Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот kesten70 » 06 Яну 2016, 09:19

Здравейте!Аз съм на 45 години. Наскоро реших да си направя женските хормони защото нещо ми понамаля менстроацията. Това са повреме на 3 ден от менстроацията.Бих те ли ми казали нормални ли са и дали започвам пред менопалза както ми казва генеколожката.Започнах да имам едни вълни и когато трябва да идва ми се реве и съм много напрегната.Това са ми резолтатите. пролактин 18,39 ng/ml реф.стойности жени;2,8-29,2 ,бременни9,7- 208,5,постменопаоза;1,8-20,3 естрадиол 40,53 реф. жени-фол фаза19,5-144,2,овол.фаза 63,9-356,7,лот.фаза 55,8-214,2;постмено.-32,2 прогестерон 0,9 lh-5,2 fsh-19,12 надявам се така представени да ми ги разчетете и да ми пишете дали наистина съм предмено.Миналият месец не ми дойде.Благодаря предварително.
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот hristovabil » 06 Яну 2016, 14:03

Здравейте! На 39 години съм и от доста години имам влагалищен сърбеж, който се появяваше 2-3 пъти годишно, до април месец 2015 година. Тогава, след 10 дневно посещение на Санаториум в Павел баня, хванах кандида. Излекувах се, но временно. Следо около 40 дни сърбежът се появи отново и кошмарите започнаха. Започнах лечение в болница "Св. Панталеймон" гр. Плевен. За първи път попаднах на добър микробиолог, който ми прави задълбочена микробиология.
25.06.2015 - МИ: Lactobacillus spp. липсват, данни за бактериална вагиноза - изобилие Gardnerella, „clue cells“+++. Наличие на повлекла от дистрофични левкоцити.
КЕ: Изолира се: 1. S. agalaciae (gr.B) в голямо количество.
2. Не се изолира Candida spp.
Препоръка: Уместно е изследване за уро-генитални микоплазми. Изписаха ми Tinidazol 2*2 и за двамата
Levofloxacin - 5*1 +Macmiror glob, Gynoflor gl, Macmiror crem 2*1 за мъжа - 12 дни. Резултатът е кратък.
30.06.2015г - Изолира се уро-генитални микоплазми. Лекавах ги с Doxycyclin и за съпруга 2*2 за 5 дни.
20.08.2015г. МИ: Без данни за бактериална вагиноза, Lactobacillus spp съхранени, Умерено количество левкоцити/поле (*1000)
Културелно изследване (КЕ): Изолира се: 1. E. faecalis в голямо количество.
2. Не се изолира Candida spp
Взета цитонамазка - Адекватна - Pap II.
Направено контролно изследване за уро-генитални микоплазми -не се изолират. Започна се неистовата борба с чревната бактерия. Изписаха ми Polygynax gl - по 1 вечер,
Gentamycin crem -2*1 за мазане 10 дни
Ciprofloxacin 500 - 2*1 за 5 дни
Urovaxom - всеки ден по 1 - 3 месеца
Без резултат!
24.09.2015 г. МИ: Без данни за бактериална вагиноза, Lactobacillus spp- липсват, изобилие на Грам-позитивни коки по двойки. Наличие на умерено количество дистрофично променени левкоцити/поле *1000
КЕ: Изолира се 1. E. faecalis в голямо количество.(не се очаква промяна в чувствителността на ентерокока, уместно е лечение с Amoxicillin (препарат по избор)).
2. Не се изолира Candida spp
Направено изследване за C.trachomatis Ag - отрицателен
Duomox 3*1 - 10 дни
Macmiror glob
Lactagyn
Urovaxom - продължава да се пие
Сърбежът се усили и Макмирора беше прекъснат и заменен с:
Промивка с Розалгин и Гиналгин глоб. Гиналгина добре ми повлия
МИ: Без данни за бактериална вагиноза, Lactobacillus spp- липсват, изобилие на Грам-позитивни диплококи . Умерено количество дистрофично променени левкоцити/поле *1000
КЕ: Изолира се 1. E. faecalis в голямо количество
2. Не се изолира Candida spp
Направено е изследване на стерилна урина - без бактерии. Изписаха ми Duomox 3*2 - 10 дни 1000мг
Duomox 3*1 - 4дни 1000мг
Kandizol - 1, 4, 7 и 14 ден
10 дни преди да свършат трите масеца Уроваксома е заменен (по препоръка на микробиоложката) с Уростим, Лактажин
От силната доза антибиотик освен, че гъбясах, ентерокока не се беше повлиял. Отново се върнах в изходно положение, та и по-зле. Сърбежът ме влудяваше. Направих нова микробиология.
07.12.2015 г.МБ: Lactobacillus spp - леко редуцирани, без данни за бактериална вагиноза. Наличие на дрождевидни клетки, псевдохфи, умерено количество левкоцити/поле (х1000)и,
КИ: 1.Изолира се в голямо количество Enterococcus Faecalis + голямо количество Candida albicans. Съпругът ми си направи еякулат - чист.
Изписаха ми Три дни преди цикъл
1. Itraconazol Fungizol - 3 месеца
3 дни по 2 таблетки на един прием
2. Canesten gin - 3 дни, заедно с горното да се поставя 3 мес.
3. След цикъл - Гентамицин - 5 дни 2*1 инжекция по 0,8 + Клион Д .
4. Бетадин -14 дни,
5. 21 дни след последния прием на Itraconazol Fungizol се приема отново с Canesten gin.
Вече съм в страхотна депресия - Тази "борба с ентерокоа" ме съсипва. Сега съм 8-ми ден с бетадин и се чувствам добре. Дано! След него ще трябва да редувам линоладиол с лактажин. Гинеколожката вече се е предала. Посъветва ме да правя промивка с кисело мляко (домашно). Моля, помогнете ми! Правилно ли съм лекувана? Всяка микробиология е с антибиограма.
hristovabil
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2016, 10:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот rose_92 » 07 Яну 2016, 06:11

Здравейте! Аз съм на 23 г. По принцип имам редовен цикъл. Проблемът ми е, че почти постоянно имам бяло течение..Поне веднъж в годината като ходя на профилактичен преглед и след това ползвам вагинални глобули, но след няколко месеца течението е пак същото - с мирис, обилно, бяло. Не мога да разбера от какво се получава и възможно ли е някога да изчезне или винаги ще си го имам и трябва през няколко месеца да използвам глобули? Измивам се с гел СебаМед, който според гинеколожката ми е най-добрия. Какво бихте ме посъветвали? Имам постоянен партньор. Възможно ли е от него да ми се препредава течението и трябва ли, когато аз се лекувам, той също да използва нещо?
Притеснява ме и това, че съм чела, че нелекуваното течение може да доведе до проблеми със зачеването, когато някой ден реша да имам деца. Вярно ли е това?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот radolina » 08 Яну 2016, 14:29

Здравейте,
Може ли да напишете в кои дни от цикъла кои хормони са изследвани и стойностите им?
Предклимактериум и хиперплазия на ендометриума по някаква причина /само една от тях е предклимактериум/ се доказват със съответните изследвания. Лечението е хормонално,защото и причината е от областта на гинекологичната ендокринология. За този раздел от специализирани знания имаше и специална следдипломна квалификация за сертифициране. Аз имам и такъв сертификат.[/quote]

На третия чист ден-десети ден от МЦ пуснахме хормонални изследвания: Progesteron-0.47 ng/mL, LH-7.31 mlU/mL, FSH 4.33 mlU/ml, Estradiol-573.0 pg/mL. На 17 ден от МЦ Progesteron-14.33 ng/mL, Estradiol 331 pg/mL.
На 20 ден от МЦ вагинална ехография-наличие на жълто тяло. Шийка на матката 16 мм.
radolina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2015, 09:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот simona.kovacheva » 18 Яну 2016, 12:57

Здравейте, искам да попитам при наличие на ентерококи фекалис във влагалищен секрет как е най-добре да се приеме сребърната вода Аркол - през устата, да се правят дамски душове с него или само измиване отдолу?В какво съотношение да е разтворът?Необходимо ли е АБ лечение?
От повече от половин година при изследване на влагалищен секрет като резултат излиза Е. коли в сигнификантно количество, вече съм изпила почти всички възможни антибиотици + поставяне на глобули и ефекта е един и същ.. никакъв. Бихте ли ме посъветвали нещо, започвам да се отчайвам.....
simona.kovacheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:54

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот taiti_bali » 20 Яну 2016, 12:24

Привет от мен.с моя съпруг правим опити за забременяване вече повече от година и половина.аз и той сме направили до момента следните изследвания ако можете да ми разчетете изследванията и ако има нещо нередно да ми поясните.
спермограма
http://prikachi.com/images.php?images/463/8584463v.jpg
мои изследвания
http://prikachi.com/images.php?images/468/8584468M.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/477/8584477k.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/482/8584482t.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/485/8584485C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/487/8584487i.jpg
taiti_bali
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2016, 12:21

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 11:01

mira_st1985 написа:Здравейте , на 30 години съм , нераждала . Винаги съм имала нормална менструация - идвало ми е на периоди 24-26-28 дни .Предния месец ми дойде на 30 ден , а този месец на 28 ден .Проблемът е ,че този месец за първи път забелязвам оскъдност на менструацията . Под оскъдност имам предвид ,че само първия ден ми тече нормално ,ярка кръв , вечерно време имам малко кръв на превръзката , днес е 3 ти ден и е много малко кръвта .Преди ми вървеше по 5 дни , като първите 2-3 нормално и следващите два дни по-малко .Преди цикъл изпитвам напрежение в гърдите , сърцебиене , напрегнатост и безсъние .Четох ,че може да имам прогестеронов дефицит .Последно съм била на гинеколог август месец , нямаше нещо тревожно , втора група цитонамазка , без кисти и други нарушения . Бихте ли ме ориентирали на какво може да се дължи състоянието ми .

Здравейте,
Наблюденията Ви се нуждаят от търсене на причината.През август,дори и да сте имала промени в менструацията,те са били начални и не е имало време да се очертае тенденцията към промяна. Вашият гинеколог ще Ви назначи подходящите изследвания.Това,че няма морфологични промени /преглед/,е добра новина,но промените,които сте забелязала,се определят от друг вид физиологични процеси в организма.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 11:06

Дърдорка написа:Здравейте :)
На 25 години съм, с редовен дълъг менструален цикъл / около 40 дни / и едно родено дете. На 02.10 в 9г.с. приключи втората ми бременност, тя не се развиваше, ембрионът нямаше пулс и се наложи да ми направят абразио с вакуум и в момента пия Ясмин по препоръка на гинеколога. При контролния преглед ми казаха, че всичко е наред.
Моля Ви, кажете ми колко време е нужно да се чака преди да се подновят опитите ни за бебе?
Нямам търпение да подновим опитите...
Очаквам отговора Ви.
Благодаря!

Здравейте,
Изчакайте 6 месеца,като след това спрете контрацептива.Желая Ви пълен успех!
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 11:11

monita296 написа:Здравейте
на 23 год съм живея с приятелят ми та въпросът мие немога да забременея спря ми цикълат
посетих гинеколог тя ми каза че всичко е в норма изписа ми антибиотици изпих ги дойде ми но пак неми идва
не ме боли никъде само неми идва а много искам бебе моля ви помогнете ми ****

Здравейте,
Малко вероятно е медикаментите,които колегата е изписал,да са антибиотици,защото те са противовъзпалителни лекарства.
Сигурна съм,че при второто Ви посещение при избрания от Вас гинеколог,колегата ще се погрижи да изясни причината за спирането на менструацията,което пък е решаващо за Вашето забременяване.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 11:13

helenasilvia написа:Здпавейте!На 7.12. ми обгориха раничка на шийката на матката за 3 път.От около 3 дни имам някакво кафеникаво-розово зацапване.Нормално ли е?Не си спомням предните пъти дали съм го имала,защото беше преди година.Имам около 9 дни до цикъл,но той ми е на 24-26 дни,така че около 7 дни.В момента коремът ми е напрегнат точно като пред цикъл

Здравейте,
Прегледът при гинеколога,извършил интервенцията,е задължителен. Съобразно получените резултати е и по-нататъшното поведение.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта