Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 25 Мар 2018, 17:25

aleksandrina.filipova написа:Zdraveite rajdala sam sekcio preci 2 godini s maja mi ne planuvame bebe tui kato s parvoto beahe trudno zashtoto imam problemi a ovulaciqta. Toi ne svurahva v men a cikala mi e neredoven vazmojno li e da ima bremennost


Здравейте, Александрина!

Въпреки, че се пазите по време на сексуален контакт с прекъснат полов акт, пак има голяма вероятност за забременяване (този метод за опазване от бременност не е сигурен).
Колко често Ви идва и кога Ви беше последната менструация?
Можете да направите тест за бременност в домашни условия, за да проверите дали сте бременна или за по-голяма сигурност да минете на преглед при гинеколог.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aleksandrina.filipova » 25 Мар 2018, 19:37

Ne mi e redoven mnogo cikala minaliqesec na 18 ili 20 mi doide za posledno. I eventualno ako sam bremenna moje li da se prekusne s medikamenti bez abrazio
aleksandrina.filipova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2018, 16:15

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Gabi_g » 25 Мар 2018, 22:30

Здравейте, от доста време имам бяло течение, установи се след микробиологично изследване,че е кандида. Изписаха ми клотримазол глобули и флукорик 2 таблетки за мен и 1за приятеля ми. След лечението нямаше ефект и отидох пак при лекаря ми и тя ми каза да изчакам следващия ми цъкъл и да повторя отново с клотримазол. Но отново няма ефект. Какво бихте ме посъветвали.
Gabi_g
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Мар 2018, 22:22

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 26 Мар 2018, 10:41

Gabi_g написа:Здравейте, от доста време имам бяло течение, установи се след микробиологично изследване,че е кандида. Изписаха ми клотримазол глобули и флукорик 2 таблетки за мен и 1за приятеля ми. След лечението нямаше ефект и отидох пак при лекаря ми и тя ми каза да изчакам следващия ми цъкъл и да повторя отново с клотримазол. Но отново няма ефект. Какво бихте ме посъветвали.


Здравейте!
Явно при Вас има проблем с упорита гъбична инфекция. В такива случаи се налагат евтл. няколко курса на лечение и поддържаща профилактична терапия, както и тонизиране цялостно на имунния Ви статус.
За подобряване на влаг. флора се препоръчва и препарат с лактобацили.
Абсолютно никакво подобрение ли нямате на оплакванията под проведената терапия и какви точно са те ? Парене, сърбеж или само бяло вагинално течение?
Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Gabi_g » 26 Мар 2018, 11:12

Нямам парене нито сърбеш само течение.Като цяло след втория курс на лечение има малко разлика, по-малко ми върви от преди, но пак го има. Отделно постоянно ми излизат херпеси и за тях какво ли не са ми изписвали ацикловир, глизиген, пила съм и изопринозин 4 мес за повишаване на имунната система, но пак се появяваха по време на лечението.
Gabi_g
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Мар 2018, 22:22

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот elly.antonova » 26 Мар 2018, 13:24

Здравейте,
От вече 5 дни имам течение, с тъмно червен/кафеникав цвят и леки съсиреци. Течението е доста слабо, но за мен е притеснително, защото за пръв път се сблъсквам с такова нещо. По принцип цикълът ми е изключително нередовен, а този Януари месец изцяло пропусна. За да поясня, течението започна на 31-ви ден от цикъла, което се падаше и 3 дни преди овулация, както и 19 дни преди евентуалната ми следваща менструация. Бих била много благодарна да ми дадете насоки от какво би могло да бъде причинено. Разгоравят с гинеколг по телефона, който ми каза че това би могло да бъде в резултат от спонтанен аборт в много ранна бременност, но ми се струва някак нелогично.
Благодаря предварително!
elly.antonova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Мар 2018, 13:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 27 Мар 2018, 14:41

Gabi_g написа:Нямам парене нито сърбеш само течение.Като цяло след втория курс на лечение има малко разлика, по-малко ми върви от преди, но пак го има. Отделно постоянно ми излизат херпеси и за тях какво ли не са ми изписвали ацикловир, глизиген, пила съм и изопринозин 4 мес за повишаване на имунната система, но пак се появяваха по време на лечението.


Здравейте!

Явно имате рецидивиращ проблем с инфекции. От една страна херпес инфекцията и от друга завишеното количество влаг. секрет.

Относно проблема Ви със секрета трябва да се уточни дали не е друга причината (а не гъбички/липсата за сърбеж също подсказва, че не са те основния проблем). Може да се проведе по-разширено изследване-влаг. секрет за хламидии, микоплазма, евтл. и други в зависимост от особеностите на секрета. И тогава да се лекува целенасочено. За нормализиране на вагиналната флора може да приложите и лечение с лактобацили (пробиотик за влагалище).

Евтл. може и рецидивиращата херпесна инфекция да води до засилване на влаг. секрет. За да предотвратите честата поява на херпесната инфекция евтл. трябва да помислите за профилактичен дълготраен прием на лекарства (ацикловир). Или за цялостно укрепване на имунната Ви система с други средтсва (щом като Изопринозин не е подействал)-примерно леченията с гъби може да са ефикасни (шийтаке, кориолус и.т.н.)

Надявам се, да съм Ви била полезна!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 27 Мар 2018, 14:47

elly.antonova написа:Здравейте,
От вече 5 дни имам течение, с тъмно червен/кафеникав цвят и леки съсиреци. Течението е доста слабо, но за мен е притеснително, защото за пръв път се сблъсквам с такова нещо. По принцип цикълът ми е изключително нередовен, а този Януари месец изцяло пропусна. За да поясня, течението започна на 31-ви ден от цикъла, което се падаше и 3 дни преди овулация, както и 19 дни преди евентуалната ми следваща менструация. Бих била много благодарна да ми дадете насоки от какво би могло да бъде причинено. Разгоравят с гинеколг по телефона, който ми каза че това би могло да бъде в резултат от спонтанен аборт в много ранна бременност, но ми се струва някак нелогично.
Благодаря предварително!


Здравейте, Ели!
Отговорих Ви на лични съобщения!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот angelova8808 » 31 Мар 2018, 12:07

Здравейте имам един въпрос към вас надявам се поне вие да ми отговорите. Бях бременна с близнаци,единия сак нямаше ембрион а другия изоставаше в развитието и не се установи сърдечна дейност. Последва аборт,хистологията е ОТОЧНИ ХОРИАЛНИ ВЪСИ СЪС ЗАГУБА НА СЪДОВЕ И ДЕГЕНЕРАТИЧНО ИЗМЕНЕН ТРОФОБЛАСТ,ТРОФОБЛАСТНИ ОСТРОВИ,ФИБРИНОИДНИ ДЕПА. Докторката която ме прави аборта се укри а от болницата не ми обясниха нищо. Имам ли място за притеснение че е нещо лошо и можете ли да ми обясните какво значи това. Благодаря ви преварително
angelova8808
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2018, 11:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот infinity » 01 Апр 2018, 11:59

Здравейте, д-р Раева!
След непротектиран полов акт се наложи да пия Постинор. Въпросът ми е следния- вреден ли е, на какво вреди и засяга ли по някакъв начин репродуктивните способности на жената?

Благодаря!
infinity
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Апр 2018, 11:56

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта