силни болки през първите дни от цикъла, като напъни при раждане( е може би по- слаби, но усещането беше такова). На ехограф ми откриха 2 миомни възелчета и за по- сигурно, понеже и двамата ми родители са имали злокачествени заболявания, решихме да направим абразио, а по време на процедурата ми откриха и премахнаха 3 полипа.
Благодаря за отделеното време.

Здравейте,
Интервалът между две последователни менструации е най-малко 21 дни,т. е Вие сте имали неправилно кръвотечение.Заедно с болката в първите дни и находката от ехографията напълно съответстват на хистологичния резултат,който сте написали.
Това е една от формите на хиперплазия на ендометриума - лигавицата на матката расте повече от обичайното. Получава се от по-голяма естрогенна стимулация. Полипите представляват не- равномерен растеж в различните участъци. Веднаж образувани,те предизвикват маточни контракции,които са израз на стремеж на матката /като всеки кух орган/ да "изгони" увелича- ващите обема на кухината образувания.
Находката е напълно доброкачествена,а състоянието - напълно овладяемо.В гинекологията съ- ществуват лечебни методи,които са доказано резултатни.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот radolina » 08 Дек 2015, 10:32

здравейте доктор Ковачева!
Ще ви опиша симтомите, изследванията и решението според моята гинеколожка-искам ако е възможно втора консутация.
На 39 години съм. От 5 месеца имем много силни месечни кръвотечения-по 2-3 часа не мога да излезна от тоалетната-излиза съсирек след съсирек. Посетих гинеколога си. При прегледа установи, че нямам миома, полипи и кисти. Изпрати ме при ендокринолог. Направиха ми изследвания-Креатинин-65,5 umol/l при рефернтни стойности 50-133, СРК-59 U/l пи реф.стойности 25-175, fT4-1,12 ng/dl при референтни стойности 0,89-1,76, Пролактин-5,75 ng/ml при реф.ст-ти 2,8-29,2, TSH 2,315 uIU/ml при реф.ст-ти 0,55-4,78, МАТ-70,8 IU/ml при реф.ст-ти <35, фибриноген 3,1 G/l при реф.ст-ти 2,0-3,4. Заради високите ст-ти на МАТ и направена ехография на щит.жлеза-запазена функция с положителни маркери за теродит с размери V n.n.-4.02 sm. V g.n. 3.98 sm3. Двустранно нееднородна, дифузна с множгество аехогенни петнисти засенчвания двустранно- ЕД-за Тиреодит на Хашимото. Исписаха ми да пия селениум 100-1т. дневно.След това продължихме с гинекологичните изследвания. Направена цитомазка на трети чист ден-всичко е ОК. Направена мамография-Двустранни лицеви и коси мамографии: Двустранно ивицести сенки Дифузно. Без нодуларно силни сенки.Мамила,кожна ивица-б.о. Мастопатия фиброза билатералис. Имам две бременности с две нормални раждания и кърмене близо до навършване на 1 година на децата.На третия чист ден-десети ден от МЦ пуснахме хормонални изследвания: Progesteron-0.47 ng/mL, LH-7.31 mlU/mL, FSH 4.33 mlU/ml, Estradiol-573.0 pg/mL. На 17 ден от МЦ Progesteron-14.33 ng/mL, Estradiol 331 pg/mL.
На 20 ден от МЦ вагинална ехография-наличие на жълто тяло. Шийка на матката 16 мм. Според докторката всичко е наред и единственото с което ще контролираме кръвотечението е метергин и вит. С. Наистина ли само това е лечението. На 07.12.2015-26 ден от предишната менструация започна новия МЦ. Въпреки метергина-3*1 т. и вит.С-течението е доста обилно-на 1 час сменям тампона и превръзката.
radolina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2015, 09:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 08 Дек 2015, 12:58

radolina написа:здравейте доктор Ковачева!
Ще ви опиша симтомите, изследванията и решението според моята гинеколожка-искам ако е възможно втора консутация.
На 39 години съм. От 5 месеца имем много силни месечни кръвотечения-по 2-3 часа не мога да излезна от тоалетната-излиза съсирек след съсирек. Посетих гинеколога си. При прегледа установи, че нямам миома, полипи и кисти. Изпрати ме при ендокринолог. Направиха ми изследвания-Креатинин-65,5 umol/l при рефернтни стойности 50-133, СРК-59 U/l пи реф.стойности 25-175, fT4-1,12 ng/dl при референтни стойности 0,89-1,76, Пролактин-5,75 ng/ml при реф.ст-ти 2,8-29,2, TSH 2,315 uIU/ml при реф.ст-ти 0,55-4,78, МАТ-70,8 IU/ml при реф.ст-ти <35, фибриноген 3,1 G/l при реф.ст-ти 2,0-3,4. Заради високите ст-ти на МАТ и направена ехография на щит.жлеза-запазена функция с положителни маркери за теродит с размери V n.n.-4.02 sm. V g.n. 3.98 sm3. Двустранно нееднородна, дифузна с множгество аехогенни петнисти засенчвания двустранно- ЕД-за Тиреодит на Хашимото. Исписаха ми да пия селениум 100-1т. дневно.След това продължихме с гинекологичните изследвания. Направена цитомазка на трети чист ден-всичко е ОК. Направена мамография-Двустранни лицеви и коси мамографии: Двустранно ивицести сенки Дифузно. Без нодуларно силни сенки.Мамила,кожна ивица-б.о. Мастопатия фиброза билатералис. Имам две бременности с две нормални раждания и кърмене близо до навършване на 1 година на децата.На третия чист ден-десети ден от МЦ пуснахме хормонални изследвания: Progesteron-0.47 ng/mL, LH-7.31 mlU/mL, FSH 4.33 mlU/ml, Estradiol-573.0 pg/mL. На 17 ден от МЦ Progesteron-14.33 ng/mL, Estradiol 331 pg/mL.
На 20 ден от МЦ вагинална ехография-наличие на жълто тяло. Шийка на матката 16 мм. Според докторката всичко е наред и единственото с което ще контролираме кръвотечението е метергин и вит. С. Наистина ли само това е лечението. На 07.12.2015-26 ден от предишната менструация започна новия МЦ. Въпреки метергина-3*1 т. и вит.С-течението е доста обилно-на 1 час сменям тампона и превръзката.

Здравейте,
Имам още въпроси. Какво казва мамологът? Според описанието на находката,промените са в резултат от кърменето. Важно е какво Ви е казал колегата.
Ендокринологът ще се заеме с проблема на щитовидната жлеза,но не може да се прецени на този етап степента на обвързаност с гинекологичния проблем.
Нужно е потвърждение на ехографската находка - отсъствие на полипи и/или проста хиперп-лазия.Най-сигурно е чрез абразио. Ако не сте сигурна кога ще е началото на менструацията, колегата ще го организира за първия ден,в който се появи кървенето. Така колегата,който ще извърши интервенцията,ще извади цялата лигавица за хистологично изследване,а Вие ще се "лишите" от ново обилно кървене. Необходимо е изследване на хормонален статус,което се прави в два етапа в точно определени дни на менструалния цикъл. В първия етап се отчитат нивата на 5 точно определени хормона,а във втория - 1 хормон,отразяващ секреторната фаза на всеки цикъл. Така ще можем да се спрем на конкретно лечение.
Метергинът подпомага изхвърлянето на лигавицата,която отпада при всеки менструален цикъл, който не е завършил с бременност,а витаминът е част от вътрешната система за кръвосъсирване на организма. Но тези медикаменти не осигуряват физиологичния начин на отпадане на лигавицата и оттам - /най-общо казано/ затварянето на кръвоносните съдове.
Добре е да отидете за абразиото с готово изследване на кръвна картина,а още по-добре,ако има данни за анемия - със започнато лечение.
Ще очаквам ново писмо от Вас.Според данните от хормоналното изследване и абразиото ще говорим за първопричината и лечението й.
Желая успех!
Д-р Соня Данева-Ковачева
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот radolina » 08 Дек 2015, 14:27

Dr Kovacheva написа:
radolina написа:здравейте доктор Ковачева!
Ще ви опиша симтомите, изследванията и решението според моята гинеколожка-искам ако е възможно втора консутация.
На 39 години съм. От 5 месеца имем много силни месечни кръвотечения-по 2-3 часа не мога да излезна от тоалетната-излиза съсирек след съсирек. Посетих гинеколога си. При прегледа установи, че нямам миома, полипи и кисти. Изпрати ме при ендокринолог. Направиха ми изследвания-Креатинин-65,5 umol/l при рефернтни стойности 50-133, СРК-59 U/l пи реф.стойности 25-175, fT4-1,12 ng/dl при референтни стойности 0,89-1,76, Пролактин-5,75 ng/ml при реф.ст-ти 2,8-29,2, TSH 2,315 uIU/ml при реф.ст-ти 0,55-4,78, МАТ-70,8 IU/ml при реф.ст-ти <35, фибриноген 3,1 G/l при реф.ст-ти 2,0-3,4. Заради високите ст-ти на МАТ и направена ехография на щит.жлеза-запазена функция с положителни маркери за теродит с размери V n.n.-4.02 sm. V g.n. 3.98 sm3. Двустранно нееднородна, дифузна с множгество аехогенни петнисти засенчвания двустранно- ЕД-за Тиреодит на Хашимото. Исписаха ми да пия селениум 100-1т. дневно.След това продължихме с гинекологичните изследвания. Направена цитомазка на трети чист ден-всичко е ОК. Направена мамография-Двустранни лицеви и коси мамографии: Двустранно ивицести сенки Дифузно. Без нодуларно силни сенки.Мамила,кожна ивица-б.о. Мастопатия фиброза билатералис. Имам две бременности с две нормални раждания и кърмене близо до навършване на 1 година на децата.На третия чист ден-десети ден от МЦ пуснахме хормонални изследвания: Progesteron-0.47 ng/mL, LH-7.31 mlU/mL, FSH 4.33 mlU/ml, Estradiol-573.0 pg/mL. На 17 ден от МЦ Progesteron-14.33 ng/mL, Estradiol 331 pg/mL.
На 20 ден от МЦ вагинална ехография-наличие на жълто тяло. Шийка на матката 16 мм. Според докторката всичко е наред и единственото с което ще контролираме кръвотечението е метергин и вит. С. Наистина ли само това е лечението. На 07.12.2015-26 ден от предишната менструация започна новия МЦ. Въпреки метергина-3*1 т. и вит.С-течението е доста обилно-на 1 час сменям тампона и превръзката.

Здравейте,
Имам още въпроси. Какво казва мамологът? Според описанието на находката,промените са в резултат от кърменето. Важно е какво Ви е казал колегата.
Ендокринологът ще се заеме с проблема на щитовидната жлеза,но не може да се прецени на този етап степента на обвързаност с гинекологичния проблем.
Нужно е потвърждение на ехографската находка - отсъствие на полипи и/или проста хиперп-лазия.Най-сигурно е чрез абразио. Ако не сте сигурна кога ще е началото на менструацията, колегата ще го организира за първия ден,в който се появи кървенето. Така колегата,който ще извърши интервенцията,ще извади цялата лигавица за хистологично изследване,а Вие ще се "лишите" от ново обилно кървене. Необходимо е изследване на хормонален статус,което се прави в два етапа в точно определени дни на менструалния цикъл. В първия етап се отчитат нивата на 5 точно определени хормона,а във втория - 1 хормон,отразяващ секреторната фаза на всеки цикъл. Така ще можем да се спрем на конкретно лечение.
Метергинът подпомага изхвърлянето на лигавицата,която отпада при всеки менструален цикъл, който не е завършил с бременност,а витаминът е част от вътрешната система за кръвосъсирване на организма. Но тези медикаменти не осигуряват физиологичния начин на отпадане на лигавицата и оттам - /най-общо казано/ затварянето на кръвоносните съдове.
Добре е да отидете за абразиото с готово изследване на кръвна картина,а още по-добре,ако има данни за анемия - със започнато лечение.
Ще очаквам ново писмо от Вас.Според данните от хормоналното изследване и абразиото ще говорим за първопричината и лечението й.
Желая успех!
Д-р Соня Данева-Ковачева

Нямам полипи, нямам кисти нито миома, затова направихме хормоналните изследвания на определените дни. Всичко е ОК. Само естрадиола е висок и според лекарката това е причината за силното кървене. Менструацията си ми е 7 дни, а разстоянието между два цикъла варира от 26 до 28 дни. Според докторката това е така наречения предклимактериум. Каза ми че на този етап само може да намалим течението с метергин и вит.С.
radolina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2015, 09:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот dudu80 » 08 Дек 2015, 14:37

Здравейте.
Въпросът ми е възможно ли е от прием на противозачатъчни Ясмин значително да ми намалее косопада?
Борих се с него половин година, но без успех и след като се наложи да приемам противозачатъчни Ясмин поради нередовен цикъл забелязах, че след около два месеца косопада намаля и то доста.
dudu80
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2015, 14:29

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот MariyaBorisova » 09 Дек 2015, 21:28

Здравейте.Имах раждане на 22.09.2014 СЕКЦИО след което кюретаж поради оставени 4асти плацента.Следва пръскане и зашиване.Пауза около 6-7 месеца и предизвикване на менструация със противоза4ата4ни.без успех.След което Лапароскопска операция за отстранияване на ляв яй4ник и тръба.Нямам менструация .Хормоните са ми изследвани и нямам проблем.Имам ли синдрома на Ашерман и какво да направя ? Изписаха ми Логест 5 дни по 3 на ден ? Да ги запо4на ли ? Благодаря Ви.!
MariyaBorisova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Дек 2015, 21:13

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот mira_st1985 » 12 Дек 2015, 11:42

Здравейте , на 30 години съм , нераждала . Винаги съм имала нормална менструация - идвало ми е на периоди 24-26-28 дни .Предния месец ми дойде на 30 ден , а този месец на 28 ден .Проблемът е ,че този месец за първи път забелязвам оскъдност на менструацията . Под оскъдност имам предвид ,че само първия ден ми тече нормално ,ярка кръв , вечерно време имам малко кръв на превръзката , днес е 3 ти ден и е много малко кръвта .Преди ми вървеше по 5 дни , като първите 2-3 нормално и следващите два дни по-малко .Преди цикъл изпитвам напрежение в гърдите , сърцебиене , напрегнатост и безсъние .Четох ,че може да имам прогестеронов дефицит .Последно съм била на гинеколог август месец , нямаше нещо тревожно , втора група цитонамазка , без кисти и други нарушения . Бихте ли ме ориентирали на какво може да се дължи състоянието ми .
mira_st1985
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Юни 2012, 09:17

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта