Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Snow » 06 Юни 2018, 15:43

Пролактина ми е добре също така и ЛХ Дхеа ми е 550,а тестостерона е 0.77 имам запитване дали е възможно да съм бременна да карам някаква цветна бременност примерно
Snow
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Юни 2018, 21:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Evelina1234 » 07 Юни 2018, 00:53

Здравейте , имам един проблем , на 23 год. съм нямам МЦ вече 6ти ден ,отидох на лекар каза ми че имам задържан фуликул и ми изписа primolut nor за предизвикване 3х2 таблетки за 3 дни, още след първия прием имам леко зацапване нормално ли е ? Защото доктора ми каза че би трябвало след спирането на хапчето до няколко дена да ми дойде , а на мен ми зацапа предварително. Възможно ли е по време на приема на лекарството да ми дойде цикъла?
Evelina1234
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2018, 00:49

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот elena.dimitrova2 » 11 Юни 2018, 10:32

Dobar den mislq che imam infekciq sarbej i techenie kato izvara i e zelenikavo i ispitvam golqm diskomfort kakvo bihte mi predpisa li
elena.dimitrova2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юни 2018, 10:24

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот dnikolova9501 » 19 Юни 2018, 09:25

Здравейте , аз съм момиче на 22г. от 3 месеца страдам от генитален херпес. Първата проява беше в най-тежката възможна форма,съпроводена с вагинит. Имах оток,съпроводен с множество херпеси по цялата генитална част,втрисане,висока температура 39 градуса,бях буквално неподвижна ,просто беше един кошмар.Приемах Валтрекс,Азитрокс,Изопринозин,Витамини Центрум Макс,и се мажех с Ацикловир. Но за съжаление,през май ми се появи 5 дена преди цикъл отново,приемах Валтрекс ,Изопринозин и отново се мажех с Ацик. Вече сме юни,и в рамките на последните 2 седмици ,това чудо отново се появи,но не един,а 2 пъти. Вече не знам какво да правя,пия сок от лимони,храня се здравословно,пазя се,пия постоянно витамини,но няма никакъв ефект. Моля ви,омолявам ВИ помогнете ми,толкова съм отчаяна,че не знам вече към какъв специалист да се обърна,пия включително и прополис,и третирам мястото също с него. Обмислям варианта да пия по 1хапче Валтрекс ,профилактично,всеки ден. Но не смятам че това е изход от ситуацията. Мисля и че някои ден ,ако забременея ,спирането на лекарството,може да доведе до рецидив отново,и какво се случва при тази ситуация. Страх ме е ,да пия всеки ден ,до края на живота си лекарства.Моля Ви,дайте ми съвет.
П.С. Мили момичета,пазете се,ако вие не го правите ,не очаквайте някои да Ви пази,няма значение дали сте дълги години с даден човек,в такива времена живеем,че не се знае откъде може да си довлечеш една такава напаст.
dnikolova9501
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юни 2018, 09:10

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Neli359 » 25 Юни 2018, 17:24

Здравейте имам проблем трябваше да ми дойде на 21-22 юни попринцип ми идва или на 27 или на 28 нито по-рано нито-по късно но на 22 ми беше полета за лондон и дойдох тук на гости за 10 дни но проблемът е че все още не ми е дошло и се притеснявам дали закъснението се дължи на смяната на климата и на часовата разлика? Аз съм на 21 и си имам постоянен приятел от 3 години сме заедно и си водим редовен полов живот но до сега не ми се е случвало да ми закъснява толкова много. Благодаря предварително за помоща
Neli359
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2018, 17:02

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот bilqna.stancheva » 25 Юни 2018, 23:03

Здравейте този месец ми се случва четири пъти в месеца да прокървя краткотрайно и после, когато си сложа превръзка на нея има само зацапване, а урината ми е чиста. На какво може да се дължи това?
bilqna.stancheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2018, 22:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот msgeorg » 26 Юни 2018, 15:48

Здравейте,
Резултатите са на 4-ти ден от МЦ както следва:
LH Лутеинизиращ хормон 1.54
FSH Фоликулостимулиращ хормон 8.52
E2 Естрадиол 312
Пролактин 613.60
Тестостерон 1,41
TSH 5.75
Моля за мнение на 26год съм и правя опити за забременяване.
msgeorg
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Дек 2014, 12:59

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:13

Roxana_2911 написа:След раждането доктора ми пусна микробиология, след нея последва и тест за HPV . Лечението е с крем СИЛАУТ и таблетки РЕСПИВАКС за 3 месеца.

Здравейте, Роксана!

Видях прикачените от Вас файлове и според микробиологията има налична влагалищна инфекция- за нея имате ли предписано лечение?

Относно изследването за HPV е необходима по-обширна информация: защо е било пусната, как е цитонамазката (кога след раждане точно е взета?), резултат от евтл. колпоскопия? Резултатите от HPV изследвания трябва да се разглеждат в контекста и на други параметри.

Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:16

Snow написа:Здравейте аз съм момиче на 22 години водя полов живот от скоро без предпазни мерки и имам нарушени хормони тестостерон и дхеа цикъла винаги ми е бил редовен но от миналия месец ми под рани с 6 дена а този с 9 какво може да се дължи


Здравейте!

В каква връзка Ви изследваха хормоните и как се отразява това завишаване на тестостерона като симптоми при Вас?
Явно става дума за хормонален дисбаланс при Вас, но трябва да се утояни причината? Също преглед при гинеколог е препоръчителен!

Всичко добро!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:21

Evelina1234 написа:Здравейте , имам един проблем , на 23 год. съм нямам МЦ вече 6ти ден ,отидох на лекар каза ми че имам задържан фуликул и ми изписа primolut nor за предизвикване 3х2 таблетки за 3 дни, още след първия прием имам леко зацапване нормално ли е ? Защото доктора ми каза че би трябвало след спирането на хапчето до няколко дена да ми дойде , а на мен ми зацапа предварително. Възможно ли е по време на приема на лекарството да ми дойде цикъла?

Здравейте!
Да, възможно е преждевременно да Ви дойде, все пак приемате хормони, които се отразяват различно на и индивидуално в някои случаи. Но сте права най-типично е след спирането на лекарството да очаквате прокървяване.
Как се чувствате веще след спирането на лекарството и установихте ли при лекаря си причината за спирането на МЦ?
Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта