Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот nik_mar » 05 Юли 2018, 12:09

Здравейте Д-р Раева,
бих искала да ви помоля да дадете Вашето мнение за резултата ми от последното ми цитологично изследване:
Материал: задоволителен, наличие на клетки от трансформационната зона, микроорганизми
Група: РАР III A
1. Микроорганизми:
* Гъби, морфологично съвместими с Candida spp
* Променлива флора, подсказваща за бактериална вагиноза
2. Абнормални епителни клетки:
* Плоски епителни клетки
* Атипични сквамозни клетки - без да може да се изключи високостепенна плоскоепителна лезия HSIL (ASC-H); Нискостепенна плоскоепителна лезия LSIL съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1
Резултат от ДНК анализ:
Койлоцити, плоскоепителни и метапластични клетки с лека и умерена дискариоза, бактерии, псевдохифи.
НРV тест: Отрицателен за 6, 16 и 18, Положителен за HPV 11
Препоръки: Колпоскопия, Биопсия, Церв.абразио

Материала за изследването е взет след лечение за бактериална вагиноза с Флажил (перорално) и Лактажин (вагинално). Също така в момента приемам Coriolus за лечение на HPV инфекцията(след отстраняване на 3 малки външни кондилома), като нямам налични вътрешни кондиломи.
Въпроса ми е дали трябва да се притеснявам и какво бихте ми препоръчали да предприема ? Досега резултата ми от цитонамазката е бил най-много РАР II.
Благодаря ви предварително!
nik_mar
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Май 2018, 14:43

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 09 Юли 2018, 09:56

nik_mar написа:Здравейте Д-р Раева,
бих искала да ви помоля да дадете Вашето мнение за резултата ми от последното ми цитологично изследване:
Материал: задоволителен, наличие на клетки от трансформационната зона, микроорганизми
Група: РАР III A
1. Микроорганизми:
* Гъби, морфологично съвместими с Candida spp
* Променлива флора, подсказваща за бактериална вагиноза
2. Абнормални епителни клетки:
* Плоски епителни клетки
* Атипични сквамозни клетки - без да може да се изключи високостепенна плоскоепителна лезия HSIL (ASC-H); Нискостепенна плоскоепителна лезия LSIL съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1
Резултат от ДНК анализ:
Койлоцити, плоскоепителни и метапластични клетки с лека и умерена дискариоза, бактерии, псевдохифи.
НРV тест: Отрицателен за 6, 16 и 18, Положителен за HPV 11
Препоръки: Колпоскопия, Биопсия, Церв.абразио

Материала за изследването е взет след лечение за бактериална вагиноза с Флажил (перорално) и Лактажин (вагинално). Също така в момента приемам Coriolus за лечение на HPV инфекцията(след отстраняване на 3 малки външни кондилома), като нямам налични вътрешни кондиломи.
Въпроса ми е дали трябва да се притеснявам и какво бихте ми препоръчали да предприема ? Досега резултата ми от цитонамазката е бил най-много РАР II.
Благодаря ви предварително!


Здравейте!

На първо четене прави впечатление, че имате все още според резултата от цитонамазка съмнение за вагинална инфекция. Това често води до завишаване на ПАП-групата на цитонамазката. Затова предлагам отново да направите противоинфекциозен курс на лечение и след това да се повтори цитонамазката преди да се предприемат други стъпки за уточняване на ПАП 3А.

Всичко добро! Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Ванина » 09 Юли 2018, 14:36

Здравейте, д-р Раева
Жена на 37г. не раждала с редовен цикъл, нямам оплаквания. Правим опити за забременяване от три години, не успешни до момента. Ходила съм през годините на гинеколог и нищо смущаващо, до преди месец.Откриха ми субмукозен миомен възел около 0,9/0,9см, но не е сигурно тя ли е причината за неуспеха ни. Пуснах си хормони и цитонамазка. Искам ми се да избегна оперативната намеса-хистероскопска операция. Страхувам се от крайния резултат. Бихте ли погледнали резултатите от изследванията и според вас какво е положението? Какви са ми вариантите? Какво бихте ми препоръчали? Какви други изследвания да си направя? Ако единствената възможност е оперативна - кой специалист трябва да я извърши акушеро -гинеколог или онкогинеколог? Ох, въпросите ми са много....Благодаря Ви предварително!

Hormoni-1.jpg
Изследване хормони 1
Hormoni-1.jpg (41.97 KiB) Прегледано 684 пъти

Hormoni-2.jpg
Изследване хормони 2
Hormoni-2.jpg (23.65 KiB) Прегледано 684 пъти

Ultrazwyk.jpg
Изследване ултразвук
Ultrazwyk.jpg (28.88 KiB) Прегледано 684 пъти
Ванина
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юли 2018, 12:44

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 11 Юли 2018, 13:12

Ванина написа:Здравейте, д-р Раева
Жена на 37г. не раждала с редовен цикъл, нямам оплаквания. Правим опити за забременяване от три години, не успешни до момента. Ходила съм през годините на гинеколог и нищо смущаващо, до преди месец.Откриха ми субмукозен миомен възел около 0,9/0,9см, но не е сигурно тя ли е причината за неуспеха ни. Пуснах си хормони и цитонамазка. Искам ми се да избегна оперативната намеса-хистероскопска операция. Страхувам се от крайния резултат. Бихте ли погледнали резултатите от изследванията и според вас какво е положението? Какви са ми вариантите? Какво бихте ми препоръчали? Какви други изследвания да си направя? Ако единствената възможност е оперативна - кой специалист трябва да я извърши акушеро -гинеколог или онкогинеколог? Ох, въпросите ми са много....Благодаря Ви предварително!

Hormoni-2.jpg

Hormoni-1.jpg

2Ultrazwyk.jpg


Здравейте, Ванина!
От публикуваните от Вас изследвания има няколко особености:
1) от цитонамазката- определена е група IIc с някои особености- съмнение за инфекция и група IIc също често е асоциирана с инфекции или други особености, които е препоръчително да се уточнят. Следователно сега на първо време Ви препоръчвам микробиологична диагн. на влаг. секрет, евтл. също цервикален секрет. И в зависимост от тези резултати следва препоръка за евтл. контрола/или друг тип диагностика.
2)от лабораторните Ви изследвания прави впечатление - завишен пролактинин и занижен за съответния ден от цикъла прогестерон. В тази връзка също се налага или повторение на лаборатория (защото пролактинът се влия от много фактори и се завишава понякога само краткотрайно), евтл. допълнителна диагностика. При повторно завишен пролактинин с такива нива е добре да се обмисли и диагностика с магнитен резонанс (Вашия консултиращ лекат ще Ви обясни подробности за диагностика и терапия).
3) Относно миома- при субмукозен миом трябва да се обмисли опцията за ХСК и евтл. терапия, тъй като често субмукозни миоми са свързани с аборти. Тъй като ултразвука е преглед в динамика, би ми било по-лесно да преценя необходимостта от ХСК едва при личен преглед.

Има доста въпроси за уточняване при Вас. Препоръчвам да се обърнете към доверен Ви гинеколог и да уточните проблемите стъпка по стъпка, за да може да се увеличат шансовете Ви за забременяване.

Желая Ви успех! При евтл. въпроси съм насреща!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Ванина » 11 Юли 2018, 14:01

Здравейте, отново Д-р Раева
Благодаря Ви за изчерпателния анализ. Единственото което не разбрах, какво е "евтл" .За съжаление явно нямам доверен гинеколог :cry: Тук директно ми предложиха хистероскопска операция /почти даже ми я назначиха/ без изследвания, без търсене на причина, без диагноза или каквото и да било друго. Тези изследвания аз си ги поисках, като ми казаха че не са нужни, единственото решение е да се премахни. Жалко, че към този етап не мога да ви посетя, но ще направя всичко възможно за лична консултация. Може ли да ви помоля да ми избройте всички изследвания които е добре да си направя.Тук явно няма да ми ги назначат. След като събера всички необходими изследвания, ще дойда при вас. Благодаря Ви много :yellow: :yellow: :yellow:
Ванина
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юли 2018, 12:44

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Викииии » 12 Юли 2018, 16:33

Здравейте г-жо Раева , искам да попитам как да излекувам гъбичната инфекция и защо цикъла ми този месец идва два пъти понеже пих противозачатъчни ??
Викииии
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2018, 16:16

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Юли 2018, 10:39

Ванина написа:Здравейте, отново Д-р Раева
Благодаря Ви за изчерпателния анализ. Единственото което не разбрах, какво е "евтл" .За съжаление явно нямам доверен гинеколог :cry: Тук директно ми предложиха хистероскопска операция /почти даже ми я назначиха/ без изследвания, без търсене на причина, без диагноза или каквото и да било друго. Тези изследвания аз си ги поисках, като ми казаха че не са нужни, единственото решение е да се премахни. Жалко, че към този етап не мога да ви посетя, но ще направя всичко възможно за лична консултация. Може ли да ви помоля да ми избройте всички изследвания които е добре да си направя.Тук явно няма да ми ги назначат. След като събера всички необходими изследвания, ще дойда при вас. Благодаря Ви много :yellow: :yellow: :yellow:


Здравейте и благодаря за обратната връзка!

Под евтл. имам предвид съкращение евентуално :).
Що се отнася до пълен набор изследвания е малко трудно онлайн да се направи достатъчно пълноценна консултация. Един по-подробен разговор със специалист, преглед на място, оценка на общата ситуация помагат за една пълноценна препоръка. Съответно според прегледа/анамнезата се назначават изследвания с препоръка кога и как и в коя лаборатория могат да бъдат извършени.
Съжалявам, че от разстояние няма как да се извърши дългосрочна и пълноценна консултация.

Всичко добро! Поздрави,

Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Юли 2018, 10:42

Викииии написа:Здравейте г-жо Раева , искам да попитам как да излекувам гъбичната инфекция и защо цикъла ми този месец идва два пъти понеже пих противозачатъчни ??


Здравейте!

По какъв начин е диагностицирана гъбичната инфекция? Имате ли препоръка от микробиолог за терапия към евентуално изследване? Какъв тип контрацептив пиете?

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот drenca » 16 Юли 2018, 14:30

Здравейте! Пия Матрика почти 6 месеца за обилен цикъл, при което има ефект. Въпроса ми е колко време може да се пие след 6 месеца и трябва ли да се први почивка? Благодаря Ви предварително!
drenca
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2018, 14:26

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот galina11 » 22 Юли 2018, 11:06

zdraveite priemax djange do predi 2 meseca kazaxa mi da gi sprq poneje sam na 37 god, sega mi nazna4ixa prim oil za sabujdane na qichnicite vazmolno li e ot prim oil da me bolqt. blagodarq vi predvaritelno
galina11
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юли 2018, 11:02

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта