Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aycan.sunaeva » 06 Ное 2018, 18:29

Здравейте, д-р Раева! Обръщам се към Вас с молба за помощ. Консултирах се с много, различни специалисти, но все удрям на камък! На 03.09 ми дойде нормалната менструация в период от 28дена. Продължи 7дни. Но след като приключи, една седмица по-късно ми дойде отново за 2-ри път. Отидох при моя гинеколог, който ми предписа - Дицион. Понеже менструацията беше много обилна, реших да се консултирам отново с него, при което ми предписа Оргаметрил. Пих ги по предписание, 2пъти - сутрин и вечер, при което цикълът приключи,но след 4-5дена отново ми дойде и моят лекар ми каза да продължа с Оргаметрила. Отидох при 3други специалисти,в друг град, които не можаха да разберат какво ми се случва! Изследванията ми са перфектни, миома няма, нито кисти и възможност за менопауза- няма. Днес, след приключване на третата менструация в месеца, отново ми дойде. Моля Ви, помогнете ми! Дали е някакъв хормонален дисбаланс или нежелана реакция от Оргаметрила? Какво мога да направя, за да се справя с проблема?
aycan.sunaeva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2018, 18:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот blacky » 11 Яну 2019, 16:43

Здравейте!
Имам питане - може ли мазането с клотримазол (външно) по вулвата да повлияе на микробиологично изследване (влагалищен секрет)? Мазах се около седмица преди изследванията и прекратих мазането малко повече от 24ч преди вземането на секрета. Та сега имам резултат "не се изолира candida", а гинеколога предполагаше, че причинителя на проблема ми е candida, затова ме интересува дали отчетеният резултат е заради крема... Единственото положително отчетено в изследванията е "изолира се малко количество streptococcus agalactiae"
След няколко дни съм при гинеколога да обсъдим изследванията.
blacky
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2018, 18:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarAdmin1 » 11 Яну 2019, 16:57

От 10.01.2019 на въпросите свързани с гинекологични заболявания ще отговаря медицинския екип на "Фрамар".
Администратор на forum.framar.bg
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт.
Аватар
FramarAdmin1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Мар 2011, 15:51

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот blacky » 13 Яну 2019, 00:41

Малко двусмислено съм се изразила в предишния отговор. Исках да кажа, че са мазах в продължение на около седмица, а приключих да се мажа 35-36 часа преди вземането на материал за микробиология.
Извинявам се за повторността.
blacky
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2018, 18:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 17 Яну 2019, 15:23

blacky написа:Здравейте!
Имам питане - може ли мазането с клотримазол (външно) по вулвата да повлияе на микробиологично изследване (влагалищен секрет)? Мазах се около седмица преди изследванията и прекратих мазането малко повече от 24ч преди вземането на секрета. Та сега имам резултат "не се изолира candida", а гинеколога предполагаше, че причинителя на проблема ми е candida, затова ме интересува дали отчетеният резултат е заради крема... Единственото положително отчетено в изследванията е "изолира се малко количество streptococcus agalactiae"
След няколко дни съм при гинеколога да обсъдим изследванията.


Здравейте, blacky!

Не би трябвало да повлияе основно на резултата от изследването, след като освен препарат за външно приложение не сте приемали перорално противогъбичен препарат или не сте използвали такъв за приложение във влагалището.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Nadyastoyanova92 » 27 Яну 2019, 17:08

Здравейте! Резултата от биопсията ми е следната:
Окончателна диагноза: Дисплазия коли утери.Ерозио коли утери.
Епителизиращо жлезисто папиларно псевдоерозио с HPV - генеза и умерена дисплазия(Cin 2) на плоския епител;Единични фокуси с изразена дисплазия(Cin 3) в участъците с епидермизация.
Въпроса ми е какво лечение да очаквам?
Благодаря ви!
Nadyastoyanova92
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2019, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот MirelaArmenska » 30 Яну 2019, 13:26

Здравейте! Моят проблем започна още преди 1 година, когато започнах да водя полов живот с приятеля ми. По време на полов акт и досега винаги съм имала повърхностна болка при проникването, болка при дълбоко проникване, а от близо 5месеца имам и силна болка в яйчниците. Тогава реших да отида на гинеколог и след направен контролен преглед на магарето, той ми каза, че най-вероятно имам гъбична инфекция, защото имах и леко влагалищно течение. Изписа ми Микомакс, Клотримазол крем и глобули. Каза, че приятеля ми също трябва да се лекува с Микомакс и Клотримазол крем. Направихме курса на лечение, но след това проблема пак се върна с пълна сила. Вече имах и парене по време на полов акт и много болезнено подуване на малките срамни устни. Свързах се със същия лекар, каза ми да повторя лечението. Този път нямаше никакви изгледи на подобряване, при което преди месец записах час при друг гинеколог. Помолих да ми бъде направено микробиологично изследване на влагалищен секрет, при което резултатът беше наличие на стафилококова бактерия! От антибиограмата лекарят ми изписа Лефлокс за 1седмица. В началото имах някакво подобрение, но всеки път след полов акт с приятеля ми изпитвам същото парене, подуване и болка в яйчниците. Той няма никакви симптоми, но тази седмица е на преглед за всеки случай. Направо не знам какво да направя вече, лутам се от лекари на лекари и без никакъв ефект... :roll: Моля дайте ми съвет!
MirelaArmenska
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Яну 2019, 12:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 30 Яну 2019, 15:53

Nadyastoyanova92 написа:Здравейте! Резултата от биопсията ми е следната:
Окончателна диагноза: Дисплазия коли утери.Ерозио коли утери.
Епителизиращо жлезисто папиларно псевдоерозио с HPV - генеза и умерена дисплазия(Cin 2) на плоския епител;Единични фокуси с изразена дисплазия(Cin 3) в участъците с епидермизация.
Въпроса ми е какво лечение да очаквам?
Благодаря ви!


Здравейте, Nadyastoyanova92!

Специфичното лечение ще бъде определено от Вашия лекар въз основа на Вашето цялостно здраве и медицинска история, степента на увреждане, Вашата толерантност към специфични лекарства, процедури или терапии, очаквания за хода на лезията. Възможни лечебни методи включват криотерапия, лазерна терапия, бримкова електрохирургична ексцизия (LEEP) или конизация (конусна биопсия) за отстраняване или разрушаване на анормалната тъкан.

Обсъдете възможните терапевтични подходи с Вашия лекар.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Chilyana » 30 Яну 2019, 23:57

Здравейте,
планувам бременност и преди да започнем с опитите реших да си направя микробиологичен тест и цитонамазка. Микробиолобичните изследвания излязоха, а цитонамазката трябва да излезе до няколко дни. Понеже овулацията ми наближава, а не мога да направя повторна консултация с лекаря в идните 10 дни, ми се иска да знам дали има нещо притеснително в резултатите от микробиологията. Иска ми се да не пропускам овулацията този месец.
Споделям резултатите и моля за мнение.
Microscopic results: Намалено количество Lactobacillus SPP.,
Плоски епителни клетки, Clue Cells, Грамвариабални колибактерии, масово левкоцити. Микроскопски данни за аминоколпит.
Results of culture: липсва бактериален растеж при аеробно култивиране
Conclusion: Не се изолира CANDIDA SPP.
Благодаря предварително!
Chilyana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2019, 23:38

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 31 Яну 2019, 17:51

Chilyana написа:Здравейте,
планувам бременност и преди да започнем с опитите реших да си направя микробиологичен тест и цитонамазка. Микробиолобичните изследвания излязоха, а цитонамазката трябва да излезе до няколко дни. Понеже овулацията ми наближава, а не мога да направя повторна консултация с лекаря в идните 10 дни, ми се иска да знам дали има нещо притеснително в резултатите от микробиологията. Иска ми се да не пропускам овулацията този месец.
Споделям резултатите и моля за мнение.
Microscopic results: Намалено количество Lactobacillus SPP.,
Плоски епителни клетки, Clue Cells, Грамвариабални колибактерии, масово левкоцити. Микроскопски данни за аминоколпит.
Results of culture: липсва бактериален растеж при аеробно култивиране
Conclusion: Не се изолира CANDIDA SPP.
Благодаря предварително!


Здравейте, Chilyana!

Нямате гъбична инфекция, но има данни за бактериална вагиноза. Бактериалната вагиноза не възпрепятства забременяването, но е добре първо да я излекувате.

Консултирайте се с акушер-гинеколога си за подходяща терапия. Успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта