Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:22

elena.dimitrova2 написа:Dobar den mislq che imam infekciq sarbej i techenie kato izvara i e zelenikavo i ispitvam golqm diskomfort kakvo bihte mi predpisa li


Здравейте!
Лечението се извършва по антибиограма след консултация с гинеколог!

Поздрави и всичко добро!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:38

dnikolova9501 написа:Здравейте , аз съм момиче на 22г. от 3 месеца страдам от генитален херпес. Първата проява беше в най-тежката възможна форма,съпроводена с вагинит. Имах оток,съпроводен с множество херпеси по цялата генитална част,втрисане,висока температура 39 градуса,бях буквално неподвижна ,просто беше един кошмар.Приемах Валтрекс,Азитрокс,Изопринозин,Витамини Центрум Макс,и се мажех с Ацикловир. Но за съжаление,през май ми се появи 5 дена преди цикъл отново,приемах Валтрекс ,Изопринозин и отново се мажех с Ацик. Вече сме юни,и в рамките на последните 2 седмици ,това чудо отново се появи,но не един,а 2 пъти. Вече не знам какво да правя,пия сок от лимони,храня се здравословно,пазя се,пия постоянно витамини,но няма никакъв ефект. Моля ви,омолявам ВИ помогнете ми,толкова съм отчаяна,че не знам вече към какъв специалист да се обърна,пия включително и прополис,и третирам мястото също с него. Обмислям варианта да пия по 1хапче Валтрекс ,профилактично,всеки ден. Но не смятам че това е изход от ситуацията. Мисля и че някои ден ,ако забременея ,спирането на лекарството,може да доведе до рецидив отново,и какво се случва при тази ситуация. Страх ме е ,да пия всеки ден ,до края на живота си лекарства.Моля Ви,дайте ми съвет.
П.С. Мили момичета,пазете се,ако вие не го правите ,не очаквайте някои да Ви пази,няма значение дали сте дълги години с даден човек,в такива времена живеем,че не се знае откъде може да си довлечеш една такава напаст.


Здравейте!

Съжалявам за Вашия проблем, но трябва да се въоръжите с търпение и да се борите с всични средства. Най-вече е необходимо да засилите имууната система като натуралните методи се оказват обикновено най-ефикасни. Като имуностимулант мога да Ви препоръчам алое вера, азиатски гъби като шийтаке или български билки като коприва,в съчетание с здравословна и високовитаминен хранителен режим.

За локално поддържане на една антивирална среда може да ползвате и Глизиген спрей (подходящ при херпес).

За упорити инфекции като при Вас е необходим един по-дълъг курс на профилактика с Ацикловир 400мг 2х1/д или Валацилковир 500мг 1х1/д за минимум 6 месеца.

Що се отнася до бременност, не се притеснявайте. Ацикловир се използва и по време на бременност, ако евтл. има нужда от терапия.

Пожелавам Ви бързо възстановяване!
Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:41

Neli359 написа:Здравейте имам проблем трябваше да ми дойде на 21-22 юни попринцип ми идва или на 27 или на 28 нито по-рано нито-по късно но на 22 ми беше полета за лондон и дойдох тук на гости за 10 дни но проблемът е че все още не ми е дошло и се притеснявам дали закъснението се дължи на смяната на климата и на часовата разлика? Аз съм на 21 и си имам постоянен приятел от 3 години сме заедно и си водим редовен полов живот но до сега не ми се е случвало да ми закъснява толкова много. Благодаря предварително за помоща


Здравейте!

За съжаление е трудно онлайн да се постави директно диагнозата за Вашия проблем. Направихте ли и тест за бременност като начало на диагностиката?

Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:43

bilqna.stancheva написа:Здравейте този месец ми се случва четири пъти в месеца да прокървя краткотрайно и после, когато си сложа превръзка на нея има само зацапване, а урината ми е чиста. На какво може да се дължи това?


Здравейте!

Бихте ли ми дали повече допълнителна инфирмация относно Вашата анамнеза: възраст, предишни гинекологични проблеми, операции? Кога последно сте били на гинеколог? Цитонамазка -последен резултат?
Много може да с причините за проблема, а един гинекологичен преглед за уточняване -силно препоръчителен!

Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:44

msgeorg написа:Здравейте,
Резултатите са на 4-ти ден от МЦ както следва:
LH Лутеинизиращ хормон 1.54
FSH Фоликулостимулиращ хормон 8.52
E2 Естрадиол 312
Пролактин 613.60
Тестостерон 1,41
TSH 5.75
Моля за мнение на 26год съм и правя опити за забременяване.


Здравейте!
Извинявайте, бихте ли ги снимали ипрепратили отново тук във форума (необходими са мерни единици!)

Поздрави,
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Roxana_2911 » 29 Юни 2018, 20:35

След раждането доктора ми пусна микробиология, след нея последва и тест за HPV . Лечението е с крем СИЛАУТ и таблетки РЕСПИВАКС за 3 месеца.[/quote]
Здравейте, Роксана!

Видях прикачените от Вас файлове и според микробиологията има налична влагалищна инфекция- за нея имате ли предписано лечение?

Относно изследването за HPV е необходима по-обширна информация: защо е било пусната, как е цитонамазката (кога след раждане точно е взета?), резултат от евтл. колпоскопия? Резултатите от HPV изследвания трябва да се разглеждат в контекста и на други параметри.

Поздрави!
Др Раева

Изследвания са направени два месеца след раждането. За инфекцията имам лечение с Flagyl 0.250 /2*2таблетки/, Flagyl 0.500 свещички и Lactagyn vag.
HPV теста е пуснат на база микробиологията.
Колпоскопия нямам направена .
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Roxana_2911 » 29 Юни 2018, 20:36

Изследвания са направени два месеца след раждането. За инфекцията имам лечение с Flagyl 0.250 /2*2таблетки/, Flagyl 0.500 свещички и Lactagyn vag.
HPV теста е пуснат на база микробиологията.
Колпоскопия нямам направена .
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 02 Юли 2018, 13:01

Roxana_2911 написа:Изследвания са направени два месеца след раждането. За инфекцията имам лечение с Flagyl 0.250 /2*2таблетки/, Flagyl 0.500 свещички и Lactagyn vag.
HPV теста е пуснат на база микробиологията.
Колпоскопия нямам направена .


Здравейте!

Би трябвало да Ви е направена и цитонамазка? Ако не е направена, моля направете си. Препоръчително е веднъж годишно да се прави за профилактика на рак на шийката на матката. След това и HPV диагностиката може във връзка с цитонамазка да се интерпретира.
За Флажил при какъв тип инфекция го назначиха? Как изглеждаше антибиограмата?

Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Roxana_2911 » 02 Юли 2018, 23:54

Само Тея две изследвания са ми направени за сега .
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот olyadd » 05 Юли 2018, 11:38

Здравейте,
предстои ни почивка на море /от 15.07-21.07/ и както обикновено се получава - напълно съвпада с месечния цикъл. Минала година ползвах Примолут Нор за отлагане и се получи без никакви странични ефекти. Проблемът е голямата ми дъщеря /13г./, която вече няколко почивки прекара в цикъл и държи поне този път да не е така.
Та въпросът ми е има ли някакъв начин да предизвикаме цикъла и по-рано, или да го забавим. Има цикъл от 2 години, редовен /през около 25 дни/ с продължителност 5 дни. Живеем в малък град и нямаме специалист - гинеколог, а личния лекар каза, че мога да и давам и на нея Примолут, но в листовката не пише от каква възраст може да се ползва.
Благодаря Ви
olyadd
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юли 2018, 11:19

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта