Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот miss_pukanka » 17 Окт 2018, 12:52

Здравейте! Исках да се консултирам във връзка с резултати от цитонамазка. Тъй като резултата е IIA, което не е опасно,но пък пише следваща цитонамазка след 6м и се притеснявам. Преди година ми гориха раничка с размерите на двулевова монета, сега вече на прегледа не се виждаше раничка и уж всичко е добре,но не знам. Резултатите от изследването: Конвенционална цитология
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IIA
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: IIA
БЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА:
АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА:
Задоволителна
КАТЕГОРИИ:
Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процес
Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процес
Клетъчни промени свързани с:
възпаление (включва типично възстановяване)
Допълнително описание:
Порцио - повърхностни /предимно/ и интермедиерни плоски епителни клетки, умерено левкоцити; малко муцинозни и
метапластични клетки /елементи на ектопична лезия/. Цервикален канал - муцинозни клетки с цитолиза, слуз, умерен брой
сегментоядрени левкоцити, зрели метапластични клетки с леки реактивни промени, повърхностни плоски епителии.
Следваща намазка: 6м."

Моля ви,помогнете ми с тълкуването на резултатите, има ли нещо притеснително? Няма към кого да се обърна и затова ви пиша.
Благодаря
miss_pukanka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2018, 12:46

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Розалия » 23 Окт 2018, 16:46

Здравейте на 28г. съм, последният ми цикъл беше от 2.10-5.10, следващият трябва да е от 30.10(така ми излиза в календара). На 21.10 имах зацапване първоначално тъмно червено,днес 23.10 е вече кафяво..имам болки в кръста и гърдите са ми под напрежение, но е нормално в предвид, че трябва да ми дойде след 8 дни...притеснявам се. На какво може да се дължи? Благодаря предварително!
Розалия
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2018, 16:43

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот elena.borisova » 26 Окт 2018, 15:25

Здравейте.направих спонтаннен аборт в 7г.с,проблема е че изминаха вече 10 дни от аборта но нивата на HCG ми падат бавно,в момента са 500,10mIU/mL ,ден след аборта ми бяха 2600,20mIU/mL,докторката тука в Гърция ми каза че би трябвало вече да са под 100 и ме праща на кюртаж,незнам какво да правя и много ме е страх.
elena.borisova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Окт 2018, 15:13


Re:Плода спира да има сърдечна дейност в 12 г.с.

Мнениеот ussa_59 » 30 Окт 2018, 12:49

ussa_59 написа:
Dr Yanitsa Raeva написа:Задавайте вашите въпроси, свързани с женското здраве на д-р Яница Раева - специалист акушерство и гинекология.

Повече за д-р Яница Раева и нейната практика може да научите от Справочника на Фрамар.
ussa_59
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Окт 2018, 12:38

Re: Re:Плода спира да има сърдечна дейност в 12 г.с. Защо?

Мнениеот ussa_59 » 30 Окт 2018, 12:52

ussa_59 написа:
ussa_59 написа:
Dr Yanitsa Raeva написа:Задавайте вашите въпроси, свързани с женското здраве на д-р Яница Раева - специалист акушерство и гинекология.

Повече за д-р Яница Раева и нейната практика може да научите от Справочника на Фрамар.
ussa_59
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Окт 2018, 12:38

Re: Re:Плода спира да има сърдечна дейност в 12 г.с. Сега е третата бременост

Мнениеот ussa_59 » 30 Окт 2018, 12:54

ussa_59 написа:
ussa_59 написа:
Dr Yanitsa Raeva написа:Задавайте вашите въпроси, свързани с женското здраве на д-р Яница Раева - специалист акушерство и гинекология.

Повече за д-р Яница Раева и нейната практика може да научите от Справочника на Фрамар.
ussa_59
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Окт 2018, 12:38

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот krasimiradimitrova » 03 Ное 2018, 17:55

Здраейте.!
Скоро ми откриха киста на жълтото тяло на десен яйчник, предписаха ми свещички и хормонални таблетки, които да приемам 5 дни. Казаха ми че цикълът ще закъснее. Колко по-точно се очаква да закъснее.? Лежа от 6 дни и вече започвам да се схващам гледам да не се натоварвам въпроса ми е нормално ли е да се подувам ниско дали това е от хапчетата?
krasimiradimitrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Ное 2018, 17:52

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Eliza96 » 03 Ное 2018, 21:39

Здравейте,откриха ми ентерококи фекалис във влагалището 2години се боря с тази инфекция пила съм много хапчета,сега минах курс със левофлоксацин и вагилакт глобули,притеснява ме постоянната странна миризма от влагалището която се променя от тази на фекалии на кисело на риба на изгоряло какво ще ме посъветвате?
Eliza96
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Окт 2018, 17:32

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот kate_123210 » 05 Ное 2018, 12:27

Здравейте!
Има съмнение за ендометризона киста на 2-та ми яйчника - едната е с размери 3х2 см, а другата е 2х2 см. Пуснаха ми изследвания за Риск на Алгор. за Овариална Малигнизация ( ROMA ) и резултатите са следните:
Резултат Референтни стойности
Риск за Овариална Малигнизация (ROMA) фертилни 9.1 % Фертилни < 11.4 нисък риск; ≥ 11.4 висок риск
Риск за Овариална Малигнизация (ROMA) - постменоп. * % Постменоп.< 29.9 нисък риск; ≥ 29.9 висок.риск
маркер CA-125 27.130 U/ml < 35
маркер HE4 53.97 pmol/l Фертилни: < 70; Постменопауза: < 140;

т.е резултатите са ми в нормата. Това какво трябва да означава, че няма ендометриозна киста или че може да има, но е доброкачествена. Имам ли основание за притеснение, при положение, че тези излседвания са ми в нормата. Лекарката ми каза, че биха могли тези кисти да се спукат сами по време на цикъл. Освен това ми направиха изследвания за инсулин, естрадиол, пролактин, тестостерон, FT4, TSH, FSH... всички са в нормата.

Благодаря предварително!
kate_123210
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2018, 12:09

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта