Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 16 Апр 2019, 13:34

aycan.sunaeva написа:Здравейте! Преди 1седмица бях на лекар, защото лекувам вагинална инфекция. Преди да излязат изследванията за влагалищен секрет и урина лекарката ми изписа Тинидазол 500 и Полижинакс глобули, но на 4 прием на полижинакса прокървях. А менструалния ми цикъл(продължителност 30дни) мина преди 16дни. В периода около овулация съм и течението не е силно,съвсем леко е, но кафеникаво на цвят с леки примеси от кръв. Вече 4ден съм с това течение. Никога не ми се беше случвало и съм уплашена. Микробиологията и урината излязоха и са чисти. Използвала съм дамски душ по съвет от лекарката ми. Според Вас какъв може да е проблема? Дали е възможно течението да е овулаторно или от приема на лекарствата, които написах?Благодаря предварително.


Здравейте, aycan.sunaeva!

Не е описаната такава нежелана реакция при приложение на Полижинакс, но все пак е възможно да се появи страничен ефект, който не е указан в листовката. Възможно е също това кървене да е вследствие на възпаление поради инфекцията или поради нараняване на лигавицата при поставяне на глобулата.

Препоръчваме Ви да се консултирате с лекуващия лекар, за да се идентифицира причината.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Plampi45 » 17 Апр 2019, 08:38

Здравейте, имам проблем , който не мога да оправя сама. В началото на зимата проимах цистит и 5 дена ме лекуваха с "Гентамицин", но този цистит отново се появи и ме лекуваха с "Ципрофлоксацин" след това с "Уринал акут".. и все пак след тези лечения си имах лека болка и когато спирам да се лекувам отново се появява този проблем, също така от 5-6 месеца имам бяло течение и сърбеж и четох, че може да са гъбички казаха ми да приемам "Клотримазол" , но след тези хапчета пак се появиха. После пих "Нистатин Актавис" , помогна ми за 1 месец и отново се влоших и не знам какво да правя. Моля за помощ
Plampi45
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2019, 08:34

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aycan.sunaeva » 17 Апр 2019, 11:47

FramarLekari написа:
Здравейте, aycan.sunaeva!

Не е описаната такава нежелана реакция при приложение на Полижинакс, но все пак е възможно да се появи страничен ефект, който не е указан в листовката. Възможно е също това кървене да е вследствие на възпаление поради инфекцията или поради нараняване на лигавицата при поставяне на глобулата.

Препоръчваме Ви да се консултирате с лекуващия лекар, за да се идентифицира причината.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"


Не мога да се обадя в момента на моята лекарка, защото е в почивка за 1седмица и имам час чак на 25. Затова се наложи да пиша тук. Вече 8дни съм с това течение, като от кафяво стана черно на цвят. Чета за някакви кисти,миома,полипи....възможно ли е да е нещо такова??? Няма как да е инфекция,защото микробиологията и урината излязоха чисти. Лекарката ми имаше съмнения за инфекция и затова ми ги предписа. Много се притеснявам и съм уплашена,дано всичко се оправи.....
aycan.sunaeva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2018, 18:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 17 Апр 2019, 19:19

aycan.sunaeva написа:Не мога да се обадя в момента на моята лекарка, защото е в почивка за 1седмица и имам час чак на 25. Затова се наложи да пиша тук. Вече 8дни съм с това течение, като от кафяво стана черно на цвят. Чета за някакви кисти,миома,полипи....възможно ли е да е нещо такова??? Няма как да е инфекция,защото микробиологията и урината излязоха чисти. Лекарката ми имаше съмнения за инфекция и затова ми ги предписа. Много се притеснявам и съм уплашена,дано всичко се оправи.....


В такъв случай, след като кървенето продължава и имате притеснения, Ви съветваме да посетите друг акушер-гинеколог!

Тинидазол може да причини като нежелана реакция кафеникаво вагинално течение, но е препоръчително да се изключат други причини. За съжаление по интернет няма как да идентифицираме причината.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 17 Апр 2019, 19:24

Plampi45 написа:Здравейте, имам проблем , който не мога да оправя сама. В началото на зимата проимах цистит и 5 дена ме лекуваха с "Гентамицин", но този цистит отново се появи и ме лекуваха с "Ципрофлоксацин" след това с "Уринал акут".. и все пак след тези лечения си имах лека болка и когато спирам да се лекувам отново се появява този проблем, също така от 5-6 месеца имам бяло течение и сърбеж и четох, че може да са гъбички казаха ми да приемам "Клотримазол" , но след тези хапчета пак се появиха. После пих "Нистатин Актавис" , помогна ми за 1 месец и отново се влоших и не знам какво да правя. Моля за помощ


Здравейте, Plampi45!

Не е редно да провеждате самолечение, особено дори при липса на диагноза.

Отидете на преглед при акушер-гинеколог, който ще идентифицира причината за течението и ще Ви предпише подходяща терапия. Споделете и за проблема с цистита.

Също така може да приемате Уринал Медикъл в продължение на 1 месец по 1 таблетка дневно с цел лечение и превенция на повтарящи се цистити. Ако желаете, може да изберете вместо него друг продукт с червена боровинка, като следвате дозировката и продължителността на прием за хроничен цистит и профилактика.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Plampi45 » 17 Апр 2019, 22:11

А мога ли да приемам "Уринал Медикъл" по време да менструалния цикъл?
Plampi45
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2019, 08:34

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 19 Апр 2019, 11:06

Plampi45 написа:А мога ли да приемам "Уринал Медикъл" по време да менструалния цикъл?


Да, може да се приема по време на менструация.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Татяна Чобанова » 20 Апр 2019, 11:01

Здравейте!От близо 5 години имам нередовен цикъл.LH ми е 10,82;FSH е 17,06;estradiol е 104,4.От по-стари изследвания LH е 17.53,аFSH-13,53;естрадиол 113,38.Всички други хормони са ми в норма.На 39 години съм и каза ,че не влизам в менопауза.Пих 2 месеца Белара,които нещо не ми понесоха и след това минах на Мидиана за още 4 месеца.Ефект нямаше.Сега ми изписаха Диане 35,които можело да ги пия 4-5години.Чета,че Диане 35 имат много странични ефекти и се качват килограмиНяма ли някои противозачатъчни,от които не се дебелее и да нямат странични ефекти(като депресии и гадене)?С какво да ги сменя?Освен това имам и лек проблем с вените.Благодаря!
Татяна Чобанова
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Мар 2014, 18:40

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Татяна Чобанова » 20 Апр 2019, 16:07

Извинявайте,но може ли да го сменя с Ясмин,че за него чета по добри отзиви?
Татяна Чобанова
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Мар 2014, 18:40

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот elito16 » 22 Апр 2019, 15:55

Здравейте, моля за разчитане на хормонални изследвания правени по повод на мои съмнения за ранна менопауза. На 37 години съм. Изследванията ми са правени на 4 ден от МЦ.Преглеждана съм от АГ специалисти според, които нямам основания за притеснния. Стойности:
TSH 0.74(0.27-4.20)
LH 6.66 ( фол. 1.9-12.6;овул.8.7-95.6; мен.15.9-54)
FSH 5.36( фол.2.5-12.5; овул. 3.4-33.4мен.23-134.Sunglasses
Testestorone0.64(0.29-1.67)
Estradiol 332.4(фол. 46-607;овул315-1828;мен.<18.4-201/
Prolactin 126.80 /102-496/
Анти Мюлеров хормон 1,58/0,40-6,96/
Progesterone 13.12 изследван на 21 ден
Притесненията ми произтичат от това ,че от известно време имам по-оскъдна менструация/3 дни/ и липса на цверкилна слуз , а правим опити за бебче.Изпитвам и сухота във влагалището.Според вас възможно ли е да се дължи на стрес и нервно напрежение.
Благодаря предварително,
elito16
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Апр 2019, 15:41

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта