Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот ellnbg » 30 Юли 2014, 15:50

Здравейте д-р Михнев.
Въпросът ми е свързан с приемането на противозачатъчни Линдинет 20 и цикъла. За първи месец пия тези контрацептиви, поради това, че предходния месец цикълът ми много закъсня / 8 дни/ и при прегледа гинеколожката установи киста, вероятно корпус лутеум според нея. Затова изписа Линдинет. Пих го по схемата, 21 дни, не съм пропускала прием, на 25-и ден ми зацапа, но в никакъв случай това не е цикъл. И в момента, 3 дни от зацапването реално течение не съм получила, само кафеникаво към бледо червеникаво зацапване. Нормално ли е това, честно казано мен доста ме притеснява.
Благодаря предварително!
ellnbg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2014, 15:45

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Ками » 04 Авг 2014, 15:34

Здравейте, Д-р Михнев. Имам странен секрет от влагалището след полов акт. Секрета се отделя сутрин само и е като белтък,кисел на мирис,не е зелен,няма сърбеж или парене или каквато и да е болка. Гледаха на микроскоп и ми казаха, че нищо ми няма. Правих си изследвания на кръвта за хламидии(-отр.). Директна микроскопия L...-умерено, Lb(+) в норма, епителна RR(в синьо).Културелно изследване-нормална микрофлора.Candida spp-отрицателна. Trichomonas vaginalis - отр. Моля Ви, помогнете ми, вече се отчаях.
Ками
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2014, 15:20

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Marianah » 05 Авг 2014, 19:44

Здравейте д-р Михнев,
Преди 1 месец в Майчин дом - София, ми направиха абразио след missed, с диагноза Децидуа.
След изследвания, от цитонамазката резултата е група II и наличие на "метапластични клетки".
От изследването за вродена тромбофилия, резултата е МТHFR-C677T - Хетерозиготен носител С/Т .
В момента ми препоръчват Лазерна коагулация за премахване на метапластичните клетки, за да не се повтори missed-а.
За хетерозиготния носител ми препоръчват Аспирин протект и Фолацид.
Моля, за Вашето мнение.
Благодаря предварително.
Marianah
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Авг 2014, 19:38

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот fela_fela » 08 Авг 2014, 20:57

Добър ден
Аз съм на 23г преди година ми откриха гъбички от които и така не можах да се излекувам.Използвала съм Клион-Д ваг.таб. но нямах почти никакъв ефект от тях.На повторния преглег- Кандизол 1 капс. ,Клотримазол 1% крем ,Клотримазол глобули 100мг., а приятелят ми използва само крем с точност не мога да кажа име. Това ми е предпоследната рецепта известно време нямах течение ,но сега след 3 месеца течението ми се увеличи двойно повече дори за първи път имах и сърбеж .В момента използвам по Фунголон кап.100мл. (по 3 капс. за мен и приятеля ми ( за 1,4,7ден ) и още 2капс. за мен след цикал ),Полижинакс ваг.глобули 6 бр. Това дали ще е достатъчно като количество имам съмнение искам вече да се излекувам напълно.Забравих да кажа че използвам сега и дамски душ Розалгин,като капсулите ги използвам вечер, а душа сутрин.Но не незнам колко е правилно лечението.Може ли да ми кажете какво трябва да направя за да се излекувам и след това да мога да се предпазвам от повторното им появяване.Да използвам ли дам.душ и кога за да мога да се предпазвам от такива заболявания и дали Розалгин или друг душ.
Благодаря предварително!
fela_fela
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2014, 19:25

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот rado » 09 Авг 2014, 12:32

Здравейте! Опасно ли е употребата на Диане 35, когато са ми горили раничка на шийката на матката?
rado
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2014, 20:02

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот KalinaMalina » 11 Авг 2014, 16:58

Здравейте. Първо се извинявам , ако не пиша в темата където трябва , но това видях.
Въпросът ми е такъв : Цикълът ми беше от 29,07,14 до 03,08,14 . На 06,08,14 год. пих Ескапел (12 часа след акта), на 10 вечерта (11 сутринта) получих кървене – което е доста по - малко (не е обилно и нямам никакви болки) . Притесних се дали е нормално след приема на лекарството и колко време. Действието на Левоноргестрел какво е ? Колко дни е продължително това междинно кървене?
KalinaMalina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2014, 16:38

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот estela » 22 Авг 2014, 13:31

Здравейте, Д-р Михнев!
Аз съм жена на 36 години. В последните три-четири години цикълът ми се промени. Преди ми идваше точно на 28-ия ден, след това започна да идва между 23-25-ия ден, а в накой случаи и на 17-18 ден. Края на миналата година цикълът ми закъсня /дойде на 52 ден/ и отидох на преглед, откриха ми миомен възел с малки размери, според колегите Ви проблемът не е от там и ме изпратиха на ендокринолог. Имам тиреотоксикоза от 2007, след лечение, до момента съм в ремисия. Пуснаха ми хормони /TSH, Prolactin, FSH, Testosteron, DHEA-S/, които бяха в норма и се разбрахме да изчакам, и ако цикълът ми не дойде, след празниците да отида отново. Дойде ми средата на декември, от януари до май идваше нормално /23-25 дена, само март малко закъсня - дойде на 33 ден/, юни - на 20 ден, юли - 17 ден, август - 27 ден, но днес ми дойде отново, пада се 18 ден... Моля Ви, посъветвайте ме какво да предприема. Дали това е нормално за възрастта ми или отново да тръгна по познатата схема гинеколог - ендокринолог?
Благодаря Ви предварително!
ПП: Забравих да спомена - от началото на юли започнах да пия вечерна иглика по 2 капсули дневно.
estela
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Дек 2013, 18:26

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот lubov » 29 Авг 2014, 17:20

Здравейте, имам един въпрос към вас ще опиша първо проблема.Преди една година ми откриха киста на десен яйчник с големина 0,40 мм.Ходих след това на преглед и я нямаше. От тогава до сега никакви проблемис кафе докато преди 1 месец не ми закъсня с 2 седмици като винаги ми идвало от 22-28 ден макс.Та осъмних се бременност и си направих тест 5 дена след закъснение и беше "-". След това ми дойде ,но не беше както нормалния ми цикъл започна с кафеникаво,спря, малко кръв и това беше 7 дни.Този месец отново не ми дойде цикъла вече 1 седм. закъснение с напрегнати гърди като пред цикъл.Пропуснах да спомена,че вдигах температура 37.00-37,2-37,4 при първото закъснение.Въпроса ми е на какво може да се дължи това?!? Благодаря предварително! :)
lubov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Авг 2014, 17:00

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот galetosweet » 03 Сеп 2014, 11:59

Здравейте!Моят проблем е такав,че от доставреме правиме опити за дете,но нищо не се получава!и двамата с мъжът ми си правихме всички изследвания и излиза че всичко е наред,че няма проблем....Аз също съм медицинско лице,но в друга област изчетох всичко,пробвах всичко,ходихме на изследвания и вече съм се отчаяла,кажете от къде може да е проблема и како трябва да направим!Предварително ви благодаря
galetosweet
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2014, 11:24

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот viki » 03 Сеп 2014, 17:20

Здравейте,д-р Михнев!На 49 години съм и при профилактичен преглед ми откриват киста в матката /киста ,колкото 3 месечна бременност.Следващата година отново....съветва ме гинеколога за операция .Нямам оплаквания...нормална менструация,без отоци по краката ,без болки по време на менструация,без обилни кръвоизливи.Какво да направя?Благодаря!
viki
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2014, 11:13

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта