Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот petrova1 » 02 Апр 2018, 00:41

Моля да ми обясните какво означават следните букви при направена колпоскопия - E2, L1, ZN, V1, Z3.Какво означава цитонамазка PAP 2 a-b, лека дискариоза, минимална метаплазия и необходима ли е биопсия?Благодаря!
petrova1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2018, 00:39

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 02 Апр 2018, 11:26

angelova8808 написа:Здравейте имам един въпрос към вас надявам се поне вие да ми отговорите. Бях бременна с близнаци,единия сак нямаше ембрион а другия изоставаше в развитието и не се установи сърдечна дейност. Последва аборт,хистологията е ОТОЧНИ ХОРИАЛНИ ВЪСИ СЪС ЗАГУБА НА СЪДОВЕ И ДЕГЕНЕРАТИЧНО ИЗМЕНЕН ТРОФОБЛАСТ,ТРОФОБЛАСТНИ ОСТРОВИ,ФИБРИНОИДНИ ДЕПА. Докторката която ме прави аборта се укри а от болницата не ми обясниха нищо. Имам ли място за притеснение че е нещо лошо и можете ли да ми обясните какво значи това. Благодаря ви преварително


Здравейте!

Съжалявам за неприятното преживяно с аборта. Като цяло е трудно да се даде от дистанция мнение за конкретната причина за аборта.
Що се отнася до хистологията, тя рядко успява да обясни конкретната причина за аборта. Във вашата хистология са описани изменения, които може да са в следствие от вече настъпил аборт (Missed abortion) или да са структурни изменения преди да настъпи аборта - дегенерация на трофобласт, т.е. неправилно развитие на плацентарната структура.
При евтл. повторни аборти се прави по-разширена диагностика при пациентките с изследвания за тромбофилия, генетични изследвания на абортивен материал и др.

Ако имате още въпроси, съм насреща!
Всичко добро!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 02 Апр 2018, 11:39

[quote="infinity"]Здравейте, д-р Раева!
След непротектиран полов акт се наложи да пия Постинор. Въпросът ми е следния- вреден ли е, на какво вреди и засяга ли по някакъв начин репродуктивните способности на жената?

Благодаря![/quo

Здравейте!

Относно спешните контрацептиви след непроектиран полов акт е важно пациентката да е запозната с евтл. странични действия. Към момента познатите са подробно изброени в упътването към продукта:

https://apteka.framar.bg/30000276/%D0%B ... BC%D0%B3-2

Ако се наложи прием на такъв продукт, е препоръчително да бъде веднъж месечно, за да не се подсили допълнително риска от хормонален дисбаланс. В това се крият основните познати рискове то приема на орални спешни контрацептиви - промени в цикъла, хормонални смущения. Съотв. те могат да нарушат една нормална функция на женския организъм.

Поздрави,
Д-р раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 02 Апр 2018, 11:58

petrova1 написа:Моля да ми обясните какво означават следните букви при направена колпоскопия - E2, L1, ZN, V1, Z3. Какво означава цитонамазка PAP 2 a-b, лека дискариоза, минимална метаплазия и необходима ли е биопсия?Благодаря!


Здравейте!

Колпоскопията Ви означава -ектропион, дифузен колпит/цервицит, овула наботи, обилни, но правилни съдове, ектопични острови под плоския епител. Като цяло тук няма нищо притеснително.

Що се отнася до цитонамазката, там е важно с каква номенклатура работи Вашия патолог (тъй като в България се ползват различни) и тогава може по-конкретно да се определи резултата. По описанието към цитонамазката става въпрос за леки изменения в клетъчните ядра.

Препоръчително е колегата, който е направил колпоскопията и познава предисторията Ви да вземе решение за по-нататъшното следене, защото това е много комплексно и отговорно решение. То е трудно да се вземе от разстояние и без личен преглед на пациента.

Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот angelova8808 » 02 Апр 2018, 12:46

Благодаря за отговора д-р Радева. Предстои ми посещение при д-р Кинова за изследване на имонологични и генетични пакети както и тромбофилия. Докторите смятат че още не необходимо да се правят защото това ми е първи аборт и имам една успешна бременност преди 10 години. Желая ви здраве и Бог да ви закриля.
angelova8808
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2018, 11:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот angelova8808 » 02 Апр 2018, 13:30

Извинявам се за правописната грешка д-р Раева. Благодаря още веднъж :)
angelova8808
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2018, 11:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот angelova8808 » 03 Апр 2018, 18:35

Здравейте д- р Раева понеже съм записана за 24 април при д-р Конова имам отново въпрос към вас. Направихме спермограма на мъжът ми можете ли да ни помогнете в разчитането.
Въздържание 5 дни:
Обем на еякулата-5.2 мл
Миризма на е-специфична,добре изразена
Цвят на еякулата -белезникав
Време на втечняване-след 60 мин,не настъпва пълно втечняване
Вискозитет на спермата-2.8 см (хипервискозитет)
ph на спермата 8.6
Брой насперматозоидите в еякулатс-32 млн/мл
Подвижност на сперматозоидите:
Бързоподвижни-30%
Бавноподвижни-32%
Неподвижни-38%
Морфологията на сперматозоидите 66%-нормални,34%с отклонения,промени предимно в главата,шийката и опашката.
Предстои ни и друга спермограма в Крим разширена. Имаме ли място за притеснение за хипервискозитета,времето за втечняване и ph.
Благодаря ви предвсрително
angelova8808
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2018, 11:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Desipetkova12 » 08 Апр 2018, 12:52

Здравейте. Преди известно време ходих на гинекологичен преглед. От цито намазката резултатът е PAP 2 , умерено Leucо и кандида. Бяха ми изписани глобули Клион Д за десет дни. След проведеното лечение отидох пак на преглед и повторния резултат е същия. Пак ми изписаха Клион Д. Въртя се в омагьосан кръг. Какво друго мога да си взема за тези гъбички.
Desipetkova12
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Апр 2018, 12:21

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Sonq97 » 10 Апр 2018, 19:43

Здравейте,д-р Раева диагнозата ми е подостър хроничен вагинит ходих при гинеколози който ме тъпчеха повече от година с антибиотици без ефект оплакванията бяло течение с много остра миризма засилваща се по време на цикъл и болки по време на полов контакт може ли някакъв съвет.
Sonq97
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2018, 19:31

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 11 Апр 2018, 12:58

Desipetkova12 написа:Здравейте. Преди известно време ходих на гинекологичен преглед. От цито намазката резултатът е PAP 2 , умерено Leucо и кандида. Бяха ми изписани глобули Клион Д за десет дни. След проведеното лечение отидох пак на преглед и повторния резултат е същия. Пак ми изписаха Клион Д. Въртя се в омагьосан кръг. Какво друго мога да си взема за тези гъбички.


Здравейте!

Вие имате ли оплаквания и какви по-точно? От микробиоология на влагалищен секрет какъв е точният резултат?
При кандида албиканс (която е най-честата находка за гъбички) се препоръчва лечение с препарати, съдържащи Клотримазол.

Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта