Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 22 Май 2014, 18:19

anonimous написа:Здравейте! Въпросът ми е следния: преди около 2 месеца отидох на преглед по повод болки ниско в корема почти към слабините. След прегледа с вагинален ехограф се оказа, че имам малка точка за която докторката ми каза да си направя тест за бременност - направих и домашен и кръвен - резултат отрицателен и на двата. Освен това от отдавна имам и бяло течение. Докторката ми препоръча изследване на течението, но поради ред причини не можах да се подложа на него в дадения момент. Когато отидох на преглед след това с направление - за изследването и исках да видят и точката(наложи се да отида при друга докторка, но си носех всичко от предишната - амб.лист, снимката от ехографа, изследванията) докторката ми каза само да не се притеснявам за точката - без да направи преглед с ехограф, а след направата на микробиологията на течението((2 дни след менструацията)резултат:епителни клетки, единични лактобацили, множество левкоцити и бактерии, вероятно анаеробни. Единични Escherichia coli-коминант) ми каза, че трябва да ми се направи ДНК изследване за микоплазма, уреаплазма и хламидия, тъй като не е сигурна за течението от какво е причинено. Проблемът е в това, че някой от хората, на които показах резултатите от прегледите и изследванията ми казаха, че е много вероятно това изследване да не е необходимо. Според вас необходимо ли е да отида при друг специалист за преглед и за второ мнение за изследването? Благодаря Ви предварително!


Здравейте,
от писмото Ви разбирам, че нямате доверие на въпросната лекарка. Щом е така, най-добре е да потъсите друг специалист акушер-гинеколог. Когато в дадена микробиология се открият бактерии, следва в лабораторията да бъде направена антибиограма, за да знае лекарят с какво да Ви лекува.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот viacor » 26 Май 2014, 12:56

Dr Anton Mihnev написа:
viacor написа:Здравейте,
Пия втора опаковка Прим ойл, заради липом в едната гърда и облекчаване на ПМС. Вземам го три пъти по една капсула след хранене.
Миналият месец по време на първата опаковка менструалният ми цикъл беше необичайно слаб, но пък по-продължителен- около седем дни, за сравнение преди беше пет и доста по-обилен. Този месец, към днешна дата имам три дни закъснение на цикъла, което е много необичайно за мен, защото ми е изключително точен. Дори не усещам ПМС.


Здравейте,
след като не усещате ПМС, значи хранителната добавка Ви действа. Промените в менструалния цикъл се дължат по-скоро на промяна на времето, стрес и други фактори. За да сте спокойна, че всичко е ок, посетете гинеколог за преглед.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев


Закъснението ми вече е повече от седмица. Като писах, че не усещам ПМС, имах в предвид, че не усещам да ми идва цикълът, защото въпреки Прим ойл, все пак се появява леко неразположение непосредствено преди него. Що се отнася до стрес и други външни фактори в момента не съм изложена на такива, нямам промяна в начина на живот. До сега никога не съм имала смущения в цикъла, нямам и проблеми с яйчниците. Последно ми е правен ехографски преглед преди пет месеца. Възможно ли е от Прим ойл да се е получил хормонален дисбаланс?
viacor
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2014, 00:25

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот boby79 » 27 Май 2014, 14:52

Здравейте доктор Михнев,

Реших да Ви пиша и да потърся още едно мнение от специалист.
Края на месец март имах възпаление на влагалището което лекувах в продължение на 12 дена с ПОЛИЖИНАКС /12 ДЕНА Х 1/ и ИТРАКОНАЗОЛ ФУНГИЗОЛ /4 ДЕНА ПО 2 ТАБЛЕТКИ/ . След лечението ми взеха цитонамазка - първа група. Днес бях на преглед и ми направиха колпоскопия и микробиология. Казаха ми че имам раничка, която не е малка, но не е притеснителна, невижда някакви промени който да я питесняват. Изследваниято от микробиологията са:
епителни клетки - плоски много
lactobacillus acidophilus - липсват
левкоцити - липсват
bacteria - липсват
candida spp - липсва
gardnerella vaginalis - масово
t.vaginalis -липсва
Гинеколожката ми каза най-добре третирането да стане края на лятото, тъй като предстоят басейни и т.н....
Благодаря Ви предварително!
boby79
 
Мнения: 14
Регистриран на: 14 Май 2014, 09:31

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот vaninab » 29 Май 2014, 09:36

Здравейте,бих искала да попитам дали приемът на диуретици или диуретични чайове (гръмотрън) намаляват ефективността на противозачатъчните хапчета,тъй като пия диане 35 ? Благодаря предварително
vaninab
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2014, 09:30

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот nikolaeva » 31 Май 2014, 14:25

Здравейте,д-р Михнев
аз съм на 29г.имах поставена спирала от 8 год.,която махнах ноември т.г.През декември пих един месец противозачатъчни таблетки Джаз,но не се чувствах добре от тях.МЦ през януари и февруари ми беше по-слаб от обикновено,а през март и април въобще не ми дойде.Обърнах се към специалист,установи се,че имам поликистозни яйчници.Изписаха ми противозачатъчни Линдинет 20 за 6 месеца,като приема им е 21 дена и 7 дни почивка,като лекарката убедително ми каза,че до 2-3 дена след като спра, приема на таблетките е щяло да ми дойде,но вече е 3 ден от спирането на таблетките и не ми е дошло.Не съм раждала и знам,че не е препоръчително да се поставя спирала,но при ваденето,ми казаха че нищо ми няма,това ме води на мисълта че кистите са се развили за по-малко от пол.година.Въпроса ми е да изчакам ли до седмия ден и ако не ми дойде да започвам втората опаковка или да се консултирам с лекар.
nikolaeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Май 2014, 12:13

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот noykova » 03 Юни 2014, 20:09

Здравейте! Имам проблем, който ме смущава! Този проблем се казва бяло течение! Започна да ме притеснява много и не знам какво да правя! Лекувам го, но се оказва, че временно е само и се започва пак и пак, а това ми създава ужасен дискомфорт! Благодаря Ви предварително! Надявам се да ми помогнете!
noykova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юни 2014, 19:59

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Николова » 09 Юни 2014, 12:00

Здравейте!
През м.декември 2013г.си направих цитологично изследване и резултатът беше РАР-2. Генекологът ми предписа Полижинакс да си поставям 3 месеца по 12 капсули /в месец и 18 дни почивка/. При второто изследване в м.май 2014г.резултатът е същият Лекостепенен хроничен неспецифичен еккоо ендо цервицит с умерена до изразена ендоцервикалноклетъчна полиферация.РАР-2/3А /преписан дасловно резултат от изследването/. Генекологът пак ми предписва Полижинакс. Моля, ако може да ми поясните трябва ли так да ползвам този препарат, след като нямам никакво подобрение, и не трябва ли да ползвам друг /какъв/? Трябва ли съпругът ми да се лекува? Моля за Вашия съвет.
Николова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2014, 11:28

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот rose_92 » 18 Юни 2014, 10:48

Здравейте!
Аз съм на 22 години. По принцип винаги съм имала много редовен цикъл. Даже знаех точно кой ден и по кое време ще ми дойде. Много рядко е имало промени в това отношение, но от няколко месеца, може би половин година, забелязвам как цикъла ми постоянно се измества - или ми идва няколко дни по-рано, или в повечето случаи ми закъснява с 2-3-4 дни. На преглед ще отида другия месец, защото сега нямало направления...та ако може бихте ли ми обяснили на какво може да се дължи това? Да не би да имам някаква киста или пък проблема е в половите хормони, защото имам проблеми и с прекомерно омазняване на кожата на лицето и главата(и кои хормони точно е възможно да влияят на косата и лицето)..По какъв начин е възможно цикълът да се нормализира - само с противозачатъчни хапчета ли? Благодаря предварително за отговора.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот peggy_zina » 20 Юни 2014, 02:43

Здравейте д-р Михнев ! Казвам се Нели на 20 г. съм. За пръв път имам проблем със толкова дълъг цикъл,та даже не знам дали е цикъл. Не водя полов живот, но съм имала някакъв контакт... ако мога така да го нарека мастурбиране. Проблемът ми е че по принцип цикълът ми трае от 5 до 6 дни. Този месец вече 11 дена съм във цикъл като 3-4 ден имаше кафеникаво почти черно зацапване, след което си продължи с обикновения цвят. Никога до сега не ми се е случвало. Искам да попитам имам ли повод за притеснение ? И ако - да какви са вашите съмнения относно моят проблем?

Благодаря ви за отговора!
peggy_zina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юни 2014, 02:36

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Sandy89 » 23 Юни 2014, 09:33

Здравейте. Преди известно време ми откриха раничка на шийката на матката, в момента чакам резултатът от цитонамазката, но докторът, при който си я правя ми каза да си купя Солкожин, ако резултатите са наред да ми я намаже 1 път. Чета в разни форуми, че Солкожин гори раничките( така ли е?) , а на практика знам, че не трябва да се гори преди да съм раждала, още повече, че с моят приятел работим за бебе. Дайте ми съвет, да купувам ли въпросната ампула да ми я маже докторът, или да не правя нищо докато не родя? Благодаря ви предварително за отговора.
Sandy89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юни 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта