Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 19 Май 2014, 17:32

BloodyGoddess написа:А какво бихте казали за профилактика при ходенето на море, трябва ли да се прави нещо по-специално и същите ли неща се отнасят и за басейните?

Здравейте,
съветът ми е да избягвате басейните. Водите на Черно море са много замърсени и освен гъбички, могат да Ви докарат други по-сериозни проблеми.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот petranka » 20 Май 2014, 17:29

Здравейте! С поликистозни яйчници съм и през годините съм пила инофолик за по 3 ,най-много 6 месеца,след което го прекъсвах за същото време.Но във времето през което почивах цикълът ми пак си беше нередовен,започваха да ми се появяват пъпки по лицето и косата ми се омазняваше много бързо.Тоест,когато не го приемам не се чувствам добре.При последната ми консултация с генеколог,споделих с докторката за този проблем и тя ми препоръча да не го прекъсвам и да си го пия постоянно, по едно прахче на ден.Вече осми месец,откакто го пия без почивка .Та въпросът ми е колко дълго време мога да го пия ,възможно ли е да го употребявам в продължение на години и няма ли някаква опасност от предозиране и странични ефекти?
petranka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2014, 17:23

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот krisitina » 20 Май 2014, 20:54

Здравейте, имам поликистозни яйчници и липса на менструация вече пети месец. Отидох на преглед и ми назначиха хормонални изследвания и консулт с ендокринолог, няколко дни преди да направя изследванията цикълът ми дойде и следоватено нивата на хормоните бяха в норма единствено деа беше по високо. В повечето случеи се дават противачатъчни а на мен не ми се иска да ги приемам повече. От хормоналния дисбаланс би пада коста имам проблемна кожа и засилено окосмяване. Би ли имало ефект ако се поведе терапия 14 дни естроген 14 прогестерон в малки количества за да се "изимитира" функцията на яйчниците за 1-2 месеца.
krisitina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2014, 19:22

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот viacor » 21 Май 2014, 00:35

Здравейте,
Пия втора опаковка Прим ойл, заради липом в едната гърда и облекчаване на ПМС. Вземам го три пъти по една капсула след хранене.
Миналият месец по време на първата опаковка менструалният ми цикъл беше необичайно слаб, но пък по-продължителен- около седем дни, за сравнение преди беше пет и доста по-обилен. Този месец, към днешна дата имам три дни закъснение на цикъла, което е много необичайно за мен, защото ми е изключително точен. Дори не усещам ПМС.
viacor
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2014, 00:25

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 22 Май 2014, 08:49

petranka написа:Здравейте! С поликистозни яйчници съм и през годините съм пила инофолик за по 3 ,най-много 6 месеца,след което го прекъсвах за същото време.Но във времето през което почивах цикълът ми пак си беше нередовен,започваха да ми се появяват пъпки по лицето и косата ми се омазняваше много бързо.Тоест,когато не го приемам не се чувствам добре.При последната ми консултация с генеколог,споделих с докторката за този проблем и тя ми препоръча да не го прекъсвам и да си го пия постоянно, по едно прахче на ден.Вече осми месец,откакто го пия без почивка .Та въпросът ми е колко дълго време мога да го пия ,възможно ли е да го употребявам в продължение на години и няма ли някаква опасност от предозиране и странични ефекти?

Здравейте,
хранителната добавка, която употребявате не е лекарствен продукт и не може да замести терапия, предписана от лекар що се отнася до поликистозни яйчници.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 22 Май 2014, 08:53

krisitina написа:Здравейте, имам поликистозни яйчници и липса на менструация вече пети месец. Отидох на преглед и ми назначиха хормонални изследвания и консулт с ендокринолог, няколко дни преди да направя изследванията цикълът ми дойде и следоватено нивата на хормоните бяха в норма единствено деа беше по високо. В повечето случеи се дават противачатъчни а на мен не ми се иска да ги приемам повече. От хормоналния дисбаланс би пада коста имам проблемна кожа и засилено окосмяване. Би ли имало ефект ако се поведе терапия 14 дни естроген 14 прогестерон в малки количества за да се "изимитира" функцията на яйчниците за 1-2 месеца.

Здравейте,
лечението на поликистозни яйчници се назначава и провежда от специалист акушер-гинеколог. Изберете лекар, на когото можете да се доверите и обсъдете заедно вариантите.След това следвайте стриктно препоръките и назначеното лечение, за да има ефект.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 22 Май 2014, 08:57

viacor написа:Здравейте,
Пия втора опаковка Прим ойл, заради липом в едната гърда и облекчаване на ПМС. Вземам го три пъти по една капсула след хранене.
Миналият месец по време на първата опаковка менструалният ми цикъл беше необичайно слаб, но пък по-продължителен- около седем дни, за сравнение преди беше пет и доста по-обилен. Този месец, към днешна дата имам три дни закъснение на цикъла, което е много необичайно за мен, защото ми е изключително точен. Дори не усещам ПМС.


Здравейте,
след като не усещате ПМС, значи хранителната добавка Ви действа. Промените в менструалния цикъл се дължат по-скоро на промяна на времето, стрес и други фактори. За да сте спокойна, че всичко е ок, посетете гинеколог за преглед.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот s1_ » 22 Май 2014, 10:18

Доколкото знам при закъснение на цикъла закъснява и овулацията и въпроса ми относно това е, дали при късна овулация на 25-ти или 30- ти ден от цикъла отделената яйцеклетка е качествена за оплождане и дали от това зависи дали бременността ще протече нормално ?
s1_
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Фев 2014, 15:13

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот anonimous » 22 Май 2014, 12:21

Здравейте! Въпросът ми е следния: преди около 2 месеца отидох на преглед по повод болки ниско в корема почти към слабините. След прегледа с вагинален ехограф се оказа, че имам малка точка за която докторката ми каза да си направя тест за бременност - направих и домашен и кръвен - резултат отрицателен и на двата. Освен това от отдавна имам и бяло течение. Докторката ми препоръча изследване на течението, но поради ред причини не можах да се подложа на него в дадения момент. Когато отидох на преглед след това с направление - за изследването и исках да видят и точката(наложи се да отида при друга докторка, но си носех всичко от предишната - амб.лист, снимката от ехографа, изследванията) докторката ми каза само да не се притеснявам за точката - без да направи преглед с ехограф, а след направата на микробиологията на течението((2 дни след менструацията)резултат:епителни клетки, единични лактобацили, множество левкоцити и бактерии, вероятно анаеробни. Единични Escherichia coli-коминант) ми каза, че трябва да ми се направи ДНК изследване за микоплазма, уреаплазма и хламидия, тъй като не е сигурна за течението от какво е причинено. Проблемът е в това, че някой от хората, на които показах резултатите от прегледите и изследванията ми казаха, че е много вероятно това изследване да не е необходимо. Според вас необходимо ли е да отида при друг специалист за преглед и за второ мнение за изследването? Благодаря Ви предварително!
anonimous
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Май 2014, 12:02

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 22 Май 2014, 18:12

s1_ написа:Доколкото знам при закъснение на цикъла закъснява и овулацията и въпроса ми относно това е, дали при късна овулация на 25-ти или 30- ти ден от цикъла отделената яйцеклетка е качествена за оплождане и дали от това зависи дали бременността ще протече нормално ?


Здравейте,
в един менструален цикъл овулацията предхожа с около 14 дни датата на менструалното кървене. Т.е. ако отделената яйцеклетка не е оплодена, Ви идва менструацията. Качеството на яйцеклетката не зависи от дължината на цикъла, нито от датата на овулацията. А протичането на всяка една бременносте е строго индивидуално и зависи от много фактори.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта