Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Дърдорка » 16 Дек 2015, 16:25

Здравейте :)
На 25 години съм, с редовен дълъг менструален цикъл / около 40 дни / и едно родено дете. На 02.10 в 9г.с. приключи втората ми бременност, тя не се развиваше, ембрионът нямаше пулс и се наложи да ми направят абразио с вакуум и в момента пия Ясмин по препоръка на гинеколога. При контролния преглед ми казаха, че всичко е наред.
Моля Ви, кажете ми колко време е нужно да се чака преди да се подновят опитите ни за бебе?
Нямам търпение да подновим опитите...
Очаквам отговора Ви.
Благодаря!
Дърдорка
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2015, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот monita296 » 16 Дек 2015, 18:01

Здравейте
на 23 год съм живея с приятелят ми та въпросът мие немога да забременея спря ми цикълат
посетих гинеколог тя ми каза че всичко е в норма изписа ми антибиотици изпих ги дойде ми но пак неми идва
не ме боли никъде само неми идва а много искам бебе моля ви помогнете ми ****
monita296
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2015, 17:46

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот helenasilvia » 17 Дек 2015, 13:32

Здпавейте!На 7.12. ми обгориха раничка на шийката на матката за 3 път.От около 3 дни имам някакво кафеникаво-розово зацапване.Нормално ли е?Не си спомням предните пъти дали съм го имала,защото беше преди година.Имам около 9 дни до цикъл,но той ми е на 24-26 дни,така че около 7 дни.В момента коремът ми е напрегнат точно като пред цикъл
helenasilvia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Сеп 2015, 16:28

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот vania_vania » 18 Дек 2015, 10:51

Здравейте
На 29 години съм не съм раждала.
От 2 години имам проблем с менструацията, а преди това ми беше точно като часовник.
Бях на терапия с оргаметрил по 1 хапче всеки ден в продължение на три месеца.
Докато го пиех 3 месеца нямах цикъл и като спрях оргаметрила пак три месеца нямах
Реши да ми дойде но после не спираше. Беше обилно със съсиреци. Правих всякакви изследвания тестостерон, туморни маркери тсх и какво ли още не . Всичко беше в норма.....дори и пълната кръвна картина беше в норма след такова течение. Наложи се да ми направят пробно абразио за да спре и пак не спря. Три дни ми биха окситоцин и пих децинон. Спря и на следващия месец дойде както трябва и така си беше редовно до миналия месец.
Дойде ми на 15 ноември а днес сме 18 декември и още не е спряло. На моменти намалява до такава степен все едно ще спре,но уви не спира. На моменти ме боли и ниско долу корема и щом ме заболи протича по силно.
Не знам какво да правя мисля че съм пробвала всичко вече само противозачатъчни не съм пила. Моля кажете ми какво да правя. Пия бял равнец
vania_vania
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Дек 2015, 09:58

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 23 Дек 2015, 11:22

radolina написа:
Dr Kovacheva написа:
radolina написа:здравейте доктор Ковачева!
Ще ви опиша симтомите, изследванията и решението според моята гинеколожка-искам ако е възможно втора консутация.
На 39 години съм. От 5 месеца имем много силни месечни кръвотечения-по 2-3 часа не мога да излезна от тоалетната-излиза съсирек след съсирек. Посетих гинеколога си. При прегледа установи, че нямам миома, полипи и кисти. Изпрати ме при ендокринолог. Направиха ми изследвания-Креатинин-65,5 umol/l при рефернтни стойности 50-133, СРК-59 U/l пи реф.стойности 25-175, fT4-1,12 ng/dl при референтни стойности 0,89-1,76, Пролактин-5,75 ng/ml при реф.ст-ти 2,8-29,2, TSH 2,315 uIU/ml при реф.ст-ти 0,55-4,78, МАТ-70,8 IU/ml при реф.ст-ти <35, фибриноген 3,1 G/l при реф.ст-ти 2,0-3,4. Заради високите ст-ти на МАТ и направена ехография на щит.жлеза-запазена функция с положителни маркери за теродит с размери V n.n.-4.02 sm. V g.n. 3.98 sm3. Двустранно нееднородна, дифузна с множгество аехогенни петнисти засенчвания двустранно- ЕД-за Тиреодит на Хашимото. Исписаха ми да пия селениум 100-1т. дневно.След това продължихме с гинекологичните изследвания. Направена цитомазка на трети чист ден-всичко е ОК. Направена мамография-Двустранни лицеви и коси мамографии: Двустранно ивицести сенки Дифузно. Без нодуларно силни сенки.Мамила,кожна ивица-б.о. Мастопатия фиброза билатералис. Имам две бременности с две нормални раждания и кърмене близо до навършване на 1 година на децата.На третия чист ден-десети ден от МЦ пуснахме хормонални изследвания: Progesteron-0.47 ng/mL, LH-7.31 mlU/mL, FSH 4.33 mlU/ml, Estradiol-573.0 pg/mL. На 17 ден от МЦ Progesteron-14.33 ng/mL, Estradiol 331 pg/mL.
На 20 ден от МЦ вагинална ехография-наличие на жълто тяло. Шийка на матката 16 мм. Според докторката всичко е наред и единственото с което ще контролираме кръвотечението е метергин и вит. С. Наистина ли само това е лечението. На 07.12.2015-26 ден от предишната менструация започна новия МЦ. Въпреки метергина-3*1 т. и вит.С-течението е доста обилно-на 1 час сменям тампона и превръзката.

Здравейте,
Имам още въпроси. Какво казва мамологът? Според описанието на находката,промените са в резултат от кърменето. Важно е какво Ви е казал колегата.
Ендокринологът ще се заеме с проблема на щитовидната жлеза,но не може да се прецени на този етап степента на обвързаност с гинекологичния проблем.
Нужно е потвърждение на ехографската находка - отсъствие на полипи и/или проста хиперп-лазия.Най-сигурно е чрез абразио. Ако не сте сигурна кога ще е началото на менструацията, колегата ще го организира за първия ден,в който се появи кървенето. Така колегата,който ще извърши интервенцията,ще извади цялата лигавица за хистологично изследване,а Вие ще се "лишите" от ново обилно кървене. Необходимо е изследване на хормонален статус,което се прави в два етапа в точно определени дни на менструалния цикъл. В първия етап се отчитат нивата на 5 точно определени хормона,а във втория - 1 хормон,отразяващ секреторната фаза на всеки цикъл. Така ще можем да се спрем на конкретно лечение.
Метергинът подпомага изхвърлянето на лигавицата,която отпада при всеки менструален цикъл, който не е завършил с бременност,а витаминът е част от вътрешната система за кръвосъсирване на организма. Но тези медикаменти не осигуряват физиологичния начин на отпадане на лигавицата и оттам - /най-общо казано/ затварянето на кръвоносните съдове.
Добре е да отидете за абразиото с готово изследване на кръвна картина,а още по-добре,ако има данни за анемия - със започнато лечение.
Ще очаквам ново писмо от Вас.Според данните от хормоналното изследване и абразиото ще говорим за първопричината и лечението й.
Желая успех!
Д-р Соня Данева-Ковачева

Нямам полипи, нямам кисти нито миома, затова направихме хормоналните изследвания на определените дни. Всичко е ОК. Само естрадиола е висок и според лекарката това е причината за силното кървене. Менструацията си ми е 7 дни, а разстоянието между два цикъла варира от 26 до 28 дни. Според докторката това е така наречения предклимактериум. Каза ми че на този етап само може да намалим течението с метергин и вит.С.

Здравейте,
Може ли да напишете в кои дни от цикъла кои хормони са изследвани и стойностите им?
Предклимактериум и хиперплазия на ендометриума по някаква причина /само една от тях е предклимактериум/ се доказват със съответните изследвания. Лечението е хормонално,защото и причината е от областта на гинекологичната ендокринология. За този раздел от специализирани знания имаше и специална следдипломна квалификация за сертифициране. Аз имам и такъв сертификат.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 23 Дек 2015, 11:24

dudu80 написа:Здравейте.
Въпросът ми е възможно ли е от прием на противозачатъчни Ясмин значително да ми намалее косопада?
Борих се с него половин година, но без успех и след като се наложи да приемам противозачатъчни Ясмин поради нередовен цикъл забелязах, че след около два месеца косопада намаля и то доста.

Без изследвания преди началото на приема на контрацептивния медикамен и без мнението на дерматолог е трудно да "позная" на какво се дължи намаляването на косопада.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 23 Дек 2015, 11:34

mira_st1985 написа:Здравейте , на 30 години съм , нераждала . Винаги съм имала нормална менструация - идвало ми е на периоди 24-26-28 дни .Предния месец ми дойде на 30 ден , а този месец на 28 ден .Проблемът е ,че този месец за първи път забелязвам оскъдност на менструацията . Под оскъдност имам предвид ,че само първия ден ми тече нормално ,ярка кръв , вечерно време имам малко кръв на превръзката , днес е 3 ти ден и е много малко кръвта .Преди ми вървеше по 5 дни , като първите 2-3 нормално и следващите два дни по-малко .Преди цикъл изпитвам напрежение в гърдите , сърцебиене , напрегнатост и безсъние .Четох ,че може да имам прогестеронов дефицит .Последно съм била на гинеколог август месец , нямаше нещо тревожно , втора група цитонамазка , без кисти и други нарушения . Бихте ли ме ориентирали на какво може да се дължи състоянието ми .

Най-важно е да се направят хормонални изследвания. От прегледа също може да "излезе" нещо, при положение,че промените са едва в началото. Съобщете какво са Ви казали и резултатите от изследванията,за да мога да Ви отговоря.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Ivet0o0 » 03 Яну 2016, 17:29

Здравейте! На 25 години съм и от около една година имам нов приятел и почти винаги след полов контакт имам кървене. Скоро ми откриха ревматоиден артрит, а впоследствие от лекарствата, които приемах (Резохин), получих увеличение на черния дроб. В момента съм спряла приема на резохин и пия Есенциале форте. Искам да попитам каква би могла да е причината за кървенето и дали е свързана с тези заболявания ? И при евентуална бременност дали ще се отрази отрицателно ?
Ivet0o0
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2016, 17:19

подутина под мишницата

Мнениеот pepina81 » 04 Яну 2016, 21:01

Здравейте, преди седмица докато си взимах душ под лявата подмишница си напипах много лека подутина, по-скоро като подпухналост. На външен вид не се вижда нищо, не ме и боли, не е нещо, което да се напипва като цяло образувание. Имам чувството, че е нещо подкожно. От известно време там ми излизат едни пъпки, спрях да използвам ролон, но се бръсна. Правила съм мамогрофия през март и имам доказани кисти и в двете гърди.Веднага отидох на лекар (по празниците намерих само работещ гинеколог), който ми направи ехография и каза, че не вижда нищо обезпокоително в гърдата, освен доказаната вече мастопатия. Предположи, че това под мишницата, което едвам успя да усети е възпален лимфен възел и предполага, че е от развален зъб. Лелята на съпруга ми също е лекар и каза, че според нея е възпален космен фуликул. Аз обаче все още се притеснявам, защото това нещо си седи и изобщо не ме боли (знам, че лошите неща не болят) . Дайте съвет какъв лекар да потърся и сблъсквал ли се е някой с подобен проблем.
pepina81
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Яну 2016, 20:59

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Красимирка84 » 05 Яну 2016, 13:51

Здравейте и от мен, вчера ми направиха снимка на ехограф и ме тормози един въпрос? нещо не е наред с десният ми яйчник, както и има някакви образования до него :( прилагам снимка.
Прикачени файлове
jjjjjjjj.jpeg
jjjjjjjj.jpeg (101.93 KiB) Прегледано 2109 пъти
Красимирка84
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2016, 13:26

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта