Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 11:16

vania_vania написа:Здравейте
На 29 години съм не съм раждала.
От 2 години имам проблем с менструацията, а преди това ми беше точно като часовник.
Бях на терапия с оргаметрил по 1 хапче всеки ден в продължение на три месеца.
Докато го пиех 3 месеца нямах цикъл и като спрях оргаметрила пак три месеца нямах
Реши да ми дойде но после не спираше. Беше обилно със съсиреци. Правих всякакви изследвания тестостерон, туморни маркери тсх и какво ли още не . Всичко беше в норма.....дори и пълната кръвна картина беше в норма след такова течение. Наложи се да ми направят пробно абразио за да спре и пак не спря. Три дни ми биха окситоцин и пих децинон. Спря и на следващия месец дойде както трябва и така си беше редовно до миналия месец.
Дойде ми на 15 ноември а днес сме 18 декември и още не е спряло. На моменти намалява до такава степен все едно ще спре,но уви не спира. На моменти ме боли и ниско долу корема и щом ме заболи протича по силно.
Не знам какво да правя мисля че съм пробвала всичко вече само противозачатъчни не съм пила. Моля кажете ми какво да правя. Пия бял равнец

Здравейте,
Надявам се колегата да е решил проблема до днес. Ако не се е случило,обадете ми се.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот kesten70 » 29 Яну 2016, 11:15

Здравейте!Аз съм на 45 години. Наскоро реших да си направя женските хормони защото нещо ми понамаля менстроацията. Това са повреме на 3 ден от менстроацията.Бих те ли ми казали нормални ли са и дали започвам пред менопалза както ми казва генеколожката.Започнах да имам едни вълни и когато трябва да идва ми се реве и съм много напрегната.Това са ми резолтатите. пролактин 18,39 ng/ml реф.стойности жени;2,8-29,2 ,бременни9,7- 208,5,постменопаоза;1,8-20,3 естрадиол 40,53 реф. жени-фол фаза19,5-144,2,овол.фаза 63,9-356,7,лот.фаза 55,8-214,2;постмено.-32,2 прогестерон 0,9 lh-5,2 fsh-19,12 надявам се така представени да ми ги разчетете и да ми пишете дали наистина съм предмено.Миналият месец не ми дойде.Благодаря предварително.
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Десислава Иванова » 29 Яну 2016, 12:52

Здравейте д-р Ковачева! Аз съм на 44 години. Цикълът ми е редовен. Преди пет месеца съм си правила цитонамазка и резултатът е ПАП II. От предния месец забелязвам, че преди да ми дойде цикълът, около седмица преди това, в някои случаи при напъване по - голяма нужда, след това имам леко зацапване от влагалището. Този месец цикълът ми продължи по- дълго от обичайното с 2 3 дни. Като количество е същото, както предходни месеци. Последните месеци съм по- напрегната от обичайното, получавам сърцебиене. Правила съм си изследвания за щитовидната жлеза, които са нормални. Ходила съм на кардиолог и там всичко е наред. Според Вас тези аномалии /като зацапване преди цикъл, по - продължителен цикъл/ може ли да се дължат на предменопауза. Трябва ли според Вас да направя в тази връзка някакви изследвания? Благодаря предварително
Десислава Иванова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Окт 2014, 11:55

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот dessy1992 » 03 Фев 2016, 13:19

Здравейте, казвам се Десислава и съм на 24 години. Моят проблем започна още лятото. Първо се започна с болка в областта на гениталиите, а в последствие и обилен вагинален секрет. Винаги от както се помня съм си имала бяло течение, но този път беше твърде много. Отидох на АГ при, което ми взеха вагинален секрет за изследвания. Преди да излязат резултатите АГ- то ми изписа флукорик 2 хапчета, клотримазол крем, защото бях зачервена и вагинална глобула не помня точно каква беше. Докато ги пиех станах по-зле болки в таза които отиваха към яйчниците, а нямам нито кисти, нито миоми, температура, болка в кръста, която преминава по целия ляв крак и болки в корема, които мога да определя като забиване на нож. След като излязоха резултатите, които показаха ентерококи говорих с АГ и й казах за оплакванията си, а тя каза само ще се оправиш. Изписа ми ципрофлоксацин и вагинални глобули. На прегледа след лечение отново ме болеше по време на вземането на секрет, микробиологията този път показа единични бройки ентерококи и АГ ми каза излекувана си. Имах наистина облекчение и подобрение. Отидох и на гостроентеролог заради болките в стомаха, при което беше установено, че имам гастрит анална фисура и вътрешен хемороид изписа ми есмерол и церукал. Оправих се доста бързо. Боките в кръста обаче които слизат към таза и левия крак си оставаха и дори прогресираха. След няколко дни започна едно вагинално парене и отново външна болка. Отидох на друг на АГ с надежда да ми помогне. Каза ми сами че имам бяло течение и ми изписа полижинакс и флукорик 3 броя. Само след два дни обаче паренето се усили и тъй като беше почивен ден отидох при друг АГ. Прегледа ме и каза че имам възпаление, което е тръгнало нагоре. Няма да казвам по време на прегледа каква болка изпитах. Плюс че не можех да спя от болките в левия крак, нито да вървя, да клякам и други дейности. Стоях 5 дни в болницата като ми вливаха венозна антибиотик гентамицин и спазмалгон. Тогава се появи и болката при уриниране, но не ми взеха урина за изследване. Изписаха ме със същите болки, при което АГ каза, че съм изчистена и щом не ми минава болката е неврологична. Отидох веднага на невролог той ми каза, че имам ишиас, гръбначно изкривяване и дископатия. Изписа ми инжекции диклофенак и долорен. После реших да отида за всеки случай и при друг невролог в друг град. При прегледа ми каза, че нямам нищо неврологично и според него съм имала възпаление в малкия таз. Правиха ми скенер на малкия таз и на гръбнака там където имам изкривяване, но не показа нищо. По същото време се появи и болка в ануса. Влязох в болница отново със съмнение за дивертикулит. Направиха ми пълни изследвания, които бяха перфектни с изключение на бактерии в урината. Колоноскопията не показа нищо дори аналната фисура и вътрешния хемороид бяха изчезнали. Също така си пуснах и хормонални изследвания за да не би да имам проблеми с щитовидната жлеза, отново перфектни изследвания. Направих и консултация с уролог ехографа и прегледа показаха песъчинки в левия бъбрек и болка там. Уролога ми изписа антибиотик, който се пие еднократно за бактериите в урината, подейства защото вече нямах бактерии, но болката си стоеше. Отидох отново на АГ, прегледа пак беше ужасно болезнен, взе ми вагинален секрет за изследване, а резултатите пак бяха перфектни и ми каза, че нямам нищо гинекологично въпреки оплакванията си. Оттогава не съм стъпвала на лекар, болката в крака мина, но вулвата продължава да си ме боли, както и ануса особено ако съм седнала по продължително време. Има и болка още когато уринирам, както и болка в ребрата, ако това има значение за моя случай. Напоследък парещата болката взе пак да се засилва и се появи странен интимен сърбеж. Можете ли да ми дадете препоръка към какъв лекар да се обърна, дали отново трябва да е гинеколог или да търся проблема си някъде другаде? Благодаря предварително.
dessy1992
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2016, 11:06

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Sunshine35 » 04 Фев 2016, 15:47

Здравейте,
Имам нужда от съвет. Имам хронични отклонения в хормоните на щитовидната жлеза, които поддържам с лекарства, но цикълът ми е сравнително редовен. Този месец обаче слечва нещо странно: През януари 2016 имах опит за цикъл, доста по-оскъден от обикновено. След 20-ина дни пак ми дойде. Още миналия петък /29.01.2016 г./, а сега сме четвъртък. Количеството е по-оскъдно от обикновено, но продлължава и до днес без да е спирал като е по-скоро някакво зацапване, а не нормален цикъл. По превръзката личи съвсем леко, а при избърсване след тоалетна има някаква кръв примесена със слуз /не много/. От септември 2015 насам съм подложена на много голям стрес, имах и настинки през януари, започнах и разтоварващ хранителен режим, а сменях и климата, защото пътувах. Но въпреки тези евентулани фактори на влияние съм изключително притеснена. Утре ще ходя на ендокринолог. Можете ли да ме консултирате? Благодаря! Силвия
Sunshine35
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2016, 15:35

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта