Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот blacky » 15 Мар 2019, 17:28

Представям цялата проблематика и лечение, през които преминах, защото имам няколко въпроса свързани с тях. На 24г. съм, без бременности, също без аборти.
Имам почти ежедневно бяло течение, което се появи след първото ми лекуване на гинекологичен проблем. Течението е малко по-гъсто от това, което имах преди да имам какъвто и да е било проблем - но тогава течението не беше толкова често. Самото лечение беше миналата година края на август - тогава след гинекологичен преглед и пуснати изследвания (микробиология) ми бяха изписани клотримазол крем и макмирор глобули. След като излязоха резултатите гинекологът ми каза че имам кандида и ешерихия, съответно продължих с макмирор глобули и ми изписа и ципрофлоксацин за бактерията. Тъй като глобулите свършиха преди антибиотика ми предписаха и гиназол крем. След приключване на лечението не правихме нови изследвания, защото оплакванията ми изчезнаха и бях добре. Единствено се появи течението, за което споменах, но реших, че организма ми се прочиства от глобулите и крема, които бях слагала, тъй като преди това не бях поставяла във влагалището лекарства.
В края на декември се появиха други оплаквания - зачервяване и дискомфорт в интимната зона.След гинекологичен преглед и пусната микробиология на 7 януари ми бяха изписани флукорик 1х1 през 3 дни (общо 3 хапчета); полижинакс глобули за 6 дни; и ломексин крем;. На 14 януари след излизане на резултатите от микробиологията -> "изолира се малко количество streptococcus agalactiae" гинекологът ми изписа аугментин 0.625 /3х1 за 7 дни/; макмирор; и пак флукорик - 1х1 през 3 дни.
На 13 февруари излязоха резултатите от контролните изследвания -> "изолира се сигнификантно количество streptococcus agalactiae". Изписани ми бяха - левофлоксацин и флуомизин -> тук аптекарката ми каза, че ми е предписано да слагам по 1 вагинална таблетка вечер само 2 дни, т.е. че трябва да използвам само 2 таблети от цялата кутийка, така и направих.
Едва след това лечение зачервяването започна да намалява с него си отиде и част от дискомфорта.
На 6 март бях за контролен преглед - изписани ми бяха гинексид овули за течението. На 11 март новата микробиология показва "enterococcus faecalis - масово". Гинекологът ми каза да отида на зъболекар за почистване на зъбен камък и за други възможни манипулации като отида с изследванията, тъй като според гинеколога стрептококите (които вече ги няма), както и новата бактерия са по-скоро от друго "огнище" което най-вероятно е в устата, а не от влагалището. Съответно утре съм на зъболекар. Гинекологът обаче ми изписа лечение, което да приложа когато поприключа с манипулациите при зъболекаря, под предтекст, че бактерията не е сериозна, изписаното е: moloxin 0.400 по 1 таблетка на ден /2 опаковки/ и флуомизин по 1 на вечер /2 опаковки/. Тук е главният ми въпрос - в антибиограмата относно moxifloxacin няма никаква идентификация дали е R или S, но са отбелязани други антибиотици към които бактерията е чувствителна -> 1. не е ли по-добре да се замени молоксина с някой от тях? Предполагам, че стоматологът ще се наложи да ми изпише антибиотик заради някоя манипулация и ако ми посочи някой, към който enterococcus faecalis не е чувствителна какво да правя?
Другите ми въпроси са:
2. Днес на 1ви ден от месечния ми цикъл за пръв път ми се появи болка ниско в корема, сякаш някакво парене от вътрешната страна, пулсиращо. По принцип почти всеки цикъл имам тъпа болка и се справям като пия нурофен в продължение на около 24ч /през другите дни от цикъла не е толкова силна болката и се справям без хапчета/, но тази болка е различна. Дори когато не усещам сега тази болка, наподобяваща парене/леко пронизване при малко по-силно притискане на мястото ниско в корема я усещам пак. На какво може да се дължи това? Най-вече - повод за притеснение ли е?
3. Възможно ли е наистина честото бяло течение да се е появило от локалното лечение на вагинални проблеми?
4. Опасно ли е толкова продължително лечение като моето - минаха 2 месеца, скоро ще станат 3?
5. Никога не са ми правили цитонамазка - дали е добре да поискам следващия път?

Вече съвсем съм уплашена от всички тези гинекологични проблеми и се притеснявам някога ще се оправя ли. А зачервяването и дискомфорта си стоят - притеснявам се, че продължителните проблеми може да имат някакви последствия за забременяване в бъдеще... При моя гинеколог нещата протичат много бързо и колкото и да питам информацията която получавам обратно е оскъдна затова при следващи проблеми мисля да го сменя.

Предварително Ви благодаря много за отделеното внимание!
blacky
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2018, 18:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот blacky » 16 Мар 2019, 13:19

И още един въпрос, който съм изпуснала - през време на лечението което ми предстои, най-вече заради вагиналните таблетки, проблем ли ще е тогава да спортувам по-активно и да посещавам фитнес?
blacky
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2018, 18:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот M.T. » 21 Мар 2019, 12:41

Здравейте. Момиче съм на 18 години. Водя полов живот от 1 месец, винаги с предпазни средства. Менструацията ми не е много редовна, закъснява винаги с 1-2 дни и е в порядъка на 28-32 дни. Трябваше да ми дойде на 5 март но вече закъснява с 16 дни. Направих си 4 теста досега - всички отрицателни. Нямам симптоми на бременност според мен. Възможно ли е да има някакъв проблем или е от стрес понеже края на февруари имах изпит и бях много притеснена. Трябва ли да посетя гинеколог - да отбележа, че никога досега не съм посещавала. Ще съм много благодарна ако получа отговор защото съм адски притеснена и само чакам и нищо не става.
M.T.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Мар 2019, 12:41

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 21 Мар 2019, 13:06

M.T. написа:Здравейте. Момиче съм на 18 години. Водя полов живот от 1 месец, винаги с предпазни средства. Менструацията ми не е много редовна, закъснява винаги с 1-2 дни и е в порядъка на 28-32 дни. Трябваше да ми дойде на 5 март но вече закъснява с 16 дни. Направих си 4 теста досега - всички отрицателни. Нямам симптоми на бременност според мен. Възможно ли е да има някакъв проблем или е от стрес понеже края на февруари имах изпит и бях много притеснена. Трябва ли да посетя гинеколог - да отбележа, че никога досега не съм посещавала. Ще съм много благодарна ако получа отговор защото съм адски притеснена и само чакам и нищо не става.


Здравейте, M.T.!

Възможно е менструалното нарушение да е вследствие на стрес. Все пак, е най-добре (още повече, че никога не се е случвало досега) да се прегледате при акушер-гинеколог.
Силно препоръчително е всяка жена периодично да ходи на профилактичен гинекологичен преглед с цел превенция и ранно откриване на заболявания.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 21 Мар 2019, 13:31

blacky написа:И още един въпрос, който съм изпуснала - през време на лечението което ми предстои, най-вече заради вагиналните таблетки, проблем ли ще е тогава да спортувам по-активно и да посещавам фитнес?


Здравейте, blacky!

Не споменавате дали имате партньор. Ако имате партньор, той също трябва да се лекува, дори и да няма симптоми, тъй като е възможно да се предавате един на друг бактерии.

Също така би могло да използвате и локални вагинални средства с пробиотици и млечна киселина.

Балансът на микроорганизми може да се наруши както от рядка, така и от прекомерна интимна хигиена.
Излагането на почистващи продукти може да измести бактериалното равновесие и да доведе до намаляване на защитните бактерии. Използването на вагинален душ, вагинални дезодоранти, спрейове, кърпички, промивки, парфюмирани сапуни, миещи средства за тяло, пяна за вана може да промени баланса между защитните и болестотворните бактерии.
Почистване на гениталната област и ануса с мек натурален сапун или интимен гел и топла вода веднъж на ден помага за контролиране на растежа на бактериите и ограничаване инфекциите, както и предотвратяване на лоша миризма.
Гениталиите се измиват / избърсват / почистват от вагиналната област в посока към ануса. Анусът трябва да се измива след вагиналната област, за да се предотврати преминаване на ректални микроби към вагиналната област. Тези микроби могат да причинят инфекция на урогениталния тракт.
Тесните панталони и бельо, изработени от синтетични материали, могат да намалят циркулацията на въздуха около вагината и да увеличат изпотяването в тази област, което може да увеличи риска от поява на неприятна миризма или инфекция.
Трябва да се носят дрехи и бельо, които не предизвикват оклузия в интимната област и които са изработени от естествена, дишаща материя, като памук. Доброто бельо абсорбира влагата, позволява на кожата да диша и не създава хранителна среда за развитие на бактерии.

Добре е да Ви се направи цитонаназка. Може да направите консултация и с друг акушер-гинеколог, след като имате такъв проблем с повтарящи се вагинални инфекции.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот blacky » 21 Мар 2019, 17:52

Благодаря Ви за отговора!
Имам постоянен партньор, но когато съм с инфекция, както последните месеци - се въздържаме от всякакви интимни отношения. Отделно от това винаги ползваме презервативи.
Не разбрах само - активното движение и фитнес биха ли попречили по някакъв начин на лечението ми?
blacky
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Юни 2018, 18:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 21 Мар 2019, 19:49

blacky написа:Благодаря Ви за отговора!
Имам постоянен партньор, но когато съм с инфекция, както последните месеци - се въздържаме от всякакви интимни отношения. Отделно от това винаги ползваме презервативи.
Не разбрах само - активното движение и фитнес биха ли попречили по някакъв начин на лечението ми?


Не, фитнесът не възпрепятства лечението.

Препоръчително е да се лекува и партньорът.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот HollywoodGirl » 29 Мар 2019, 11:33

Здравейте!През януари месец ми откриха възпаление на дясната маточна тръба след като чувствах близо месец боли ниско долу в дясно.Цикълът ми е нормален , нямам закъснения.Предписаха ми антибиотик Амоксиклав , заедно с таблетки Флажил и свещички Профенид.След свършването на антбиотика посетих отново лекар и ми предложи през пролетта да отида на нагревки.Аз продължавах да имам лека болка в дясно.Направих си кръвни изследвания , резултатите бяха в норма.Посетих и нефролог , за да се уверя ,че не е проблем с бъбреците , но и там не откриха нищо.Февруари пак бях на друг гинеколог за друго мнение , но там пък ми отговориха ,че не виждат никакво възпаление.Направо се отчайвам вече.Ще посетя пак гинеколог , но дали нагревките ще ми помогнат ако ги почна?Също така нормално ли е да има уж възпаление , а левкоцитите да са в норма?Пропуснах да отбележа , че винаги съм си имала бяло течение , изследвано е , не са намирали някакви бактерии или гъбички.
HollywoodGirl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2019, 11:10

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 04 Апр 2019, 19:40

HollywoodGirl написа:Здравейте!През януари месец ми откриха възпаление на дясната маточна тръба след като чувствах близо месец боли ниско долу в дясно.Цикълът ми е нормален , нямам закъснения.Предписаха ми антибиотик Амоксиклав , заедно с таблетки Флажил и свещички Профенид.След свършването на антбиотика посетих отново лекар и ми предложи през пролетта да отида на нагревки.Аз продължавах да имам лека болка в дясно.Направих си кръвни изследвания , резултатите бяха в норма.Посетих и нефролог , за да се уверя ,че не е проблем с бъбреците , но и там не откриха нищо.Февруари пак бях на друг гинеколог за друго мнение , но там пък ми отговориха ,че не виждат никакво възпаление.Направо се отчайвам вече.Ще посетя пак гинеколог , но дали нагревките ще ми помогнат ако ги почна?Също така нормално ли е да има уж възпаление , а левкоцитите да са в норма?Пропуснах да отбележа , че винаги съм си имала бяло течение , изследвано е , не са намирали някакви бактерии или гъбички.


Здравейте, HollywoodGirl!

Повишаването на броя на левкоцитите може да индикира наличието на възпалително заболяване и характеризира възпалението по отношение на тежестта и вида. Но е възможно при леко, фокално или хронично възпаление да не се установи промяна. Следователно, нормалното количество на белите кръвни клетки и ДКК не изключват възпалителното заболяване от диагнозата. Изследвали ли сте С-реактивен протеин - маркер на възпалението?

Съветваме Ви да се консултирате и с друг акушер-гинеколог.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aycan.sunaeva » 12 Апр 2019, 19:09

Здравейте! Преди 1седмица бях на лекар, защото лекувам вагинална инфекция. Преди да излязат изследванията за влагалищен секрет и урина лекарката ми изписа Тинидазол 500 и Полижинакс глобули, но на 4 прием на полижинакса прокървях. А менструалния ми цикъл(продължителност 30дни) мина преди 16дни. В периода около овулация съм и течението не е силно,съвсем леко е, но кафеникаво на цвят с леки примеси от кръв. Вече 4ден съм с това течение. Никога не ми се беше случвало и съм уплашена. Микробиологията и урината излязоха и са чисти. Използвала съм дамски душ по съвет от лекарката ми. Според Вас какъв може да е проблема? Дали е възможно течението да е овулаторно или от приема на лекарствата, които написах?Благодаря предварително.
aycan.sunaeva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2018, 18:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron